سوال و جواب حسابداری

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام و خسته نباشيد عرض ميكنم خدمت مدير محترم گروه
من يه جزوه كلي و مختصر و در عين حال جامع از حسابداري شركتها ميخواستم ... واسه يه آزمون استخدامي
با تشكر

¨سلام فرزانه خانم گل
آفتاب از کدوم طرف در اومده
چشم ما به جمال شما روشن شده

جزوه جامع و مختصر :|
شرکت سهامی (خودش به تنهایی ی کتاب )
تضامنی
تعاونی
بامسئولیت محدود
مختلط غیر سهامی
مختلط سهامی
شرکت نسبی
و...
اگه همچین جزوه پیدا کردی ممنون میشم در اختیار ما هم بزاری
:gol:

فرزانه گل

عضو جدید
سلام ... اره خيلي از گروه دور شده بودم... كم سعادتي من بوده ;)
هههههه ترجيح ميدم بقيه سر فصل ها رو بخونم واسه آزمون .
راستي ارشد قبول شديد سال قبل؟؟؟

limu tursh

کاربر فعال
سلام و خسته نباشيد عرض ميكنم خدمت مدير محترم گروه
من يه جزوه كلي و مختصر و در عين حال جامع از حسابداري شركتها ميخواستم ... واسه يه آزمون استخدامي
با تشكر
سلام کتاب مرور جامع برحسابداری مالی دکتر نوروش بخونین

noosheen1

عضو جدید
سلام
متوجه سوالت نشدم ؟؟
میتونی بهتر توضیح بدی

سلام خدمت دوستان عزیز
ی سلام با کلی تاخیر
راستش اونموقع سوالم بهتر از این نمیتونستم مطرح کنم
اما الان به طور کلی می پرسم
می خوام راجع به قوانین بیمه یک کارمند اطلاعاتی به دست بیارم
مثلا اینکه وقتی کارفرما ی نفر بیمه میکنه ماهانه چقدر پول بیمه شخص میشه
این بیمه شدن چه شرایطی باید داشته باشه که به نفع کارمند باشه
اگه کارفرما پول بیمه رو واریز نکنه یا دیر واریز کنه چه اتفاقی میفته
خلاصه این بگم چرا وقتی ی نفر می خواد بره سر کار کارفرماها انقدر اصرار دارن از زیر بیمه کردن شخص در برن و کارجو انقدر اصرار داره بیمه بشه، مزایای بیمه شدن چیه؟

noosheen1

عضو جدید
ی سوال دیگه اینکه
من به دنبال یک کتاب جامع برای حسابرسی هستم که تست های مهم و پرتکرار سالهای پیش حتما داشته باشه
هم کتاب مدرسان شریف بهم معرفی شده و هم کتاب نوروش اینجا کسی هست که بدونه کدومش بهتره؟
با تشکر

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
ی سوال دیگه اینکه
من به دنبال یک کتاب جامع برای حسابرسی هستم که تست های مهم و پرتکرار سالهای پیش حتما داشته باشه
هم کتاب مدرسان شریف بهم معرفی شده و هم کتاب نوروش اینجا کسی هست که بدونه کدومش بهتره؟
با تشکر

سلام عزیزم من کتاب مدرسانو دارم خیلی جامع و کاملِ
کتاب نشریه سازمان حسابرسی رو بهت معرفی میکنم خیلی خوبه
موفق باشی

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خدمت دوستان عزیز
ی سلام با کلی تاخیر
راستش اونموقع سوالم بهتر از این نمیتونستم مطرح کنم
اما الان به طور کلی می پرسم
می خوام راجع به قوانین بیمه یک کارمند اطلاعاتی به دست بیارم
مثلا اینکه وقتی کارفرما ی نفر بیمه میکنه ماهانه چقدر پول بیمه شخص میشه
این بیمه شدن چه شرایطی باید داشته باشه که به نفع کارمند باشه
اگه کارفرما پول بیمه رو واریز نکنه یا دیر واریز کنه چه اتفاقی میفته
خلاصه این بگم چرا وقتی ی نفر می خواد بره سر کار کارفرماها انقدر اصرار دارن از زیر بیمه کردن شخص در برن و کارجو انقدر اصرار داره بیمه بشه، مزایای بیمه شدن چیه؟

سلام نوشین خانوم

اینکه ی کارفرما چقدر پول میده , بستگی داره به میزان دستمزدی که برای کارگر رد میشه
از کل میزان حقوق 30 % حق بیمه میشه
که 23% توسط کارفرما و 7% توسط کارگر پرداخت میشه
هر چه میزان حقوق کارگر بیشتر رد بشه میزان حقوق دریافتی در زمان بازنشستگی بیشتر میشه
(البته طبق قوانین تامین اجتماعی میانگین پرداختی 5 سال آخر مبنای پرداخت حقوق بازنشستگیه)

پول بیمه واریز نکنه یا دیر واریز کنه جریمه میشه
فک کنم با توجه به اون 23% و 7% فهمیده باشی چرا کارگر اسرار داره بیمه بشه و کارفرما فرار میکنه

لیلا1372

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

سلام بچه های حسابداری:
شما پروژه درمورد حسابداری مالیاتی دارید که در اون قوانین جدید مالیاتی هم به کاررفته باشه"ممنون میشم اگه کمکم کنید

noosheen1

عضو جدید
سلام نوشین خانوم

اینکه ی کارفرما چقدر پول میده , بستگی داره به میزان دستمزدی که برای کارگر رد میشه
از کل میزان حقوق 30 % حق بیمه میشه
که 23% توسط کارفرما و 7% توسط کارگر پرداخت میشه
هر چه میزان حقوق کارگر بیشتر رد بشه میزان حقوق دریافتی در زمان بازنشستگی بیشتر میشه
(البته طبق قوانین تامین اجتماعی میانگین پرداختی 5 سال آخر مبنای پرداخت حقوق بازنشستگیه)

پول بیمه واریز نکنه یا دیر واریز کنه جریمه میشه
فک کنم با توجه به اون 23% و 7% فهمیده باشی چرا کارگر اسرار داره بیمه بشه و کارفرما فرار میکنه
سلام ممنون از پاسختون
امکانش هست منبعی رو به معرفی کنید که بتونم تو این زمینه اطلاعات جامعی رو به دست بیارم، خودم تو اینترنت ی سرچ زدم اما موفق نشدم منبع جالب توجهی پیدا کنم.

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام ممنون از پاسختون
امکانش هست منبعی رو به معرفی کنید که بتونم تو این زمینه اطلاعات جامعی رو به دست بیارم، خودم تو اینترنت ی سرچ زدم اما موفق نشدم منبع جالب توجهی پیدا کنم.

منبع خاصی نمی شناسم
چیز زیاد خاصی نداره
تقریبا چیزاییکه من گفتم کامله

eng-zeinab

عضو جدید
سلام دوستان وقت بخیر ٬ی تحقیق میخاستم با هر موضوعی ک باشه فقط داری مقدمه ٬متغییر های مستقل و وابسته٬ سوال های تحقیق و متن باشه مچکرم

AvA-6586

کاربر ممتاز
سلام
ممنون میشم در رابطه با موضوع زیر راهنماییم کنید
ی مقاله دارم مینویسم ک در رابطه با درامد مالیاتی هستش
ی سوال واسم پیش اومده : چطو میشه درامد مالیاتی رو با پرسش نامه یا صورت مالی ارتباط داد؟ اصلا امکانش هست؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
ی سوال واسم پیش اومده : چطو میشه درامد مالیاتی رو با پرسش نامه یا صورت مالی ارتباط داد؟ اصلا امکانش هست؟

مطمئنا افزايش در سود قبل از ماليات باعث افزايش در ماليـات پرداختـي شركت ميشه اين افزايش در سود ممكن است به علت افزايش درآمـدهـاي شـركت يـا كاهش هزينه هاي آن باشد، اما به علت معافيتهـاي ماليـاتي و قـدرت چانـه زنـي بعضـي از شركتها، اين نسبت به طور متوسط كمتر از است همچنین افزايش سود انباشته باعث افزايش در ماليات پرداختي شركت شود، زيرا سرمايه گذاري يا تأمين مالي با استفاده از سود انباشته به افزايش سود منجـر مـيشـود و سپس، ماليات پرداختي شركت افزايش مييابد.

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

آوا جون میشه ی کم واضح تر سوالتو توضیح بدی!

بهنام.e

عضو جدید
سلام. لطفا اگر کسی اطلاعات داره منو راهنمایی کنه. می خواستم بدونم این رشته برای یه آقا آینده ای داره یا بازار کار همش دست خانوم هاست؟ به طور کلی جنسیت تو این رشته اثر گذاره چه تو دانشگاه و چه خارج از اون برای کار؟

AvA-6586

کاربر ممتاز
مطمئنا افزايش در سود قبل از ماليات باعث افزايش در ماليـات پرداختـي شركت ميشه اين افزايش در سود ممكن است به علت افزايش درآمـدهـاي شـركت يـا كاهش هزينه هاي آن باشد، اما به علت معافيتهـاي ماليـاتي و قـدرت چانـه زنـي بعضـي از شركتها، اين نسبت به طور متوسط كمتر از است همچنین افزايش سود انباشته باعث افزايش در ماليات پرداختي شركت شود، زيرا سرمايه گذاري يا تأمين مالي با استفاده از سود انباشته به افزايش سود منجـر مـيشـود و سپس، ماليات پرداختي شركت افزايش مييابد.

ممنون از جوابتون.
خب همینو میشه با ی رابطه خاص نشون داد؟

AvA-6586

کاربر ممتاز
آوا جون میشه ی کم واضح تر سوالتو توضیح بدی!

ببین مقاله من دو تا متغیر داره
یکی درامد مالیاتی یکی شراطی عدم اطمینان و ریسک
میخوام ببینم میشه درامد مالیاتی رو از طریق صورت های مالی یا ب کمک پرسشنامه به شرایط عدم اطمینان ربط داد؟
یا نه؟

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام. لطفا اگر کسی اطلاعات داره منو راهنمایی کنه. می خواستم بدونم این رشته برای یه آقا آینده ای داره یا بازار کار همش دست خانوم هاست؟ به طور کلی جنسیت تو این رشته اثر گذاره چه تو دانشگاه و چه خارج از اون برای کار؟

شاید تا چند سال پیش بازار کارش خیلی خوب بود

ولی مدتی به دلیل بازار کار خیلی از دانشجوها جذب این رشته شدند
حتی خیلی از دانشجو مقطع لیسانس رشته دیگه بودند و فوق تغییر رشته دادند

و میتونم بگم تقریبا اشباع شده

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر منظورت از درآمد مالیاتی همون سود ابرازی هست که شرکتها ابراز میکنن میتونی پرسش نامه ای تهیه کنی واز مديران مالي شركتها در مورد ميزان سود إبرازي در شرايط مختلف اطمينان سوال بپرسی.

ولی از طریق صورتهای مالی نمیشه چون خودش جزیی از صورتهای مالی هست.
و باید صورتهای مالی با سود ابرازی هماهنگ باشه.

البته نظر من اینه و چیزی که از سوالت برداشت کردم و میتونه اشتباه هم باشه:)

مقاله ای که مطرح کردن میتونه کمک خوبی باشه.

AvA-6586

کاربر ممتاز
اگر منظورت از درآمد مالیاتی همون سود ابرازی هست که شرکتها ابراز میکنن میتونی پرسش نامه ای تهیه کنی واز مديران مالي شركتها در مورد ميزان سود إبرازي در شرايط مختلف اطمينان سوال بپرسی.

ولی از طریق صورتهای مالی نمیشه چون خودش جزیی از صورتهای مالی هست.
و باید صورتهای مالی با سود ابرازی هماهنگ باشه.

البته نظر من اینه و چیزی که از سوالت برداشت کردم و میتونه اشتباه هم باشه:)

مقاله ای که مطرح کردن میتونه کمک خوبی باشه.

سلام مژگان جون ممنون از جوابت عزیزم
سود ابرازی؟ میتونم اینو جایگزین درامد مالیاتی کنم بهتر میشه ن؟
میتونی بیشتر کمکم کنی؟

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مژگان جون ممنون از جوابت عزیزم
سود ابرازی؟ میتونم اینو جایگزین درامد مالیاتی کنم بهتر میشه ن؟
میتونی بیشتر کمکم کنی؟

سلام آواگلی
سود ابرازی همون سودی که ما اعلام میکنیم.در واقع همون سود که در اظهارنامه ارایه می کنیم.
در واقع اگر خوب دقت کنیم درآمدمالیاتی مختص دولته،و شرکتهای چیزی به عنوان درآمد مالیاتی ندارن.
درآمدی که ما در صورت سود و زیان اعلام میکنیم خودش جزیی از صورت مالیه،پس سود ابرازی صحیح تره!

آره جایگزین کنی به نظرم بهتر میشه.
بازم هرجور نظر خودته عزیزم:)

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
آوا جون
با یکی از دوستان که از بچه های سازمان هستند در مورد سوالت صحبت کردم ایشون هم با من هم نظر بودن.

موفق باشی خانومی...

آخرین ویرایش:

sahara2

کاربر فعال
دوستان كسي پروپوزال حسابداري داره؟

دوستان كسي پروپوزال حسابداري داره؟

واسه مقطع كارشناسي ارشد مي‌خوام
اگه دارين لطفا برام ارسال كنين

پيشاپيش از لطفتون ممنونم
:gol: :redface:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
در مورد مدیریت یک واحد حسابداری چطور باید عمل کنیم؟

چه کارهایی بایستی انجام بدیم تا واحد علاوه برانجام برنامه های روتینش پروژه های جدیدی رو راه اندازی کنه؟

و شخص از چه کتاب و برنامه هایی برای پیشرفت خودش و مجموعه اش کمک بگیره!

ممنون میشم راهنماییم کنید(خیلی ضروریه)

P a N a H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همگی
در مورد مدیریت یک واحد حسابداری چطور باید عمل کنیم؟

چه کارهایی بایستی انجام بدیم تا واحد علاوه برانجام برنامه های روتینش پروژه های جدیدی رو راه اندازی کنه؟

و شخص از چه کتاب و برنامه هایی برای پیشرفت خودش و مجموعه اش کمک بگیره!

ممنون میشم راهنماییم کنید(خیلی ضروریه)

10 کاری که مدیران چابک باید متفاوت انجام دهند، عبارتند از:

۱- کار کمتر:
کارٍ در جریان را در سطح سبد محصول محدود کنید، اتلاف را حذف نمایید، تمرکز ایجاد کنید، کارهای موازی کمتری انجام دهید، مسائل را ساده نگاه دارید.

۲- اکتشاف و تطبیق:
به جای دنبال کردن برنامه ای مشخص، اکتشاف کنید و خود را با آموخته هایتان تطبیق دهید.

۳- یادگیری سریع:
چرخه های بازخورد را کوتاه کنید، تحملِ پذیرش اشتباهات را داشته باشید و برای یادگیری و بهبود مستمر ارزش قائل شوید.

۴- یک تیم، یک هدف:
برای جلوگیری از انباشته شدن کارها، تیمهایی محصول محور ، متحد و چندتخصصی با هدفی مشترک تشکیل دهید و سیاسی کاری را سرکوب کنید.

۵- تمرکز روی ارزش:
به جای هزینه، روی ارزش تمرکز کنید، ارزش را هر چه زودتر و به تدریج تحویل دهید و روی ساخت محصولِ درست تمرکز کنید.

۶- توانمندسازی تیمها:
با الهام بخشیدن و تعامل با تیمها، فرصتی برای ایجاد محرک های ذاتی مانند اختیار ، تسلط و هدف فراهم کنید.

۷- پذیرش واقعیت های سخت:
در پذیرش مشکلات و واقعیت های سخت باز عمل کنید و تیم خود را در حل مشکلات یاری و حمایت نمایید و همواره به یاد داشته باشید که چابکی مشکلات شما را حل نمیکند، بلکه آنها را برایتان نمایان می سازد.

۸- افکار بزرگ، شروع کوچک:
چشم اندازی بزرگ داشته باشید ولی آنرا در بخش های کوچک تحویل دهید.

۹- همکاری:
نقش خود را به خوبی ایفا نمایید و اعضای تیم خود را حمایت کنید و به افراد فرصت دهید که حضوری فعال در پروژه ها داشته باشند.

۱۰- رهبری نمونه بودن :
ابتدا خود چابک باشید، از تکنیک های آن استفاده کنید، اصول چابکی را به معرض نمایش قرار دهید و مانند رهبری خدمتگزار رفتار نمایید.

جواب سوال خودمو دادم:)
البته ی بخشه سوالاتم بود و این با چیزی که در عمل انجام میشه تفاوتهایی داره.
امیدوارم به کسانی که در این زمینه سوالاتی دارن کمک کنه.