سوال و جواب حسابداری

SAJJADHD

عضو جدید
ارزش بین المللی رشته حسابداری

با درود فراوان

دوستان بنده تازه می خوام وارد رشته حسابداری بشم

سوالم این بود
بعضی رشته ها مثل مکانیک حالت بین المللی هم دارند یعنی یک فردی که به فرض
کارشناسی مکانیک سیالات داره با مدرکش و سابقه کارش هرچند کوتاه مدت میتونه
تو آمریکا هم کار کنه وکارفرما پیدا کنه برا خودش
اما رشته عمران ایران در دیگر کشور ها به جز خود ایران مورد مقبول دیگر کشورها نیست
منطقی هم هست بالاخره شرایط فرق میکنه

اما در مورد حسابداری ، می خواستم ببینم این رشته مثل کدوم یک از مورد های بالایی که گفتم هست ؟
اگه مثل مکانیک باشه که فرد میتونه با چند ماه کلاس رفتن سرتیفیکِی شن رو دریافت کنه با ترجمه مدرکش و میره سراغ کار .

پرسش دوم اینه که من اقتصاد رو بیشتر از حسابداری دوست دارم اما به خاطر موقعیت کاریش و سنم که 23 هست دیگه جای اشتباه و تغییر رشته نیست
به همین خاطر نمی خوام ریسک کنم و از شما دوستان تقاضا میکنم راهنمایی و پاسخ کامل بدید
به امید موفقیت همه
ممنون میشم پاسخ بدید مرسی

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز
ارزش بین المللی رشته حسابداری

با درود فراوان

دوستان بنده تازه می خوام وارد رشته حسابداری بشم

سوالم این بود
بعضی رشته ها مثل مکانیک حالت بین المللی هم دارند یعنی یک فردی که به فرض
کارشناسی مکانیک سیالات داره با مدرکش و سابقه کارش هرچند کوتاه مدت میتونه
تو آمریکا هم کار کنه وکارفرما پیدا کنه برا خودش
اما رشته عمران ایران در دیگر کشور ها به جز خود ایران مورد مقبول دیگر کشورها نیست
منطقی هم هست بالاخره شرایط فرق میکنه

اما در مورد حسابداری ، می خواستم ببینم این رشته مثل کدوم یک از مورد های بالایی که گفتم هست ؟
اگه مثل مکانیک باشه که فرد میتونه با چند ماه کلاس رفتن سرتیفیکِی شن رو دریافت کنه با ترجمه مدرکش و میره سراغ کار .

پرسش دوم اینه که من اقتصاد رو بیشتر از حسابداری دوست دارم اما به خاطر موقعیت کاریش و سنم که 23 هست دیگه جای اشتباه و تغییر رشته نیست
به همین خاطر نمی خوام ریسک کنم و از شما دوستان تقاضا میکنم راهنمایی و پاسخ کامل بدید
به امید موفقیت همه
ممنون میشم پاسخ بدید مرسی

سلام دوست گرامی خوش اومدید.
رشته حسابداری که تدریس میشه بر اساس استانداردهای پذیرفته شده حسابداری هست
که این استاندارها توسط انجمن رسمی آمریکا تصویب شده
البته بستگی داره شما کجا و کدوم دانشگاه درس بخونید و از چه منابعی استفاده بشه و همینطور همت خودتون
البته این نظر منه .
و اینکه رشته حاسبداری بهتر از اقتصاده.
موفق باشید.

noosheen1

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان حسابدار
من هر چی راجع به اصل رجحان محتوا بر شکل سوال می پرسم باز به جوابی که مدنظرم هستش نمی رسم قبلا هم این سوال مطرح کرده بودم اما فکر کردم حالا که این تالار ی کوچولو رونق گرفته شاید بتونم از همفکری دوستان بیشتر استفاده کنم
از همه ی دوستان عزیز خواهش می کنم اطلاعاتشون در این مورد رو در اختیار من قرار بدن
پیشاپیش از کمکتون ممنون

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان حسابدار
من هر چی راجع به اصل رجحان محتوا بر شکل سوال می پرسم باز به جوابی که مدنظرم هستش نمی رسم قبلا هم این سوال مطرح کرده بودم اما فکر کردم حالا که این تالار ی کوچولو رونق گرفته شاید بتونم از همفکری دوستان بیشتر استفاده کنم
از همه ی دوستان عزیز خواهش می کنم اطلاعاتشون در این مورد رو در اختیار من قرار بدن
پیشاپیش از کمکتون ممنون

سلام دوست عزیز
امیدوارم با حضور دوستان اینجا رونق بیشتری بگیره
و از اطلاعات هم بهره مند بشیم :smile:

( بند 12 استاندارد حسابدارى شماره 21 ايران). مطالعه کن

s.ghasemi007

عضو جدید
سلام بر دوستان عزیز
یه تحقیق دارم در مورد ایزو و انواعش در حد چهار الی پنج صفحه آیا کسی هست بتونه کمکم بکنه
ممنونم از لطفتون
موفق باشید

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان عزیز
یه تحقیق دارم در مورد ایزو و انواعش در حد چهار الی پنج صفحه آیا کسی هست بتونه کمکم بکنه
ممنونم از لطفتون
موفق باشید
سلام
می تونی بیشتر توضیح بدی ؟؟

masoud kalteh

عضو جدید
درخواست کمک!!!

درخواست کمک!!!

حضور تمامی دوستان رشته حسابداری سلام عرض می کنم
آقایون و خانومای محترم حسابدار
یکی از دوستای ما رشتش حسابداریه و پایان نامش در مورد بررسی رابطه افشای اختیاری در حاکمیت شرکتی در بورس اوراق بهادار هستش
یه سری اطلاعات می خواد،اگه کمکی از دستتون بر میاد ممنون میشم
آقا هم خدارو خوش میاد هم بندشو
دمتون گرم
هرچی دارید بزارید که سخت نیازمنده
بازم ممنو ن:gol:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
رابطۀ تغییرات قیمت سهام و افشای اختیاری در شرکت‎های پذیرفته‎شده در بورس اوراق بهادار تهران

رابطۀ تغییرات قیمت سهام و افشای اختیاری در شرکت‎های پذیرفته‎شده در بورس اوراق بهادار تهران

چکیده
هدف اصلی پژوهش حاضر، بررسی رابطۀ تغییرات قیمت سهام و افشای اختیاری مدیران است، به‎خصوص بررسی اینکه کاهش قیمت سهام، مدیران را به افشای اطلاعات حفظ‎شدۀ قبلی (پیش‎بینی‎های مدیریت) تحریک می‎کند یا خیر. جامعۀ آماری پژوهش شرکت‎های پذیرفته‎شده در بورس اوراق بهادار تهران در نظر گرفته شده و دورۀ زمانی آن از سال 1381 تا سال 1390 است. نتایج نشان می‎دهد که هنگام کاهش بزرگتر قیمت سهام، احتمال افشای اخبار (خوب یا بد) بیشتر است، ولی ارتباطی بین بزرگی افزایش قیمت سهام و احتمال افشای اخبار (خوب یا بد) وجود ندارد. به‎طور کلی‎، این پژوهش نشان می‎دهد که مدیران برای حداکثرسازی قیمت سهام شرکت خود، اخبار خوب را افشا و اخبار بد را حفظ می‎کنند، اما کاهش قیمت سهام ناشی از یک رویداد عمومی، مانند اعلامیۀ سود و زیان، می‎تواند مدیر را به افشای اخبار بد حفظ‎شده تحریک کند؛ چراکه با کاهش بزرگتر قیمت سهام، ممکن است از نظر مدیر اخبار دیگر بد نباشد و چه بسا خوب تلقی شود.

اصل مقاله (481 K)

mary_k909

عضو جدید
سلام من از شما حسابدارای عزیز 1سوال دارم من سال 90 شرکت ساختمانی تاسیس کردم ولی تا سال 92 کاری نکردیم ولی از سال 93 با دسته چک شرکت کار کردیم یعنی هزینه های تبلیغات و از حساب شرکت دادیم الان به من گفتن که من باید تو این سال ها بخصوص 93 دفتر پلمپ میکردم!!! ولی من هیچی نمیدونستم الان باید چیکار کنم؟ الان نمیشه دفتر سال 93 پلمپ کنم؟!! مالیاتمون چجوری حساب میشه؟ من امسال اظهارنامه مالیلتی تو اینترنت هم پرکردم ولی دفتر پلمپ نکردم!

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام من از شما حسابدارای عزیز 1سوال دارم من سال 90 شرکت ساختمانی تاسیس کردم ولی تا سال 92 کاری نکردیم ولی از سال 93 با دسته چک شرکت کار کردیم یعنی هزینه های تبلیغات و از حساب شرکت دادیم الان به من گفتن که من باید تو این سال ها بخصوص 93 دفتر پلمپ میکردم!!! ولی من هیچی نمیدونستم الان باید چیکار کنم؟ الان نمیشه دفتر سال 93 پلمپ کنم؟!! مالیاتمون چجوری حساب میشه؟ من امسال اظهارنامه مالیلتی تو اینترنت هم پرکردم ولی دفتر پلمپ نکردم!

سلام دوست عزیز

دفاتر پلمپ نشده به هیچ عنوان مورد قبول نیست
و مالیات شما علی الراس خواهد شد .

مبینا

کاربر فعال
راهنمایی از اساتید حسابدار

راهنمایی از اساتید حسابدار

سلام بر دوستان

من تو سیستم حسابداری با نرم افزار محض هلو کار می کنم متاسفانه نرم افزار مشکل پیدا کرده و برخی سندها را به طور خودکار پاک می کنه و سال سندهای سال 92 و93 مختلف شده ..اساتید بگید این نرم افزار مشکلش چیه

مبینا

کاربر فعال
عجب تالار فعالی داره بخش حسابداری !!!!!:redface: پس بچه های حسابداری کجا هستند؟؟:surprised:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان

من تو سیستم حسابداری با نرم افزار محض هلو کار می کنم متاسفانه نرم افزار مشکل پیدا کرده و برخی سندها را به طور خودکار پاک می کنه و سال سندهای سال 92 و93 مختلف شده ..اساتید بگید این نرم افزار مشکلش چیه

منظورتو از مختلف متوجه نشدم ؟؟میتونی بیشتر توضیح بدی ؟

ضمن اینکه نرم افزار تون قفل شکسته است یا خیر ؟

so.ma

عضو جدید
شما روزانه از نرم افراتون بک آپ(فایل پشتیبان)نمی گیرید تا اونها رو برگردونید؟هر سال مالی رو جداگانه در نرم افزار باز نکردید؟
می تونید از مرکز پشتیبانی خود نرم افزار هم سوال کنید.

مبینا

کاربر فعال
سلام بر دوستان دوست عزیز متوجه نشدم نرم افزار قفل شکسته؟؟:eek: بل دوست من من هرروز بک آپ می گیرم تماس گرفتم گفتن امکان نداره:surprised:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام بر دوستان دوست عزیز متوجه نشدم نرم افزار قفل شکسته؟؟:eek: بل دوست من من هرروز بک آپ می گیرم تماس گرفتم گفتن امکان نداره:surprised:

بعضی نرم افزار قفل شو میشکنن و پایین تر از قیمت واقعی میتونید خریداری کنید
که طبیعتا پشتیبانی ندارند

امکان نداره در صورت استفاده از نسخه اصلی(و تهیه بک اپ) امکان برگشت اطلاعات وجود نداشته باشه .

noosheen1

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز حسابدار

کسی میتونه با ذکر یه مثال ملموس توضیح بده که چطوری کاهش بدهی ها میتونه باعث افزایش سرمایه بشه؟
مگه زمانی که ما بدهی ها رو پرداخت میکنیم و بدهی هامون کم میشن این پرداخت رو از محل دارایی ها انجام نمیدیم پس چطور در حالی که دارایی هامون کم میشن سرمایه افزایش پیدا میکنه؟

noosheen1

عضو جدید
سوال دوم
پس گرفتن قرضی که به دیگران دادیم به این دلیل باعث افزایش سرمایه نمی شود که دارایی ها از یک طرف افزایش و از یک طرف کاهش یافته اند؟
وجه نقد***
حسابهای دریافتنی***

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان عزیز حسابدار

کسی میتونه با ذکر یه مثال ملموس توضیح بده که چطوری کاهش بدهی ها میتونه باعث افزایش سرمایه بشه؟
مگه زمانی که ما بدهی ها رو پرداخت میکنیم و بدهی هامون کم میشن این پرداخت رو از محل دارایی ها انجام نمیدیم پس چطور در حالی که دارایی هامون کم میشن سرمایه افزایش پیدا میکنه؟

فرض کن شرکت به یه نفر بدهکاره! برای پرداخت بدهی به جای وجه نقد به طرف سهام میده. در اون حالت بدهی کاهش پیدا میکنه و ح ص س افزایش پیدا میکنه

سوال دوم
پس گرفتن قرضی که به دیگران دادیم به این دلیل باعث افزایش سرمایه نمی شود که دارایی ها از یک طرف افزایش و از یک طرف کاهش یافته اند؟
وجه نقد***
حسابهای دریافتنی***

گرفتن طلب یعنی کاهش حسابهای دریافتنی و افزایش وجه نقد و ربطی به سرمایه نداره!!

noosheen1

عضو جدید
[/QUOTE]
وجه نقد دارایی هستش مگه افزایش دارایی باعث افزایش سرمایه نمیشه؟

بعدم در مورد سوال اول در این مورد که شما میگید کاهش بدهی ها باعث افزایش سرمایه میشه اما اگر با پرداخت پول بدهی رو تصفیه کنیم چطور؟
من با این قضیه مشکل دارم کاهش دارایی ها ----> افزایش سرمایه ( این به صورت کلی مطرح میشه دیگه، مگه نه؟!)

آخرین ویرایش:

AvA-6586

کاربر فعال تالار حسابداری ,
کاربر ممتاز

بعدم در مورد سوال اول در این مورد که شما میگید کاهش بدهی ها باعث افزایش سرمایه میشه اما اگر با پرداخت پول بدهی رو تصفیه کنیم چطور؟
من با این قضیه مشکل دارم کاهش دارایی ها ----> افزایش سرمایه ( این به صورت کلی مطرح میشه دیگه، مگه نه؟!)[/QUOTE]

سلام نوشین جان.:gol:
این اصل بر اساس معادله حسابداری بیان میشه

دارایی =بدهی + سرمایه
دو طرف معادله ک نمیشه ب ی شکل کم و زیاد شه . میشه؟

آخرین ویرایش:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز

من با این قضیه مشکل دارم کاهش دارایی ها ----> افزایش سرمایه ( این به صورت کلی مطرح میشه دیگه، مگه نه؟!)[/QUOTE]

آوا
دارائی - بدهی =سرمایه

موجودی نقد
حسابهای دریافتی
هر دو مربوط به طرف چپ ترازنامه است
در مثالی که گفتی
کاهش و افزایش این دو حساب
تاثیری روی سرمایه نداره

noosheen1

عضو جدید

من با این قضیه مشکل دارم کاهش دارایی ها ----> افزایش سرمایه ( این به صورت کلی مطرح میشه دیگه، مگه نه؟!)

دارایی =بدهی + سرمایه
[/QUOTE]

مشکل دقیقا همین جاست تو معادله خیلی راحت برام حا میفته اما تو واقعیت که بهش فکر میکنم انگار قانع نمیشم!:cry:

M o R i S

مدیر تالار حسابداری
مدیر تالار
کاربر ممتاز

دارایی =بدهی + سرمایه

مشکل دقیقا همین جاست تو معادله خیلی راحت برام حا میفته اما تو واقعیت که بهش فکر میکنم انگار قانع نمیشم!:cry:[/QUOTE]

جذب بازار کار بشی درکش راحت تر میشه ...!!