سوال و جوابهای گلخانه ای ...

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکرخودم اینه:ببینین چطوره و کاملش کنید

شاسی با پروفیل آلومینیوم میزنم 4* 3 متر مربع، از طرف 4 متری میشه ورودی و حالت شیرونی
قسمت مثلثی بالا بصورت لولایی ساخته میشه
در دو طرف و بالا و پایین میله های عرضی بصورت تاشو و قفل شونده کار می کنیم
سقف پلاستیکی با پنجره رول آپ در یک طرف
دیواره ها پلی کربنات
به این صورت میشه در زمان جمع شدن از طرف 4 متری گلخونه رو فشرده کرد و تبدیلش کرد به مثلا 2 متر عرض
سیستم سرمایش و تهویه از دو پد و فن استفاده می کنیم که در طول 3 متری نصب میشه و موقع حمل و نقل مشکلی نباشه
سیستم کشت رو پایه میزنیم از هر طرف به سمت داخل بصورت کشویی و تلسکوپی و روی پایه ها گلدون کار می کنیم. در این صورت میشه در زمان حمل و نقل گلدونهای هر طرف رو به هم نزدیک کرد و بعد از انتقال دوباره برشون گردوند سر جای اولش
سیستم آبیاری میشه در طول سه متری ثابت . در 4 متری بینشون شیلنگ کار می کنیم که بتونیم در زمان نزدیک کردن گلدونها به هم مجموعه آبیاری هم نزدیک بشن.

مشکل دو وجه جلو و عقب گلخونه هست که ابعادش در زمان باز و بسته بودن تغییر می کنه که بگین ببینم چی کار کنیم، البته یه جورایی میشه دو صفحه پلی کربنات متفاوت برش زد و در زمان باز بودن و بسته بودن تعویض کرد. اما فکربهتر؟

میمونه سیستم گرمایش که هنوز فکری به ذهنم نرسیده.

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
من اینجوری سرم نمیشه!! عکسشو بکش بذار ببینم قشنگ میشه یا نه...

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز
قراره اگه خدا بخواد و تامین اعتبار بشه یک گلخونه حدود 3*4 متر مربع بسازیم که قابل حمل باشه با پوشش.
یعنی گیاه داخل گلدون و با تمام امکانات موجودش قابلیت جابجایی داشته باشه.
میخوام از طول گلخونه جمع شدنی و مثلا 4 متر بشه 2 متر که بتونیم بزاریمش روی یک خاور.

اگه ایده ای به ذهنتون میرسه بگین دیگه.
شاسی؟
پوشش؟
سیستم گرمایش؟
سیستم سرمایش؟
بستر؟
سیستم آبیاری؟
خوب به نظر من این گلخونه قابلیت جابجایی نداشته باشه چه معنی میده 4 کیلو خیارو هی با خودت اینور اونور کنی، کاری که تو خونه ویلایی میشه انجام داد اتاق خوابی که به حیاط وصله رو بیاین سقفشو شیشه ای طراحی کنید و اینجوری هم گرما هم سرما هم تمام امکانات خیلی کم خرج جور در میاد و همه چی هم میتونی توش پرورش بدی و هی انرژی مثبت از خود تراوش کنی.انقده حال میده فقط جان جیگر خان ببخشید جوهر طرحو به اسم من بزنید.دستتون درد نکنه

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
بی زحمت این حق الزحمه طراحیه ما فراموش نشه.
این همون سقف شیشه ایه::redface:

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به نظر من این گلخونه قابلیت جابجایی نداشته باشه چه معنی میده 4 کیلو خیارو هی با خودت اینور اونور کنی، کاری که تو خونه ویلایی میشه انجام داد اتاق خوابی که به حیاط وصله رو بیاین سقفشو شیشه ای طراحی کنید و اینجوری هم گرما هم سرما هم تمام امکانات خیلی کم خرج جور در میاد و همه چی هم میتونی توش پرورش بدی و هی انرژی مثبت از خود تراوش کنی.انقده حال میده فقط جان جیگر خان ببخشید جوهر طرحو به اسم من بزنید.دستتون درد نکنه
ای جانممم طرح نیست که راحت الحلقومه (چشمک)

زهرا فرشید

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکرخودم اینه:ببینین چطوره و کاملش کنید

شاسی با پروفیل آلومینیوم میزنم 4* 3 متر مربع، از طرف 4 متری میشه ورودی و حالت شیرونی
قسمت مثلثی بالا بصورت لولایی ساخته میشه
در دو طرف و بالا و پایین میله های عرضی بصورت تاشو و قفل شونده کار می کنیم
سقف پلاستیکی با پنجره رول آپ در یک طرف
دیواره ها پلی کربنات
به این صورت میشه در زمان جمع شدن از طرف 4 متری گلخونه رو فشرده کرد و تبدیلش کرد به مثلا 2 متر عرض
سیستم سرمایش و تهویه از دو پد و فن استفاده می کنیم که در طول 3 متری نصب میشه و موقع حمل و نقل مشکلی نباشه
سیستم کشت رو پایه میزنیم از هر طرف به سمت داخل بصورت کشویی و تلسکوپی و روی پایه ها گلدون کار می کنیم. در این صورت میشه در زمان حمل و نقل گلدونهای هر طرف رو به هم نزدیک کرد و بعد از انتقال دوباره برشون گردوند سر جای اولش
سیستم آبیاری میشه در طول سه متری ثابت . در 4 متری بینشون شیلنگ کار می کنیم که بتونیم در زمان نزدیک کردن گلدونها به هم مجموعه آبیاری هم نزدیک بشن.

مشکل دو وجه جلو و عقب گلخونه هست که ابعادش در زمان باز و بسته بودن تغییر می کنه که بگین ببینم چی کار کنیم، البته یه جورایی میشه دو صفحه پلی کربنات متفاوت برش زد و در زمان باز بودن و بسته بودن تعویض کرد. اما فکربهتر؟

میمونه سیستم گرمایش که هنوز فکری به ذهنم نرسیده.
من که نفهمیدم

نقره بارون

عضو جدید
دوستان عزیز
قراره اگه خدا بخواد و تامین اعتبار بشه یک گلخونه حدود 3*4 متر مربع بسازیم که قابل حمل باشه با پوشش.
میخوام از طول گلخونه جمع شدنی و مثلا 4 متر بشه 2 متر که بتونیم بزاریمش روی یک خاور.

شاسی؟
پوشش؟
سیستم گرمایش؟
سیستم سرمایش؟
بستر؟
سیستم آبیاری؟
ایده ی خوبیه ولی به شرطی که اجرا بشه

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای جانممم طرح نیست که راحت الحلقومه (چشمک)

دیگه دیگه استعداد خدادادیه کاریش نمیشه کرد اگه شما هم طرحی میخواید تعارف نکنید (بنده امین ناموسم ،راه هایه رسیدن به خدا زیاده به تعداد همه ماها)بگید من سه سوته واستون میکشمش فقط اون حق الزحمه هه فراموش نشه(شکلک خریدار چشمک)

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز

بی زحمت این حق الزحمه طراحیه ما فراموش نشه.
این همون سقف شیشه ایه::redface:
خودت تنها فكر كردي آق نيما؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
جون من خودت فكر كردي؟!!!!!!!!!!
بفرما شير قهوه

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
رضا جان مي خواي كلاهشو واست بخرم يا بكشم؟!!!!!!!!!!!

زرشک!! فکر کردی میتونی کلاه سر من بذاری؟!! خب یه طرح بکش از طرحت دیگه نترس پول مداد کاغذشو برات میفرستم

kapo

عضو جدید
دوستان عزیز

شاسی؟
پوشش؟
سیستم گرمایش؟
سیستم سرمایش؟
بستر؟
سیستم آبیاری؟

این یه مدل گلخونه خونگی است:

این مدل گلخونه ها الآن دارن به فروش میرسن اما قیمتشون زیاده- مثلاً 2/3 متر مربعیش 450 هزار تومان.
شرکت مرصوص داره میفروشه

فيلم اموزش عملي هرس درختان
504 واژه ی ضروری انگلیسی

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
ببخشید دیر رسیدم
صبح یه جوابی نوشتم اما ظاهرا نیومده

در باره این گلخونه که طرحش رو قراره بدین

ایا منظورتون گلخونه با تمام امکانت هست امکانات گرمایشی سرمایشی ابیاری

یا نه منظور همون گلخونه سرد هست که گل و گلدون رو برا در امان موندن از سرما و برف زمستون توش نگه میدارن

آرزوها

عضو جدید
ایده جالبی ها ........ ولی حالا این چه کاریه.
چرا سیال.اگه میکفتی یه گلخونه کوچیک تو خونه باز تا برسیم اما چرررررررررررررررررررررررا سیال بیچاره گلها :(;):gol::heart:

نقره بارون

عضو جدید
کمک برای احداث گلخانه

کمک برای احداث گلخانه

سلام به همه دوستای گلم
من گرایشم علوم دامی ولی یکی از دوستان مقداری زمین داره و به من پیشنهاد کرد که گلخانه ای بزنیم
میخواستم بهم بگید برای احداث گلخانه بعد از گرفتن مجوز چه کاری باید انجام داد
لطفاً از ابتدا برام توضیح بدید و بگید که مرحله به مرحله باید چه کارهایی بکنم در مورد فضای گلخانه هم توضیح بدید
ممنونم از همتون:gol::gol::gol::gol::gol:

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
[/B گفت:
نقره بارون;2909774]سلام به همه دوستای گلم
من گرایشم علوم دامی ولی یکی از دوستان مقداری زمین داره و به من پیشنهاد کرد که گلخانه ای بزنیم
میخواستم بهم بگید برای احداث گلخانه بعد از گرفتن مجوز چه کاری باید انجام داد
لطفاً از ابتدا برام توضیح بدید و بگید که مرحله به مرحله باید چه کارهایی بکنم در مورد فضای گلخانه هم توضیح بدید
ممنونم از همتون:gol::gol::gol::gol::gol:
دوست من گلخونه زدن خوبه اما گلخونه چی ؟
برای گل میخوای بزنی یا سبزیجات یا گوجه و خیار
برا زدن گلخونه اول بازار محصولت مهمه دوم زمین که اب برق و گاز کنارش هست یا نه

مهمتر از اینا پوله

نقره بارون

عضو جدید

دوست من گلخونه زدن خوبه اما گلخونه چی ؟
برای گل میخوای بزنی یا سبزیجات یا گوجه و خیار
برا زدن گلخونه اول بازار محصولت مهمه دوم زمین که اب برق و گاز کنارش هست یا نه

مهمتر از اینا پوله

میخوام پرورش گل داشته باشم
بهتر چه گلهایی پرورش بدم؟

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
میخوام پرورش گل داشته باشم
بهتر چه گلهایی پرورش بدم؟

بازم میگم بازار فروش
بهار جان اول ببین چیزی که تولید کردی کجا باید بفروشیش
گل هم اپارتمانیش و هم شاخه بریده هردوشون خوب هستند اما بنظرم بازار فروش خیار بهتره چون میبری تو میدون تره بار میفروشی
برا گل باید ببریشون تهران یا مشهد اگه بخوای گلهای تولیدیت رو خودت بفروشی باید شهر به شهر بین گلفروشیا توزیع کنی که فکر نکنم برات بصرفه
در هر صورت بهترین پیشنهادم برات اینه که اول کاربگردی تو بازار پرسو جو کنی ببینی چه کاری بهتره از گلفروشیا شروع کن برو ازشون بپرس گلها رو از کجا تهیه میکنن شماره تلفن بگیر و زنگ بزن تولیدیا ازشون ادرس بگیر برو از نزدیک ببین تا بفهمی نحوه کار کردنشون مشکلات تولید و فروششون چیه
اول یه تحقیق وسیع انجام بده بعد با دید باز اون کار رو شروع کن

نقره بارون

عضو جدید
بازم میگم بازار فروش
بهار جان اول ببین چیزی که تولید کردی کجا باید بفروشیش
گل هم اپارتمانیش و هم شاخه بریده هردوشون خوب هستند اما بنظرم بازار فروش خیار بهتره چون میبری تو میدون تره بار میفروشی
برا گل باید ببریشون تهران یا مشهد اگه بخوای گلهای تولیدیت رو خودت بفروشی باید شهر به شهر بین گلفروشیا توزیع کنی که فکر نکنم برات بصرفه
در هر صورت بهترین پیشنهادم برات اینه که اول کاربگردی تو بازار پرسو جو کنی ببینی چه کاری بهتره از گلفروشیا شروع کن برو ازشون بپرس گلها رو از کجا تهیه میکنن شماره تلفن بگیر و زنگ بزن تولیدیا ازشون ادرس بگیر برو از نزدیک ببین تا بفهمی نحوه کار کردنشون مشکلات تولید و فروششون چیه
اول یه تحقیق وسیع انجام بده بعد با دید باز اون کار رو شروع کن

یعنی برم خیار بفروشم؟

• Like
واکنش ها: fgni

alestromeria

عضو جدید
یعنی برم خیار بفروشم؟

اگه بازار فروش گل نداشته باشی، چه اشکالی داره خیار بفروشی.
در ضمن گلخونه خیار استرسش کمتره و نیاز به تخصص زیاد و تجربه بالا نداره.
از همه مهتر داشتن درآمده، حالا از راه فروش خیار باشه یا آنتوریوم.

fgni

متخصص باغبانی
کاربر ممتاز
یعنی برم خیار بفروشم؟
بده راحت پول در بیاری
گفتم تولید و فروش گل خیلی سخت تره اما درامدش در صورتی که بازار فروش خوبی داشته باشی عالیه
مخصوصا اگه بتونی بری تو خط صادرات
حد اقل سرمایه برا شروع کار گل دویست تا سیصد ملیون لازمه

نقره بارون

عضو جدید
بده راحت پول در بیاری
گفتم تولید و فروش گل خیلی سخت تره اما درامدش در صورتی که بازار فروش خوبی داشته باشی عالیه
مخصوصا اگه بتونی بری تو خط صادرات
حد اقل سرمایه برا شروع کار گل دویست تا سیصد ملیون لازمه

میشه همه ای چیزها رو با هم داشت؟
یعنی هم گل هم خیار
حدوداً چه مقدار زمین لازمه؟

نقره بارون

عضو جدید
اگه بازار فروش گل نداشته باشی، چه اشکالی داره خیار بفروشی.
در ضمن گلخونه خیار استرسش کمتره و نیاز به تخصص زیاد و تجربه بالا نداره.
از همه مهتر داشتن درآمده، حالا از راه فروش خیار باشه یا آنتوریوم.

من الان توی خونمون بیش از 100 نوع گل دارم پرورش میدم
دارم بونسای کردن رو هم یاد میگیرم