سوال : هزینه انصراف از ارشد دانشگاه آزاد

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه‌ها من الان تو یه وضعیتی هستم که نمیدونم باید چی‌ کار کنم:cry:

من تو تکمیل ظرفیت آزاد ۹۱ دانشگاه علوم تحقیقات تهران قبول شدم ثبتنام کردم و یه ترم رفتم سر کلاس... حالا این چند وقت که نتایج سراسری اومده دانشگاه تهران قبول شدم و باید از اون آزاد انصراف بدم الان گفتن هزینهٔ انصرافت نزدیک یک میلیون و ششصد می‌شه که خوب مبلغ خیلی‌ زیادیه... الان واقعا نمیدونم چی‌ کار کنم هزینهٔ خیلی‌ غیر منطقیه....میگن ۱.۵ برابر شهریه ثابت باید بدی

کسی‌ بوده این شرایطو داشته باشه؟شما چی‌ کار کردین؟ کجا باید برم شکایت کنم؟اگه می‌شه خواهشاً کمکم کنید این چند روز ثبتنام و اصل مدرک لیسانسم هم دستشونه...
واقعا باورم نمی‌شه

jhangard

کاربر بیش فعال
فعلا قانون اینه نمیشه کاریش کرد باید بپردازی:
تازه الان "تسهیل شرایط" شده
:razz:
محمودرضا اسفندیار در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تدوین آیین‌نامه تسهیل در پرداخت هزینه انصراف و ترک تحصیل دانشجویان انصرافی و اخراجی دانشگاه آزاد، گفت: به پیشنهاد رییس دانشگاه آزاد و در راستای تسهیل و رفع موانع و مشکلات مربوط به وقفه تحصیلی، هزینه انصراف، ترک تحصیل دانشجویان و سایر موارد مشابه و لزوم تمرکز زدایی، آیین‌نامه‌ای به این منظور در حوزه معاونت دانشجویی تدوین شده است.
وی افزود: در گذشته اگر دانشجویی پس از یک‌سال تحصیل، انصراف می‌داد، باید شهریه کل دوره تحصیل را در قالب هزینه انصراف از تحصیل پرداخت می‌کرد که بر اساس این آیین‌نامه این دسته از انصرافی‌ها باید معادل یک و نیم برابر شهریه تنها یک نیمسال تحصیلی را پرداخت کنند.اسفندیار با اشاره به دیگر تغییرات بخشنامه جدید وقفه تحصیلی دانشجویان، گفت: همچنین در گذشته اگر دانشجویی پس از مدتی ترک تحصیل می‌کرد پس از بازگشت باید شهریه ثابت مدت زمان وقفه را پرداخت می‌کرد ولی بر اساس این آیین‌نامه این دسته از دانشجویان از تخفیف در پرداخت هزینه ترک تحصیل برخوردار می‌شوند.معاون دانشجویی دانشگاه آزاد افزود: بر اساس بخشنامه جدید اگر دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه آزاد، مجددا در آزمون دانشگاه آزاد پذیرفته شوند از هزینه انصراف معاف می‌شوند.

http://isna.ir/fa/news/91110200800/هزینه-انصراف-و-ترک-تحصیل-در-دانشگاه-آزاد

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه‌ها من الان تو یه وضعیتی هستم که نمیدونم باید چی‌ کار کنم:cry:

من تو تکمیل ظرفیت آزاد ۹۱ دانشگاه علوم تحقیقات تهران قبول شدم ثبتنام کردم و یه ترم رفتم سر کلاس... حالا این چند وقت که نتایج سراسری اومده دانشگاه تهران قبول شدم و باید از اون آزاد انصراف بدم الان گفتن هزینهٔ انصرافت نزدیک یک میلیون و ششصد می‌شه که خوب مبلغ خیلی‌ زیادیه... الان واقعا نمیدونم چی‌ کار کنم هزینهٔ خیلی‌ غیر منطقیه....میگن ۱.۵ برابر شهریه ثابت باید بدی

کسی‌ بوده این شرایطو داشته باشه؟شما چی‌ کار کردین؟ کجا باید برم شکایت کنم؟اگه می‌شه خواهشاً کمکم کنید این چند روز ثبتنام و اصل مدرک لیسانسم هم دستشونه...
واقعا باورم نمی‌شه
سلام دقیقا همین شرایط رو من داشتم حالا من دانشگاه آزاد محلاتم بودم یه جای داغون ولی هفته پیش رفتم بدون حتی پرداخت یک ریال انصراف دادم از تحصیل فقط پول ترم اول رو همون موقع ثبت نام دادم وگرنه موقع انصراف هیچ پولی نگرفتن. البته من همون ترم اول مرخصی هم گرفتم و پول شهریه ثابت رو پرداخت کردم

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دقیقا همین شرایط رو من داشتم حالا من دانشگاه آزاد محلاتم بودم یه جای داغون ولی هفته پیش رفتم بدون حتی پرداخت یک ریال انصراف دادم از تحصیل فقط پول ترم اول رو همون موقع ثبت نام دادم وگرنه موقع انصراف هیچ پولی نباید بگیرند

واقعا؟
جدی میگییییییی؟ واقعا دیگه داشتم کاملا ناامید میشودم.... الان اینا میگن قانون ۱.۵ برابر شهریه ثابت ،... در جوابشون چی‌ بگم؟
من واقعا نمیتونم این پولو پرداخت کنم؟ ۱ میلیون و ششصد واسه هیچی‌ فقط واسه رفتنم از اونجا؟ تو تکمیل هم کلی‌ برمی‌دارن من چه آسیبی بهشون میزنم این چه قانونیه؟ اصلا منطقشو درک نمیکنم!!! بدهکاریی هم ندارم کل شهریه اون یه ترمی که رفتم دادم... اصل مدرکم هم پیششونه میگن تا کل پولو ندی نمی‌تونیم مدرکو بدیم.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا؟
جدی میگییییییی؟ واقعا دیگه داشتم کاملا ناامید میشودم.... الان اینا میگن قانون ۱.۵ برابر شهریه ثابت ،... در جوابشون چی‌ بگم؟
من واقعا نمیتونم این پولو پرداخت کنم؟ ۱ میلیون و ششصد واسه هیچی‌ فقط واسه رفتنم از اونجا؟ تو تکمیل هم کلی‌ برمی‌دارن من چه آسیبی بهشون میزنم این چه قانونیه؟ اصلا منطقشو درک نمیکنم!!! بدهکاریی هم ندارم کل شهریه اون یه ترمی که رفتم دادم... اصل مدرکم هم پیششونه میگن تا کل پولو ندی نمی‌تونیم مدرکو بدیم.
آره بخوای برگه انصرافیم هم برات میزارم ببینی. من ترم اول نیمه دوم قبول شدم تو تکمیل ظرفیت وهمون ترم هم مرخصی کردم یعنی فقط شهریه ثابت رو دادم بهشون. بعد هفته پیش رفتم گفتم نمیتونم بیام دیگه انصرافیم رو نوشتم کارام رو کردم پولی هم نگرفتن ازم. تازه من فقط گوهی تحصیلی دادم بهشون

morteza2010

عضو جدید
وسط نباید بری که خود سیستم ازاد واستون مرخی رد میکنه شما اول ترم باید میرفتی برادر نه وسط ترم

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره بخوای برگه انصرافیم هم برات میزارم ببینی. من ترم اول نیمه دوم قبول شدم تو تکمیل ظرفیت وهمون ترم هم مرخصی کردم یعنی فقط شهریه ثابت رو دادم بهشون. بعد هفته پیش رفتم گفتم نمیتونم بیام دیگه انصرافیم رو نوشتم کارام رو کردم پولی هم نگرفتن ازم. تازه من فقط گوهی تحصیلی دادم بهشون

شاید چون سر کلاس نرفتی و ‌مرخصی گرفتی‌ شرایط فرق می‌کنه شاید اصل مدرکتو ندادی من ساده.... اه از دست خودم... الان به نظرت چی‌ کار کنم؟ برم بگم چی‌؟ کل بدو بدهاشو دیروز انجام دادم امضا و از این اتاق به اون اتاق.... رسیده به مالی‌ که دیگه وقت دکتر داشتم گفتم بقیشو بدن میام،،، اسکن مدرکم رو هم برام گرفت که برای ثبتنام مشکلی‌ نباشه... ولی‌ صبح که زنگ زدم امور مالی گفت یک میلیون ششصد شوک شدم فکر کردم به ریاله اولش...

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید چون سر کلاس نرفتی و ‌مرخصی گرفتی‌ شرایط فرق می‌کنه شاید اصل مدرکتو ندادی من ساده.... اه از دست خودم... الان به نظرت چی‌ کار کنم؟ برم بگم چی‌؟ کل بدو بدهاشو دیروز انجام دادم امضا و از این اتاق به اون اتاق.... رسیده به مالی‌ که دیگه وقت دکتر داشتم گفتم بقیشو بدن میام،،، اسکن مدرکم رو هم برام گرفت که برای ثبتنام مشکلی‌ نباشه... ولی‌ صبح که زنگ زدم امور مالی گفت یک میلیون ششصد شوک شدم فکر کردم به ریاله اولش...
حالا به نظرم شما با مرکز آزمون زنگ بزن ببین چه جوریه اگه که نباید بگیرند که هیچی اعتراض کن به مرکز آزمون اگر هم که نه باید پول پرداخت کنی مجبوری دیگه دانشگاه تهرانه آخه

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
به چه بدبختي انداختن بچه هاي مردومو
الهه عزيزم تازه به حقش رسيده به جاي تحسين و تقدير ميخان ازش پول بگيرن
مسخرس بخدا

بالا