سوال - نیاز به تصاویر پتینه روی تابلو سفالی

ceramist82

عضو جدید
سلام به مهندسین گرامی :smile:
کسی در مورد پتینه روی تابلو نقش برجسته سفالی اطلاعاتی داره؟
رنگها و موادی که مورد استفاده قرار میگیره و روش اجرا روی کار :surprised:

azam2007

عضو
نمونه از تابلوهای نقش برجسته سفالی

نمونه از تابلوهای نقش برجسته سفالی

کد.s036

ceramist82

عضو جدید
ممنون از عکس های قشنگتون من خودم این تابلوها رو کار میکنم.
منظور من موادی بود که برای پتینه این تابلوها استفاده میشه.

mandana-n

عضو جدید
ممنون از عکس های قشنگتون من خودم این تابلوها رو کار میکنم.
منظور من موادی بود که برای پتینه این تابلوها استفاده میشه.

منم می خوام بدونم از چه موادی برای ایجاد این بافت ها استفاده می شه. مرسی

azam2007

عضو
من یک نفر را می شناسم تو این زمینه کار می کنه ازش می پرسم
مگه با رنگ اکرولیک یا رنگ و روغن روی سفال نمی شه پتینه کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با اکرولیک یا رنگ و روغن روی هر چیزی می توان پتینه کرد.من روی ظروف سفالی،کچی،شیشه،سنگ،حتی کاغذ پتینه انجام دادم.
البته بعضی تکنیکها با اکرولیک (چون زود خشک می شود) و بعضی تکنیکها با رنگ روغن خوب جواب می دهد

آخرین ویرایش:

ناز معمار

عضو جدید
من یک نفر را می شناسم تو این زمینه کار می کنه ازش می پرسم
مگه با رنگ اکرولیک یا رنگ و روغن روی سفال نمی شه پتینه کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با اکرولیک یا رنگ و روغن روی هر چیزی می توان پتینه کرد.من روی ظروف سفالی،کچی،شیشه،سنگ،حتی کاغذ پتینه انجام دادم.
البته بعضی تکنیکها با اکرولیک (چون زود خشک می شود) و بعضی تکنیکها با رنگ روغن خوب جواب می دهد
سلام عکسا عالی بودن
میشه یکم بیشتر در موردش توضیح بدین
فکر میکنم اگه ی تاپیک در مورد نحوه ی این کارها و تابلوها بزنین خیلی طرفدار داشته باشه:gol:

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام

تککنیک های مربوط به پتینه و سفال کاملا" از همه جدا هستن
واگه بخوایین تکنیک های پتینه رو البته به صورت پیشرفته ای که من آموزش دیدم کارکنین جلوه ای بروی سفال نداره
بهتر هرکدوم جای خودشون استفاده بشه

برای سفال وایجاد رنگ بروی اون ازرنگ های پودری استفاده میشه
ویا شاپن
رنگ های پودری رو می تونین از رنگ فروشی ها تهیه کنین
می شه با کمی تینر روغنی اگه اشتباه نکنم اونارو قاطی کرد
بعد بایک قلم خشک که سرش هم نرم باشه(موهای زبر رد قلم میندازه) اونارو رنگ کرد

شاپن هم بهتر شاپن قهوه ای ومارک کیش باشه:gol:

azam2007

عضو
باسلام

تککنیک های مربوط به پتینه و سفال کاملا" از همه جدا هستن
:gol:

این مطلب رو من متوجه نمی شوم تا جایی که من می دونم تکنیکهای پتینه را روی همه اجسام شیشه،سفال،چوب و ... می توان پیاده کرد آیا فرقی وجود دارد؟

sharlin

عضو جدید
کاربر ممتاز
این مطلب رو من متوجه نمی شوم تا جایی که من می دونم تکنیکهای پتینه را روی همه اجسام شیشه،سفال،چوب و ... می توان پیاده کرد آیا فرقی وجود دارد؟

بله تکنیک های پتینه روی همه سطوح قابل اجراس
اما.. هرچیزی جایی داره
یعنی بهتر که تکنیک های پتینه بروی دیوار ظروف ومجسمه های چوبی و رزین اجرابشه
تا بر روی سفال

سلام واسه پتینه روی تابلو سفال ابتدا باید لایه نازکی از چسب چوب بسیار رقیق شده با قلمو روی کل تابلو بزنید و بعدش میتونید شاپان قهوه ای ( شاپان رو رنگ فروشی ها دارند مورد مصرف کارهای چوبی ) رو مقداری با تینر کمی رقیق کنید و روی کل تابلو رو یکدست بزنید بعدش میتونید با زنگ های روغنی تیوپی روش سایه روشن کار کنید .IMG_tak-gazal.jpg

آخرین ویرایش:
پتینه تابلو سفالی نقش برجسته

پتینه تابلو سفالی نقش برجسته

سلام
برای پتینه کردن تابلو سفالی به چند نکته باید توجه کرد.
1 - ابتدا قبل از اقدام به پتینه باید چسب چوب را با آب رقیق کنید و با قلمو تمام سطح تابلو سفالی رو پوشش بدید.
2 - برای رنگ کردن از رنگ های اکرلیک /رنگ روغن (رنگ تیوپی ) و شاپان میتونید استفاده کنید بسته به سلیقه خودتونه
برای نمونه پتینه تابلو سفالی رو با شاپان خدمتتون میگیم.
مقدار کمی شاپان رو با تینر روغنی رقیق کنید و با قلمو پهن روی سطحی که قبلش یک لایه چسب چوب زده بودید - شاپان بزنید و به قلموی ظریف قسمت هایی رو که میخواهید کار خودشو بیشتر نشون بده تیره تر کنید که حجم و میتونید مقداری هم اکلیل با قلمو بروی بعضی قسمت ها که میپسندید بزنید .

بالا