سوال : مقاله های پژوهشی وثبت آنها

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بعد عارفه من فک کنم یکم سردرگم شدی
دسته بندیشون سخت نیس
میشه موقعیت جغرافیایی
اقلیم
فرهنگ و اعتقادات
اقتصاد و معیشت
زبان و لهجه

حالا یه سری چیزای بینابین ممکنه تو کار وجود داشته باشه
مثلا صنایع دستی خاص که میشه زیر شاخه فرهنگ
یا شغل خاص میشه زیر شاخه اقتصاد

بعد اگ میخای مقاله بدی باید خیلی خیلی خیلی ریز بشی اینایی که شما میگی یه پایان نامس

همون دگ واسه همین میگم بهم پیشنهاد دادن که توی پایان نامه ببرمش....اما من واقعا نمیخوام...نه اینکه دوست نداشته باشم ...ولی خوب چیز دگ ای رو دوست دارم انجام بدم...که شاید همه اینهایی که قراره الان کار کنم توی اون پایان نامه ازش بتونم استفاده کنم...
منم گفتم دسته بندی میشن و همه توی زیر شاخه های خودشون میرن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

راسی من فک میکردم حداقل پژوهش کردن هزینه نخواد
ولی تو ایران واس نفس کشیدنم باید پول بدیم
میگه ک نمیدونستم برای خرید هوا هم باید پول بدیم. وقتی متوجه شدم ک یه دونه چیپس خریدم

آخرین ویرایش:

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
راسی من فک میکردم حداقل پژوهش کردن هزینه نخواد
ولی تو ایران واس نفس کشیدنم باید پول بدیم
میگه ک نمیدونستم برای خرید عوا هم باید پول بدیم. وقتی متوجه شدم ک یه دونه چیپس خریدم

هرینه همایش و کنفرانس ها که بعععععععععععععله کم هم نیست.
نشریات اما هزینه نباید داشته باشه.
ISI هم تا جایی که میدونم همین طور.
اما نمیدونم چرا مثلا همین همایش ها برای چاپ تو نشریات داخلی و خارجی کلی پول میگیرن!!!
البته معمولا دانشگاه ها برای هزینه های نشریات داخلی و خارجی از دانشجو و استاد حمایت می کنند. (لیست دارن که کدوم نشریات رو قبول دارن)
چند روزه دارم حساب کتاب میکنم که بازدهی این هزینه ها برام چی میشه آخرش!!!! :))

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
هرینه همایش و کنفرانس ها که بعععععععععععععله کم هم نیست.
نشریات اما هزینه نباید داشته باشه.
ISI هم تا جایی که میدونم همین طور.
اما نمیدونم چرا مثلا همین همایش ها برای چاپ تو نشریات داخلی و خارجی کلی پول میگیرن!!!
البته معمولا دانشگاه ها برای هزینه های نشریات داخلی و خارجی از دانشجو و استاد حمایت می کنند. (لیست دارن که کدوم نشریات رو قبول دارن)
چند روزه دارم حساب کتاب میکنم که بازدهی این هزینه ها برام چی میشه آخرش!!!! :))

من از سر کار رفتن خیری ندیدم و فقط دیدم که سر کارم!
اومدم مقاله بدم که میبینم چقد هزینه میبره
خدایا نجاتم بده

arefeh

کاربر ممتاز
سلام ببخشید بچه ها شما نمیدونید از کجا من میتونم نظریات افرادی مثل برادبنت و لاوسون رو یا مقالات مرتبط به اونها رو پیدا کنم؟؟خیلی عجله ای است اسم این افراد رو میزارم اگر بهم بگید ممنون میشم
بررسی اثار -دیدگاه ها-مقالات وروشهای طراحی معماران وصاحب نظران ایرانی یاخارجی ازقبیل :اقای دکترحمید ندیمی/دکترعلیرضاعینی فر/دکترحمیدرضاانصاری/دکترسیدامیرسعیدمحمودی/دکترکامران افشارنادری/کن یانگ/برادبنت/لاوسن ویاسایرمواردمشابه دراین زمینه.
برای درس نظریه و روش های طراحی
یا موضوع مناسب در رابطه با این درس؟
ممنون میشم:redface:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام ببخشید بچه ها شما نمیدونید از کجا من میتونم نظریات افرادی مثل برادبنت و لاوسون رو یا مقالات مرتبط به اونها رو پیدا کنم؟؟خیلی عجله ای است اسم این افراد رو میزارم اگر بهم بگید ممنون میشم
بررسی اثار -دیدگاه ها-مقالات وروشهای طراحی معماران وصاحب نظران ایرانی یاخارجی ازقبیل :اقای دکترحمید ندیمی/دکترعلیرضاعینی فر/دکترحمیدرضاانصاری/دکترسیدامیرسعیدمحمودی/دکترکامران افشارنادری/کن یانگ/برادبنت/لاوسن ویاسایرمواردمشابه دراین زمینه.
برای درس نظریه و روش های طراحی
یا موضوع مناسب در رابطه با این درس؟
ممنون میشم:redface:

لاوسون یه کتابی داره با عنوان طراحان چگونه می اندیشند
یه سری زا همین اسما رو تو جزوه نظریه و روشت هست که احتمالا هم واس اون درس بخای اره؟

arefeh

کاربر ممتاز
لاوسون یه کتابی داره با عنوان طراحان چگونه می اندیشند
یه سری زا همین اسما رو تو جزوه نظریه و روشت هست که احتمالا هم واس اون درس بخای اره؟

اره میدونم ولی اون کتاب خودش جز پیوستهای جزوه است و نمیشه ازش استفاده کرد...
اره گلم نوشتم برای درس نظریه میخوام

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اره میدونم ولی اون کتاب خودش جز پیوستهای جزوه است و نمیشه ازش استفاده کرد...
اره گلم نوشتم برای درس نظریه میخوام

جهت گیریتون چیه عارف جان؟چی خواستن ازتون؟ فقط دنبال مبانی نظریشون هستی؟
ببین تو کتاب نقره کار چیزی ننوشته؟یا معماری معاصر مال بانی مسعود
عارف دسترسیت به رفرنس چقدره؟ کتابخونه متابخونه چیزی سر دستت هست؟

arefeh

کاربر ممتاز
جهت گیریتون چیه عارف جان؟چی خواستن ازتون؟ فقط دنبال مبانی نظریشون هستی؟
ببین تو کتاب نقره کار چیزی ننوشته؟یا معماری معاصر مال بانی مسعود
عارف دسترسیت به رفرنس چقدره؟ کتابخونه متابخونه چیزی سر دستت هست؟
فائزه جان توی پست 126 گفتم که دیدگاه و معرفی آثار و ...باشه البته الان در حال حاضر مقالاتی از دکتر محمودی را پیدا کردم که خوب فکر کنم یه دسته بندی و نتیجه گیری کافی باشه برای این زمان کمی که دارم...
مخصوصا که امروز یک وظیفه خیلی سنگین بهم محول شده که کلی برام درگیری فکری ایجاد کرده که آیا من از پسش بر میام یا نه....(بهم گفتن یکی از امام زاده هایی که توی یه محله قدیمی گرگان قرار گرفته رو برداشته کنم و نقشه کلی رو در اوردم یه طرح داخلی مطابق معماری اون محله و اقلیم گرگان بزنم...خیلی کار سختیه من اصلا توی این زمینه کار نکردم:cry:البته پولی در کار نیست صرفا جهت همکاری با حمایت کنندگان بافت گرگان برای چلوگیری از نابودی تاریخ چند هزار ساله شهرمون)
کتاب نقره گار رو که ندیدم
الان در حال حاضر هفته پیش که تهران بودم موفق شدم توی کتابخانه ملی تهران عضو بشم(عجب کتابخونه ای هست...یعنی همه چی داره بماند...فضاهاش عالیه....اوووووف اصلا هر جی تعریف کنم کمه....)
فکر میکنم بهترین رفرنس من باشه...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فائزه جان توی پست 126 گفتم که دیدگاه و معرفی آثار و ...باشه البته الان در حال حاضر مقالاتی از دکتر محمودی را پیدا کردم که خوب فکر کنم یه دسته بندی و نتیجه گیری کافی باشه برای این زمان کمی که دارم...
مخصوصا که امروز یک وظیفه خیلی سنگین بهم محول شده که کلی برام درگیری فکری ایجاد کرده که آیا من از پسش بر میام یا نه....(بهم گفتن یکی از امام زاده هایی که توی یه محله قدیمی گرگان قرار گرفته رو برداشته کنم و نقشه کلی رو در اوردم یه طرح داخلی مطابق معماری اون محله و اقلیم گرگان بزنم...خیلی کار سختیه من اصلا توی این زمینه کار نکردم:cry:البته پولی در کار نیست صرفا جهت همکاری با حمایت کنندگان بافت گرگان برای چلوگیری از نابودی تاریخ چند هزار ساله شهرمون)
کتاب نقره گار رو که ندیدم
الان در حال حاضر هفته پیش که تهران بودم موفق شدم توی کتابخانه ملی تهران عضو بشم(عجب کتابخونه ای هست...یعنی همه چی داره بماند...فضاهاش عالیه....اوووووف اصلا هر جی تعریف کنم کمه....)
فکر میکنم بهترین رفرنس من باشه...

چقد خوب حتما کار رو شرو کن
عارفه
خوشابحالت، ای گرگانی
چه کتابخونه ای،عجب صفایی
حسودی دارم، فت و فراوان
دلم گرفته ازاین و از ان
ای کاش من هم، تهرونی بودم
از کتابخونه استفاده می نمودم

دل نامه ی فی فی جون:redface:

arefeh

کاربر ممتاز
چقد خوب حتما کار رو شرو کن
عارفه
خوشابحالت، ای گرگانی
چه کتابخونه ای،عجب صفایی
حسودی دارم، فت و فراوان
دلم گرفته ازاین و از ان
ای کاش من هم، تهرونی بودم
از کتابخونه استفاده می نمودم

دل نامه ی فی فی جون:redface:

من که خوش به حالی ندارم...خوش به حال پایختی ها که اینقدر امکانات دارند اما بعضی هاشون حتی نمی دونن هچین چیزی توی شهرشون هست...
البته کتابخانه اش محدودیت داره یعنی عضویتش از دانشجوی ارشد است و کارشناسی ها رو ثبت نام نمیکنند...
ولی خوب واقعا چیزهای خوب برای تهرانی هاست...
ولی بهت پیشنهاد میکنم برنامتو جور کنی که حداقل دو هفته در میون یه یه روز هم شده بری این کتابخونه و استفاده کنی....

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من که خوش به حالی ندارم...خوش به حال پایختی ها که اینقدر امکانات دارند اما بعضی هاشون حتی نمی دونن هچین چیزی توی شهرشون هست...
البته کتابخانه اش محدودیت داره یعنی عضویتش از دانشجوی ارشد است و کارشناسی ها رو ثبت نام نمیکنند...
ولی خوب واقعا چیزهای خوب برای تهرانی هاست...
ولی بهت پیشنهاد میکنم برنامتو جور کنی که حداقل دو هفته در میون یه یه روز هم شده بری این کتابخونه و استفاده کنی....
اخه رفت و برگشتم میشه 4 روز قربونت:biggrin:هزینه هم که اووووووووووو

arefeh

کاربر ممتاز
اخه رفت و برگشتم میشه 4 روز قربونت:biggrin:هزینه هم که اووووووووووو

چ بد؟!!!!:(حیف شد میومدی هم میدیدمت...ولی درسته که این رفرنس رو توی شهرت نداری اما 100% تلاش خودت مهمتره;)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
چ بد؟!!!!:(حیف شد میومدی هم میدیدمت...ولی درسته که این رفرنس رو توی شهرت نداری اما 100% تلاش خودت مهمتره;)

نزدیک یک و نیم ماهه به خاطر کمبود رفرنس مقالم مونده رو هوا. اره بابا اگه نزدیک بودم که میومدم

arefeh

کاربر ممتاز
نزدیک یک و نیم ماهه به خاطر کمبود رفرنس مقالم مونده رو هوا. اره بابا اگه نزدیک بودم که میومدم

ای بابا.....خوب موضوعت چیه ؟؟؟شاید بتونم کمکت کنم؟؟؟اگر کتابی باشه برات بخرم بفرستم یا حالا چیزهای دگ

arefeh

کاربر ممتاز
قربونت برم محبت داری
در مورد مسجد و اب انبار

خوب اینکه مطلب باید زیاد باشه....یعنی به صورت کلی در مورد خود مسجد که زیاد است ...
من چند تا مقاله دانلود کردم از توی سایتها که ماله یسری مجلات و در مورد مسجد است...
ایملیل تو بده برات بفرستم
البته تو موضوعتو به صورت کلی گفتی و نمیدونم اینهایی که بهت میدم به دردت بخوره یا نه

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
خوب اینکه مطلب باید زیاد باشه....یعنی به صورت کلی در مورد خود مسجد که زیاد است ...
من چند تا مقاله دانلود کردم از توی سایتها که ماله یسری مجلات و در مورد مسجد است...
البته تو موضوعتو به صورت کلی گفتی و نمیدونم اینهایی که بهت میدم به دردت بخوره یا نه

نه قربونت کار خاص هست. اگ کمک خواستم به تو نگم به کی بگم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

نه قربونت کار خاص هست. اگ کمک خواستم به تو نگم به کی بگم

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین ما تازه استارت زدیم...نباید از خودت به اندازه کسی که استادیار دانشگاه علم و صنعت توقع داشته باشی...نمیگم توقع نداشته باش میگم الان این افکار باعث ناامیدیت نشه...
منم مثل شما سه تا مقاله برداشتم و تنها یکیش تقریبا جهت پیدا کرده و دو تای دگ روی هواست....
الان میخوام ببینم این محیط کالبدی چیه ولی کسی نیست بهم توضیح بده چون تا آخر هفته دیر میشه که استادم گفته بهت توضیح میدم....
و اینکه آیا در خانه های قدیم ما عناصری داشتیم که به عنوان نشانه بوده اند؟؟البته که داشتیم اما جهت گرفتن توی این راه یکم برام سخته
من و شما مثل کودگی هستیم که علاقه به راه رفتن داره ولی هنوز نمیتونه و باید در ابتدا کسی دستشو بگیره یا اینکه بهش بگه که باید دستتو به دیوار بگیری تا بتونی بلند بشی
پس خیلی ناامید نباش...دیر شروع کردیم اما با تلاش میتونیم خوب پیش بریم
راستی از دانشگاهت راضی هستی؟

خیلی ممنون عارفه جان از راهنمایت! ببخشید دیر جواب دادم
از دانشگاهم اره راضیم استاد طرح و سیر اندیشه ها دکتر رشید که مدیر گروه معماری هم هست روسیه دکتراشو گرفته واقعا با سواده من که ازش خیلی راضیم چون خیلی با تعصب و مسئولیت به وقت و کلاس تدریس میکنه خلاصه هر چی ازش بگم کم گفتم و میترسم اغراق بشه خلاصه خیلی اشتباه کردی که دانشگاه محقق رو نزدی فکر کنم محقق رو میتونستی بیاری

arefeh

کاربر ممتاز
خیلی ممنون عارفه جان از راهنمایت! ببخشید دیر جواب دادم
از دانشگاهم اره راضیم استاد طرح و سیر اندیشه ها دکتر رشید که مدیر گروه معماری هم هست روسیه دکتراشو گرفته واقعا با سواده من که ازش خیلی راضیم چون خیلی با تعصب و مسئولیت به وقت و کلاس تدریس میکنه خلاصه هر چی ازش بگم کم گفتم و میترسم اغراق بشه خلاصه خیلی اشتباه کردی که دانشگاه محقق رو نزدی فکر کنم محقق رو میتونستی بیاری

محقق رو میوردم چون رتبه دانشگاه تهرانم 507 شده بود...ولی از تهران خیلی راضی ام...حتی اگر بگیم دانشگاه بده که نیست ...ولی تهران امکاناتش فوق العاده که من اونها رو ترجیح میدم...کتابخانه ملی و ایران داک جرف نداره به درد مقاله نویسی میخوره....هر کتابی هم که بخوام بالاخره توی تهران پیدا میشه...مسیرشم برای اینکه هر هفته در رفت و آمد باشم عالیه...مدیر گروه ما هم دکتراشو آلمان گرفته و وقتی حرف میزنه میفهمی که بلده....درس روش تحقیق رو به ما عالی درس داد

ebram2014

عضو جدید
کاربر ممتاز
محقق رو میوردم چون رتبه دانشگاه تهرانم 507 شده بود...ولی از تهران خیلی راضی ام...حتی اگر بگیم دانشگاه بده که نیست ...ولی تهران امکاناتش فوق العاده که من اونها رو ترجیح میدم...کتابخانه ملی و ایران داک جرف نداره به درد مقاله نویسی میخوره....هر کتابی هم که بخوام بالاخره توی تهران پیدا میشه...مسیرشم برای اینکه هر هفته در رفت و آمد باشم عالیه...مدیر گروه ما هم دکتراشو آلمان گرفته و وقتی حرف میزنه میفهمی که بلده....درس روش تحقیق رو به ما عالی درس داد

خب خدارو شکر اره از این لحاظ که امکانات خوبی داره عالیه البته ناگفته نماند که هر دانشگاهی حداقل یه استاد خوب واسه ارشد داره:)

arefeh

کاربر ممتاز
خب خدارو شکر اره از این لحاظ که امکانات خوبی داره عالیه البته ناگفته نماند که هر دانشگاهی حداقل یه استاد خوب واسه ارشد داره:)
کاملا باهات موافقم...در هر صورت هر کجایی که بخونی این خود تو هستی که آیندتو رقم میزنی...

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
کاملا باهات موافقم...در هر صورت هر کجایی که بخونی این خود تو هستی که آیندتو رقم میزنی...

اون یه دونه اوستاهه خیلی موثره
مام دکتر خوشنویسو داریـــــــــــــــــــــــــــــــــم

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
نزدیک پایان ترم هست. دوستان از نتایج کارهاتون بگید. مقاله هاتون ثبت شد؟
کسی ISI کار نمی کنه؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
لیست مجلات دارای اعتبار، مصوب شده سال 91

12351.jpg

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
مجله مرمت آثار و بافت های تاریخی

مجله مرمت آثار و بافت های تاریخی

مجله مرمت آثار و بافت های تاریخی که نامش به مرمت و معماری ایران تغییر کرده

صاحب امتياز: دانشگاه هنر اصفهان
مدير مسئول: دکتر فرهنگ مظفر
سردبير: دکتر اصغر محمدمرادی
مدير داخلی: دکتر نادر شايگان فر

دوفصلنامه «مرمت و معماری ايران» براساس مجوز شماره 89359/11/3/89 مورخ 18/11/1389 از کميسيون نشريات علمی کشور،‌ وزارت علوم،‌ تحقيقات و فناوری دارای درجه علمی- پژوهشی است.
پروانه انتشار اين نشريه به شماره 19501/91 مورخ 9/7/91 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شده است.
اين نشريه حاصل همکاری مشترک علمی دانشگاه هنر اصفهان با دانشگاه کاشان، دانشگاه اصفهان، دانشگاه هنر اسلامی تبريز، دانشگاه شهرکرد، دانشگاه شاهد، دانشگاه الزهرا و دانشگاه تربيت مدرس است.
نشريه مرمت و معماری ايران در پايگاه استنادی علوم کشورهای اسلامی (ISC) به آدرس www.ricest.ac.ir و پايگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID) به آدرس www.sid.ir و بانک اطلاعات نشريات کشور به آدرس www.magiran.com نمايه می‌شود.
از لینک زیر میتونین نشریه ها رو دانلود کنید

شماره اول (بهار و تابستان 1390)
شماره دوم (پاييز و زمستان 1390)
شماره سوم (بهار و تابستان 1391)
شماره چهارم (پاييز و زمستان 1391)
شماره پنجم(بهار و تابستان 1392)
شماره ششم(پاييز و زمستان 1392)
شماره هفتم(بهار و تابستان 1393)

منبع:
http://mmi.aui.ac.ir/page.php?slct_pg_id=115&sid=1&slc_lang=fa

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
فصلنامه علمی‌ـ پژوهشی باغ نظر

فصلنامه علمی‌ـ پژوهشی باغ نظرباغ نظر فصلنامه علمی‌ـ پژوهشی به زبان فارسی است که در زمینه پژوهش های نظری هنر (معماری، شهرسازی و تجسمی) از سال 1382 با حمایت پژوهشکده نظر منتشر می شود. توجه به هنر و تمدن ایران و شرق، معرفی آخرین دستاوردهای محققان ایرانی و گسترش مرزهای دانش از جمله اهداف مجله باغ نظر است.
تمامی شمارگان این فصلنامه بر روی پایگاه آن به
آدرس
وجود دارد می با ثبت نام یمی توانید آنها را دانلود کنید

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

فصلنامه علمی‌ـ پژوهشی باغ نظرباغ نظر فصلنامه علمی‌ـ پژوهشی به زبان فارسی است که در زمینه پژوهش های نظری هنر (معماری، شهرسازی و تجسمی) از سال 1382 با حمایت پژوهشکده نظر منتشر می شود. توجه به هنر و تمدن ایران و شرق، معرفی آخرین دستاوردهای محققان ایرانی و گسترش مرزهای دانش از جمله اهداف مجله باغ نظر است.
تمامی شمارگان این فصلنامه بر روی پایگاه آن به
آدرس
وجود دارد می با ثبت نام می توانید آنها را دانلود کنید.

منبع
http://www.bagh-sj.com