سوال : مقاله های پژوهشی وثبت آنها

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
نشريه تخصصي معماري و شهرسازي صفه

نشريه تخصصي معماري و شهرسازي صفه

نشرية تخصصي اين دانشكده تحت عنوان مجلة علمي‌ پژوهشي صفّه به چاپ مي‌رسد. اين نشريه كه به عنوان مجله تخصصي معماري و شهرسازي از سوی وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري ارزشيابي شده، نزدیک به دو دهه است که از انتشار آن مي‌گذرد و به صورت رسمي در تابستان 1369 با انتشار اولين شماره فعاليت خود را آغاز نمود. صفّه به بررسي گذشته و حال معماري و شهرسازي ايران و جهان و مباني نظري رويدادهاي مربوط به حوزه شهرسازي، و قبول مقاله از عموم صاحب‌ نظران در زمينه‌هاي موضوعي فوق مي‌پردازد و غالب مطالب و مقالات آن به عنوان مرجع و منبع مورد استفاده دانش پژوهان قرار مي‌گيرد. تا كنون 60 شماره آن در دسترس اساتيد، دانشجويان و دانش‌پژوهان علاقمند به مسائل معماري ايران، اسلام و جهان در داخل و خارج از كشور قرار گرفته است. اين نشريه قبلاً دو شماره در سال چاپ مي‌شد و اكنون چهار شماره در سال برای چاپ آماده می‌گردد. قابل توجه است که از شماره 56 این نشریه به صورت الکترونیکی در دسترس علاقمندان قرار دارد.

منبع
http://sbu.ac.ir/Cols/archurb/Pages/%D8%B5%D9%81%D9%87.aspx
میتونین با کلیک روی جلد هر شماره فهرستشو ببینید

e_s_h

عضو جدید
سلام دوستان...اگر مقاله ی علمی ترویجی به صورت ارایه پوستر قبول بشه در همایش های داخلی جایی مقاله ثبت و چاپ میشه ؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان...اگر مقاله ی علمی ترویجی به صورت ارایه پوستر قبول بشه در همایش های داخلی جایی مقاله ثبت و چاپ میشه ؟
سلام
علمی ترویجی جزو درجات مجلات تخصصی هست و همایش ها جزو این دسته نیستند! نمیدونم کدوم همایش این ادعا رو کرده؟؟
یا منظورتون اینه که قبلا تو همایش ارائه کردین و الان میخواین مقاله علمی ترویجیش کنید؟؟
کلا سطح این دو تیپ مقالات قابل قیاس با هم نیستند! اما میتونید تخصصی تر موضوع رو کار کنید تا به رده علمی ترویجی برسه وگرنه جزو مقررات تمام نشریات هست که مقاله قبلا جایی چاپ یا ارائه نشده باشه (امیدارم درست متوجه منظورتون شده باشم)

raymoon

عضو جدید
سلام دوستان من مایل به همکاری برای نوشتن مقاله هستم .اگه مایلید با هم همکاری کنیم

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام
مقاله های علمی و پژوهشی رو از چه سایتی میتونم دانلود کنم؟

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مقاله های علمی و پژوهشی رو از چه سایتی میتونم دانلود کنم؟
سلام
مجلاتی که در پستهای زیر معرفی شدند همگی علمی پژوهشی هستند
و می تونید بعضی از شماره های گذشته این مجلات رو از سایتهاشون که در تاپیک هست دانلود کنید

holooooooo

کاربر ممتاز
من از این سایت http://www.freepapers.ir/ برا دانلود مقاله رایگان، سر در نیاوردم چه طوریه و آرشیو مقاالاتش کجاست!! میتونید راهنماییم کنید؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام خوبین؟ بچه ها من یه مقاله ی علمی پژوهشی یا isi میخوام راجب یه عنوان خارجی، یعنی مقاله میتونه در رابطه با: مفاهیم، فرایند طراحی، کانسپت، فرم، فضا، زمان، محیط، هویت، هنر، زیبایی، ایده
که راجب بنا یا معماری خارج از ایران باشه...
به فرض بررسی مفهومیه هندسی معبد پارتنون...
باید تعمیمش بدم به یه موضوع ایرانی و مقاله بنویسم راجبش برا درس سیر اندیشم ..کسی میتونه کمکم کنه؟ مقاله ای دارین که با این مفاهیم باشه؟
،

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خوبین؟ بچه ها من یه مقاله ی علمی پژوهشی یا isi میخوام راجب یه عنوان خارجی، یعنی مقاله میتونه در رابطه با: مفاهیم، فرایند طراحی، کانسپت، فرم، فضا، زمان، محیط، هویت، هنر، زیبایی، ایده
که راجب بنا یا معماری خارج از ایران باشه...
به فرض بررسی مفهومیه هندسی معبد پارتنون...
باید تعمیمش بدم به یه موضوع ایرانی و مقاله بنویسم راجبش برا درس سیر اندیشم ..کسی میتونه کمکم کنه؟ مقاله ای دارین که با این مفاهیم باشه؟
،
سلام
این لینک
مربوط به نشریه ی انگلیسی vernacular architecture هست که در زمینه تحقیقات معماری بومی با رویکردی تلفیقی از معماری و باستانشناسی مقاله چاپ می کنه ، نمی دونم چقدر به موضوع شما مرتبط هست اما به طور کلی این مجله از سال 1952چاپ و موضوع مقالات ابتدا فقط در مورد معماری روستایی و بومی انگلیس و ولز بود ولی در سال های اخیر مقالاتی در مورد معماری مناطق دیگر هم چاپ کرده . مجله ی معتبری هست و مباحث نظری رو هم دنبال می کنه.

saharnaz73

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان میشه چند تا موضوع مرتبط با معماری معاصر برای پژوهش پیشنهاد بدین؟ممنون