سوال : مقاله های پژوهشی وثبت آنها

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
بچه ها دیدم توی یه سری تاپیکهای همین سایت و سایتهای دیگه که مقاله ارائه میدهند...و خوب میتونه همه اینها یه رزومه ای باشه برای کسانی که ارشد پشت کنکوری هستن یا دانشجو یا اینکه درسشون تموم شده و میخوان دکترا شرکت کنند...حالا میخوام یکم راهنمایی کنیم همو ببینیم چجوری مقاله های پژوهشی باید تدوین کنیم و کجا ها باید ارائه بدیم....شاید اگه از الان شروع کنیم و بعد هم ارشد قبول بشیم برای دکترا از بقیه یه پله جلوتر باشیم...
میشه راهنمایی بفرمائید؟؟؟؟:redface:

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها دیدم توی یه سری تاپیکهای همین سایت و سایتهای دیگه که مقاله ارائه میدهند...و خوب میتونه همه اینها یه رزومه ای باشه برای کسانی که ارشد پشت کنکوری هستن یا دانشجو یا اینکه درسشون تموم شده و میخوان دکترا شرکت کنند...حالا میخوام یکم راهنمایی کنیم همو ببینیم چجوری مقاله های پژوهشی باید تدوین کنیم و کجا ها باید ارائه بدیم....شاید اگه از الان شروع کنیم و بعد هم ارشد قبول بشیم برای دکترا از بقیه یه پله جلوتر باشیم...
میشه راهنمایی بفرمائید؟؟؟؟:redface:

سلام...مرسی از طرح موضوع بسیار خوبی که داشتی...ما اتفاقا برنامه داشتیم که شروع کنیم به مقاله نوشتن.. ولی متاسفانه وقت کار همه کار داشتند!
.
ازنظر من واسه شروع مقاله نویسی و ارائه مقاله باید به صورت گروهی 2 یا سه نفره باشه..که اون مقاله مشارکتی باشه.. یعنی نویسنده اول و دوم داشته باشه...اینجوری باعث میشه تو کارهای اول پخته تر شیم و تجربیات خوبی کسب کنیم..اونوقت توان اینو خواهیم داشت که به تنهایی هم از پس یه مقاله بر بیایم...
واسه استارت مقاله نویسی خوبه از فراخوان های همایش داخلی شروع کنیم و تو مدت زمانی که تعیین شده یه مقاله خوب رو تدوین کرد و به دبیرخونه اون همایش فرستاد اگه اکسپت بشه اون مقاله مزایای از قبیل ثبت اون مقاله در کنسرسیوم نمایه ملی یا پایگاه استنادی جهان اسلامisc ویا اگه اون همایش خیلی معتبر باشه حتی چاپ در مجلات isi در کل بستگی داره مقاله رو تو چه همایشی ارائه کنی...خود دبیر خونه همایش تو اطلاعیه هایی که واسه فراخوان میده اینو هم میگه که مزایای مقالات پذیرفته شده چی هست...
ما تو ارشد یکی از چیزایی که اهمیت داره مقاله نویسی هست یعنی اونجا ازما میخوان...همینطور که میدونید الان 2 نمره از 20 نمره پایان نامه ارشد رو مقاله استخراج شده از رساله مشخص میکنه..و همینطور توی مصاحبه دکترا مقالات دارای اعتبار امتیازات خوبی رو میگیره...
به هر حال با ارائه مقالات میتونیم رزومه علمی رو بالا ببریم...

arefeh

کاربر ممتاز
سلام...مرسی از طرح موضوع بسیار خوبی که داشتی...ما اتفاقا برنامه داشتیم که شروع کنیم به مقاله نوشتن.. ولی متاسفانه وقت کار همه کار داشتند!
.
ازنظر من واسه شروع مقاله نویسی و ارائه مقاله باید به صورت گروهی 2 یا سه نفره باشه..که اون مقاله مشارکتی باشه.. یعنی نویسنده اول و دوم داشته باشه...اینجوری باعث میشه تو کارهای اول پخته تر شیم و تجربیات خوبی کسب کنیم..اونوقت توان اینو خواهیم داشت که به تنهایی هم از پس یه مقاله بر بیایم...
واسه استارت مقاله نویسی خوبه از فراخوان های همایش داخلی شروع کنیم و تو مدت زمانی که تعیین شده یه مقاله خوب رو تدوین کرد و به دبیرخونه اون همایش فرستاد اگه اکسپت بشه اون مقاله مزایای از قبیل ثبت اون مقاله در کنسرسیوم نمایه ملی یا پایگاه استنادی جهان اسلامisc ویا اگه اون همایش خیلی معتبر باشه حتی چاپ در مجلات isi در کل بستگی داره مقاله رو تو چه همایشی ارائه کنی...خود دبیر خونه همایش تو اطلاعیه هایی که واسه فراخوان میده اینو هم میگه که مزایای مقالات پذیرفته شده چی هست...
ما تو ارشد یکی از چیزایی که اهمیت داره مقاله نویسی هست یعنی اونجا ازما میخوان...همینطور که میدونید الان 2 نمره از 20 نمره پایان نامه ارشد رو مقاله استخراج شده از رساله مشخص میکنه..و همینطور توی مصاحبه دکترا مقالات دارای اعتبار امتیازات خوبی رو میگیره...

دقیقا همینیه که شما گفتید....خوب حالا از کجا و چجوری استارت بزنیم؟؟؟
اول من خودم به شخصه چون تا به حال واسه مقاله کار نکردم باید یاد بگیرم از کجا باید استارت بزنم...گروهی موافقم اما تعیین موضوع مقاله و سرچ و ....اونو نمیدونم چجوری باید پیش بریم مراحل رو
البته دوسته خوبم نسترن جون تاپیکی رو بهم معرفی کرد که بهتره اینجا آدرسشو بزارم
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...زشی-مقاله-بنويسم؛-كارهاي-تحقيقي-در-باب-معماري

3ehn4z!

عضو جدید
.
مقاله هایی که چند تا نویسنده دارن، میدونین شرایط نمره دهیش چطوریه؟

reza_memar

عضو جدید
کاربر ممتاز
مقاله هایی که چند تا نویسنده دارن، میدونین شرایط نمره دهیش چطوریه؟

اول اینکه مقاله های با چند نویسنده از ارزش خود مقاله پایین نمیاره...معمولا نویسنده اول نویسنده مسئول هست و اکثر کارا اون انجام میده
توی امتیاز بندی مصاحبه دکترا هم فکر کنم نویسنده اول امتیاز بیشتری داره و نویسنده های بعدی هم امتیاز...یه مطلبی رو در این زمینه خوندم الان هر چی دنبالش بودم واست بزارم پیدا نکردم...کلا تو مقاله مشارکت داشتن تاثیر داره...

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا همینیه که شما گفتید....خوب حالا از کجا و چجوری استارت بزنیم؟؟؟
اول من خودم به شخصه چون تا به حال واسه مقاله کار نکردم باید یاد بگیرم از کجا باید استارت بزنم...گروهی موافقم اما تعیین موضوع مقاله و سرچ و ....اونو نمیدونم چجوری باید پیش بریم مراحل رو
البته دوسته خوبم نسترن جون تاپیکی رو بهم معرفی کرد که بهتره اینجا آدرسشو بزارم
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...زشی-مقاله-بنويسم؛-كارهاي-تحقيقي-در-باب-معماري

سلام

شروع هر کار پژوهشی با به وجود اومدن سوال شکل می گیره
حالا اگر قصد دارید برای رزومه شروع به پژوهش کنید بهتره دنبال سوژه مناسب باشید و راجع به سوژه چه به صورت میدانی و چه به صورت کتابخانه ای
مطالعه کنید
اگر سوژه ی خاصی مدنظر شما نیست می تونید همایش ها و کنفرانسهای داخلی رو بررسی کنید ، محورهای اون همایشها می تونه برای شما خط فکری جدیدی ایجاد کنه .
این رو دانلود کنید و چند بار گوش کنید برای شروع خیلی کمک می کنه ، تو تاپیکی که لینک دادید هست .

در ضمن اسم تاپیک با سوالها مغایر هستا فکر کردم روند ارسال رو توضیح دادید:smile:

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من لازم دیدم یه حقیقت تلخ رو براتون اشکار کنم:biggrin:

یه سری از مقالات هستن که ظرف 3روز جمع بندی میشند و به اولین همایش داخلی که تاریخش منقضی نشده باشه ارسال میشه!
محتوای این مقالات چهارتا عکس مسجد شیخ لطف اله و عالی قاپو تویword هست که به اول و آخرش قصیده ی پیرنیا و ... اینا اضافه شده بعد با عنوان ارتباط سرستون های هخامنشی و کلاه آ.. میز ممد در دوره صفوی پذیرش شده!
ناگفته نماند وقتی چکیده این مقالات رو میخونید متحیر میشین ولی وقتی متن اصلی رو میخونید حس میکنید چکیده رو اشتباهی روی سایت گذاشتن!
اینو گفتم که خواهش کنم جزو این افراد نباشید!!
موقع انتخاب موضوع به چند ت چیز دقت کنید:
مقاله رو برای کجا میفرستید؟؟ اگه کنفرانس ها و مجلات خارجی هست صدالبته باید یه موضوع ایرانی-اسلامی استفده کنید و مطالبتون گرداوری نباشه صرفا! بااااااید تحلیل کنید و نتیجه درخور ارائه کنید

داوران همایش چه کسانی هستن؟ پس محتاطانه موضوع رو پیش ببرید! مقاله 6 صفحه ای با بار علمی قوی بهتر از مقاله 14 صفحه ای متوسط هست

برای کدوم کنفرانس داخلی مقاله میفرستید؟؟ بعضی همایش ها هستن که محورهاشونو ببینید همه چی توش هست! اینجا هرچی بفرستید قبول میشه ... بعضیا هستن عنوان و برگزارکنندگان کنفرانس داره فریاد میزنه دنبال چه مطلبی هستن مثل: کنفرانس بین المللی منظر فرهنگی توسط انجمن بین المللی معماران منظر پس اینجا دیگه نمیتونید با عنوان: بررسی نقوش اجرکاری سلجوقی گنبد سرخ مراغه اکسپت بشین!
توجه کنید گواهی پذیرش و حضور در این همایشات اگر هولوگرام نداشته باشند فاقد ارزش برای رزومه شما هستند

برای کدوم نشریه داخلی مقاله میفرستید؟؟ یه نکته مهم اینه که ظرفیت مجلات داخلی ما تا چند سالی پر هست! یه گواهی پذیرش به شما میدن معلوم نیست کی نوبت چاپ بشه طی چندسال اخیر هم خیلی سطح کیفی مقالات افت کرده ولی خب برای اون نمره تز ارشدتون کمیت مقالات منتشره در این مجلات ملاک هست!
توجه کنید که یه سری نشریه های مرتبط به رشته های دیگه هستند که گاهی مقالات عالی (به معنای واقعی کلمه) در زمینه معماری چاپ کردند پس فقط سمت صفه و باغ نظر و ... نرید

همین که عنوان توی ذهنتون جره خورد به طور جدی شروع نکنید مثاله نوشتن رو! هرچی بیشتر سرچ کنید میبینید چقدر موضوعی که فکر میکردید خاصه کار شده! اگه کیفیت اون ها قابل قبول بود و اصرار دارید که همون موضوع رو کار کنید اولا پیشنهاد میکنم یه رویکرد انتاخاب کنید یا case study تون رو ریزتر کنید دوما نتایج مقالات رو بخونید و ببینید چقدر میتونید اونها رو تکمیل یا نقض کنید (در مورد نقش باید خیلی محتاطانه عمل کنید و مدارک کافی داشته باشید مثلا اگه 6000 ساله میگن فلان جا یه مدرسه تاریخی بعد شما میگین نه کاروانسراس باید مدارک فنی قابل اعتماد ارائه بدید)

4fafa

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.
مقاله های معتبر بین المللی در رشته معماری را از کجا میتونم مطالعه کنم.
نمیدونم ژورنال های معتبر سایت..
ممنون.

mahboooobeh

عضو جدید
سلام.
مقاله های معتبر بین المللی در رشته معماری را از کجا میتونم مطالعه کنم.
نمیدونم ژورنال های معتبر سایت..
ممنون.

عزیزم نشریات معتبر داخلی رو میتونی از SID.IR بگیری و لیست نشریات داخلی ISI رو http://sid.ir/fa/ISI_IRAN.asp میتونی ببینی
و درمورد نشریات خارجی، از سایت های ONLINE.SAGEPUB.COM ,SCIENCEDERECT.COM , SPRINGER.COM و ... میتونی استفاده کنی....
ولی من بیشتر از ساینس دایرکت استفاده میکنم...البته دانلود مقالاتش پولیه/برای دانلودشون میتونی از سایت
http://www.freepapers.ir/ استفاده کنی که توی هر 6ساعت فقط میتونی 3تا مقاله دانلود کنی!!!!

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من یه مقاله نوشتم در مورد فضاهای اموزشی که استادم پیشنهاد دادن تو نشریه مدرسه نو چاپ کنم.
من زنگ زدم به نشریه گفتن بفرست
گفتم اول چکیده بفرسم؟ گفتن نه کامل بفرست
اما جرات نکردم بفرسم،مجله معتبره و بالای 70 نوبت چاپ داشته اما فایل بازه اگه به اسم دیگری چاپ بشه چی؟
کسی پیشنهادی داره؟

اینم شمارگان چاپش http://www.nosazimadares.ir/public/مدرسه نو/DocLib/Forms/AllItems.aspx

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
[h=2]لیست مجلات علمی-پژوهشی هنر و معماری: مصوب وزارت علوم[/h]
[FONT=&quot]1. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]فصلنامه علمی - ترویجی (هنر و معماری)
صاحب امتیاز: سازمان میراث فرهنگی کشور
مدیر مسئول: باقرآیت الله زاده شیرازی
سردبیر: احمد میرزاکوچک خوشنویس
محل انتشار: تهران سایر مشخصات»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]2. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]باغ نظر [/FONT] [FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]فصلنامه علمی - پژوهشی (هنر و معماری)
صاحب امتیاز، مدیر مسئول: دکتر سیدامیر منصوری
سردبیر: احمد پوراحمد
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 12 »[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]3. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]Jelve-y Honar[/FONT][FONT=&quot]
دوفصلنامه علمی - ترویجی (هنر و معماری)
صاحب امتیاز: معاونت پژوهشی دانشگاه الزهرا (س)
مدیر مسئول: دکتر ابوالقاسم دادور
سردبیر: دکتر اشرف السادات موسوی لر
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین سال اول شماره 2 » اشتراک»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]4. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]Soffeh[/FONT][FONT=&quot]
دوفصلنامه علمی - پژوهشی (هنر و معماری)
صاحب امتیاز: دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی
مدیر مسئول: دکتر اکبر حاجی ابراهیم زرگر
سردبیر: دکتر محمود رازجویان
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 49 » اشتراک»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]5. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
صاحب امتیاز: انجمن علمی فرش ایران
مدیر مسئول: دکتر محمدتقی آشوری
سردبیر: دکتر حبیب الله آیت اللهی
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 5 »[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]6. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]دوفصلنامه علمی - پژوهشی (هنر و معماری)
صاحب امتیاز: سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
مدیر مسئول: مهندس محمدرضا ارشادمنش
سردبیر: دکتر محمدرضا بمانیان
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 24 + متن »[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]7. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]دو فصلنامه مطالعات هنر اسلامی [/FONT] [FONT=&quot]فارسی ،چکیده به صورت انگلیسی [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]Semi Annual of Islamic Art[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Studies[/FONT][FONT=&quot]
صاحب امتیاز: موسسه مطالعات هنر اسلامی
مدیر مسئول، سردبیر: دکتر مهناز شایسته فر
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 12 » اشتراک»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]8. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
صاحب امتیاز: پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران
مدیر مسئول: دکتر سید محسن حبیبی
سردبیر: دکتر یعقوب آژند
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 39 »
»» این مجله به نام های هنرهای نمایشی و موسیقی ، هنرهای تجسمی و معماری و شهرسازی تفکیک شده است.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]9. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]Honar-Ha-Ye-Ziba:Honar-Ha-Ye-Namayeshi Va Mosighi[/FONT][FONT=&quot]
فصلنامه علمی - پژوهشی (هنر و معماری)
صاحب امتیاز: پردیس هنرهای زیبا- دانشگاه تهران
سردبیر: دکتر فرهاد ناظرزاده کرمانی
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 38 » اشتراک»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]10. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
سردبیر: دکتر محمد مهدی عزیزی
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 40 » اشتراک»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]11. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
سردبیر: دکتر یعقوب آژند
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 40 » اشتراک»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

[FONT=&quot] [/FONT]​
[FONT=&quot]12. [/FONT][FONT=&quot][/FONT]​
[FONT=&quot]Hoviateshahr[/FONT][FONT=&quot]
صاحب امتیاز: دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات
مدیر مسئول: دکتر حمید ماجدی
سردبیر: دکتر فرح حبیب
محل انتشار: تهران سایر مشخصات» عناوین شماره 6 + متن » اشتراک»[/FONT][FONT=&quot][/FONT]​

zalzalak_amir

عضو جدید
به نظر من اگر دسترسی دارید به یک کلاس مقاله نویسی مثلا
کلاسهای جهاد دانشگاهی برید چون هم علاوه بر اینکه میتونید
برای خودتون مقاله بنویسید،میتونید به عنوان یه شغل دوم هم
روش حساب کنید موارد زیادی هستن که پول خوبی برای ثبت
مقاله میدن؟!(من یکی از منابع درآمدی این راهه)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

خوب کمی در مورد مقاله نویسی برای ما صحبت کنید
کمی راهنمایی کنید
ممنون میشیم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
عزیزم نشریات معتبر داخلی رو میتونی از SID.IR بگیری و لیست نشریات داخلی ISI رو http://sid.ir/fa/ISI_IRAN.asp
ولی من بیشتر از ساینس دایرکت استفاده میکنم...البته دانلود مقالاتش پولیه/برای دانلودشون میتونی از سایت
http://www.freepapers.ir/ استفاده کنی که توی هر 6ساعت فقط میتونی 3تا مقاله دانلود کنی!!!!

لطفا در مورد ساینس دایرکت کمی توضیح بدید

من یه مقاله نوشتم در مورد فضاهای اموزشی که استادم پیشنهاد دادن تو نشریه مدرسه نو چاپ کنم.
من زنگ زدم به نشریه گفتن بفرست
گفتم اول چکیده بفرسم؟ گفتن نه کامل بفرست
اما جرات نکردم بفرسم،مجله معتبره و بالای 70 نوبت چاپ داشته اما فایل بازه اگه به اسم دیگری چاپ بشه چی؟
کسی پیشنهادی داره؟
اینم ib/Forms/AllItems.aspx
مجدد تقاضای همکاری میکنم بچه ها

خوب کمی در مورد مقاله نویسی برای ما صحبت کنید
کمی راهنمایی کنید
ممنون میشیم

اقای امیر خان لطفا کمی صحبت کنید
جمع رو از خودتون بدونید

در حالت کلی ما به این تاپیک جدید امیدوار شدیم
بازم زهی خیال باطل:gol:

arefeh

کاربر ممتاز

مجدد تقاضای همکاری میکنم بچه ها

اقای امیر خان لطفا کمی صحبت کنید
جمع رو از خودتون بدونید

در حالت کلی ما به این تاپیک جدید امیدوار شدیم
بازم زهی خیال باطل:gol:

متاسفانه دوست عزیز...من اوله راهم بزار یه ترم برم دانشگاه جا بیوفتم بفهمم قضیه از چه قراره...بعدش حضور پررنگ مرا خواهی دید;)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
متاسفانه دوست عزیز...من اوله راهم بزار یه ترم برم دانشگاه جا بیوفتم بفهمم قضیه از چه قراره...بعدش حضور پررنگ مرا خواهی دید;)

بحث اینه که منم فک میکردم یه ترم برم یونی می افتم رو غلطک ولی اشتباه بود. منتظر کسی نباش استاد منظورمه

mahboooobeh

عضو جدید
چه توضیحی عزیزم؟؟؟؟؟ اول باید عضو بشی و بعدش تو قسمت advanced search مقاله ای که میخوای رو جستجو میکنی.....
توی عکس مشخص کردم:
چندتا کلیدواژه که مناسب با موضوعت هست رو درنظر بگیر...
توقسمت ۱: کلیدواژه اول رو مینویسی
قسمت۲:میخوای این کلیدواژه رو تو کدوم قسمت جستجو کنه،عنوان،منابع،نام نویسنده و............. معمولا abstract,title,keywords رو انتخاب میکنن چون خیلی راحت تر به مقالت میرسی
قسمت ۳: کلید واژه دومه، مثلا اگر موضوعت تاثیر محیط بر یادگیری دانش آموزانه.....توی کلیدواژه اول مینویسی محیط؛ توی کلیدواژه دوم می نویسی یادگیری.....یه چیزی تو این مایه هااااااااااا
قسمت ۴: اینم مثل مرحله ۲
قسمت ۵: هم که نوع جستجو رو مشخص میکنه؛ کتاب ؛مقاله؛ مقاله های باز(قابل دانلود ، که خیلی کمه) و ..........
همینطور نوع زمینه یا رشته ای که مرتبط با موضوعت هست رو هم میتونی پایینش انتخاب کنی
و قسمت ۶ هم سال چاپ مقاله......معمولا از ۲۰۰۵ به بعد انتخاب می کنن تا مقالات بروز رو استفاده کنن
امیدوارم بتونم کمکتون کنم:)1.jpg۲.jpg

mahboooobeh

عضو جدید
بچه ها نحوه سرچ کردن خیلی مهمه.......قبل این که مقاله نویس خوبی باشی اول باید دست به سرچت خوب باشه....پس خیلی زیاد با اینجور سایت ها کارکنین ....خیلی خیلی خیلی
باید اول ببینی چه کسایی رو زمینه ای که میخوای کارکنی کار کردن......خلاهای مقالاتشونو پیداکنی و بعدش شروع به نوشتن مقاله کنی

zalzalak_amir

عضو جدید
شرمنده دیر جواب دادم درگیرم شدیدا این روزا...

ببینید معمولا شما در هر رشته ای هستید از دوره کارشناسی حداقل باید یک مقاله بنویسید مثلا
من برق قدرت خوندم و تخصص اصلیم هک و امنیت هست...
برای اینکه بتونم هم پایان نامه خوبی داشته باشم و هم فاز مقاله نویسی بین برق و امنیت با موضوع
امنیت سیستم های اسکادا لینک زدم.یعنی با یک تیر دو نشان...
حالا شما هم باید از پایان نامه کارشناسیتون یک فاز مطالعاتی جدا میکردید و مطالعه دراون رو شروع
میکردید.در این زمینه خوندن مقالات فارسی داخلی و کتاب های مرتبط و سپس ساختن مجموعه ای
از لغت های پرکاربرد انگلیسی در این فاز مطالعاتی میتونست شما رو در خواندن و ترجمه روان مقالات
زبان اصلی کمک کنه... و حتی در نوشتن مقاله به انگلیسی شما را یاری خواهد کرد.
همیشه یه دوستی داشتم شعارش این بودRWTیعنی بخوان،بنویس و تمرین کن...

من توصیه کردم اگر میتونید برید کلاسهای مقاله نویسی ولی اگر نشد خب عیبی نداره منم نرفتم
کلاس ولی به جاش این فیلمو دیدم،ماله دانشگاهه تبریزه.این سایتو یکی از بچه ها برق باشگاه
معرفی کرده بود و به همه رشته ها در مقاله نویسی کمک میکنه.

برای دانلود برید به:

http://www.bargh-sanat.ir/post/118

شرمنده دیر جواب دادم درگیر فروشگاه آنلایم هستم و تبلیغات و ...
فکر کنم یواش یواش اعلام ورشکستگی کنم.هیچ خریدی نداشتم تا الان
.:(

arefeh

کاربر ممتاز
چه توضیحی عزیزم؟؟؟؟؟ اول باید عضو بشی و بعدش تو قسمت advanced search مقاله ای که میخوای رو جستجو میکنی.....
توی عکس مشخص کردم:
چندتا کلیدواژه که مناسب با موضوعت هست رو درنظر بگیر...
توقسمت ۱: کلیدواژه اول رو مینویسی
قسمت۲:میخوای این کلیدواژه رو تو کدوم قسمت جستجو کنه،عنوان،منابع،نام نویسنده و............. معمولا abstract,title,keywords رو انتخاب میکنن چون خیلی راحت تر به مقالت میرسی
قسمت ۳: کلید واژه دومه، مثلا اگر موضوعت تاثیر محیط بر یادگیری دانش آموزانه.....توی کلیدواژه اول مینویسی محیط؛ توی کلیدواژه دوم می نویسی یادگیری.....یه چیزی تو این مایه هااااااااااا
قسمت ۴: اینم مثل مرحله ۲
قسمت ۵: هم که نوع جستجو رو مشخص میکنه؛ کتاب ؛مقاله؛ مقاله های باز(قابل دانلود ، که خیلی کمه) و ..........
همینطور نوع زمینه یا رشته ای که مرتبط با موضوعت هست رو هم میتونی پایینش انتخاب کنی
و قسمت ۶ هم سال چاپ مقاله......معمولا از ۲۰۰۵ به بعد انتخاب می کنن تا مقالات بروز رو استفاده کنن
امیدوارم بتونم کمکتون کنم:)مشاهده پیوست 219957مشاهده پیوست 219958

دوستم این ضفحه هایی که گذاشتی رو من پیدا نکردم....عضو شدم اما هر چی می گردم advance search پیدا نمیکنم؟؟!!!!:(

mahboooobeh

عضو جدید

arefeh

کاربر ممتاز
www.sciencedirect.com
همون بالا.....زیر نوارسبز رنگ نوشته هاااااااااااااااااااااااااااامشاهده پیوست 219998

من سایت freepaper رو فکر کردم میگید...اون چجوری توش باید سرچ کنیم؟؟؟همون که هر 6 ساعت یه بار میتونی 3 تا مقاله دانلود کنی؟

fereshte1111

عضو جدید

ببینید معمولا شما در هر رشته ای هستید از دوره کارشناسی حداقل باید یک مقاله بنویسید مثلا
من برق قدرت خوندم و تخصص اصلیم هک و امنیت هست...
برای اینکه بتونم هم پایان نامه خوبی داشته باشم و هم فاز مقاله نویسی بین برق و امنیت با موضوع
امنیت سیستم های اسکادا لینک زدم.یعنی با یک تیر دو نشان...
حالا شما هم باید از پایان نامه کارشناسیتون یک فاز مطالعاتی جدا میکردید و مطالعه دراون رو شروع
میکردید.در این زمینه خوندن مقالات فارسی داخلی و کتاب های مرتبط و سپس ساختن مجموعه ای
از لغت های پرکاربرد انگلیسی در این فاز مطالعاتی میتونست شما رو در خواندن و ترجمه روان مقالات
زبان اصلی کمک کنه... و حتی در نوشتن مقاله به انگلیسی شما را یاری خواهد کرد.
همیشه یه دوستی داشتم شعارش این بودRWTیعنی بخوان،بنویس و تمرین کن...

من توصیه کردم اگر میتونید برید کلاسهای مقاله نویسی ولی اگر نشد خب عیبی نداره منم نرفتم
کلاس ولی به جاش این فیلمو دیدم،ماله دانشگاهه تبریزه.این سایتو یکی از بچه ها برق باشگاه
معرفی کرده بود و به همه رشته ها در مقاله نویسی کمک میکنه.

برای دانلود برید به:

چر فقط وارد صفحه خالی میشم؟

mahboooobeh

عضو جدید
من سایت freepaper رو فکر کردم میگید...اون چجوری توش باید سرچ کنیم؟؟؟همون که هر 6 ساعت یه بار میتونی 3 تا مقاله دانلود کنی؟
نههههههههههههههههههههههههههههههههههههههههه....:D سایت ساینس دایرکت عزیزم
مقالات ساینس پولیه و فقط چکیدشو میتونی ببینی....اگه چکیدشو خوندیو مقاله بدردت میخورد میتونی بری تو سایت freepaper یا به پیشنهاد دوستمون tapar؛ لینک دانلود مقاله رو بدی، تا مقاله رو برات دانلود کنه:)

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

برای دانلود برید به:

اقا شرمنده کردی،قبولت داریم
ما جز نادمین هستیم که مقاله ننوشتیم
حالا باس از الان شرو کنیم دیگه
به ما سر بزن مهندس

کجایی محبوب؟

آخرین ویرایش: