سوال:معرفی آموزشگاه و دوره های طراحی داخلی

morteza2010

عضو جدید
سلام
برای یاد گیری طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی چکار کنم اموزشگاهی هست که تدریس کنن کلا میخوام در این ضمینه حرفه ای بشم

architectinium

عضو جدید
سلام
دوست عزیز در حال حاضر تا دلت بخواد آموزشگاه برای یادگیری طراحی داخلی و دکوراسیون وجود داره.

دوره های تخصصی-کاربردی ماهنامه منزل بد نیست.(تقریبا کامله)میتونی به سایت www.manzelmag.com مراجعه کنی.

یا با شماره تلفن های 88760403-88527448 تماس بگیری.
موفق باشی

morteza2010

عضو جدید
کمک

کمک

مدیران دوستان فعال اگه میشه یه اموزشگاهی رو بگین که دیگه واسه کسی اونجا میره سنگ تمام بزاره و مطالب به روز و کامل رو اموزش بده ممنونم

Soofia

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام...
من دوره های مجتمع فنی تهران رو پیشنهاد میکنم
هم کامله و هم مدرکش معتبر و بین المللی هست
هزینه کل دوره هم حدود 1.5 میلیون میشه (حدود 20 ماه);)

rooye khat

عضو جدید
سلام دوست عزیز برای آموزش طراحی داخلی چند دید متفاوت وجود داره 1- دید هنری 2- دید مهندسی

اگر از دید هنری بخوای نگاه کنی باید بری دوره های پتینه و ... رو بگذرونی ولی اگر بخوای مهندسی ببینی باید تا حدی هم توانایی رو داشته باشی البته من نمیدونم رشته تحصیلی شما چیه اگه مرتبط باشه که خیلی هم بهتره و برای اینکار من همون مجتمع فنی و جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران و آموزشگاههای این چنینی که تو روزنامه هم آگهی میدن رو انتخاب کنی که هزینه اش همون حدودهاست . دانشگاه سوره هم جدیدا " این رشته رو داره میذاره که باید بپرسی اطلاعاتم کامل نیست ........
موفق باشی

فنجون

عضو جدید
به نظر من بهترین و سریعترین راه یادگیری طراحی داخلی، علاوه بر ثبت نام در این کلاسها _ که همشون سرتاپای یه کرباسن _ ایناس:

1. چشماتو با دیدن بهترینا تقویت کن (عکاسی کن، مجله و کتاب و فیلم ببین)
2. شروع به کار با مصالح کن و از خاکی شدن و زخمی شدن دستات نترس
3. فضول باش! (تو همه چی سرک بکش و مدام سوال کن)
4. نرم افزارهای مرتبط با طراحی رو خوب یاد بگیر
5. اعتماد به نفس داشته باش و از خونه خودتون شروع کن...

موفق باشی ;)

sahar.arch

عضو جدید

آموزشگاههای زیادی دارن دوره دکوراسیون داخلی برگزار میکنن
اعتبار مدرک مجتمع فنی تهران بیشتره یا جهاد دانشگاهی شهید بهشتی :que:

آخرین ویرایش:

فنجون

عضو جدید
همشون سرتاپای یه کرباسن.
شاید از لحاظ محیط و فضا بعضیهاشون مدرنتر(و البته گرونتر) باشن اما جالبه بدونی یه سری استادن که حداقل تو دو سه تا از این آموزشگاها بطور همزمان تدریس میکنن.. پس از لحاظ سطح آموزشی تقریبا یکسانند. با این حال توصیه میکنم جایی رو انتخاب کنی که کارگاههای عملی و تجهیزات آموزشیش کامل باشه وگرنه مثل ما باید تو اتاقهایی که واسه انبار کالا و این جور چیزا استفاده میشده درس بخونی!!!!

fresco

عضو جدید
سلام من سوال شما رو دیدم.اگر منظور شما اعتبار این مدارک در ایران باید بگم هر دو مجموعه یکسان هستند چون کلاسها بصورت آزاد برگزار میشه اما اگر برای ادامه دادن ان در یتالیا و انگلیس می خواهید اقدام کنید از شما اول نمونه کار اجرایی در کنار مدرک معتبر دانشگاهی خواسته میشه و بعد از شما امتحان میگیرن.

azam2007

عضو
من دوره های آموزشگاه دانش پژوهان رفتم اصفهان دروازه شیراز به تمام معنی افتضاح بود فقط یه عالمه پول دادم همین و بس

parham_shokoohi

عضو جدید
سلام دوست عزيز در تهران 2 تا موسسه رو معرفي مي كنم :
1-موسسه پايا نماينده كاونديش كالج انگلستان واقع در خيابان شريعتي تقاطع يخچال، تلفن : 22005889
2- آموزش عالي آزاد آرمان خيابان ولي عصر نرسیده به زرتشت- خیابان بهمبری - واحد 28 تلفن : 6 - 88905164
http://armancollege.ac.ir/
در شمال استان مازندران :
آموزشگاه معماري داخلي باردو در شهر آمل كه خودم مديريت اون رو بر عهده دارم
آدرس وبلاگش :http://www.bardo-college.blogfa.com/
تلفن همراه : 09358039084
تلفن تماس : 33- 01212295022

آخرین ویرایش:

a.vahed

عضو جدید
سلام
این موضوع سه سال پیش مطرح شده
میخواستم از دوستان درخواست کنم درباره کلاس های الان نظر بدن
کدام آموزشگاه ها و کدام دوره ها خوب هستن
آخه تعداد آموزشگاه ها و دوره ها اینقدر زیاد شده که نمیشه به راحتی انتخاب کرد

a.vahed

عضو جدید

سلام دوستان
به دنبال دروه های مناسب برای طراحی داخلی هستم

به نظرم بهترین راه پرس و جو از دوستانی هست که این دوره ها رو گذروندن
:)
پس لطفا هر کسی که این دوره ها رو گذرونده بیاد و آموزشگاه رو معرفی کنه و بگه چقدر براش مفید بوده
لطفا دلایل خوب یا بد بودن هر دوره یا آموزشگاه رو بگین
ممنون

mandana-n

عضو جدید
من دوره ی عالی معماری داخلی دانشگاه تهران شرکت کردم
الان دیگه آخراشه و ثبت نام دوره بعد هم شروع شده.
اساتید خیلی خوبی داره و مدرکش هم معتبر و معادل ارشده.
ولی چون کلاسا فشرده س نمیشه انتظار این رو داشت که مثل کلاسای عادی دانشگاه باشه. برای مثال میگم کلاس نورپردازی ما با 4 تا استاد و تو 6 جلسه برگزار شد. خب نورپردازی مبحث گسترده ایه خود نرم افزارش که تو دو جلسه تدریس شد احتیاج به حداقل بیست ساعت تدریس داره (طبق گفته ی استادمون) ولی خوبیش اینه که تو با اصل قضیه آشنا میشی و اینکه چقدر پیگیر باشی و بری دنبالش بستگی به خودت داره.
کلاساش تو خود دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا برگزار میشه
حدود 6 ماه کلاساش طول می کشه
شهریه ش زمان ما 2،700،000 تومان بود مثل اینکه دوره ی جدیدش شده 3،100،000 تومان
زمان برگزاری کلاساش هم روزای چهارشنبه و پنجشنبه س
اینم آدرس سایتش:
http://ceat.ir/fa/pages/sp0ee195/هفتمین-دوره-های-عالی-تخصصی-معماری.html

a.vahed

عضو جدید
من دوره ی عالی معماری داخلی دانشگاه تهران شرکت کردم
الان دیگه آخراشه و ثبت نام دوره بعد هم شروع شده.
اساتید خیلی خوبی داره و مدرکش هم معتبر و معادل ارشده.
ولی چون کلاسا فشرده س نمیشه انتظار این رو داشت که مثل کلاسای عادی دانشگاه باشه. برای مثال میگم کلاس نورپردازی ما با 4 تا استاد و تو 6 جلسه برگزار شد. خب نورپردازی مبحث گسترده ایه خود نرم افزارش که تو دو جلسه تدریس شد احتیاج به حداقل بیست ساعت تدریس داره (طبق گفته ی استادمون) ولی خوبیش اینه که تو با اصل قضیه آشنا میشی و اینکه چقدر پیگیر باشی و بری دنبالش بستگی به خودت داره.
کلاساش تو خود دانشگاه تهران، پردیس هنرهای زیبا برگزار میشه
حدود 6 ماه کلاساش طول می کشه
شهریه ش زمان ما 2،700،000 تومان بود مثل اینکه دوره ی جدیدش شده 3،100،000 تومان
زمان برگزاری کلاساش هم روزای چهارشنبه و پنجشنبه س
اینم آدرس سایتش:
http://ceat.ir/fa/pages/sp0ee195/%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%85%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D9%85%D8%B9%D9%85%D8%A7%D8%B1%DB%8C.html

ممنون از جوابت
:smile:
میتونی دلایل انتخاب این دوره رو هم بگی؟ چه ویژگی های خاصی باعث شد این دوره رو انتخاب کنی؟
به نظرت با توجه به هزینه ای که کردی این دوره مفید بود؟
این دوره مناسب افرادی هست که رشته معماری خوندن یا فارغ التحصیلان رشته های غیر معماری هم میتونن از این دوره استفاده کنن؟

mandana-n

عضو جدید
ممنون از جوابت
:smile:
میتونی دلایل انتخاب این دوره رو هم بگی؟ چه ویژگی های خاصی باعث شد این دوره رو انتخاب کنی؟
به نظرت با توجه به هزینه ای که کردی این دوره مفید بود؟
این دوره مناسب افرادی هست که رشته معماری خوندن یا فارغ التحصیلان رشته های غیر معماری هم میتونن از این دوره استفاده کنن؟

خواهش
خب من به خاطر اینکه یه مدت دنبال یه جای خوب برای آموزش معماری داخلی می گشتم و یکی دو تا موسسه زنگ زدم صحبت کردم تا اینکه اتفاقی فهمیدم همچین دوره ای تو دانشگاه تهران برگزار میشه و همون واحدای ارشد رو تدریس می کنن و اساتیدش خوبن. مدرکشم معدل ارشده. این باعث شد این دوره رو ترجیح بدم به کلاسای موسسات دیگه.
فکر می کنم نسبتا خوب بوده البته دوره ی گرونیه و از همه ی دوره های دیگه ی دانشگاه تهران گرون تره چون تعداد ساعت هاش بیشتره. از یه سری از کلاساش خیلی راضیم یه سری دیگه نه خیلی. مثلا ما یه کلاس ورکشاپی داشتیم با یه استادی که خیلی جوون بود اولش فکر نمیکردیم اینقدر خوب باشه اما کلاسش اینقدر خوب و مفید بود که ذهن ما رو باز کرد و باعث شد از آموخته هامون تو طرحمون استفاده کنیم و به نتیجه ی خوبی برسیم. به نظرم این کلاسای خوبش واقعا ارزشش رو داشت که این دوره رو بگذرونم.
تو توضیحاتش اگه دقت کنید نوشته رشته های فنی و مهندسی که الویت با معماری و عمران و مکانیک هستش.
ما تو دوره مون اکثرا معمارین اما عمران و طراحی صنعتی و مرمت و گرافیک هم داریم.

nazzz

عضو جدید
سلام دوستان
من شنیدم موسسه "آرمان" و "پایا" هم خوب هستن
البته مجتمع فنی تهران هم یه سری دوره های بین المللی برگزار میکنه
کسی از دوستان این دوره ها رو رفته؟
لطفا اگر کسی اطلاعات داره راهنمایی کنه

a.vahed

عضو جدید
موسسه آرمان دوره های معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، روشنایی و نورپردازی و کارگاه های پتینه، تابلوی دکوراتیو و حجم و نقش رو برگزار میکنه.
شنیدم خوبه، اما کاش دوستانی که دوره های این موسسه رو تجربه کردن نظر بدن

دوره معماری داخلی 6 ترم سه ماهه هست که هر ترم 465000تومان هزینه داره (تقریبا یک سال و نیم)
دکوراسیون داخلی 3 ترم هست که هزینه هر ترم 345000 تومان هست
دوره روشنایی هم یک ترم با هزینه 600000 تومان هست

البته مثل اینکه میشه دروس دروه ها رو به صورت تک درس هم انتخاب کرد
دوستانی که با این موسسه آشنایی دارن لطفا بیشتر راهنمایی کنن
ممنون

nazzz

عضو جدید
دوستان لطفا راهنمایی کنید
من که گیج شدم بلاخره کجا بهتره؟!
میخوام برای زمستان یه دوره خوب ثبت نام کنم اما هنوز نتونستم تصمیم بگیرم:que:

iji

عضو جدید
شما با رفتن به کلاس های طراحی داخلی اگر جدی کار کنید فقط می تونید دکوراتور خوبی شوید

sepehr-r

عضو جدید
با سلام
دوستان من رشته ام معماری نیست ولی علاقه زیادی به طراحی داخلی و دکوراسیون ذارم
آیا امکانش هست بدون خواندن ارشد معماری ( که البته میگن اگه مدرکت معماری نباشه چون بهت حق امضا نمیدن به درد نمیخوره) از طریق دروره هایی که موسسات آزاد برگزار می کنند فعالیت کرد؟ آیا امکان موفقیت هست؟

azam2007

عضو
هر جایی می ری قبلش حسابی تحقیق کن مخصوصا از دانشجوهای ترم پایین تر همون آموزشگاه از کیفیت کلاسهای دکوراسیون و معماری داخلی بپرس

سلام من رشتم معماری داخلیه. درسته که میگن نظام مهندسی معماری داخلیا رو قبول نداره و عضو نظام نمیکنه؟ البته من میخوام دکوراتور بشم

یه سوال: توی شهرهای دیگه بغیر از تهران اصلا به معماری داخلی اهمیت میدن؟ دکوراتورها بازار خوبی تو این شهرها دارن؟ مثلا قزوین

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معماری داخلی آینده خوبی خواهد داشت در آینده
البته شما نباید با دکور اشتباه بگیری اینجا بحث طراحی مطرحه
یه سوال: توی شهرهای دیگه بغیر از تهران اصلا به معماری داخلی اهمیت میدن؟ دکوراتورها بازار خوبی تو این شهرها دارن؟ مثلا قزوین

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام من رشتم معماری داخلیه. درسته که میگن نظام مهندسی معماری داخلیا رو قبول نداره و عضو نظام نمیکنه؟ البته من میخوام دکوراتور بشم

سلام عزیزم
شما اگه میخوای دکوراتور بشی برو آموزشگاه ها
اگه میخوای معمار داخلی بشی برو دانشگاه
بین این دوتا فرق زیادیه. معماری داخلی بیشترترتر معماریه تا دکوراسیون
شما تو دانشگاه ک معماری داخلی بخونی(چ کاردانی چ کارشناسی) اول معماری رو یاد میگیری و بعد یاد میگیری چطور فضاهای داخلی رو معمارانه طراحی کنی(تاکید میکنم طراحی و ن دکور:|)

fereshte1111

عضو جدید
سوال - راهنمایی برای معرفی آموزشگاه طراحی داخلی با نرم افزار

سوال - راهنمایی برای معرفی آموزشگاه طراحی داخلی با نرم افزار

سلام
دوستان جایی رو در تهران میشناسید که دوره معماری داخلی رو با تری دی مکس خوب یاد بده و قیمتش در حد دو و نیم باشه؟

بالا