سوال در مورد V-Ray و اختصاص دادن بخشی از رم به CPU و افزایش سرعت رندر آن...

ramezani1363

عضو جدید
با سلام خدمت همه ی دوستان محترم...

میخواستم بدونم برای افزایش سرعت رندر در V-Ray و اختصاص دادن بخشی از حافظه ی رم به CPU یا بالعکس چطوری عمل کنم و تنظیماتش رو چگونه تغییر بدم و آیا این کار تاثیر قابل توجهی در مدت زمان رندر خواهد داشت یا نه...

مشخصات سیستمم :
CPU 8 core AMD 3.8 GHz
Memory : 8 G
GeForce GTS 450 1G

بوگاتی رنسانس

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه ی دوستان محترم...

میخواستم بدونم برای افزایش سرعت رندر در V-Ray و اختصاص دادن بخشی از حافظه ی رم به CPU یا بالعکس چطوری عمل کنم و تنظیماتش رو چگونه تغییر بدم و آیا این کار تاثیر قابل توجهی در مدت زمان رندر خواهد داشت یا نه...

مشخصات سیستمم :
CPU 8 core AMD 3.8 GHz
Memory : 8 G
GeForce GTS 450 1G

دوست عزیز سرعت رندر گیریت مربوط به cpu یا گرافیکت میشه ( بستگی داره که کدومشو انتخاب کنی چون توی حالت اولیه خودش با توجه به سیستمت انتخاب میکنه و معمولا بهترین حالتشه )
تاحلا نشنیدم که رم رو بشه به cpu اضافه کرد ، شایدم بشه ولی من نشنیدم ، توی اینکه رم یکی از اصلی ترین پارامترها برای کار با تری دی مکس و به خصوص ویری شکی نیست
درمورد سرعت رندرگیری باید بگم که اگه برای نمونه میخوایرندر بگیری و کیفیت برات مهم نیست میتونی توی تنظیمات رندر بری ، اگر اینو میخوای بگو تا توضیحات بیشترم بدم

e.bazrafshan

عضو جدید
سلام من مثل دنبال کامپیوتر خوب می گشتم آخرش یکدونه سرور final rander خریدم اما فقط خیلی گرونه .سرور من که 32 هستیه 15 میلیون تومان خریدم

hani_0t

عضو جدید
برای درک این موضوع ( Raycaster Params ) و تناسب مقادیر آن با مشخصات سیستم و پروژه و سایر مفاهیم و متغیرها این پیج رو کامل مطالعه کن:
http://renderstuff.com/best-vray-settings-raycasting-cg-tutorial/

مسلما بعد از بکارگیری این مفاهیم تغییر شگرفی در زمان رندراتون حاصل میشه.
موفق باشید.