سوال در مورد عدم رعایت پیشنیاز و معرفی به استاد (RC)

reza_aa

عضو جدید
سلام دوستان .

من دانشجوی دانشگاه ازاد مشهدم. رشتم برق-مخابرات. مدیر گروهمونم به نسبت سخت گیر.

یک سوال خیلی مهم دارم توضیح اینکه من الان 26 واحدم مونده.

از سربازی معافم ، ولی الان درحال حاضر سه ترم سنوات دارم ، یعنی متاسفانه تا الان 11 ترمه هستم و با شروع ترم جدید (ترم مهر) میشم ترم 12 !!!!!!!!!
-----------------
قصد دارم این ترم (ترم مهر) 20 واحد بردارم و ترم بعد هم اون 6 واحد باقیمونده که دو تا درس نظری 3 واحدی هست رو RC (معرفی به استاد) بگیرم ، تا انشاا... تا پایان همین امسال بتونم فارغ التحصیل شم و کارم به سال بعد نکشه.
-----------------------
حالا اینجا یک سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم اگر میدونید راهنماییم کنید .

1-من الان باید یک درس و عدم رعایت پیشنیاز کنم ، یعنی درس (مدارهای مخابراتی) و درس (آزمایشگاه مدارهای مخابراتی) رو با هم بردارم در صورتی که خب (مدار مخابراتی) پیشنیاز (ازمایشگاه مدار مخابراتیست) و در حالت معمول اجازه نداری با هم بگیریشون. ضمن این که درس ازمایشگاه مدار مخابراتی و میخام به عنوان درس اختیاری بگیرم. چون الان فقط 1 واحد از اختیاریام مونده.
از طرفی از یکی از دوستام شنیدم که معرفی به استاد ترم حساب نمیشه ، و بهم گفت تو در واقع الان دقیقاً حکم یک دانشجوی ترم اخر و داری پس همه جور مجوزا از جمله عدم رعایت پیشنیاز هم راحت بهت میدن ، حالا واقعاً این حرفش درستهههههه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودم که فکر نمیکنم حکم دانشجوی ترم اخر و داشته باشم و میترسم اجازه ندن برش دارم و این درس ازمایشگاهیم بمونه اون موقع بگن خب درس عملیت مونده دیگه RC هم نمیتونی بکنی و ترم بهمنم باید بگیری که اون موقع بدبخت میشم ، تیر ماه سال دیگه فارغ التحصیل میشم.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوتا معرفي به استاد تو يه ترم ؟!

reza_aa

عضو جدید
دوتا معرفي به استاد تو يه ترم ؟!

دوست عزیز توضیحات من رو کامل نخوندید. من این ترم 20 واحد میخام بردارم. برای ترم بعدیم 6 واحدم میمونه که میخام معرفی به استادشون کنم.

الان مشکلم اینه ، خب این ترم که بخام 20 واحد بردارم ، باید حتماً 1 درس یک واحدی (آزمایشگاه مدار مخابراتی) و عدم رعایت پیشنیاز کنم و با درس (مدار مخابراتی) همزمان برش دارم.

حالا نمیدونم میتونم استدلال کنم اگر معرفی به استاد ترم حساب نمیشه ، پس من الان دانشجوی ترم اخرم، پس دیگه الزامی به رعایت پیشنیازم ندارم ، یا اینکه نه چون 6 واحد برای معرفی به استاد دارم پس الان ترم اخری حساب نمیشم و در اون صورت شاید گروه دیگه اجازه عدم رعایت پیشنیاز و بهم نده ، اون وقت 6+1 واحدم میمونه یعنی 7 واحد ، که دیگه مجبور میشم ترم بهمنم انتخاب واحد کنم و درسم تا سال بعد تموم نمیشه.

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوست عزیز توضیحات من رو کامل نخوندید. من این ترم 20 واحد میخام بردارم. برای ترم بعدیم 6 واحدم میمونه که میخام معرفی به استادشون کنم.

الان مشکلم اینه ، خب این ترم که بخام 20 واحد بردارم ، باید حتماً 1 درس یک واحدی (آزمایشگاه مدار مخابراتی) و عدم رعایت پیشنیاز کنم و با درس (مدار مخابراتی) همزمان برش دارم.

حالا نمیدونم میتونم استدلال کنم اگر معرفی به استاد ترم حساب نمیشه ، پس من الان دانشجوی ترم اخرم، پس دیگه الزامی به رعایت پیشنیازم ندارم ، یا اینکه نه چون 6 واحد برای معرفی به استاد دارم پس الان ترم اخری حساب نمیشم و در اون صورت شاید گروه دیگه اجازه عدم رعایت پیشنیاز و بهم نده ، اون وقت 6+1 واحدم میمونه یعنی 7 واحد ، که دیگه مجبور میشم ترم بهمنم انتخاب واحد کنم و درسم تا سال بعد تموم نمیشه.
وقتي ميتونين تو يه ترم دوتا درس رو معرفي به استاد بگيرين، ديگه چرا نتونين همنياز بگيرين؟
بعد مطمئنيد تمام اون ٢٠ واحد رو پاس ميكنيد؟

reza_aa

عضو جدید
وقتي ميتونين تو يه ترم دوتا درس رو معرفي به استاد بگيرين، ديگه چرا نتونين همنياز بگيرين؟
بعد مطمئنيد تمام اون ٢٠ واحد رو پاس ميكنيد؟

میدونید من همه هدفم اینه که حداکثر تا نیمه اسفند این 26 واحد و بگذرونم و فارغ التحصیل بشم و کارم به سال بعد نکشه.

در مورد اینکه ایا بتونم 20 واحد و پاس کنم یا نه ، اگر چه سخت ترین درسام برای همین ترم مونده ولی خب مجبورم به هر شکل شده 20 واحدو پاس کنم ، و اگر نه حتی اگر یک واحدم بیوفتم یا حذف کنم دیگه معرفی به استادم نمیتونم بگیرم.

تو دانشگاه ازاد اجازه داری تا حداکثر 6 واحد و به صورت معرفی به استاد بگیری به شرطی که دیگه هیچ درسی جز این 6 واحد نمونده باشه.

پس من باید این ترم 20 واحد بردارم که فقط 6 واحدم بمونه.

حالا مشکله من اینه که من تا 19 واحد و که با رعایت پیشنیازاش میگیرم و مشکلی نیست ، ولی فقط یک واحد و باید عدم رعایت پیشنیاز کنم تا بتونم 20 واحد بگیرم و دیگه ترم بعد فقط 6 واحد معرفی به استاد داشته باشم. حالا نمیدونم ایا امکانش هست این ترم بهم مجوز عدم رعایت پیشنیاز بدن یا امکانش نیست؟؟

بالا