سوال در مورد طراحی سایت با برنامه دریم ویور

emilie

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام:gol:[/FONT]​
[FONT=&quot]برای طراحی سایت با نرم افزار دریم ویور با مشکل مواجه شدم:surprised: سوالات من خیلی مبتدیه چون زیاد بلد نیستم خودم کار کردم و کمی هم از خودآموزها کمک گرفتم امیدوارم کسی بتونه راهنماییم کنه:smile:[/FONT]​
[FONT=&quot]:que:چطور می تونم در دریم ویور ناحیه [/FONT] (region) [FONT=&quot]مشخص کنم؟یا محدوده های موجود را ویرایش کنم این خطوط نقطه چین چطوری تغییر می کنند؟:confused: مثلا می خوام محدوده منو بار، محدوده اخبار سایت ،محدوده متن و عکس و مخصوصا راجع به عکس طوری که نوشته ها کنار عکس قرار بگیرند[/FONT]​
[FONT=&quot]:que:چرا وقتی می خوام فونت و سایز یه قسمت از متنم را تغییر بدهم بقیه قسمت ها هم که انتخاب نکردم تغییر می کنند؟:mad: از بعضی از قسمت تنظیمات [/FONT]HTML & CSS[FONT=&quot]سر در نمی یارم مثلا [/FONT]tageted rule[FONT=&quot] به چه درى مي خوره ا[/FONT][FONT=&quot]گر تنظیمش نکنم مشکلی پیش می یاد؟:razz:[/FONT]​
[FONT=&quot]:que:ناحیه قفل شده یعنی چی؟ چرا اجازه نمی ده فایل[/FONT]swf[FONT=&quot] ام را جایی از سایت که در نظر دارم قرار بدهم.[/FONT]​
[FONT=&quot]:que:چه کار کنم که مجبور نباشم واسه تغییر در یک صفحه از وب سایتم مثلا منو این تغییر را در تک تک صفحاتم بدم! [/FONT]​
[FONT=&quot]من فتوشاپ رو بلدم و اینطور که پیداس دریم خیلی نیاز به فتوشاپ داره واسه دیزاین یه صفحه؟ یعنی واسه یه نوار باریک رنگی توی سایت که جز طرح سایت باید فایلش رو تو فتوشاپ درست کنم این طراح ها چطوری سایت می سازن؟:eek: خیلی کار وقت گیریه یا من چون بلد نیستم سردر گمم؟ [/FONT]​
[FONT=&quot]:que:از این قالب های آماده هم اگر بخوام استفاده کنم باید ویرایش کردن بلد باشم برای ویرایش کردن باید بدونم گزینه ها و منوها چه طوری کار می کنند:confused:[/FONT]​

abdon

عضو جدید
جواب

جواب

[FONT=&quot]سلام[/FONT]​
[FONT=&quot]برا تعریف [/FONT]region [FONT=&quot]ها اول باید قالب تعریف کنی که برا تعریف قالب قبلش باید یک سایت تعریف کنی.
برا تغییر نمایش جزییات صفحه از منوی [/FONT]View[FONT=&quot] استفاده کن (اگه دقیقا منظورت رو از خطوط نقطه چین بگی بهتر میتونم کمکت کنم)
برا تغییر نحوه چینش عناصر تو صفحه بهتره از کدهای [/FONT]CSS[FONT=&quot] استفاده کنی.
برا اعمال یک تغییر در تمام صفحات سایت باید اون تغییر رو در قالبی که صفحات سایت ازش استفاده میکنن اعمال کنی.[/FONT]​
[FONT=&quot]این لینک زیر یک کتاب آموزشی فارسی راجع به دریم ویویره :[/FONT]​
[FONT=&quot]حالا که فتوشاپ بلدی من یک [/FONT]CD[FONT=&quot] آموزشی پیشرفته طراحی قالب سایت با فتوشاپ دارم.(البته باید فتوشاپ رو خوب بلد باشی –لااقل بهتر از من-) اما چون حجمش زیاده نمیتونم آپلودش کنم.
اگه خاستی ایمیل بزن تا ی جور برسونم بهت[/FONT]​

mehrzadmo

عضو جدید
دوست من سلام
من فكر مي كنم شما تو مفاهيم پايه (HTML & CSS ) مشكل داريد . نرم افزار هايي مثل دريو ويور و ... براي راحتي نوشتن كد هاي فوق مورد استفاده قرار مي گيره . بهتره شما يه مقدار در مورد زبانهاي فوق مطالعه كنيد . مخصوصا سي اس اس .
پ . ن : در مورد "طراحي قالب سايت با سي اس اس " در گوگل جستجو كنيد . به نتايج بسيار خوبي ميرسيد .
من فتوشاپ رو بلدم و اینطور که پیداس دریم خیلی نیاز به فتوشاپ داره واسه دیزاین یه صفحه؟
كار اين دو رو با هم قاطي نكنيد !!! دريم ويور براي نوشتن كدهاي اچ تي ام ال و امثالهم بكار ميره نه براي طراحي و ترسيم اشكل و غيره .

parse_gostar

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام[/FONT]​
[FONT=&quot]برا تعریف [/FONT]region [FONT=&quot]ها اول باید قالب تعریف کنی که برا تعریف قالب قبلش باید یک سایت تعریف کنی.
برا تغییر نمایش جزییات صفحه از منوی [/FONT]View[FONT=&quot] استفاده کن (اگه دقیقا منظورت رو از خطوط نقطه چین بگی بهتر میتونم کمکت کنم)
برا تغییر نحوه چینش عناصر تو صفحه بهتره از کدهای [/FONT]CSS[FONT=&quot] استفاده کنی.
برا اعمال یک تغییر در تمام صفحات سایت باید اون تغییر رو در قالبی که صفحات سایت ازش استفاده میکنن اعمال کنی.[/FONT]​
[FONT=&quot]این لینک زیر یک کتاب آموزشی فارسی راجع به دریم ویویره :[/FONT]​
[FONT=&quot]حالا که فتوشاپ بلدی من یک [/FONT]CD[FONT=&quot] آموزشی پیشرفته طراحی قالب سایت با فتوشاپ دارم.(البته باید فتوشاپ رو خوب بلد باشی –لااقل بهتر از من-) اما چون حجمش زیاده نمیتونم آپلودش کنم.
اگه خاستی ایمیل بزن تا ی جور برسونم بهت[/FONT]​
سلام
خسته نباشی
میتونید سی دی آموزش سایت رو برام ایمیل کنید
ممنون میشم
parse_gostar@yahoo.com

baback

کاربر فعال
گرامی
dream یکی از قویترین نرم افزار ها در بین نرم افزارهای اینچنینی هست ( البته adobe golive هم خوب هست ) که با اون نه تنها میتونید سایتهای استاتیک بسازید بلکه با کمی تمرین میتونید به ساخت سایتهای داینامیک هم بپردازین. این خیلی طبیعی هست که شما چون در ابتدای راه هستین کمی با این نرم افزار مشکل داشه باشین اما همون طور که دوستان گفتن و شمارو راهنمایی کردن بهتر هست از کتابهای آموزشی دریغ نکنید اما...

یادتون باشه برای چینش و درست کردن قالب سایت خودتون شما باید یا از CSS و یا از جداول استفاده کنید ( پارامتر border = 0 ) که مورد دوم برای شما راحت تر خواهد بود و من اون رو به شما پیشنهاد میکنم . تا میتونید با جدولها کارها کنید ، با اضافه و کم کردن سطر و ستون به قالب دلخواه خودتون برسید.

دلیل دوم شما این هست که نرم افزار dream برای هر خصوصیتی که شما درفونتها و عناصر دیگه ایجاد میکند ، به طورپیش فرض یه style در قالب CSS ایجاد میکنه و اون رو به تمام فونتها و عناصر موجود در صفحه اعمال میکنه . اتفاقا dream فکرهمه چیز رو کرده و حتی اگه شما کمترین دانش رو در رابطه با CSS داشته باشید ، شما میتونید اونها را ایجاد کنید . پس کاری که باید انجام بدین این هست که برای اون فونت یا هرچیز دیگه توی صفحه تون یه css خاص ایجاد کنید از این طریق:
مطمئن بشید که گزینه CSS Style از منوی windws تیک خوره باشه . فونت خودتون رو انتخاب کنید . سپس از پنجره CSS که نمایش داده میشه ، راست کلیک کند و گزینه new رو انتخاب کنید ( البته از قسمت header خود پنجره هم میتونید این کار رو انجام بدین ) . از منویی که ظاهر میشه اقدام به ساخت CSS کنید ( توی این قسمت متونید با کلک دکمه help خیلی ساده با گزینه ها آشنا بشین و مورد صحیح رو بسته به نیاز انتخاب کنین . با آزمون و خطا هم میشه اما دقت کنید )

متاسفانه در کشور ما یه طراح سایت هم باید در زمینه طراحی و هم برنام نویسی خوب باشه و تمام این موارد رو خودش انجام بده . جدای از dream ، شما حتمن برای اینکه یه طراح خوب بشین باید بتونین حداقل در حدی که کارتون راه بیفته با نرم افزارهای گرافیک کار کنید تابتونین طرحها و عناصر گرافیکی خودتون رو از اونجا export کنید برای سایتتون . آشنایی ب photoshop و corel لازم و ضروری هست.
این نکته رو بگم اگه میخواین ی طراح خو باشین باید خلاقیت و حوصله و صبر ! زیاد داشته باشید وگرنه بهتره اصلا نزدیکش نشید . یادتون باشه مقوله طراحی و برنامه نویسی در طراحی وب هردو مهم هستن و مبادا از یکشون غافل بشین .

حداقل ملزومات یه طراح وب : آشنایی با نرم افزارهای گرافیکی مثل photoshop , corel و یا flash (این مورد کمتر ) . آشنایی مختصر با تگهای HTML و CSS چون نرم افزارهایی مثل dream تمام موارد رو برای شما در این زمینه مهیا میکنه فقط نیاز به تسلط دار . مسلط به نرم افزارهای اینچنینی مثل dream و golive . مسلط به یه زبان برنماه نویسی سمت سرور مثل PHP و ASP آشنایی با یه زبان سمت کلاینت مثل javascript ( البته این مورد رو هم بیشتر جلوه هایی که احتیاج دارید dream در اختیارتون میذاره اما خوب باید آشنا باشید ) . آرزوی موفقیت

s_aa

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
با سلام
من با دریم کار کردم همیشه همین مشکلات رو داشتش و توی چیدمان عکسها یا متن ها مشکل ساز تر
همون طور که دوستموون گفتن طراحی سایت با این نرم افزار صرف قرار دادن عکس و ..نیستش و نیاز به کد نویسی در این موردهاست بنابراین بهتره تا با css و html اشنایی داشته باشین تا بتونین عکسهای با فتوشاپ ساخته رو راحت در قسمتهای مربوطه قرار بدین

getproject

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان عزیز
من تازه میخوام با طراحی وبسایت آشنا شم
یه سوالم داشتم
چطوری یه ساب پورتال و میشه تو یه سایت ایجاد کرد
با تشکر

saeid1414

عضو جدید
سلام وقت شما بخیر

از اینکه مزاحمتون میشم عذر خواهی می کنم. در رابطه با کانواس یه تمرین
دانشگاهی بهمون دادن که من اصلا دربارش هیچی نمی دونم. خواستم ازتون
خواهش منم در صورت امکان بهم کمک کنید

متنش رو ضمیمه کردم. تا 6 تیر مهلت داره. ممنون میشم کمک کنید

-با استفاده از Canvas یک صفحه ایجاد کنید که دارای قابلیت های زیر باشد:
1) انتخاب رنگ خطوط
2) با فشردن موس در یک نقطه 1 و رها کردن آن در نقطه 2 یک خط مستقیم بین این دو نقطه ایحاد شود.
3) امکان اضافه کردن متن و تصویر در صفحه در محلی که کاربر مشخص می کند.

ممنون

ebiramrb

عضو جدید
من می گم که کلا بی خیال دیم ویور شو و با microsoft ExpressionWeb کار کن
راحت تره ،

!farzaneh!

عضو جدید
سلام
یکی از دوستانمونمگفت شما بیشتر مشکلت توی پایست اول html , css رو خوب یاد بگیرید بعدا
چون دریم ویور برای راحت تر شدن کار شماست ولی بازم خیلی ب کد نویسی نیاز داره
تو همین سایت هم کتابهای خوبی برای آموزش گذاشتن از پارس بوک هم میتونی کتابای مربوط ب اینهارو دانلود کنید

sam500

عضو جدید
Dream تنها برنامه یا ادیتور نیست ادیتور های قوی تری وجود دارند. به نظرم اول تحقیق کنید بعد تصمیم بگیرید از کدام استفاده کنید