سوال در مورد دانشگاه دامغان

علیرضا 25

عضو جدید
دوستان،زود جواب بدید لطفا
من شیمی کاربردی دامغان سراسری قبول شدم،به نظر شما برم یا نرم؟بازار کارش خوبه؟دانشگاهش خوبه؟
خواهش میکنم جواب بدید واجبه
ممنون
اگه ایمیل ج بدید بهتره!درضمن من کرج زندگی میکنم

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان،زود جواب بدید لطفا
من شیمی کاربردی دامغان سراسری قبول شدم،به نظر شما برم یا نرم؟بازار کارش خوبه؟دانشگاهش خوبه؟
خواهش میکنم جواب بدید واجبه
ممنون
اگه ایمیل ج بدید بهتره!درضمن من کرج زندگی میکنم
سلام دوست عزیز
شانست زده;)
من خودم کاربردی دامغانم، هم لیسانس هم ارشد، ایشالا دکترا و ...:D
کارشناسی یا ارشد قبول شدی؟
ببین دانشگاش بد نیس، شهر دامغان کوچیکه، رک و راس بخوام بگم شهرش بزرگ نیست و چندان نمیتونی توش عشق و حال کنی، اما کلا بد نیس، شهرش مردمش سرشون به کار خودشونه و خوبن آدماش. دانشگاش تا وقتی ما لیسانس بودیم از لحاظ خدمات رفاهی تو کشور پنجم بود و واقعا خوب بودف الان که جامع شده (آخه تا 88 علوم پایه بود) یکم سطح رفاهیش اومده پایین اما بازم از خیلی جاها بهتره.
دانشکده شیمیش نسبت به قبل یکم ضعیف شده اما بازم خوبه. ببین دوست عزیز گروه کاربردی توی هیچ دانشگاهی بجز دانشگاه تبریز که گروهش منسجمه و همه کاربردین، استاداش از گروه های دیگه میان، گروه کاربردی دامغان تا دو ترم پیش یه استاد تمام مهندسی شیمی داشت که این دیگه نیست چون شنیدم داره میره که استاندار یکی از استانها شه، اما درحال حاضر یه دانشیار شیمی معدنی داره که کاتالیست کار میکنه، یه استادیار شیمی فیزیک داره که فوق العاده صنعتی و فنیه، پارسال هم 2 تا مهندسی شیمی استخدام کرده که تا جایی که میدونم یکیشون جداسازی کار میکنه و اون یکی رو نمیدونم. آزمایشگاه های خوبی داره، امکاناتش بد نیست، چن روز پیش اتفاقا دیدم که تچهیزات آزمایشگاه صنعتیشو میاوردن. بعضی درساش از گروه تجزیه کمک میگیرن که خیلی عالیه.

اما شیمی کاربردی و بازار کارش:
ببین دوست عزیز، این رشته گرایش، توی علوم پایه یکی از بهتریناس، نباید با رشته های فنی مقایسش کنی، مهندسی شیمی فرق داره با شیمی کاربردی، تو مهندسی شیمی، اونقدی شیمی نمیخونی و یج.ورایی مهندسی مکانیک میخونی اما توی ش کاربردی شیمی میخونی بعلاوه یسری از درسای مهندسی شیمی، بازار کارش بد نیس اما خودت بزنی تو کار خیلی بهتره، میتونی آزمایشگاه تاسیس کنیف کارگاه بزنی یا اینکه توی کارخونه ها استخدام شی که این آخریه بدترین حالتشه!!

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
Mrc mehdi jan,mamnoon k vaght gozashti,movafaghbashi

Mrcccccvvv,kheyli mamnoooooon
سلام. خواهش می کنم:)
فقط دوست عزیز سعی کن تموم حرفاتو تو یه پست بگی، اینجوری کمک میشه به اینکه تاپیکا جمع و جور باشه. ممنون:gol:

Vahidrezaii

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام.
مفت نمیارزه.
خیالت تخت که تهش هیچی نیست.لیسانسش بیکاره.حالا دلت خوشه به کاردانی.

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام.
مفت نمیارزه.
سلام. گفتن کارشناسی...منظور شما از بیکار بودن، استخدام نشدنه؟؟؟؟ در اینصورت کدوم رشته استخدامیش مطمئنه؟؟؟
دوست عزیز دیگه دوره استخدامی ها به سر اومد، دیگه شرایط طوری شده که باید هر کسی از فکرش و دانشش و از شرایط پیرامونش استفاده کنه و یه کار رو خودش راه بندازه برا کسب درآمد به قول معروف طرحی نو دراندازه.
آره اگه ته خواسته یه نفر اینه که تو یه کارخونه بشه مسول خط یا ناظر خب شاید اینطور باشه که شما گفتین هرچند تا جایی که من دیدم اینطور نیست! البته از واقعیت دور نشیم که بازار کار تو ایران خرابه خصوصا برا علوم پایه، اما بازم همین موضوع دلیلیه برا اینکه ثابت کنه که دیگه طوری شده که خودت باید یه کاری راه بندازی.
در هرصورت هرکسی شرایط، توانایی ها و ابزار خودش رو داره، باید با توجه به اونا انتخاب کنه.
ببینید کارایی که من گفتم چیزاییه که واقعا هست و انجام شده، تاسیس آزمایشگاه های تخصصی با همکاری رشته های دیگه، کارگاه های کوچیک تولیدی و صنعتی و تجاری، و چیزی که متاسفانه خیلی ها دنبالشن اینکه بری تو کارخونه ها کار کنی. اینا همش توی واقعیت هست.
راستی منظورم از شانست زده این بود که من اون دانشگاه بودم و میتونم به سوالاتت جواب بدم:D

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.
مفت نمیارزه.

ای جانم وحید گل
:w15:
آقا یک سوال!!!! بالاخره کدوم درسته ؟ توی کمتر از یک هفته چه اتفاقی افتاد نظرت کلا عوض شد ؟ :w15:
این دو تا پستت یا اینی نقل قول گرفتم ؟
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/276584-گپ-و-گفتگوي-خودموني-بچه-هاي-تالار-شيمي/page94

ranaghaffarzadeh

عضو جدید
سلام دوستان.
چگونه میتونیم نزاریم یه دونه برف اب بشه؟
بخاطر عکاسی میکرو میپرسم

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
چگونه میتونیم نزاریم یه دونه برف اب بشه؟
بخاطر عکاسی میکرو میپرسم
فک نکنم بشه برف رو برف نگه داشت! چون برف توی شرایط خاص دمایی و غلظت مواد بوجود میاد و بلورهاش خیلی به دما حساسن، و اگر اونو سرد کنیم بلور برف تبدیل به بلور یخی میشه و اگر دماش زیاد بشه هم آب میشه.
عکاسی میکرو عکس در لحظس دیگه، شما باید از لحظه عکس بگیرید اما فک کنم دونه های برف بیشتر به درد عکاسی ماکرو بخوره به خاطر بلورهای فوق العاده زیباش!

بالا