سوال در رابطه با S3 Neo

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر متخصصان بازار گوشی

سوالی که پیش اومده به شرح زیره: :D

گوشی S III neo Dous همون GT-9300I هست؟ یعنی رو برچسبش اینو زده (GT-9300I) و اینکه زده ساخت چین. و چرا وقتی #06#* رو میزنیم دو تا کد IMEI میاد که یکیش با برچسب روی جعبه یکسانه?
یعنی گوشی اصله یا فیکه؟ چجوری مطمئن بشیم؟
طبق گفته فروشنده هم، این مدل، ویتنامیش نیست.
:question:

ukramin

عضو جدید
سلام و درود
اول این که گوشی رو از یه جای مطمین خریدید ؟
دوم اگه می خوای مطمین شی که گوشی ساخت کجاست قاب پشت گوشیت رو باز کن ، زده که ساخت کجاست. اگه ساخت ویتنام باشه باید نوشته باشه مید این ویتنام بای سامسونگ . اگه چین باشه جای ویتنام باید چین باشه. و اگه سامسونگ خالی باشه یعنی ساخت خود کره است. و اگه زده باشه مید این چین یعنی از این موبایل های چینیه کپی هست.

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
بزنامه ی Antutu Benchmark رو نصب کن. بعد یه سایت مطمئن مثل دیجی کالا یا gsmarena.com برو ببین مشخصاتی که برنامه انتوتو داده با مشخصات درج شده تو اون سایتا یکیه یا نه.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام و درود
اول این که گوشی رو از یه جای مطمین خریدید ؟
دوم اگه می خوای مطمین شی که گوشی ساخت کجاست قاب پشت گوشیت رو باز کن ، زده که ساخت کجاست. اگه ساخت ویتنام باشه باید نوشته باشه مید این ویتنام بای سامسونگ . اگه چین باشه جای ویتنام باید چین باشه. و اگه سامسونگ خالی باشه یعنی ساخت خود کره است. و اگه زده باشه مید این چین یعنی از این موبایل های چینیه کپی هست.
بله از مرکزش
MADE IN CHINA BY SAMSUNG زده زیر باتری و روی باتری هم MADE IN CHINA/FABRIQUE EN CHINA , ENSAMBLADO EN CHINA/MONTADO NA CHINA زده.
IMEI ِش رو هم وقتی تو سایت آنالیزور چک میکنم مشخصاتی نمیده.
داستان چی میتونه باشه ب نظرتون؟

ukramin

عضو جدید
بله از مرکزش
MADE IN CHINA BY SAMSUNG زده زیر باتری و روی باتری هم MADE IN CHINA/FABRIQUE EN CHINA , ENSAMBLADO EN CHINA/MONTADO NA CHINA زده.
IMEI ِش رو هم وقتی تو سایت آنالیزور چک میکنم مشخصاتی نمیده.
داستان چی میتونه باشه ب نظرتون؟

فرمودید دو تا کد می ده . هر دو تا کد تو سایت انالیزور هیچ اطلاعاتی نمی ده ؟
مید این چین بای سامسونگ یعنی این که گوشیتون اصل هست و کارخونه سامسونگ تو چین اونو ساخته.
سامسونگ سه جا کارخونه داره . چین و کره و ویتنام. که هر سه جا کیفیت موبایلاشون یکیه. فقط چون تو چین هزینه کارگر کمتر هست یه مقدار ارزونترن. والا از لحاظ کیفیت همشون تو مایه های هم هستند.
یا می تونید یه کار دیگه کنید تا از اصل بودن گوشی مطمین شید. باطری اصل گوشی اس 3 نئو پیدا کنید اگر به گوشیتون خورد گوشی شما هم اصله.

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بزنامه ی Antutu Benchmark رو نصب کن. بعد یه سایت مطمئن مثل دیجی کالا یا gsmarena.com برو ببین مشخصاتی که برنامه انتوتو داده با مشخصات درج شده تو اون سایتا یکیه یا نه.
نصب کردم تفاوتش در 158 MB اختلاف، در رَم و 4 GB حافظه ی دستگاه هست که این گوشی کمتره! (آفتابه دزدی بازار مشترک ایران و چین :D)
بقیه مشخصات بدون کم و کاستی ظاهرا یکسان هست.
یعنی فیکه دیگه! یا طبق معمول بازار خرابیه!؟

فرمودید دو تا کد می ده . هر دو تا کد تو سایت انالیزور هیچ اطلاعاتی نمی ده ؟
مید این چین بای سامسونگ یعنی این که گوشیتون اصل هست و کارخونه سامسونگ تو چین اونو ساخته.
سامسونگ سه جا کارخونه داره . چین و کره و ویتنام. که هر سه جا کیفیت موبایلاشون یکیه. فقط چون تو چین هزینه کارگر کمتر هست یه مقدار ارزونترن. والا از لحاظ کیفیت همشون تو مایه های هم هستند.
یا می تونید یه کار دیگه کنید تا از اصل بودن گوشی مطمین شید. باطری اصل گوشی اس 3 نئو پیدا کنید اگر به گوشیتون خورد گوشی شما هم اصله.
نه متاسفانه.
یعنی باتری ای که داخل جعبه هست اصل نیست؟ با این اوصاف فکر نکنم اورجینال چیزی تو این کشور باشه!

Major Geologist

کاربر ممتاز
نصب کردم تفاوتش در 158 MB اختلاف، در رَم و 4 GB حافظه ی دستگاه هست که این گوشی کمتره! (آفتابه دزدی بازار مشترک ایران و چین :D)
بقیه مشخصات بدون کم و کاستی ظاهرا یکسان هست.

!

از نظر تئوری 1 گیگ رم مساویه با 1024 مگابایت. اما از نظر عملی شرکتا مقادیر بین 680 مگابایت تا 980 مگابایت رو 1 گیگ اعلام می کنن. در بهترین حالت بیشتر از 980 مگ رم من ندیدم واسه حالت 1 گیگی.
مقداری از حافظه ی داخلی صرف نصب سیستم عامل و برنامه های گوشی میشه. یعنی گوشیی که اعلام میشه 16 گیگ حافظه داخلی، حدود 4 گیگ واسه برنامه ها و سیستم عامل اندروید صرف میشه که در نهایت حدودا 11.5 گیگ در دسترس کاربر می مونه.
گوشی من اعلام شده 8 گیگ ولی 5.86 گیگ در دسترسمه.
با این توضیحات فکر کنم گوشیتون اصل باشه.
توتال رمی که برنامه ی انتوتو بهتون داد چند بود؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
ن
نه متاسفانه.
یعنی باتری ای که داخل جعبه هست اصل نیست؟ با این اوصاف فکر نکنم اورجینال چیزی تو این کشور باشه!

باطری ها 99% ساخت چین هستن. اینکه رو باطری خورده ساخت چین نشونه ی چینی بودن گوشی نمی تونه باشه.

Major Geologist

کاربر ممتاز
یه سؤال.گوشی رو از کجا خریدین؟ اگه از مرکز معتبر باشه اصله.
گارانتی داره؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از نظر تئوری 1 گیگ رم مساویه با 1024 مگابایت. اما از نظر عملی شرکتا مقادیر بین 680 مگابایت تا 980 مگابایت رو 1 گیگ اعلام می کنن. در بهترین حالت بیشتر از 980 مگ رم من ندیدم واسه حالت 1 گیگی.
مقداری از حافظه ی داخلی صرف نصب سیستم عامل و برنامه های گوشی میشه. یعنی گوشیی که اعلام میشه 16 گیگ حافظه داخلی، حدود 4 گیگ واسه برنامه ها و سیستم عامل اندروید صرف میشه که در نهایت حدودا 11.5 گیگ در دسترس کاربر می مونه.
گوشی من اعلام شده 8 گیگ ولی 5.86 گیگ در دسترسمه.
با این توضیحات فکر کنم گوشیتون اصل باشه.
توتال رمی که برنامه ی انتوتو بهتون داد چند بود؟
من که تا ب حال هرچی گوشی اورجینال داشتم حافظه داخلی نهایت چند مگابایت کمتر بوده آخرین گوشیم که 8 گیگ تو مشخصاتش بود حداقل تقریبا 7550 مگ عملی مموری داشت. گوشی هم گوشی های قدیم! :|
توتال رم 1378 مگابایت نمایش داد.

باطری ها 99% ساخت چین هستن. اینکه رو باطری خورده ساخت چین نشونه ی چینی بودن گوشی نمی تونه باشه.
بله متوجه هستم. ولی اینکه دوتا IMEI داره و هیچ کدوم هم تو آنالیزور IMEI شناخته شده نیست؛ عجیبه!

یه سؤال.گوشی رو از کجا خریدین؟ اگه از مرکز معتبر باشه اصله.
گارانتی داره؟
از بازار موبایل
بله گارانتی داره ولی نمیشه روش حساب کرد.

Major Geologist

کاربر ممتاز
من که تا ب حال هرچی گوشی اورجینال داشتم حافظه داخلی نهایت چند مگابایت کمتر بوده آخرین گوشیم که 8 گیگ تو مشخصاتش بود حداقل تقریبا 7550 مگ عملی مموری داشت. گوشی هم گوشی های قدیم! :|
توتال رم 1378 مگابایت نمایش داد.

بله متوجه هستم. ولی اینکه دوتا IMEI داره و هیچ کدوم هم تو آنالیزور IMEI شناخته شده نیست؛ عجیبه!

از بازار موبایل
بله گارانتی داره ولی نمیشه روش حساب کرد.

گارانتی چه شرکتیه؟
دو سیم کارت مگه نیست گوشیت؟ خب واسه هر سیمش یه IMEI داره دگ.
گوشی قبلیتم اندروید بوده؟

IT Engineer2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گارانتی چه شرکتیه؟
دو سیم کارت مگه نیست گوشیت؟ خب واسه هر سیمش یه IMEI داره دگ.
گوشی قبلیتم اندروید بوده؟
سایبر سرویس بود یا سام تل فکر کنم.
صحیح ولی زیر باتری و روی جعبه 1 IMEI بیشتر نزده.
نه سیمبیان بوده. :D

Major Geologist

کاربر ممتاز
سایبر سرویس بود یا سام تل فکر کنم.
صحیح ولی زیر باتری و روی جعبه 1 IMEI بیشتر نزده.
نه سیمبیان بوده. :D

تا جاییکه فهمیدم گوشیت اصله.
اگه اینقدر حساسی که اصله یا نه موقع خرید بیشتر حواستو جمع می کردی و مستقیما از نماینده می گرفتی. بازار موبایل طبقه ی همکف اولین مغازه دست راست یکی از نماینده های سامسونگه. شرکت مایکروتل
سایبر سرویس من نشنیدم ولی سام تل یکی دگ از نماینده های سامسونگه.
تا روز جمعه بازار موبایل ایران نمایشگاس. گوشیتو ببر یکی از غرفه داران رسمیه سامسونگ ببینه بهت بگه اصله یا نه.
ولی من تا جاییکه اطلاعات دادی میگم اصله.