سوال درباره ی تعریف ویسکوزیته فاز جامد در حالت شبیه سازی دوفازی در فلوئنت بامدل اولر

zahra yari

عضو جدید
سلام دوستان من دارم یه نانوسیالو به صورت دوفازی بامدل اولرین توی فلوئنت شبیه سازی میکنم،چون نانوذراتو باید به صورت سیال تعریف کنم،نیاز به تعریف ویسکوزیته براش دارم،کسی هست بهم بگه چجوری تعریفش کنم،این ایمیلمه z.yari_ghale@yahoo.com ممنون فقط ضروریه برام لطفا کمکم کنید

sajjad_mke

عضو جدید
سلام بیا تقریب بزن (رفتارش با یک سیال برابر)یا یه فرمول از ناویر استوکس یا از قانون برش نیوتون همان که اول کتاب سیالات هست یه فرمول در بیار

sajjad_mke

عضو جدید
فقط پیشنهاد هست خودتون بررسی کنید.سیال نیوتنی هست غیر نیوتنی هست .منظورم رفتار سیال هست و تو کدوم گروه هست.
فصل اول سیالات یه مرور کن
و ÷یشنهاد بعدی مثال یه عددی برای ویسکوزیته ی اون مثال چون رفتارش به اب شبیه هست =6
خدا حافظ. ولی اگر بازهم متوجه نشدید شماره تماس بدید یا بدم که راهنمایی کنم

zahra yari

عضو جدید
نه میدونین منظورم چیه،من نانوسیال دارم،یعنی یه سیال پایه که آبه ونانوپارتیکل هام،اگه حالت یه فازی بخوام مدل کنم که خب مثل آب میشه فقط خوا ترکیبشونو وارد میکنم،اما من دوفازی میخوام که در اینجا باید حتی نانوذراتو که جامدن،سیال تعریف کن م تو سیستم،اونوخت نیاز به ویسکوزیته دارم ولی جامد که ویسکوزیته نداره،حالا باید چکار کنم؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام
این مقالات به دردتون می خوره ؟
ويسكوزيته در نانو سيالات
نويسند‌گان:
[ كامران ولي زاده ] - دانشجويان كارشناسي ارشد دانشگاه ازاد اسلامي واحد شاهرود
[ پدرام تاجديني ] -
[ محمد خباززاده ] -
[ محمدمهدي طهماسبي ] -

خلاصه مقاله:
نانو سيالات نوع جديدي از سيلات در انتقال حرارت هستند كه از پخش كردن يكنواخت و پايدار ذراتي در اندازه نانو (معمولا كمتر از 100 نانو متر) در يك سيال به وجود مي آيند كه در يك سيال پايه ديسپرز شده اند. آنها به خاطرداشتن خصوصيات انتقال حرارتي برجسته توجه بسياري از محققان را به خود جلب كرده اند. در اين ميان هدايت حرارتي نانو سيالات بيشترين مطالعات را به خود اختصاص داده است و تحقيقات كمتري در زمينه ي خصوصياتويسكوزيته ي نانو سيالات صورت پذيرفته است. ما در اين مقاله به بحث پيرامون روابطي كه راجب ويسكوزيته در نانو سيالات ارائه شده ميپردازيم و چند رابطه تئوري جديد را براي اندازه گيري ويسكوزيته در نانو سيالات مختلف با تغيير در شكل و دما و . . . نانو سيال ارائه ميدهيم

كلمات كليدي:
نانو سيالات - دانسيته - ويسكوزيته ظاهري - انتقال حرارت
و
بررسي تجربي اثر دما و غلظت حجمي بر روي ويسكوزيته نانو سيال TiO2

نويسند‌گان:
[ ساناز اكبرزاده ] - دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك،دانشگاه صنعتي نو شيرواني بابل
[ محبوبه ابراهيمي ] - دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك،دانشگاه صنعتي نو شيرواني بابل
[ موسي فرهادي ] - دانشيار،دانشگاه صنعتي نو شيواني بابل
[ نغمه جمشيدي ] - دانشجوي دكتري مهندسي مكانيك،دانشگاه صنعتي نو شيرواني بابل

خلاصه مقاله:
آگاهي ازويسكوزيته نانوسيالات مختلف ازلحاظ جنس نانوسيال غلظت نانوسيال PH اسيدي نانوسيال ابعاد نانوذرات محلول درسيال پايه و غيره درراستاي رشد روزافزون استفاده از نانوسيال ها و جهت طراحي دقيق سيستم هاي انتقال حرارتي امري ضروري مي باشد عليرغم ارايه روابط تئوري متعددي كه توسط محققان مختلف برا يمدلسازي ضريب لزجت نانوسيال انجام شده است ناتواني اين مدلها دربيان دقيق مقدار ضريب لزجت بدليل رفتارها و حركت هاي پيچيده آنها انكارناپذير است با مشخص شدن توانايي نانوسيال درافزايش جابجايي انتقال حرارت پژوهشگران متعددي خواص حرارتي آن را بصورت تجربي و تئوري بررسي نمودها ند هدف ازاين مطالعه اندازه گيري ضريب لزجت براي نانوسيال TiO2 درسيال پايه آب آب: اتيلن گليكول با نسبت وزني 60:40 و آب: پروپيلن گليكول با نسبت حجمي 60:40 با درصدهاي حجمي ،62.0 ،620 ،6210و1و3 درروند گرمايش دربازه دمايي 25تا60 درجه سانتيگراد مي باشد.

كلمات كليدي:
روش تجربي، نانوسيال، لزجت، دما
و
تجزيه و تحليل آزمايشگاهي تأثير دما بر ويسكوزيته نانو سيال MR

نويسند‌گان:
[ مجتبي ماموريان ] - استاديار گروه مكانيك، دانشگاه فردوسي مشهد
[ هادي معروف ] - دانشجوي كارشناسي ارشد مهندسي مكانيك- تبديل انرژي، دانشگاه فردوسي مشه
[ محمدمهدي اجتهادي ] - دانشجوي كارشناسي زمين شناسي، دانشگاه پيام نور مشهد
[ آرش كاظميان ] - دانشجوي كارشناسي مهندسي مكانيك دانشگاه فردوسي مشهد

خلاصه مقاله:
در علوم مهندسي، مواد هوشمند به آن دسته از مواد اتلاق مي شود كه تحت اثر عوامل خارجي نظير ميدان مغناطيسي و ميدان الكتريكي از خود واكنش نشان مي دهند و ويژگي هاي مكانيكي آن ها تغيير مي كند. نانوسيال MR يكي از انواع اين مواد است كه از ذرات فرو يا فري مغناطيس همگن شده در يك سيال تشكيل شد است. رفتار قابل كنترل اين نانو سيالات منجر به گسترش سريع كاربردهاي آن ها به عنوان حسگر يا عملگر در زمينه هاي متنوع صنعتي (خودروسازي، هوافضا، پزشكي و ...) گرديده است. در اين تحقيق نوع بخصوصي از سيال MR با استفاده از نانو ذرات مگنتيت، منگنز، روي، كبالت و هماتيت 5 همگن شده در روغن هيدروليك ده، ساخته ده و اثر دما و ديسكوزيته آن بررسي گرديده است. نظر به اينكه افزايش دما بر روي كاهش ويسكوزيته و نهايتاً كاهش عملكرد سيستم تعليق اثر مي گذرد و با توجه به اينكه ويسكوزيته سيال در انواع كمك فنرها بايد همواره در محدوده معيني باشد، در اين تحقيق سعي شده تا با ساخت سيال هوشمند MR حتي در دماهاي اكركردي بالا، ويسكوزيته آن در محدوده مناسب عملكردي قرار بگيرد. به اين ترتيب عملكرد سيستم تعليق در شرايط دمايي مختلف بهبود مي يابد.

كلمات كليدي:
؛«نانوسيال MR»، «دما»، «وسكوزيته»، «كمك فنر هوشمند»
و
محاسبه رابطه ويسكوزيته مؤثر سيال نانو با در نظر گرفتن مكانيزم سرعت نسبي بين ذرات نانو و سيال پايه ناشي از حركت برونين ذرات

نويسند‌گان:
[ نسرين معصومي ] - كارشناس ارشد - دانشگاه سيستان و بلوچستان - گروه مهندسي مكانيك
[ نويد سهرابي ] - كارشناس ارشد - دانشگاه سيستان و بلوچستان - گروه مهندسي مكانيك
[ امين بهزادمهر ] - استاديار - دانشگاه سيستان و بلوچستان - گروه مهندسي مكانيك

خلاصه مقاله:
نانو سيالات نوع جديدي از سيلات در انتقال حرارت هستند كه از پخش كردن يكنواخت و پايدار ذراتي در اندازه نانو ( معمولا كمتر از 100 نانومتر ) در يك سيال به وجود مي آيند . وارد كردن مقدار كمي از نانو ذرات جامد در يك سيال باعث تغيير چشمگيري در ضريب انتقال حرارت هدايتي آن مي شود . لذا محاسبه و تعيين خواص فيزيكي اين سيالات جهت تجزيه و تحليل عملكرد سيستم هاي حرارتي ضروري و بسيار مهم مي باشد . از جمله اين خواص ويسكوزيته سيال نانو است . اين مقاله رابطه تئوري جديدي را با در نظر گرفتن حركت برونين نانو ذرات ارائه مي دهد . اين رابطه ويسكوزيته نانو سيالات را به صورت تابعي از قطر متوسط، نسبت حجمي نانو ذرات و ويسكوزيته سيال پايه معرفي مي كند نتايج با دستاوردهاي آزمايشگاهي همپوشاني مناسبي را نشان مي دهند

كلمات كليدي:
سيال نانو، ويسكوزيته

zahra yari

عضو جدید
ممنونم آقای مهندس،میرم دنبالش فک می کنم آخری به کارم بیاد :)

بالا