سوال تحلیل کارنامه ارشد معماری 92 -رتبه-درصد-اسکیس

وضعیت
موضوع بسته شده است.

archadi

عضو جدید
:)
با سلام...
سوال: کسی که فقط غیر انتفاعی و پیام نور مجاز شده. به نظرتون امیدی براش هست؟؟؟ اصن قضیه ی اسکیسش چجوری می شه . من واقعا از این سیستم سنجش و کارنامه اش سردر نمیارم والا!
الان کسی که مثلا در رتبه اش در مرز بوده و برای رشته های روزانه غیر مجاز شده و فقط غیر انتفاعی مجازه بعد از اسکیس رتبه اش که عوض بشه ، آیا نمی تونه اونقدر ارتقا رتبه داشته باشه که رتبه نهاییش همطراز شبانه یا روزانه بشه؟؟؟؟
لطفا یک نفر این جریانو برای من توضیح بده...
از طرفی بر اساس رتبه مجاز بودن و غیر مجاز بودن رو تعیین می کنن، از طرفی خود سنجش می گه این رتبه ها برای رشته های دو مرحله ای قابل استناد نیست. خب اگه قابل استناد نیست پس برای چیه!؟
عده ای هستند که رتبه های سه رقمی عالی میارن یا حتی دو رقمی بعد در اسکیس موفق نمی شن و اصلا هیچ جا قبول نمی شن. خب این چه سیستم مسخره ایه؟؟؟ مردم رو امیدوار می کنن بعد رد می کنن!
و یا عده ای مثل من رتبه ای در مرز مجاز شدن می گیرن و با وجود مهارت در اسکیس تکلیف خودشونو نمی دونن!

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی یه نفر کلا غیر مجازه، میگن بیا اسکیس بده شاید بعد اسکیس رتبت رسید قبول شدی؟:D غیر مجازه دیگه. شما فقط از بین غیر انتفاعی و پیام نور مجاز به انتخاب رشته هستین.

الان 3657 نفر مجاز هستن تو روزانه، که اصلا به طور مسخره ای رقم زیادیه، ظرفیت روزانه وشبانه حدودا 350 نفره، اینا 10 برابر مجاز کردن. شاید رقم عاقلانه برای مجازی 1000=1500 بود. الان بیش از 3 هزار نفری که مجازن قبول نمیشن. این مقدار مجاز کردن زیاد، از یه طرف جنبه درامدزایی داره برای سنجش، به هر حال از هرکی برای اسکیس میخوان چقدر پول ثبت نام بگیرن(مثل این آزمونای استخدامی که 50 هزار نفر ثبت نان میکنن که 5 نفر استخدام بشن!) دلیل دیگه هم شاید اینه که به این نتیجه رسیدن رتبه مثلا 4 هزار که مجاز نیست، اسکیسش رو 100 هم بزنه باز نمیرسه به حدی که بخواد روزانه قبول شه.

حالا این قضیه به کنار که اگه آزمون اسکیس استاندارد باشه فقط 7-8 نفر استثنا باید بالای 50% نمره بیارن... البته پارسال درصدای اسکیس خیلی بالا بود، همیشه اونجوری نیست.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
:)
با سلام...
سوال: کسی که فقط غیر انتفاعی و پیام نور مجاز شده. به نظرتون امیدی براش هست؟؟؟ اصن قضیه ی اسکیسش چجوری می شه . من واقعا از این سیستم سنجش و کارنامه اش سردر نمیارم والا!
الان کسی که مثلا در رتبه اش در مرز بوده و برای رشته های روزانه غیر مجاز شده و فقط غیر انتفاعی مجازه بعد از اسکیس رتبه اش که عوض بشه ، آیا نمی تونه اونقدر ارتقا رتبه داشته باشه که رتبه نهاییش همطراز شبانه یا روزانه بشه؟؟؟؟
لطفا یک نفر این جریانو برای من توضیح بده...
از طرفی بر اساس رتبه مجاز بودن و غیر مجاز بودن رو تعیین می کنن، از طرفی خود سنجش می گه این رتبه ها برای رشته های دو مرحله ای قابل استناد نیست. خب اگه قابل استناد نیست پس برای چیه!؟
عده ای هستند که رتبه های سه رقمی عالی میارن یا حتی دو رقمی بعد در اسکیس موفق نمی شن و اصلا هیچ جا قبول نمی شن. خب این چه سیستم مسخره ایه؟؟؟ مردم رو امیدوار می کنن بعد رد می کنن!
و یا عده ای مثل من رتبه ای در مرز مجاز شدن می گیرن و با وجود مهارت در اسکیس تکلیف خودشونو نمی دونن!
اره اميد هست ميتونه براي غير انتفاعي و پيام نور گزينش بشه يني اسكيس بده و با ردصد اسكيس قابل قبول براي اين دانشگاه ها گزينش بشه
ولي وقتي براي روزانه غير مجازي يني تئوريت نرسيده به حد نصاب پس تو اسكيست 90هم كه باشه نميتوني بري روزانه
بله ادم بوده نفر سه شده اما اسكيس رد شده ميدوني چرا؟يني اينكه اسكيسش اسكيس قابل قبولي نبوده از طرفي فقط هم تهران رو زده در صورتي كه اگه مثلا با رتبه 100 و اسكيس 30 مثلا هنر اصفهان رو ميزد احتمال زياد قبول ميشد (البته سال به سال فرق ميكنه اما اين مثالم در مورد يكي از بچه هاي سال پيش درسته)
خوب شما اگه در مرز قرار داري خودتو اماده كن براي اسكيس 90

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
وقتی یه نفر کلا غیر مجازه، میگن بیا اسکیس بده شاید بعد اسکیس رتبت رسید قبول شدی؟:D غیر مجازه دیگه. شما فقط از بین غیر انتفاعی و پیام نور مجاز به انتخاب رشته هستین.

الان 3657 نفر مجاز هستن تو روزانه، که اصلا به طور مسخره ای رقم زیادیه، ظرفیت روزانه وشبانه حدودا 350 نفره، اینا 10 برابر مجاز کردن. شاید رقم عاقلانه برای مجازی 1000=1500 بود. الان بیش از 3 هزار نفری که مجازن قبول نمیشن. این مقدار مجاز کردن زیاد، از یه طرف جنبه درامدزایی داره برای سنجش، به هر حال از هرکی برای اسکیس میخوان چقدر پول ثبت نام بگیرن(مثل این آزمونای استخدامی که 50 هزار نفر ثبت نان میکنن که 5 نفر استخدام بشن!) دلیل دیگه هم شاید اینه که به این نتیجه رسیدن رتبه مثلا 4 هزار که مجاز نیست، اسکیسش رو 100 هم بزنه باز نمیرسه به حدی که بخواد روزانه قبول شه.

حالا این قضیه به کنار که اگه آزمون اسکیس استاندارد باشه فقط 7-8 نفر استثنا باید بالای 50% نمره بیارن... البته پارسال درصدای اسکیس خیلی بالا بود، همیشه اونجوری نیست.
سلام
ممنون از توضيحاتت
حرفات به جا و منطقي هست اما پارسال رتبه 4000 غير انتفاعي قبول شده خودشم تو همين باشگاه هست
ميدونم كه رتبه از 200 كه بره بالا ديگه بدرد بخور نيست اما با اجازت اجازه نميدم به اين صراحت كورسوي اميدم نا اميد بشه
وقتي داوطلبي مجاز ميشه (حالا سوا از بحث اينكه سنجش پول لازم داره يا هر چي) يني اينكه يه شانس و يه فرصت ديگه داره براي سنجش خودش
ميدونم حق رو به شما ميدم همه رحفات خوب و درسته دلخوريه منم ببخش
اما من ميتونم به راحتي از ميدون به در نميرم خيلي بدبختي كشيدم تا به اينجا رسيدم هنوز يه شانس ديگه دارم

donfidelio

عضو جدید
کاربر ممتاز
دلیل دیگه هم شاید اینه که به این نتیجه رسیدن رتبه مثلا 4 هزار که مجاز نیست، اسکیسش رو 100 هم بزنه باز نمیرسه به حدی که بخواد روزانه قبول شه.

حرفات به جا و منطقي هست اما پارسال رتبه 4000 غير انتفاعي قبول شده خودشم تو همين باشگاه هست

منم همینو گفتم. قطعا وقتی مجاز شده جایی، روی کاغذ شانس داره برای اون.

کلا اگه بخوان اسکیس رو رد بکنن، یعنی 0 بدن کلا، رتبه 1 هم که باشه طرف شاید هیچ جا قبول نشه!:D نکته اسفناک کنکور معماری هم همینه، 1 سال آدم باهاش درگیره و بلاتکلیف.

beni belazi

کاربر بیش فعال
به نظر من مهمترین دلیل زیاد مجاز اعلام کردن دادن تجربه اسکیس به کساییه که احتمالا سال دیگه رتبه خوب میارن...به هر حال کسی که امسال 3000 شده ممکنه سال دیگه 100 بشه و چه خوبه که قبلا یه بار اسکیس داده باشه... به علاوه کی میگه که رتبه بالای 200 به درد نمیخوره؟؟؟ معماری مثل بقیه رشته ها نیست که بر اساس حفظیات کسی بیاد بالا...مطمئن باشین خیلی از رتبه های زیر 200 در حد رد شدن کامل تو اسکیسن....تو این سالای جدیدم که همه کلاس کنکور میرن.... طرف تا دیروز همه طرحاشو مثل سر طراحا میبسته یه خطم خودش نکشیده حالا رتبش شده 50...

mahdooneh

عضو جدید
به نظر من مهمترین دلیل زیاد مجاز اعلام کردن دادن تجربه اسکیس به کساییه که احتمالا سال دیگه رتبه خوب میارن...به هر حال کسی که امسال 3000 شده ممکنه سال دیگه 100 بشه و چه خوبه که قبلا یه بار اسکیس داده باشه... به علاوه کی میگه که رتبه بالای 200 به درد نمیخوره؟؟؟ معماری مثل بقیه رشته ها نیست که بر اساس حفظیات کسی بیاد بالا...مطمئن باشین خیلی از رتبه های زیر 200 در حد رد شدن کامل تو اسکیسن....تو این سالای جدیدم که همه کلاس کنکور میرن.... طرف تا دیروز همه طرحاشو مثل سر طراحا میبسته یه خطم خودش نکشیده حالا رتبش شده 50...

بله شما راست میگی.نمونش خود من که پارسال 2200 شدم و امسال 119!برام اسکیس پارسال تجربه ی خوبی بود که شرایط رو درک کنم.:)

archadi

عضو جدید
مرسی از همه دوستان.:) من تصمیم گرفتم نا امید نشم .:cool: گرچه با وجود اینکه درس زیاد خونده بودم ولی چون سال اولم بود سر جلسه خراب کردم! :(ولی برای غیر انتفاعی سوره تهران یا پیام نور تهران ( چون به دلیل وضعیت کارم نمی تونم برم شهرستان) تلاش خودمو تو اسکیس بکنم... ;)
البته اینو بگم که من معدلی می تونم برم .دانشگاه آزاد علوم تحقیقات قبول شدم. ولی خودم نرفتم. چون نمی خوام ارشد رو در دانشگاه ازاد بخونم. و دلم می خواد تو یه دانشگاه خوب و اساتید خوب (با ارامش خیال از جهت شهریه!)بخونم. چون اصلــــــــــــــــــا مردک برام مهم نیست. وقتی وارد کار شدم فهمیدم مدرک هیچ ارزشی نداره. مهم اینه که کار بلد باشی و تجربه داشته باشیم. برای همین اگه امسال هم نشد. سال دیگه برای یه دانشگاه خوب دولتی (ترجیحا روزانه! :D) می خونم.
امیدوارم همتون موفق باشید. برای منم دعا کنید.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا