سوالها و درخواستها در مورد شبیه سازی با نرم افزار اسپن پلاس +Aspen

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
موفق باشی .........حالا با این چیزیایی که موجوده من از کجا شروع کنم چون فکر کنم کتابت به عمر تابستون من قد نده ممنون میشم راهنماییم کنی.

هلپ خود نرم افزار عالیه، کتابای خوبی هم هست، کتاب باغمیشه خوبه...

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام،
در مورد حذف فلزات سنگین از آب بکمک زئولیتها کسی کار شبیه سازی یا مدلسازی با اسپن دیده؟
کلاً زئولیتها در اسپن؟!

mahmonir1

عضو جدید
سلام
منن در مورد انتخاب معادلات حالت Aspen مشکل دارم
توضیحات منابع مختلف متفاوته
اگه ممکنه راهنماییم کنید

M@TI$A

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها وقتي كه در اسپن ريبويلر راNone بزنيم پيش فرض اسپن چي ميشه ؟

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
بچه ها وقتي كه در اسپن ريبويلر راNone بزنيم پيش فرض اسپن چي ميشه ؟
سلام
تا اینجا که من میدونم وقتی توی برج ریبویلر رو none میزنیم خب حالت open steam فرض میکنه برج رو .. البته اگه منظور شما رو درست متوجه شده باشم.

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
تا اینجا که من میدونم وقتی توی برج ریبویلر رو none میزنیم خب حالت open steam فرض میکنه برج رو .. البته اگه منظور شما رو درست متوجه شده باشم.
نه جواب دوستمونو دادم . تو شبیه سازیشون مثه اینکه به مشکل برخوردن

hoda1366

عضو جدید
سلام.چرا من هرچی میزنم روی دانلود جزوه های مربوط به بخش نرم افزار صفحه error میاد.چکارش کنم من جزوه آموزش هایسیس و اسپن فارسی رو میخوام:(

Milad2091

کاربر فعال
سلام
تو آرمایشگاه عملیات 2تا سوال مطرح شده:1.برج تقطیر سینی دار داریم و خوراک ما الکل 10% و دمای ورودی کندانسور 14.5 و خروجی 29 و دبی مایع که توسط روتامتر مشاهده شد: 12 لیتر بر دقیقه.شیر ورود به برج رو بستیم و حالته تک مرحله ای ایجاد کردیم.از ریبویلر به کندانسور.دبی خروجی رو میخوام؟
2.برای حالت Flash distillation الکل 10% تک مرحله ای بخار چند درصده؟ (لطفا توضیح میدین با Aspen plus چطوری باید ترسیم کنیم؟)

amiriq

عضو جدید
سلام.... چرا گزینه azeotrop search از زیرگزینه ی aspen split در گزینه ی tool خاموشه؟؟؟؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا این کار رو کردم.... اما خاموشه... !!!!
شما در محیط فلوشیتینگ مواد و مدل ترمودینامیکی رو انتخاب کنريا، بعد اینقدر Next بزن تا به مرحله انتخاب بلوک یا تجهیز برسی.
اینکارو در محیط Property Analysis هم میتونی انجام بدی

amir77ir

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
جزوه آموزشی در باره Aspen Pinch نیاز دارم.
لطفا راهنمایی بفرمایید:que:

amir.be

عضو جدید
سلام به اساتید
یه درخواست داشتم ...
امیدوارم بتونین مشکلم رو حل کنین .
یه تحقیق داشتم راجع به Aspen Icarus، اگه فایل آموزشی، منبعی یا هر چیزی دارین که بتونه کمکم کنه ممنون میشم معرفی کنید

aml

عضو جدید
سلام من تقریبا 1 سال پیش aspen plus 2006 رو نصب کردم برا سون مشکلی هم نداشت ولی الان که میخوام باز کنم lisense problem میده چیکا کنم؟ لطفا کمک کنین:(

aml

عضو جدید
این aspen plus 2006 چی به سرش اومده؟؟؟؟؟!!!! من سال پیش نصب کردم کلی هم استفاده کردم ولی الان میرم مشکل لایسنس میده کسی هست بدونه علتش چیه؟؟؟؟؟ حوصله نصب جدید ندارم :cry::(:cry:

P O U R I A

مدیر مهندسی شیمی مدیر تالار گفتگوی آزاد
مدیر تالار
سلام من تقریبا 1 سال پیش aspen plus 2006 رو نصب کردم برا سون مشکلی هم نداشت ولی الان که میخوام باز کنم lisense problem میده چیکا کنم؟ لطفا کمک کنین:(
سلام
بد نصب شده .. اگر قبلا کار میکرده الان کار نمیکنه ..احتمالا یه فایل سیستمیش جابه جا شده .. باید از اول نصب کنید. و دوباره لایسنس براش بسازید

n-s-t

عضو جدید
سلام به همگی به کمک فوری نیاز دارم
چه طوری میشه با متلب برای درس تقطیر چندجزیی برج شبیه سازی کرد و مینیمم سینی ها و تتا ها را بدست اورد؟؟ خواهشا اگه بلدین زود کمکم کنین
ممنونم

"Che.Engineer"

عضو جدید
سلام به همگی به کمک فوری نیاز دارم
چه طوری میشه با متلب برای درس تقطیر چندجزیی برج شبیه سازی کرد و مینیمم سینی ها و تتا ها را بدست اورد؟؟ خواهشا اگه بلدین زود کمکم کنین
ممنونم

SEPARATION
PROCESS
PRINCIPLES
J. D. Seader
فصل 7 و 10 رو بخون به کارت میاد

ali561266

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
کمک به طراحی در اسپن برای طراحی برج جذب

کمک به طراحی در اسپن برای طراحی برج جذب

برای طراحی واحد شیرین سازی با آمین یک برج جذب است که دارای دو بخش است یعنی گاز از پایین برج که وارد می شود اول وارد قسمت پکینک ( از نوع پکینگ منظم ) و بعد از آن رد می شود وارد قسمت سینی های برج و بعد از تماس با آمین از برج خارج می شود من برای طراحی این برج در نرم افزار اسپن باید برای قسمت پکینگ چطوری طرای رو در نظر بگیرم ؟؟؟؟؟؟

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای طراحی واحد شیرین سازی با آمین یک برج جذب است که دارای دو بخش است یعنی گاز از پایین برج که وارد می شود اول وارد قسمت پکینک ( از نوع پکینگ منظم ) و بعد از آن رد می شود وارد قسمت سینی های برج و بعد از تماس با آمین از برج خارج می شود من برای طراحی این برج در نرم افزار اسپن باید برای قسمت پکینگ چطوری طرای رو در نظر بگیرم ؟؟؟؟؟؟
شما تو قسمت pack sizing یا pack rating اطلاعاتشو وارد کنی، میشه برج پر شده

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام

سلام

سلام. کسی هست ورژنای آخری اسپن رو داشته باشه. مثه V.8.7.1 یا V.8.6؟
نیاز شدید دارم بهش، اگه کسی نصب داره رو سیستمش بیزحمت یه خبر بده. ممنون

wolf911

عضو جدید
سلام به همگی من برای پروژه ی کارشناسیم نیاز شدید به PDFواحد نم زدایی گاز طبیعی یکی از پالایشگاه های گاز کشور نیاز دارم اگه کسی داره خواهشا بهم کمک کنه خیلی خیلی بهش نیاز دارم

مستند

عضو جدید
سلام نرم افزار aspen one با b-jac چه فرقی داره؟ b-jac که برای مبدله توش هست؟ کجا میشه دانلود کرد؟

mohandes-87

عضو جدید
سلام به مهندسان سخت کوش. دوستان من میخوام cFDرو با نرم افزار fluent انجام بدم ولی اصلا fluentبلد نیستم .ازتون خواهش میکنم یه کتاب عالی به زبان فارسی بهم معرفی کنید که این نرم افزار رو یاد بگیرم . اگه جزوه آموزشی دارید ازتون خواهش میکنم برام قرار بدید

iman200919

عضو جدید
سلام دوستان پروژه من درباره شبیه سازی نم زدایی گاز با نرم افزار ASPEN هست. ممنون میشم کمکم کنید
کسی هست روی ایم موضوع کار کرده باشه؟

aml

عضو جدید
من aspen plus 11.1 نصب کردم و برای اولین بار اجرا شد دوباره که خواستم باز کنم ارور لایسنس داد قبلا هم 2006 داشتم ارور لایسنس داد پاک کردم اینو نصب کردم کسی یه کرک سالم که داره استفاده میکنه داره برا 11.1 خیلی لازم دارم ولی این ارور لایسنس اعصابمو خورد کرده دیگه چیکار کنم؟؟؟؟ لطفا کمک کنین :(

بالا