سوالات پزشکی

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا میگه نخود برای درمان گرفتگی صدا خوبه درسته ؟

night_k

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان خوبید؟
یه سوال داشتم اگر تزریق که باید عظله ای باشه به اشتباه زیرجلدی تزریق شه چی میشه؟آمپول روغنی

آخرین ویرایش:

dmst

عضو جدید
سلام .دوستان کسی اینجا میدونه بیماری عصبی عضلانی چنلوپاتی چیه .جز میوتونی هاست . ممنون میشم اطلاعات اینترنتی بهم ندین و یه توضیح کامل از این بیماری بهم بگین چون اینترنت و خودم زیر و رو کردم ....... این بیماری در تخصص پزشک مغز و اعصابه ...ممنون

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام .دوستان کسی اینجا میدونه بیماری عصبی عضلانی چنلوپاتی چیه .جز میوتونی هاست . ممنون میشم اطلاعات اینترنتی بهم ندین و یه توضیح کامل از این بیماری بهم بگین چون اینترنت و خودم زیر و رو کردم ....... این بیماری در تخصص پزشک مغز و اعصابه ...ممنون
سلام
يعني وبسايت هاي انگليسي هم خوندين و بازم كافي نبود؟

dmst

عضو جدید
سلام .راستش نه .سایتای انگلیسی رو نخوندم .اخه من رشتم مکانیکه . از چیزایی که نوشته سر در نمیارم .اگه لطف کنید یه توضیح کامل در مورد این بیماری بهم بدین ممنون میشم .

مولتی متر

عضو جدید
سلام.شب به خیر
با داشتن کاردانی ریاضی و کارشناسی علوم کامپیوتر میتوان در آزمون پزشکی شرکت کرد؟
رشته های پزشکی بدون ازمون هم هست؟
پزشکی چند سال هست؟ هزینه؟

ali-gold

کاربر فعال
با سلام...

برای مشکلات روحی باید به روانشناس مراجعه کرد یا روانپزشک؟

ali-gold

کاربر فعال
سلام..

توی شهرمون روانپزشک نداریم...متخصص اعصاب و روان، دکتر تخصصی روانشناسی و اینا رو داره...چکار کنم؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام..

توی شهرمون روانپزشک نداریم...متخصص اعصاب و روان، دکتر تخصصی روانشناسی و اینا رو داره...چکار کنم؟
خوب،با ایشان مشورت کنید که یا خودشان کمک تون میکنند و یا به آدرس معتبر دیگری شما رو ارجاع میدهند.مراکز استانها معمولا دارای روانپزشک و متخصصان خبره هستند،میتوانید به مرکز استان خودتان مراجعه کنید.

ali-gold

کاربر فعال
خوب،با ایشان مشورت کنید که یا خودشان کمک تون میکنند و یا به آدرس معتبر دیگری شما رو ارجاع میدهند.مراکز استانها معمولا دارای روانپزشک و متخصصان خبره هستند،میتوانید به مرکز استان خودتان مراجعه کنید.

سلام مجدد...

یه نگاهی به لینک زیر بکنین....متخصصین روانپزشکی(اعصاب و روان) همون روانپزشک هست؟ چون یکیش تو شهر خودمون هست و دیدم از همین لینک.

https://tabibyab.blog.ir/post/لیست-متخصصین-روانپزشکی-اعصاب-و-روان-استان-مازندران-ساری

ممنون

• Like
واکنش ها: ayja

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام مجدد...

یه نگاهی به لینک زیر بکنین....متخصصین روانپزشکی(اعصاب و روان) همون روانپزشک هست؟ چون یکیش تو شهر خودمون هست و دیدم از همین لینک.

https://tabibyab.blog.ir/post/لیست-متخصصین-روانپزشکی-اعصاب-و-روان-استان-مازندران-ساری

ممنون
سلام
بله ، میتوانید بهش مراجعه کنید.

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان...در مورد مرطوب کننده مو بعد از حموم اطلاعاتی دارین؟
میخواستم یه مرطوب کننده خوب بخرم.
موهام بعد حموم وقتی خشک میشه، حالت نمیگیره و زبر میشه
بعد دو روز که موهام تقریبا چرب که بشه حالت میگیره!!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من یه اطلاعاتی راجع به یه دارو یا ماده ای که احتمالا به صورت قرصه می خوام. این ماده زرد رنگ هست (زرد پر رنگ) و احتمالا مصارف رادیولوژی داره و فک کنم به صورت پودر هم هست. اطلاعی دارین که اسمش چیه؟
پ.ن: خیلی مهمه بدونم چیه.ممنون از لطفتون

reyhanbd

عضو جدید
شقاق در کودکان خطرناک است؟ لطفا راهنمایی کنید!

شقاق در کودکان خطرناک است؟ لطفا راهنمایی کنید!

سلام خسته نباشید
من یه پسر 7ساله دارم که حدودا از 2سال پیش در هنگام دفع مدفوع هر چند وقت یکبار از مقعدش خون می اومد چون این مشکل برای خودم هم قبلا پیش اومده بود و دکتر رفته بودم مقعدش رو که دیدم فکر کنم شقاق دارم یه شکاف کوچک که هر از گاهی ازش خون می آد
تو نت سرچ زدم اولین صفحه ای که اومد مجموعه
ایران کلینیک بود,و دارویی که آخرین بار دکتر به خودم داده بود و خیلی موثر بود به اسم ام جی که ظاهرا عصاره گیاه مورد است رو براش به صورت موضعی مالیدم و اون واقعا موثره در مورد درمان یبوستش هم سعی می کنم بهش میوه و سبزی بدم تا حدی که بخوره ولی بازم تقریبا اکثر اوقات مدفوعش سفت یا نیمه سفته خواستم بدونم آیا با همین پماد می تونم ادامه بدم البته فقط گاهی که خون می آد براش می مالم
یا باید کار دیگه ای بکنم
از راهنماییتون واقعا ممنونم

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام خسته نباشید
من یه پسر 7ساله دارم که حدودا از 2سال پیش در هنگام دفع مدفوع هر چند وقت یکبار از مقعدش خون می اومد چون این مشکل برای خودم هم قبلا پیش اومده بود و دکتر رفته بودم مقعدش رو که دیدم فکر کنم شقاق دارم یه شکاف کوچک که هر از گاهی ازش خون می آد
تو نت سرچ زدم اولین صفحه ای که اومد مجموعه
ایران کلینیک بود,و دارویی که آخرین بار دکتر به خودم داده بود و خیلی موثر بود به اسم ام جی که ظاهرا عصاره گیاه مورد است رو براش به صورت موضعی مالیدم و اون واقعا موثره در مورد درمان یبوستش هم سعی می کنم بهش میوه و سبزی بدم تا حدی که بخوره ولی بازم تقریبا اکثر اوقات مدفوعش سفت یا نیمه سفته خواستم بدونم آیا با همین پماد می تونم ادامه بدم البته فقط گاهی که خون می آد براش می مالم
یا باید کار دیگه ای بکنم
از راهنماییتون واقعا ممنونم
سلام. در مورد کودک شما اول باید بررسی بشه دلیل این یبوست طولانی چیه؟

یه دلیل خیلی مهم که اینو باید پزشک فوق تخصص تشخیص بده. سوالی که ازتون میپرسه اینه: آیا کودک شما در نوزادی، در دفع مکونیوم تاخیر نداشت؟ (در 24ساعت اول تولد دفع مدفوع داشت؟) ورم شکم نداشت؟ و یا مدفوع بسیار بدبو و استفراغ؟.. اگه جوابتون به این سوال ها مثبت باشه در حیطه کار فوق تخصص گوارش کودکان هست و من نظری نمیدم.

اما اگه جواب منفیه:
آیا یبوستش از موقعی شروع شد که تمرین توالت رفتن رو شروع کردین؟ اگه بله: نگران نباشین:)
دلایل کمتر نگران کننده یبوست شامل این موارده:
1. میتونه به خاطر همون رژیم غذایی کم فیبر و بی تحرکی باشه.
2. دفع دردناک، که یه سیکل معیوب ایجاد میکنه و هر دفعه کودک بخاطر تجربه بدی که از دفع داره دیر به توالت میره و در نتیجه مدفوع سفت تر میشه و این سیکل ادامه پیدا میکنه.

توصیه من به شما: اول دلیل یبوستش رو پیدا و درمانش کنید بعد به شقاق فکر کنید.
مایعات زیاد بخوره، مصرف زیاد میوه و سبزی و البته ورزش! و استفاده از ملین تحت نظر پزشک.
و حواستون به علائم هشدار باشه: کاهش وزن و بی اشتهایی

اما با توجه به اینکه میگین خونریزی داره:
اول که باید دقیق معاینه بشه. این شقاق که شما میگید درد خیلی زیادی داره موقع دفع و خونریزیش کمه. اگه این مشکل مزمن باشه (یعنی بیش از 8 هفته طول کشیده باشه) قطعا درمان جراحی میخواد. اما اگه حاد باشه باید اون سیکل معیوب که بالا توضیح دادمو قطع کنیم که اساس درمان همون ضد درد و ملینه. حالا دارویی که شما استفاده میکنید رو من نمیدونم چیه.

من فقط اساس درمان رو براتون توضیح دادم. امیدوارم مفید باشه.

sami131

عضو جدید
تحصیل مجدد رایگان

تحصیل مجدد رایگان

با سلام
بنده كارشناسي و كارشناسي ارشد در دانشگاه دولتي و دوره روزانه تحصيل كردم. با توجه به خبرها مبني بر امكان تحصيل مجدد در دوره هاي پزشكي تصميم به شركت در كنكور سراری دارم. اما داخل دفترچه ثبت نام كنكور امسال (سال 98)صفحه 20 قسمت ' و' نوشته شده است که براي ثبت نام در دوره هاي مختلف( از جمله روزانه) محدوديتي نيست. اما در خصوص پرداخت يا عدم پرداخت شهريه دوره روزانه ، با توجه به نظر و راي ديوان عدالت اداري اقدام خواهد شد.

از سازمان سنجش در این باره سوال پرسیدم اما گفته شد که در رابطه با پرداخت شهریه برای دارندگان مدرک ارشد هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

1- آیا مفهوم دوره روزانه (تحصیل رایگان ) با این جمله 'پرداخت یا عدم پرداخت شهریه ' در مغایرت نیست؟

2- از شما عزیزان کسی اطلاع دارد که دانشجویانی که سالهای قبل با این شرایط قبول شده اند شهریه پرداخت می کنند یا نه؟ از همکلاسی هاتون کسی هست؟ ( یا امکانش هست از دانشگاهتون سوال بپرسید؟)

ممنون میشم اطلاع بدید