سوالات پزشکی

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
PT , INR , Patelet count , ALT , AST , Direct bil , Glubolin , برای بیماریان سیروزی معمولاً توی چه رنجی قرار داره و بیماران غیر سیروزی ولی هپاتیتی توی چه رنجی قرار داره؟
سعی میکنم از استادم بپرسم و جواب گو باشم

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز

گزارش جديد افتادگي مچ پا مشكوك به تزريق عضلاني آمپول ديكلوفناك سديم

پيرو اطلاعيه هاي پيشين مركز ADR در خصوص عارضه افتادگي مچ پا متعاقب تزريق عضلاني آمپول ديكلوفناك سديم و با توجه به عدم دريافت گزارش مشابه پس از

محدود شدن مصرف آمپول ديكلوفناك سديم به بيمارستانها، به اطلاع همكاران محترم مي رساند كه مركز ADR در مرداد ماه سال جاري، گزارشي جديد مبني بر بروز

عارضه افتادگي مچ پا مشكوك به تزريق عضلاني آمپول ديكلوفناك دريافت نموده است.

مورد اول آقاي 24 ساله اي بوده است كه با درد شديد اپي گاستر (تير كشنده به پهلوها) به اورژانس بيمارستان مراجعه نموده، پزشك اورژانس جهت تخفيف علائم اوليه

براي وي آمپول ديكوفناك و هيوسين تجويز مي نمايد. بيمار حين تزريق آمپول ديكلوفناك دچار درد شديد و غير متعارف در محل تزريق و لرزش اندام تحتاني گشته، پس از

نيم ساعت اندام تحتاني از ناحيه زانو به پائين بي حس مي گردد. الكتروميوگرافي (EMG ) بعمل آمده از بيمار نشان دهنده آسيب شديد شاخه پرونئال عصب سياتيك مي باشد.

مورد دوم آقاي 75 ساله اي بوده است كه به دنبال درد كتف به اورژانس بيمارستان مراجعه مي كند كه با شك به انفاركتوس ميوكارد، از وي الكتروكارديوگرافي (EKG ) به

عمل مي آيد كه نرمال بوده است. به منظور كاهش درد عضلاني، براي وي آمپول ديكلوفناك به صورت عضلاني تزريق مي گردد كه بلافاصله پس از تزريق دچار بي

حسي در پا شده، به تدريج در روزهاي بعد منجر به اختلال در راه رفتن مي گردد.

در رابطه با تزريق آمپول ديكلوفناك مجددا توجه همكاران محترم را به نكات زير جلب مي نمايد:

1- با توجه به وجود مستندات قوي در ارتباط با عوارض ناشي از آمپول ديكلوفناك سديم، مصرف اين آمپول از شهريورماه سال 1380 به بيمارستانها محدود شده است.

2- تجويز اين دارو در بيمارستانها نيز بايد فقط به مواردي كه انديكاسيون دارد و جايگزين ديگري براي آن وجود ندارد، محدود گردد. از تجويز اين دارو در درمان تب، سرماخوردگي و دردهاي خفيف و متوسط بايد اجتناب شود.
3- تجويز آمپول ديكلوفناك در كودكان زير 15 سال ممنوع مي باشد.
4- آمپول ديكلوفناك سديم بايد به صورت عميق در ربع فوقاني خارجي عضله گلوتئال تزريق گردد.
5-مقدار مصرف آمپول ديكلوفناك سديم به صورت تزريق عضلاني، 75 ميلي گرم در روز (در دردهاي بسيار شديد مشمول انديكاسيونهاي اين دارو، 75 ميلي گرم دو بار در روز) حد اكثر به مدت دو روز مي باشد.
Reference: British National Formulary (BNF), 2006.

از همکاران محترم تقاضا مي گردد در صورت مشاهده هر گونه عارضه از داروي مذكور، مراتب را از طريق ارسال فرم هاي زرد، نمابر (66417252 ) ويا با تماس تلفني (66404223) به مرکز ثبت و بررسي عوارض ناخواسته داروها گزارش نمايند.

[h=1]مركز ثبت و بررسي عوارض ناخواسته داروها[/h]معاونت غذا و دارو- وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
آمپول دیکلوفناک نزنید
15- هشدار در مورد تزريق عضلاني آمپول ديكلوفناك سديم و آمپول پيروكسيكام

عليرغم صدور اطلاعيه هاي پياپي از جانب اين مركز در خصوص توجه به نكات لازم هنگام تجويز آمپول ديكلوفناك سديم و پيروكسيكام متاسفانه همچنان مشاهده مي شود كه اين آمپولها در مواردي غير ضروري تجويز مي گردد. با توجه به اينكه اخيراً دو مورد گزارش جديد افتادگي مچ پا متعاقب تزريق عضلاني آمپول ديكلوفناك سديم به مركز ثبت و بررسي عوارض ناخواسته داروها گزارش شده است از همكاران محترم درخواست مي گردد هنگام تجويز اين دارو به نكات زير توجه فرمايند:

1- از تجويز آمپول ديكلوفناك سديم در كودكان زير 15 سال جداً خودداري نماييد.

2- از تجويز آمپول ديكلوفناك سديم در رفع علائم سرماخوردگي و يا درمان تب اجتناب نماييد.

3- در مواردي كه تسكين درد با مصرف فرآورده هاي خوراكي ضد درد امكان پذير است از تجويز آمپول ديكلوفناك سديم بپرهيزيد.

4- تزريق وريدي آمپول ديكلوفناك سديم اكيداً ممنوع مي باشد.

5- از آنجايي كه آمپول پيروكسيكام نيز عوارض مشابه با آمپول ديكلوفناك سديم ايجاد مي نمايد، رعايت كليه موارد فوق هنگام تجويز پيروكسيكام نيز ضروري است.

از همكاران محترم تقاضا مي شود در صورت مشاهده هرگونه عارضه ناشي ازمصرف آمپول ديكلوفناك سديم و يا آمپول پيروكسيكام فرم مخصوص گزارش عوارض داروها

(به پيوست مي باشد) را تكميل نموده به آدرس تهران، صندوق پستي 948-14185 ارسال نمايند و يا باشماره تلفن 6405569 تماس حاصل فرمايند.

منبع: مركز ثبت و بررسي عوارض ناخواسته داروها

avayestan

کاربر بیش فعال
سلام بدوستان عزیز. قرص گاتا پنتین که برای درمان کمردرد برای بیماری تجویز میشه و بیمار باخوردنش دردش کمتر میشه اما باعث پف و ورم چشمهاش میشه خطر محسوب میشه؟ درضمن مصرف کننده این قرص حدود 50 سالشه. و بخاطر درد کمر که بتشخیض بعضی پزشکان ناشی از دردهای عصبی بوده تجویز شده و البته برخی هم عمل و جراحی رو تشخیص دادن. فقط خواستم بدونم این پف کردنه صورت و چشما خطر داره یا طبیعی؟ درضمن 4 روزه که خوردن دارو شروع شده. ممنون میشم راهنمای کنین.

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بدوستان عزیز. قرص گاتا پنتین که برای درمان کمردرد برای بیماری تجویز میشه و بیمار باخوردنش دردش کمتر میشه اما باعث پف و ورم چشمهاش میشه خطر محسوب میشه؟ درضمن مصرف کننده این قرص حدود 50 سالشه. و بخاطر درد کمر که بتشخیض بعضی پزشکان ناشی از دردهای عصبی بوده تجویز شده و البته برخی هم عمل و جراحی رو تشخیص دادن. فقط خواستم بدونم این پف کردنه صورت و چشما خطر داره یا طبیعی؟ درضمن 4 روزه که خوردن دارو شروع شده. ممنون میشم راهنمای کنین.
میشه نام دارو رو به لاتین بنویسین؟

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام پزشکان محترم کسی میتونه من را راهنمایی کنه؟
من مدتیه به خاطر ناراحتی و استرسهایی که داشتم جدیدا تا ناراحت میشم و از اون قضایا استرس میگیرم قلبم به شدت میزنه میسوزه و درد میگیره یعنی یه جورایی تپش قلب میگیرم و نفسم درست بالا نمیاد.
چکار کنم؟

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام پزشکان محترم کسی میتونه من را راهنمایی کنه؟
من مدتیه به خاطر ناراحتی و استرسهایی که داشتم جدیدا تا ناراحت میشم و از اون قضایا استرس میگیرم قلبم به شدت میزنه میسوزه و درد میگیره یعنی یه جورایی تپش قلب میگیرم و نفسم درست بالا نمیاد.
چکار کنم؟
نیازی به دارو و چیز خاصی نداری دمنوش های گیاهی مثل گل گاو زبان بخور یکم فعالیت هوازیتو بیشتر کن روز ها ورزش های هوازی انجام بده و به دور از تشنج سعی کن باش تا بهتر شی

eliot -esf

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
کاربر ممتاز
شما میدونید نحوه کار دستگاه eecp چطوریه ؟؟
به نظرتون eecp بهتر عمل جراحی قلب باز نیس ؟؟

avayestan

کاربر بیش فعال
برین این سایت نام دقیق این دارو رو رو وارد کنید تا عوارضش رو به شما بگه

ضمنن بهتراست با پزشک معالجش صحبت کنید

http://www.darooyab.ir/Default.aspx

تو اینرنت سرچ کردم و با دکترش هم صحبت کرده بودم. اون سایتی هم که فرمودین رفتم اما اصلا سایت مفیدی نبود.تو گوگل مطالب بهتری سرچ کردم. گفتم شاید اینجا بشه اطلاعات کاملتری بدست آورد با توجه به عنوان تایپیک... به هر حال ممنون

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
در مورد نیاز بدن به ید قصد دارم سوال بپرسم ممنون میشم به سوالم پاسخ بگید ...

حقیقت اینکه از دید اطرافیان مصرف نمک من در غذا بیش از مقدار مجازه!

اما قبل از اون باید بگم من قبل از تست شروع به اضافه کردن نمک نمیکنم اما بعد از تست ازونجایی که مزه دلخواهمو نداره:) نمکو اضافه میکنم;)

و احساس میکنم اگر تقاضای جسمم نبود انجام نمیدادم وهمینطوره/ گاهی کاملا بی میل به اضافه کردن نمکم و گاهی نه بنظرم :redface:خوش نمک

نیست.....

نظرتون چیه؟
باعث پوکی استخوان و شکستگی و ترک برداشتن استخوان هایتان میشود اضافه کردن نمک سر سفره یکی از مهلک ترین اشتباهات ما ایرانی هاست

نمک باید در حین پختن غذا در غذا ریخته شود و با دمای بالا و اب و حرارت و غیره حل گردد تا ویتامینش به بدن برسه نه ضرر هاش

شبستری

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز من دچار بیماری اسپندیلیت آنکیلوزان هستم لطفا" اگر اطلاعاتی در مورد این بیماری دارید به خصوص ارتباط این بیماری و مصرف داروهای آن با بارداری را ذکر کنید . باتشکر از راهنماییتان.

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به دوستان عزیز من دچار بیماری اسپندیلیت آنکیلوزان هستم لطفا" اگر اطلاعاتی در مورد این بیماری دارید به خصوص ارتباط این بیماری و مصرف داروهای آن با بارداری را ذکر کنید . باتشکر از راهنماییتان.
لینک های در باره این بیماری به پیج تون میفرسم

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود

باعث پوکی استخوان و شکستگی و ترک برداشتن استخوان هایتان میشود اضافه کردن نمک سر سفره یکی از مهلک ترین اشتباهات ما ایرانی هاست

نمک باید در حین پختن غذا در غذا ریخته شود و با دمای بالا و اب و حرارت و غیره حل گردد تا ویتامینش به بدن برسه نه ضرر هاش

ممنون عزیزم
خیلی شرمندم دیر اومدم و نتونستم تشکر کنم فقط تونستم امتیاز اضافه کنم

دو سوال هم دارم:

1- مادرم اواسط تابستون خونه تکونی کرده بعد از اون هر روز فقط صبح که به دست و پاشون آب بخوره میخاره /قبلا خارش داشتن رفتن آزمایش دادن و گفتن تیروئیده که اول کم کار بود بعد دو تا سه تا گره دیدن و کامل برداشتن و لووکسین تجویز کردن/ بنظرتون بازم مربوط به تیروئیدشونه؟

2- اینکه میگن بوسیدن چشم باعث کاهش سطح بینایی میشه درسته؟
(آخه ما توخونمون محبتمون قلنبه میشه سریع میپریم چشم مامانو بابامونو میبوسیم :D
بابام یادمون داده:biggrin: )

Miss doctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

ممنون عزیزم
خیلی شرمندم دیر اومدم و نتونستم تشکر کنم فقط تونستم امتیاز اضافه کنم

دو سوال هم دارم:

1- مادرم اواسط تابستون خونه تکونی کرده بعد از اون هر روز فقط صبح که به دست و پاشون آب بخوره میخاره /قبلا خارش داشتن رفتن آزمایش دادن و گفتن تیروئیده که اول کم کار بود بعد دو تا سه تا گره دیدن و کامل برداشتن و لووکسین تجویز کردن/ بنظرتون بازم مربوط به تیروئیدشونه؟

2- اینکه میگن بوسیدن چشم باعث کاهش سطح بینایی میشه درسته؟
(آخه ما توخونمون محبتمون قلنبه میشه سریع میپریم چشم مامانو بابامونو میبوسیم :D
بابام یادمون داده:biggrin: )
بابت خارش پوست انواع اقسام میتواند دلیل باشد اما تیروئید یه مطلب میذارم که علایم پوستی ان میباشد

ختلال در عملکرد تیروئید باعث ایجاد علایمی در پوست، مخاط، مو و ناخن های بیمار می شود که این تظاهرات در پرکاری و کم کاری تیروئید متفاوت است.پرکاری تیروئید:
دراثر افزایش فعالیت اعصاب سمپاتیک، گرمی پوست ، گرگرفتگی، قرمزی کف دست و افزایش تعریق به خصوص در کف دست و پا دیده می شود پوست نرم و مخملی می شود خارش هم ازعلائم پرکاری تیروئید می باشد.
موها نازک هستند و در یک سوم افراد ریزش منتشر دیده می شود.ناخنها شکننده و نازک هستند و گاهی به صورت قاشقی یا انیکولیزیس (خالی شدن زیر ناخن ) در می آیند رشد ناخنها بیشترشده است گاهی تیره شدن پوست به صورت منتشریا موضعی دیده می شود . تیره شدن پوست پلکها هم شایع است .از علائم دیگر پوستی که در همراهی با اختلالات تیروئید دیده می شود می توان به کهیر و لک وپیس (ویتیلیگو) و ریزش سکه ای اشاره کرد.ضخیم شدن پوست در ناحیه جلوی ساق که به نام میگزادم پرتیبیال خوانده می شود در افراد مبتلا به پرکاری تیروئید دیده می شود.کم کاری تیروئید:
پوست در افراد مبتلا به کم کاری تیروئید سرد، رنگ پریده و متمایل به زرد می باشد. خشکی و خارش پوست نیز در این افراد شایع است. کاهش تعریق پوستی و کبودی و خون مردگی پوست هم از علایم دیگر کم کاری تیروئید می باشد.
افزایش ضخامت پوست در کف دست و پا و هم چنین خشکی شدید پوست بدن در بیماران کم کاری تیروئید ممکن است دیده شود، ورم کردن صورت و دستها و پاها و هم چنین کند بودن ترمیم زخمها دراین افراد از علایم دیگرکم کاری تیروئید است.ناخنها شکننده هستند و رشد آنها کاهش یافته است، موها شکننده، خشن و همراه با ریزش منتشر می باشند، ریزش قسمت خارجی ابروها از علایم کم کاری تیروئید است.بزرگ شدن زبان وعفونت قارچی دهان در افراد مبتلا به کم کاری تیروئید دیده می شود.

اما راجع بوسیدن اطلاعی ندارم فکر نکنم اینگونه باشد اگر اینگونه بود یکی از روش هایی که باعث ایجاد محبت در دل انسان ها بر اساس گفته های پیامبر اسلام بوسیدن میباشد که رسول اکرم عملی که مضر بدن باشد نمیگفتن

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلامی به گرمی حضور خدا:)

ضمن عرض تشکر میخوام بدونم :

اگر بعد از یه خواب کوتاه مدت حدود 15-20 دقیقه ای قسمتهایی از سر( لوب پس ِ سری - لوب گیجگاهی- لوب آهیانه- لوب پیشنانی) بسته به اینکه رو کدوم لوب فردی بخوابه همون قسمت بعد از بیداری دچار به حالتی مثل خواب رفتگی دست و پا که بعد انگار تو اون قسمت احساس خنکی کنه دچار شه موضوع مهمیه؟

با سلام و خسته نباشد 28 ساله و متاهل شغلم مرتبط با کامپیوتر میباشم من تقریباً 6 ماهه که برای خواب بهترم خودسرانه قرص آلپرازولام مصرف کرده ام و الان وقتی آلپرازولام مصرف نکنم شبها نمیتوانم بخوابم و وقتی به رختخواب میرم میبینم که چهار ساعت است که چشام رو بسته ام ولی بیدارم مجبور میشم آلپرازولام مصرف کنم بخوابم درضمن موقع خواب هزار جور فکر خیال بیمورد در ذهنم ردوبدل میشه که برام خسته کننده است ازتون خواهشمندم دارویی معرفی کنید که مشکل من روحل کند و مرا از آلپرازولام رهایی دهددر ضمن من درشهرستان زندگی میکنم و دکتر متخصص نداریم وزنم 78قدم173 است. خیلی ممنون

sheyda kashani

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته نباشد 28 ساله و متاهل شغلم مرتبط با کامپیوتر میباشم من تقریباً 6 ماهه که برای خواب بهترم خودسرانه قرص آلپرازولام مصرف کرده ام و الان وقتی آلپرازولام مصرف نکنم شبها نمیتوانم بخوابم و وقتی به رختخواب میرم میبینم که چهار ساعت است که چشام رو بسته ام ولی بیدارم مجبور میشم آلپرازولام مصرف کنم بخوابم درضمن موقع خواب هزار جور فکر خیال بیمورد در ذهنم ردوبدل میشه که برام خسته کننده است ازتون خواهشمندم دارویی معرفی کنید که مشکل من روحل کند و مرا از آلپرازولام رهایی دهددر ضمن من درشهرستان زندگی میکنم و دکتر متخصص نداریم وزنم 78قدم173 است. خیلی ممنون

سلام آیا اضطراب یا افسردگی در طی روز دارید یا نه ؟ در طول یک هفته اغلب اوقات روحیه تان غم و نگرانی است یا نه ؟ در صورتیکه جواب مثبت باشد باید در قدم اول روحیه تان را درمان کنید . در صورتیکه جواب منفی است و فقط مشکل خواب دارید لازم است بهداشت خواب را رعایت کنید . از جمله اینکه چند ساعت قبل از خواب چای و قهوه و نوشابه مصرف نکنید . تمرینات ریلاکسیشن انجام دهید . در طی روز فعالیت جسمی و ذهنی کافی داشته باشید . خواب روز نداشته باشید یا کم باشد . در مورد دارو نیز میتوانید از ملاتونین استفاده کنید . برای مقدار آن میتوانید با مطب تماس بگیرید و یا اینکه مقدار آلپرازولام را به تدریج کاهش دهید . مثلا نصف و بعد 1/4 و یا داروهایی با توان وابستگی کمتر را جایگزین کنید. انشاالله بهتر خواهید شد.

با تشکر

کاوه احمدی

عضو جدید
سلام من اين دو يا سه هقته هست یکدفعه صورتم داغ میشه
عرق میکنم و چشامب طور کاملا ناخواسته بسته میشه و پاهام سست میشه و میفتم ی حالت نیمه بیهوشی من چرا اينطوري ميشم يا نکنه تشنج باشه:(

ساحل1370

عضو جدید
سلام دوستان اين روزا بعد از خواب صبح که بیدار میشم گوش سمت راستم گرفتس .ولی انگشتم ر که داخلش حرکت میدم خوب میشه .میخواستم ببینم مشکل چیه.ايا زخمي شده؟

sheyda kashani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من اين دو يا سه هقته هست یکدفعه صورتم داغ میشه
عرق میکنم و چشامب طور کاملا ناخواسته بسته میشه و پاهام سست میشه و میفتم ی حالت نیمه بیهوشی من چرا اينطوري ميشم يا نکنه تشنج باشه:(

سلام دوست عزيز تشخص من کم خونی و یا افت شدید قند خون هست شما در اولين كاري كه ميكنيد یک آزمایش چک آپ کامل انجام بدید و با جوا ب آن به متخصص داخلی نشان دهيد ارتباطی به تشنج ندارد. در جواب آزمايش دقت كنيد ميزان خون شما نبايد از ( 14/% ) كمتر باشد اگر در اين صورت باشد شما كم خون هستيد.

با تشكر

باتشکر

sheyda kashani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان اين روزا بعد از خواب صبح که بیدار میشم گوش سمت راستم گرفتس .ولی انگشتم ر که داخلش حرکت میدم خوب میشه .میخواستم ببینم مشکل چیه.ايا زخمي شده؟

سلام خانم مهندس نگران نباشيد افزایش ترشحات گوش در حین شب هست بهتره شما قبل و بعد از خواب گوشتان را تمیز کنید و از یک نوع داروی آنتی هیستامین هم استفاده بكنيد بهتر خواهيد شد.

با تشكر

chicamika

عضو
موضوع پروپوزال

موضوع پروپوزال

با سلام به دکترای سایت
من رشتم کنترله و میخواستم موضوع پروپوزالم رو انتخاب کنم که فعلا با دو استادی که صحبت کردم یکی در زمینه هوافضا و دیگری در زمینه پزشکی حاضر به همکاری هستند .و تا چند روز اینده باید تکلیف معلوم بشه .از شما خواهشمند اگر زمینه پزشگی که بشه روش کار کرد رو بگید ممنوم میشم
مثلا ی نمونه ای که تو نت پیدا کزدم این بود
[h=1]سیستم پیشبینی کننده میزان گلوکز خون در بیماران دیابتی با استفاده ازتئوری فازی[/h]یا این یکی که یکی تو همین سایت راهنمایی میخواست در موردش

[h=1]شبیه سازی بیماری دیابت با مصرف کمترین مقدار انسولین[/h]حالا نمیدونم شما چقدر با رشته کنترل اشنا هستید ولی تقریبا چیزی باشه که با داده ها و ازمایشات بشه به شکل ی مدل تبدیل کرد و معادله ریاضی براش نوشت و سپس شبیه سازی کرد
با تشکر

chicamika

عضو
دکترای اینده یکی اینو توضیح میده
[h=2]بررسی پدیده ری‌انتری در قلب و کنترل آن[/h]یماریهای قلبی بنا بر آمارهای سازمان جهانی بهداشت شایعترین علت فوت را در میان سایر بیماریها به خود اختصاص می‌دهند‎۰ با توجه به مطالعات انجام شده، مشخص شده است که آریتمی‌های بطنی، بخصوص آریتمی‌های فیبریلاسیون بطنی و تاکیکاردی بطنی نقش مهمی در مرگ‌ومیر ناگهانی بیماران قلبی ایفا می‌کنند‎۰ این دو آریتمی خطرناک بیشتر در اثر ایجاد پدیده‌ای در قلب موسوم به ورود مجدد یا ری‌انتری تولید می‌گردند‎۰ تشخیص زودهنگام و مراقبت ویژه پزشکی می‌تواند تا حد زیادی از مرگ ناگهانی این بیماران جلوگیری نماید‎۰ راهکارهای ارائه شده در جهت مقابله با پدیده ری‌انتری بیشتر بر اساس تزریق یک یا چند جریان تحریک خارجی به بافت دارای این پدیده (از طریق شوک الکتریکی) و تغییر میزان نفوذپذیری بین سلولهای قلب (از طریق سوزاندن بعضی از سلولها) استوار بوده است‎۰ در این زمینه، مطالعاتی (آماری و تجربی) نیز در مورد تغییر میزان هدایتهای یونی سلولهای درگیر پدیده ری‌انتری انجام شده است‎۰ در هیچ کدام از راهکارهای ارائه شده روشی مدون بر اساس محاسبات دقیق در کار نبوده و سعی و خطا در رسیدن به هدف نهایی وجود داشته است‎۰ علاوه بر آن در کلیه راهکارهای ارائه شده روشی مبتنی‌بر علت‌یابی مشکل از طریق بررسی وضعیت سلامت سلولهای بافت بیمار قلب ارائه نشده است‎۰ در این پژوهش روشی بر پایه شناسایی هدایتهای یونی سلولها جهت مقابله با پدیده ری‌انتری پیشنهاد شده است‎۰ این روش در عین عملی بودن بسیار دقیق بوده و برخلاف روشهای گذشته بدون سعی و خطا انجام می‌شود‎۰ لازم به ذکر است که از خصوصیات منحصربه‌فرد این روش می‌توان به بررسی کاملا" جزئی و ریزنگر سلولهای ماهیچه‌ای قلب از جهت تاثیر میزان غلظت یونهای موجود در غشاء سلولها در تقویت یا از بین بردن ری‌انتری و اتکاء روش به درمان از طریق دارو اشاره کرد‎۰

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. خوبین؟
اقا من میخام لازک یا لیزیک کنم. مجموع شماره چشمهام تقریبا 9 هست. دوستان نجربه ای دارن در این زمینه؟ ریسکش چقدره؟ تو مشهد متخصص خوب سراغ دارین؟ هزینش تقریبا چقدر میشه؟ چه نکاتی رو باید رعایت کرد؟

Foster.nicely

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام لیزر ار اف فرکشنال چقدر برای سفت شدن پوست موثر هست ؟

سلام دوست عزيز خوب بستگى به شدت شلى و افتادگى داره اگر شديد نباشه خوب جواب ميده ولى اگر شديد باشه بايد جراحى ليفتينگ انجام بديد. شما بهتره به يك متخصص پوست و مو مراجعه كنيد بيشتر شما رو راهنمايي ميكند

سیران...

عضو جدید
سوال

سوال

سلام به پزشکای محترم و زحمت کش:smile:
خانم/آقای دکتر من پوستم خیلی خشک شده نسبت به قبلا هم کیفیتشو از دست داده حالا چیکار کنم؟
چون هر روز میرم سر کار و از کرم آرایشی استفاده میکنم پوستم خیلی زبر شده به نظرتون چیکار کنم؟:cry: