سوالات و نیازهای مربوط به تالار زمین شناسی تنها اینجا بیان شود

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالات و نیازهای مربوط به تالار زمین شناسی تنها اینجا بیان شود
متشکرم

tanaz2012

عضو جدید
باران اسیدی

باران اسیدی

سلام من یک مقاله راجع به باران اسیدی میخوام شما میتونید کمکم کنیدhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

tanaz2012

عضو جدید
باران اسیدی

باران اسیدی

سلام سرچ کردین اگه مقاله پیدا کردین لطفا درحد 5الی6 صفحه باشه با ذکر نویسنده ونام مجله باتشکر فراوان لطفا کمکم کنید چون دیگه برای پیدا کردن مقاله وقت ندارم وباید کنفرانس رابرای بعد ازعید ارایه بدم

S i s i l

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام سرچ کردین اگه مقاله پیدا کردین لطفا درحد 5الی6 صفحه باشه با ذکر نویسنده ونام مجله باتشکر فراوان لطفا کمکم کنید چون دیگه برای پیدا کردن مقاله وقت ندارم وباید کنفرانس رابرای بعد ازعید ارایه بدم

توی این مقاله راجع به باران اسیدی مطلب هست

پسورد: www.prozhe.com
حجم فایل : ۱۵۰ کیلوبایت

توی این یکی هم همینطور راجع بهش هست

لینک دانلود: دانلود رایگان با لینک مستقیم
حجم: 166 کیلوبایت
پسورد: www.nayabprojects.com
منبع: پروژه های نایاب

از این لینکم می تونی کمک بگیری
لینک مورد نظر

tabasom_m

عضو جدید
سلام دوستان.
استاد زمین شناسی ما دو تا سوال مطرح کرده و بیشتر نمره پایان ترمو برای پیدا کردن جواب این دو تا سوال قرار داده.لطفا اگه مطالبی دارید که جواب این دوتا سوال و بتونم پیدا کنم بهم معرفی کنید.با تشکرررررررررر.ا د:smile:
سوال ها:
چرا در ایران 1-فرسایش فیزیکی خاک شدیدتر است؟2-خاک ها بیشتر معدنی و دگر جا هستند؟

mehdipesse

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
استاد زمین شناسی ما دو تا سوال مطرح کرده و بیشتر نمره پایان ترمو برای پیدا کردن جواب این دو تا سوال قرار داده.لطفا اگه مطالبی دارید که جواب این دوتا سوال و بتونم پیدا کنم بهم معرفی کنید.با تشکرررررررررر.ا د:smile:
سوال ها:
چرا در ایران 1-فرسایش فیزیکی خاک شدیدتر است؟2-خاک ها بیشتر معدنی و دگر جا هستند؟
چه سوالات مشکلی... راستش من نمیدونم جواب دقیقش رو از کجا میشه پیدا کنید ... حتما دوستان بهتر از من میتونن پاسخگو باشن
در مورد سوال اول اینکه فرسایش فیزیکی شدیدتر است اول باید پرسید نسبت به کجا شدید تر است بنابر این خود سوال بنظر مشکل داره... اون چیزهایی که میتونه در فرسایش موثر باشه اول از همه پوشش گیاهی میتونه باشه همونطور که میدونید ریشه گیاهان میتونه عامل نگهدارنده ذرات خاک باشه که همونطور که میدونید کشور ما نیمه بیابانی هست بنابر این از نظر پوشش گیاهی ضعیف هست و از این نظر میتونه مستعد فرسایش فیزیکی باشه... موارد دیگه عوامل طبیعی مانند باد و بارندگی هست که بدلیل اینکه ذرات خاک منفصل هستند میتونه اثر زیادی در فرسایش داشته باشه... ضمن اینکه بدلیل نیمه بیابانی بودن اختلاف دمای روز و شب هم میتونه تاثیر گذار باشه..
بنظر میرسه سوال دوم هم ارتباط نزدیکی به سوال اول داره ... این مسائل و اینکه خاکها منفصل هستند و قابلیت انتقال بالایی به همین دلیل دارن میتونه باعث حرکت ذرات خاک بشه که عامل دگر جا بودنشون میتونه باشه ضمن اینکه بدلیل همون اقلیم منطقه که باعث بیابانی بودن هست در نتیجه خاکهای آلی و هوموس تشکیل نمیشه و خاکها معدنی هست
اینها به نظر بنده رسید ... دوستان فکر کنم بهتر میتونن پاسخگو باشن
یادتون باشه جواب نهایی رو هم برامون بیارید:redface:

tabasom_m

عضو جدید
چه سوالات مشکلی... راستش من نمیدونم جواب دقیقش رو از کجا میشه پیدا کنید ... حتما دوستان بهتر از من میتونن پاسخگو باشن
در مورد سوال اول اینکه فرسایش فیزیکی شدیدتر است اول باید پرسید نسبت به کجا شدید تر است بنابر این خود سوال بنظر مشکل داره... اون چیزهایی که میتونه در فرسایش موثر باشه اول از همه پوشش گیاهی میتونه باشه همونطور که میدونید ریشه گیاهان میتونه عامل نگهدارنده ذرات خاک باشه که همونطور که میدونید کشور ما نیمه بیابانی هست بنابر این از نظر پوشش گیاهی ضعیف هست و از این نظر میتونه مستعد فرسایش فیزیکی باشه... موارد دیگه عوامل طبیعی مانند باد و بارندگی هست که بدلیل اینکه ذرات خاک منفصل هستند میتونه اثر زیادی در فرسایش داشته باشه... ضمن اینکه بدلیل نیمه بیابانی بودن اختلاف دمای روز و شب هم میتونه تاثیر گذار باشه..
بنظر میرسه سوال دوم هم ارتباط نزدیکی به سوال اول داره ... این مسائل و اینکه خاکها منفصل هستند و قابلیت انتقال بالایی به همین دلیل دارن میتونه باعث حرکت ذرات خاک بشه که عامل دگر جا بودنشون میتونه باشه ضمن اینکه بدلیل همون اقلیم منطقه که باعث بیابانی بودن هست در نتیجه خاکهای آلی و هوموس تشکیل نمیشه و خاکها معدنی هست
اینها به نظر بنده رسید ... دوستان فکر کنم بهتر میتونن پاسخگو باشن
یادتون باشه جواب نهایی رو هم برامون بیارید:redface:

دوست عزیز بابت لطفی که کردید ممنون.اطلاعات خیلی خوب و مفیدی در اختیار من گذاشتید.متشکرم.:smile:

ابراتا

عضو جدید
سلام لطفا اگه در مورد دوره پرمین و سازند دورود در البرز مرکزی اطلاعاتی دارید کمکم کنید

solar flare

مدیر بازنشسته
سلام لطفا اگه در مورد دوره پرمین و سازند دورود در البرز مرکزی اطلاعاتی دارید کمکم کنید

سازند درود در ایران مرکزی
مقطع نمونه این سازند در سال 1963 به وسیله آسرتو معرفی شد . نام آن از روستای درود واقع در سر دو راهی دورد به شمشک انتخاب شده , ضخامت آن 150 متر و از کنگلومرا , کوارتزیت قرمز رنگ و آهکهای ضخیم لایه تشکیل شده است. فسیل بلروفون گاستروپودی آهکها و در پرمین کربناته سایر نواحی ایران مرکزی به عنوان شاخص پرمین زیرین شناخته شده است.
این سازند با ناپیوستگی همشیب روی سازند جیرود قرار دارد و خود با ناپیوستگی زاویه دار توسط سازند شمشک پوشانده شده است. سن این یازند پرمین زیرین است

sorood parnian

کاربر بیش فعال

در امتداد تاقدیس آینه ورزان در فیروزکوه (البرز مرکزی)لایه هایی معادل سازند درود در نظر گرفته می شود که بدین شرح می باشد :

بعد از سیکل کوهزایی که در زمان کربونیفر سلسله جبال البرز را از آب خارج نمود ، دوباره دریای پرمین پیشروی خود را آغاز نموده و یک سری رسوبات آواری از جنس کنگلومرا و ماسه سنگ را نهشته می سازد . مرز زیرین این واحد با سنگ آهک سازند مبارک و همچنین مرز بالایی این واحد با سنگ آهک سازند روته به صورت هم شیب Disconformity می باشد . در این واحد اثری از سنگهای کربناته نیست (واحد 3 آسرتو ، یعنی سنگ آهک میانی مشاهده نمی شود) و بالتبع هیچ فسیلی دیده نمی شود ونتیجه آنکه تعیین سنی را نمی توان برای واحد در نظر گرفت . ولی با توجه به موقعیت چینه شناسی آن یعنی قرار گیری ما بین دو سازند آهکی مبارک از پایین و سازند آهکی روته از بالا،می توان از این واحد به عنوان سازند معادل درود و با رنج سنی آسلین – ساکمارین ((Asselian – Sakmarianنام برد . ضخامت این سازند در منطقه سید آباد 20 متر می باشد .
تبخیر در مناطق با بارندگی کم موجب به وجود آمدن لایه ای از رسوبات به رنگ قهوه ای مایل به قرمز در سطح خارجی لایه ها می باشد ، که ضخامت این لایه ورنی چندان زیاد نیست ، این حالت در کوارتزهای قاعده ای سازند درود مشاهده می شود و نشانگر آغاز پیشروی دریا در این زمان می باشد . عکسی از این کوارتز ها را می توانید در زیر مشاهده نمایید .
Untitled.jpg

منبع : گزارش عملیات صحرایی خودم ، شرح توضیحات دکتر هاشمی .

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام به همگی.من همین الان عضو این سایت شدم...
کسی اینجا می دونه منبع زبان برای ارشد چه کتابیه؟لینک دانلودشودارین؟
یه چارت خوب زمین شناسی هم برای ارشد و خوندن ایران:surprised:لازم دارم...اینی که تو سایت بود بهم حال نداد...اگه کسی داره ممنون می شه کمکم کنه;)

solar flare

مدیر بازنشسته
منبع برای زبان تخصصی که کتاب پیام نور هستش
برای زبان عمومی هم من دارم زبان عمومی بسته آموزشی ماهان رو میخونم
برای ایران هم 90% تستها از کتاب ایران آقا نباتی میاد
موفق باشید

REYMOND00

کاربر بیش فعال
مرسی solar جان...اما پیام نور نسبت به سوالای ارشد خیلی ساده نیست؟یه The Earth و Physical Geology می گفتن بهمون...اونا رو می گم...
یه نکته دیگه...به زبان عمومی می شه امیدوار شد یعنی؟خیلی نامردی سوالاشو می دن!!!ماهان چطوره؟
برای ایران هم یه جزوه عالی دارم بدون حرفای اضافه...رتبه 1 مهندسی 90 بهم دادش...70 زده بود فقط با اون...حالا من تکتونیکم از آقانباتی می خونم اما از همون موقع که پاسش کردیم این باختر و خاورش اعصاب خرد کن بوده برام...:confused:
شما برای چی می خونید؟
مرسی شما هم موفق باشید....

solar flare

مدیر بازنشسته
من دارم برای ژئوفیزیک میخونم
من چیزایی که به ذهنم میرسید بهتون گفتم
موفق باشید

Mohammad19880

عضو جدید
سلام دوستان عزیز...دارم واسه درس آبهای زیرزمینی روی ارتباط آبهای زیرزمینی و زمین شناسی کار میکنم.....مثلا تشکیل چشمه ها.نواحی کارستی .گسلها و.... واقعیتش نمیدونم رو چه چیز خاصی مانور بدم واسه همین ممنون میشم اگه کتابی،مقاله ای ، مطلبی چیزی در این مورد دارید بیان کنید یا لینک دانلودش رو بزارید.........ممنون

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام...میشه بیشتر توضیح بدی آقا محمد؟دقیقا دنبال چه چیزی هستید؟و چی مطالعه کردید تا حالا؟

Mohammad19880

عضو جدید
در مورد اثرات آب های زیرزمینی و پدیده های زمین شناسی برروی یکدیگر کار میکنم.....مثلا نقش گسلها در ایجاد چشمه ها یا اثرات نواحی کارستی و انحلال آبهای زیرزمینی در ایجاد غارها و نشست زمین...اثرات آتشفشان ها در ایجاد چشمه های معدنی و آب گرم....فقط میخوام بدونم چه اثرات دیگری روی هم دارن......ممنونم

REYMOND00

کاربر بیش فعال
سلام دوباره
من اینا رو از یه ارشد آب شناسی پرسیدم:cool:امیدوارم به دردتون بخوره...
کتابی که صرفا به این موضوع پرداخته باشه من ندیدم اما در کتاب جغرافیای آبها از دکتر سعداله ولایتی یه چنین توضیحاتی در رابطه با پدیده های آبهای سطحی و زیززمینی و اشکال ژئومورفیکش دادن..بازم می گردم اطلاع میدم اما در بیشتر موارد این مباحث در بیشتر کتب آبهای زیرزمینی بصورت یک بخش یا فصلی توضیح دادهش شده و کتاب خاص این موضوع ندیدم یعنی تنبلی خودم بوده
اطلاعاتی پیدا کردم بهتون خبر میدم...

REYMOND00

کاربر بیش فعال
دوستان زمین شناس عزیز:)نظر شما درباره یه معدن طلای 2 ppmچیه؟نظر شخصی خودم اینه که مسلما سوددهی داره...اما یه سریا به صاحب معدن گفتن نداره!!!باتوجه به اینکه اطلاعات من و اینترنت میگه طلا در حد ppb استخراج می شه بعیده که این سودی نداشته باشه!!!!می خوام نظر شما رو هم بدونم...
و یه سوال دیگه...به نظر شما معدن مس با عیار 7/5(دقیقا همین!!!درست نوشتم!!!!)چقد میارزه؟صاحبان معدن گفتن به ما 1/5 میلیارد بدین می فروشیم...اما به نظر من خیلی بیشتر از اینا میارزه و با توجه به اینکه هنوز گمانه نزدن...و گفتن 8 میلیون هزینه شه...اما اینا فک می کنن شاید اینقد سود نداشته باشه!!!!و من هر چی گفتم اینو خرج کنین مطمئنا حتی یه سایز کوچیک هم باشه معدن 10برابر بهتون می ده!!!!نظر شما چیه؟اگه گمانه بزنن و سایزش مشخص شه به نظر شما می تونن بیش از این بفروشنش؟به نظر خودم می شه...

m.weisy

عضو جدید
بابا 8 چیه بگو 5 بدن به ما میایم یک روش geophysicy اجرا میکنیم قشنگ در میآد محدودش

atige

عضو جدید
با سلام
باور کنید تمام موضوعات رو گشتم و به عقلم رسید که اینجا مطرح کنم ببخشید اگه جاش نیس!!
دیدید تو بعضی از فیلم ها و بازی ها برای نشون دادن موقعیت از اعداد ساعت استفاده میکنن؟
مثلا میگه موقعیت two oclock یا three oclock
لطفا اگه اطلاعاتی در مورد این نوع جهت یابی دارید معرفی کنید
یا حد اقل یه اسمی ,کلمه کلیدی چیزی بدید خودم دنبالش بگردم!
با تشکر

REYMOND00

کاربر بیش فعال
با سلام
باور کنید تمام موضوعات رو گشتم و به عقلم رسید که اینجا مطرح کنم ببخشید اگه جاش نیس!!
دیدید تو بعضی از فیلم ها و بازی ها برای نشون دادن موقعیت از اعداد ساعت استفاده میکنن؟
مثلا میگه موقعیت two oclock یا three oclock
لطفا اگه اطلاعاتی در مورد این نوع جهت یابی دارید معرفی کنید
یا حد اقل یه اسمی ,کلمه کلیدی چیزی بدید خودم دنبالش بگردم!
با تشکر

سلام دوست عزیز.
به نظر من که منظور دقیقا موقعیت مکانی فرد هست...برای اینکه طرف راحت تر بفهمه...و جهت یابی خاصی نیست به نظرم...چون حتی تو رانندگی هم این اعداد استفاده می شه که مثلا فرمون رو 10:10 بگیرید یا تو خلبانی...حتی فک کنم تو مسابقات رانندگی هم نویگیتور از این اعداد استفاده می کنه...چون ذهن ما خیلی با این آشناتره تا بیایم بگیم مثلا N50E...تا این بیاد حساب کنه که زمان از دست رفته یا تو جنگ ها و اینها با اینکه باید تو جهت یابی قوی باشن اما خب این حتما راحت تره که وقتی من یه شئی رو می بینم و می خوام موقعیتش نسبت به یه نفر رو بسنجم با مقیاسی ساده و همینطور جهانی بخوام اینو به طرف اطلاع بدم...مثلا تا من بیام خودمو جای طرف بذارم و حتی تو موقعیت ساعت 3 باشه تصور کن چقد طول می کشه که من حساب کنم درجه رو و همینطور جهت رو!!
حالا من نمی دونم شما برای چه چیزی می خواید این رو...شاید اگه بگید کمک بیشتری از دستمون ساخته باشه

m.weisy

عضو جدید
جدی؟اینقد راحته؟والا این بنده خدا ها رو که خیلی ترسوندن!!!شما چه خواهید کرد؟

آره زیاد سخت نیست مخصوصا اینکه معدن مس من 2 تا شرکت ژئوفیزیکی آشنا دارم اگه جدیه بهم پیام بده تا بیایم واسه برداشت

G E O L O G Y

متخصص تالار زمین
کاربر ممتاز
آره زیاد سخت نیست مخصوصا اینکه معدن مس من 2 تا شرکت ژئوفیزیکی آشنا دارم اگه جدیه بهم پیام بده تا بیایم واسه برداشت
بله البته من هم آشنا واسه انجامش دارم ... قیمت هم وابسته به تعداد سونداژهاست

بالا