سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام
یه اصطلاح انگلیسی هست که خیلی شنیدمش، هزاران بار ازش استفاده کردم اما الان یادم نمیاد:
وقتی یک نرم افزار به قدری optimize شده که میتونه تمامی performance یک سخت افزار رو استفاده کنه، این دو با هم دیگه چی میشن به انگلیسی؟
مثلا میگن سیستم عامل مکینتاش بیشترین سازگاری رو با دیوایس مک بوک داره.
زاهنمایی: compatibility یعنی پشتیبانی میشه، پس high compatibility و compatibility نمیشه.
یه اصطلاح اختصاصیه، خودم هم جواب رو نمیدونم

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
یه اصطلاح انگلیسی هست که خیلی شنیدمش، هزاران بار ازش استفاده کردم اما الان یادم نمیاد:
وقتی یک نرم افزار به قدری optimize شده که میتونه تمامی performance یک سخت افزار رو استفاده کنه، این دو با هم دیگه چی میشن به انگلیسی؟
زاهنمایی: compatibility یعنی پشتیبانی میشه، پس high compatibility و compatibility نمیشه.

سلام
من اینطور مواقع اصطلاح dedicate رو شنيدم!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
بنظر خود من بیشترین کلمه ای که در متن های انگلیسی استفاده می شه همون
compatibility است

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]compatibility[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, همسازی, سازش پذیری, دمسازی[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]adaptability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, وفقپذیری, قابلیت توافق و سازش, سازواری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]fitness[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, سازواری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]suitability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, شایستگی, برازندگی, سازواری, درخورد بودن[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]amenability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]جوابگویی, احساس مسئولیت, تمکین, تبعیت, سازگاری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]opportuneness[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]pliability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]قابلیت انعطاف, خم پذیری, سازگاری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]salubrity[/COLOR]

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
وقتی میخوام با voice recorder لپ تاپ صدایی رو از خود سیستم ضبط کنم، صدا ضبط میشه ولی وقتی پلی میکنم صدایی پخش نمیشه. همچنین وقتی با نرم افزار هم صدا رو ضبط میکنم باز موقع پلی کردن صدایی پخش نمیشه...مشکل چیه؟ میکروفون داخلی هم تو سیستم فعال بود...نمیدونم دیگه

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
وقتی میخوام با voice recorder لپ تاپ صدایی رو از خود سیستم ضبط کنم، صدا ضبط میشه ولی وقتی پلی میکنم صدایی پخش نمیشه. همچنین وقتی با نرم افزار هم صدا رو ضبط میکنم باز موقع پلی کردن صدایی پخش نمیشه...مشکل چیه؟ میکروفون داخلی هم تو سیستم فعال بود...نمیدونم دیگه
آیا موقعی که در حال ضبط صدا هستید دقیقا نمودار صدا کم و زیاد می شه طبق شدت صدای شما از سبز تا زرد و قرمز؟
بد نیست طبق این لینک تست رو انجام بدید و آخرین درایور کارت صوتی رو دانلود کنید و بعد از حذف درایور فعلی اونو نصب کنید ..احتمال زیاد مشکل حل می شه
https://www.dummies.com/computers/pcs/test-the-microphone-on-your-windows-pc/

• Ensure that the microphone is properly connected and stuff.
  • Open the Control Panel and choose Ease of Access.
  • Choose the link Set Up Microphone, found beneath the Speech Recognition heading.
    The Microphone Setup Wizard materializes.
  • Choose the type of microphone you’re using: the headset, cheap-o desktop microphone or the they-saw-you-coming microphone that the guy at the music store sold you.
  • Click the Next button, and so on.
    After seeing a few meaningless screens, you eventually approach the Adjust the Microphone Volume screen — pay dirt.
  • Speak away.
    Say: “Enunciation is the prestidigitation of audio infatuation.” Or be a wienie and say, “Test, test.”
    Watch that green bar go! Basically, by seeing the visual feedback, you confirm that the microphone is working.
  • Continue working through the wizard or just click Cancel.
    If you’re satisfied with the results, you can bail out on the wizard. Otherwise, keep clicking Next and eventually you arrive at the Finish button.
To confirm that your microphone works in Windows XP, follow these steps:

• Plug in the microphone all nice and snug.
    And stuff.
  • Open the Control Panel’s Sounds and Audio Devices icon.
  • Click the Voice tab.
  • Click the Test Hardware button.
    The Sound Hardware Test Wizard appears.
  • Click the Next button.
    Hum a jaunty tune while the hardware is tested.
  • Speak into the microphone to test the volume.
    The volume meter on the screen should dance up and down as you vocalize.
  • Click the Next button after confirming that the microphone works.
  • Click the Finish button.

SHRP

کاربر ممتاز
توی اون یکی براتون نوشتم هم تست میکروفن هم تغییر درایو کارت صوتی رو انجام بدید احتمالا درست بشه

arastou.fooladi

عضو جدید
درود بر دوستان و اساتید محترم
شاید پرسشم تکراری باشه ولی هرچی نت رو زیر و رو کردم پاسخی پیدا نکردم
فایل بیمه ای رو وقتی توی اکسل میارمش بالا ، ناخوانا و نامفهوم نوشته ، که با جست و جو ، فهمیدم بخاطر داس به ویندوز هستش، حالا دنبال راه حلی برای این مشکل هستم.
لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید / سپاسگزارم

SHRP

کاربر ممتاز
درود بر دوستان و اساتید محترم
شاید پرسشم تکراری باشه ولی هرچی نت رو زیر و رو کردم پاسخی پیدا نکردم
فایل بیمه ای رو وقتی توی اکسل میارمش بالا ، ناخوانا و نامفهوم نوشته ، که با جست و جو ، فهمیدم بخاطر داس به ویندوز هستش، حالا دنبال راه حلی برای این مشکل هستم.
لطفا در صورت امکان راهنمایی بفرمایید / سپاسگزارم
درود بر شما
بنظر من الان دیگه فایلهای تولیدی برنامه بیمه هم باید تحت ویندوز باشه ولی اگر اینجوره که باید بگردید دنبال برنامه تبدیل کدپیج داس به ویندوز..الان دیگه رایگانش برای دانلود زیاد پیدا می شه

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بنظر خود من بیشترین کلمه ای که در متن های انگلیسی استفاده می شه همون
compatibility است

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]compatibility[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, همسازی, سازش پذیری, دمسازی[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]adaptability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, وفقپذیری, قابلیت توافق و سازش, سازواری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]fitness[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, سازواری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]suitability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری, شایستگی, برازندگی, سازواری, درخورد بودن[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]amenability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]جوابگویی, احساس مسئولیت, تمکین, تبعیت, سازگاری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]opportuneness[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]سازگاری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]pliability[/COLOR]
[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.54)]قابلیت انعطاف, خم پذیری, سازگاری[/COLOR]

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.87)]salubrity[/COLOR]

شاید این کلمه باشه : flexibility

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام

Perhaps you mean efficiency

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
زیرنویس فیلمهایی که نگاه میکنم همه با فونت عجیب شدن دوباره....قبلا اینجوری میشدن و از اون قسمت تنظیم زیرنویس گزیته اربیک رو انتخاب میکردم درست میشدن. منتها الان هر روشی توی نت بود رو امتحان کردم ولی فایده ای نداره. چکار باید بکنم؟
ممنون

BISEI

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
زیرنویس فیلمهایی که نگاه میکنم همه با فونت عجیب شدن دوباره....قبلا اینجوری میشدن و از اون قسمت تنظیم زیرنویس گزیته اربیک رو انتخاب میکردم درست میشدن. منتها الان هر روشی توی نت بود رو امتحان کردم ولی فایده ای نداره. چکار باید بکنم؟
ممنون

زیر نویس رو پاکـــ کن ی لینکــ جدید دانلود کن

جاست کیدینگــ

کلیک راست کن روش
open with
notepad
file
save as
encoding
UTF-8
save
yes

the end

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

زیر نویس رو پاکـــ کن ی لینکــ جدید دانلود کن

جاست کیدینگــ

کلیک راست کن روش
open with
notepad
file
save as
encoding
UTF-8
save
yes

the end

ی زیرنویس دیگه دانلود کنم یعنی یا دوباره همون رو؟اگه ی زیرنویس دیگه که نمیشه.خیلیاشون مستندن و فقط ی زیرنویس دارن

SHRP

کاربر ممتاز
ی زیرنویس دیگه دانلود کنم یعنی یا دوباره همون رو؟اگه ی زیرنویس دیگه که نمیشه.خیلیاشون مستندن و فقط ی زیرنویس دارن
همون زیرنویس رو باز کنید. توضیحات دوستمون کاملا دقیق و درسته.
فقط نوع زیرنویس باید srt و زیرنویسهای مشابه اون در حالت متنی باشه این روش برای زیرنویسهای پردازش شده مثل sub-idx کارایی نداره

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان
یه مشکل در ارتباط با برنامه نویسی دلفی داشتم:
من برای ارسال ایمیل در برنامه از ایندی ( TIdSmtp,TIdMessage) استفاده کردم و مشکلی در ارسال ایمیل ندارم
فقط زمانی که متن فارسی برای قسمت body استفاده می شه تمام کاراکترها بصورت ؟؟؟؟؟ در میان و هیچ راهی برای تغییر کد پیچ و خوندن اونها وجود نداره
توابعی هم برای تبدیل به utf8,unicode استفاده کردم
UnicodeString( UTF8Encode(body) )
ولی هیچ کدوم تفاوتی نداشت.
کسی از دوستان می تونه در این خصوص راهنمایی کنه. من قبلا این مشکل علامت سوال شدن حروف فارسی رو با Qreport و در زمان ایجاد خروجی excel داشتم ولی هیچ راه حلی پیدا نکردم
امیدوارم برای این یکی راه حلی وجود داشته باشه

behrooz civil

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام تو رو خدا کمک کنید . من میخوام با کامپیوتر برم سایت یوتیوب . قبلا با فیلترشکن های لنترن . سایفون . فری گیت میتونستم برم اما الان چند روزیه دیگه نمیتونم . خواهش میکنم کمک کنید و اگه یه فیلترشکن خوب و پرسرعت دارید معرفی کنید ( البته به غیر از اون سه تا که خودم دارم ) در ضمن این رو هم بگم اون سه تا فیلترشکنی که خودم دارم آخرین ورژن هستش .

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام تو رو خدا کمک کنید . من میخوام با کامپیوتر برم سایت یوتیوب . قبلا با فیلترشکن های لنترن . سایفون . فری گیت میتونستم برم اما الان چند روزیه دیگه نمیتونم . خواهش میکنم کمک کنید و اگه یه فیلترشکن خوب و پرسرعت دارید معرفی کنید ( البته به غیر از اون سه تا که خودم دارم ) در ضمن این رو هم بگم اون سه تا فیلترشکنی که خودم دارم آخرین ورژن هستش .

درود برشما
پیشنهاد من استفاده از tor است.

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام tor چیه ؟ چیکار باید بکنم ؟

خب tor یا the onion routing یک جور مسیریابی لایه‌ای است.
شما اگر سیستم عامل گنو استفاده می‌کنید، می‌تونید با نصب ‌tor و فعال کردنش روی لوکال هاست و پورت ۹۰۵۰ از اون استفاده کنید.
اگر از ویندوز استفاده می‌کنید هم می‌تونید tor browser رو دانلود کنید که یه مرورگه و می‌تونید مثل فایرفاکس بازش کنید و استفاده کنید. (فیلترینگ و تحریم رو دور می‌زنه)

• Like
واکنش ها: SHRP

behrooz civil

کاربر ممتاز
شما اگر سیستم عامل گنو استفاده می‌کنید، می‌تونید با نصب ‌tor و فعال کردنش روی لوکال هاست و پورت ۹۰۵۰ از اون استفاده کنید.
اگر از ویندوز استفاده می‌کنید هم می‌تونید tor browser رو دانلود کنید که یه مرورگه و می‌تونید مثل فایرفاکس بازش کنید و استفاده کنید. (فیلترینگ و تحریم رو دور می‌زنه)

دستت درد نکنه الان دارم دانلودش میکنم ببینم چی میشه . بدبختی یکی دوتا نیست که . مثلا خیر سرم اینترنت پرسرعت دارم . داره با سرعت 30 کیلوبایت بر ثانیه دانلود میکنه . واقعا این چه وضعشه خداوکیلی

behrooz civil

کاربر ممتاز

دوست عزیز دانلود کردم درست شد. دستت درد نکنه الهی خیر ببینی .

pandarm

کاربر بیش فعال
درود
دوستان کسی درمورد actor model و بصورت خاص Akka اطلاعاتی داره؟
آموزش و کتاب مناسبی برای یادگیریش دارید پیشنهاد بدید؟

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایران کره شمالی شد :d کسی لینک دانلود تلگرام فارسی داره بذاره اینجا؟از سر اجبار باید باید جاسوس افزار بیایم نت

SHRP

کاربر ممتاز
ایران کره شمالی شد :d کسی لینک دانلود تلگرام فارسی داره بذاره اینجا؟از سر اجبار باید باید جاسوس افزار بیایم نت
هیچ نسخه ای از تلگرام در حال حاضر کار نمی کنه..ایرانی و خارجی هم نداره..کلا در لایه اپلیکیشن دسترسی بهش محدود شده

saminaz

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید من باید ایمیلمو حتما چک کنم الان جواب مقالم اومده راهنمایی م میکنید؟ چکار باید بکنم؟

بالا