سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان من یه سال پیش کنسول بازی (Xbox) خریدم از یه سایت معتبر تو ایران. الان می خوام بفرستمش برا همون سایت تا بازی های جدید نصب کنن روش. به نظرتون اوکیه؟ ینی میشه از راه دور فرستاد؟ کسی تا حالا اینکارو کرده؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
بنظرم یا خودتون از نت بازی دانلود کنید بریزید یا اینکه ببریدش جاهایی که می تونن این خدمات رو ارایه بدن توی شهر خودتون
سلام. دوستان من یه سال پیش کنسول بازی (Xbox) خریدم از یه سایت معتبر تو ایران. الان می خوام بفرستمش برا همون سایت تا بازی های جدید نصب کنن روش. به نظرتون اوکیه؟ ینی میشه از راه دور فرستاد؟ کسی تا حالا اینکارو کرده؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنظرم یا خودتون از نت بازی دانلود کنید بریزید یا اینکه ببریدش جاهایی که می تونن این خدمات رو ارایه بدن توی شهر خودتون
خیلی ممنونم که پاسخ دادین:gol::gol:. آره راستش منصرف شدم. شرایطشم فرق کرده
پ.ن: راستش متوجه شدم سوالم یکم بی ربطه به این تاپیک ولی نتونستم حذفش کنم، شرمنده:w05:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من برای وبلاگم دنبال شکلک میگردم اما نمی دونم چرا شکلکا به جای نشون داده شدن، حروف ژاپنی نشون میدن یا چیزای اجق وجق. ینی شکلکا هم فی.لتر شدن؟:cry:
از سایت خارجی هم دانلود کردم (و آپلود تو وبلاگ) یکی دو روز نشون داد الان نشون نمیده - جاش خالیه

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام. من برای وبلاگم دنبال شکلک میگردم اما نمی دونم چرا شکلکا به جای نشون داده شدن، حروف ژاپنی نشون میدن یا چیزای اجق وجق. ینی شکلکا هم فی.لتر شدن؟:cry:
از سایت خارجی هم دانلود کردم (و آپلود تو وبلاگ) یکی دو روز نشون داد الان نشون نمیده - جاش خالیه

چرا از شکلکای خود وبلاگ استفاده نمیکنید؟
شکلک ها باید قابلیت همخوانی با قالب وبلاگتون را داشته باشن
بعضی از شرکت های ارائه دهنده ی قالب نمیزارن utf های شکلک های غیر مجاز نشون داده بشن

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا از شکلکای خود وبلاگ استفاده نمیکنید؟
شکلک ها باید قابلیت همخوانی با قالب وبلاگتون را داشته باشن
بعضی از شرکت های ارائه دهنده ی قالب نمیزارن utf های شکلک های غیر مجاز نشون داده بشن
آخه خوشگل نیستن:w05:. غیر مجاز که چه عرض کنم؟ شکلک پروانه س:confused:. با فیل..تر شکن امتحان کردم دیدم نشون میده ولی بدون اون جاش خالیه

HaMiD.TcI

مدیر تالار
آخه خوشگل نیستن:w05:. غیر مجاز که چه عرض کنم؟ شکلک پروانه س:confused:. با فیل..تر شکن امتحان کردم دیدم نشون میده ولی بدون اون جاش خالیه
ممکنه سورسی که شکلکو داره ازش میخونه فیلتره،یکی از شکلک های باشگاه رو امتحان کنید

SHRP

کاربر ممتاز
ljhs
ممکنه سورسی که شکلکو داره ازش میخونه فیلتره،یکی از شکلک های باشگاه رو امتحان کنید
متاسفانه 99% فضاهای اشتراک عکس توی اینترنت فیلتره. من موندم این مسولین فیلتر کننده فکر نمی کنن ممکنه همه عکسها هم بد نباشن؟!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من می خوام فلش خور کیس رو غیر فعال کنم. device manager که میرم، قسمت universal serial bus controllers نمیدونم دقیقا قسمت مربوط به فلش کدومه
ghghg.jpg

SHRP

کاربر ممتاز

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. بنظر من بهتره از برنامه هایی که برای اینکار ساخته شده استفاده کنید وگرنه نتیحه خاصی نخواهد داشت.
برنامه هایی مثل
غیر فعال کردن پورت USB از طریق نرم افزار Phrozen Safe USB

نرم افزار غیرفعال کردن یو اس بی (برای ویندوز) - USB Disabler Pro 3.5 ...

:w27:با نرم افزار درستش کردم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من کیبوردمو باز کردم تا تمیزش کنم، صفحه ای که روش دکمه ها قرار میگیرن خیلی کثیف بود گفتم پیچای پشتشم باز کنم و کلی تمیز کنم. بعد از اینکه دکمه ها و صفحه روییش رو شستم و خشک کردم کامل، سر همش کردم دوباره. الان کار نمیکنه. خیلی مواظب مدارش بودم. یه مدار تقریبا کوچیک گوشه سمت راست با چنتا سیم و لامپ ال ای دی که اصلا بهش دست نزدم.
رو اون صفحه بی رنگی هم که دونه های مدار سفید روش داره فقط خیلی آروم دستمال کاغذی کشیدم.
از تمام قسمتهاشم عکس گرفته بودم که سر هم کردنی بدونم چیکار می کنم. چراغشم روشن میشه مثه قبل. دوباره باز کردم و دوباره بستمش بازم کار نمیکنه:crying2:

HaMiD.TcI

مدیر تالار
دوستان من کیبوردمو باز کردم تا تمیزش کنم، صفحه ای که روش دکمه ها قرار میگیرن خیلی کثیف بود گفتم پیچای پشتشم باز کنم و کلی تمیز کنم. بعد از اینکه دکمه ها و صفحه روییش رو شستم و خشک کردم کامل، سر همش کردم دوباره. الان کار نمیکنه. خیلی مواظب مدارش بودم. یه مدار تقریبا کوچیک گوشه سمت راست با چنتا سیم و لامپ ال ای دی که اصلا بهش دست نزدم.
رو اون صفحه بی رنگی هم که دونه های مدار سفید روش داره فقط خیلی آروم دستمال کاغذی کشیدم.
از تمام قسمتهاشم عکس گرفته بودم که سر هم کردنی بدونم چیکار می کنم. چراغشم روشن میشه مثه قبل. دوباره باز کردم و دوباره بستمش بازم کار نمیکنه:crying2:

یکی دو روز صبر کنید، معمولا مدارات کیبورد به رطوبت و فشار کمی حساسن، ممکنه با مشکل مواجه شده باشن یا به زودی با کاهش رطوبت، فعال بشن

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی دو روز صبر کنید، معمولا مدارات کیبورد به رطوبت و فشار کمی حساسن، ممکنه با مشکل مواجه شده باشن یا به زودی با کاهش رطوبت، فعال بشن
مرسی:gol::crying2:. ببخشید ممکنه به خاطر این باشه که پیچای داخلیشو سفت بستم؟ بنظر میاد قبلا شل تر بوده چون مدار یکم حالت باد کرده و جدا شده از هم داره (آخه دو لایه س).

HaMiD.TcI

مدیر تالار
مرسی:gol::crying2:. ببخشید ممکنه به خاطر این باشه که پیچای داخلیشو سفت بستم؟ بنظر میاد قبلا شل تر بوده چون مدار یکم حالت باد کرده و جدا شده از هم داره (آخه دو لایه س).

ممکنه، به هر حال تجربه میشه براتون،بهتره مقداری صبر کنید و بعد نتیجه رو ببینید، مدار دو لایه ی کیبورد متاسفانه کمی حساسه

HaMiD.TcI

مدیر تالار
ljhs
متاسفانه 99% فضاهای اشتراک عکس توی اینترنت فیلتره. من موندم این مسولین فیلتر کننده فکر نمی کنن ممکنه همه عکسها هم بد نباشن؟!

مهندس همونطور که میدونید، زمانی که abuse برای کارگروه میره،با یک محتوای مجرمانه ممکنه کل آدرس به طور کامل از دسترس خارج بشه ولو اینکه وبسایت، وبسایت آموزنده ای باشه.
البته به زودی سیستم جدید مسدود سازی چنین امکانی رو میده که فقط قسمت هایی از وبسایت که دارای محتوای مجرمانه مطابق موضوع ماده 21 قانون جرايم رايانه اي هست مسدود بشه که البته با وجود گواهینامه ی ssl بر روی وبسایت ها، technical difficulties خودشو داره

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممکنه، به هر حال تجربه میشه براتون،بهتره مقداری صبر کنید و بعد نتیجه رو ببینید، مدار دو لایه ی کیبورد متاسفانه کمی حساسه
بازم کار نمیکنه:cry:. باید بدم بیرون درستش کنن. به هر حال ممنونم ازتون:gol::w27:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان چجوری میشه داخل کیس رو تمیز کرد؟ البته نمی خوام دم و دستگاهشو باز کنم. فقط صفحه بغلشو باز کنم و خاک داخلشو تمیز کنم. با جارو برقی که هوا فوت میکنه تمیز کنم خوبه یا اسپری کوچیک هوا بگیرم؟

SHRP

کاربر ممتاز
اگر جارو برقی می تونه بعنوان دمنده کار کنه می تونید استفاده کنید
فقط یادتون باشه که در زمان استفاده از دمنده فن ها رو با یه چیزی نگه دارید که نچرخه..فن سی پی یو و سایر فن ها ممکنه در اثر چرخش جامپ کنه و خراب بشه...همین رو رعایت کنید دیگه مشکل حاصی نداره...قدرت باد هم خیلی زیاد نباشه که باعث لق شدن یا خرابی قطعات بشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر جارو برقی می تونه بعنوان دمنده کار کنه می تونید استفاده کنید
فقط یادتون باشه که در زمان استفاده از دمنده فن ها رو با یه چیزی نگه دارید که نچرخه..فن سی پی یو و سایر فن ها ممکنه در اثر چرخش جامپ کنه و خراب بشه...همین رو رعایت کنید دیگه مشکل حاصی نداره...قدرت باد هم خیلی زیاد نباشه که باعث لق شدن یا خرابی قطعات بشه
مرسیییییی:w42::w27:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. با چه نرم افزاری میشه شکلک درست کرد؟ از اونا که متحرکن و برق میزنن یا اکلیل دارن. مثلا از اینا.........

HaMiD.TcI

مدیر تالار
سلام. با چه نرم افزاری میشه شکلک درست کرد؟ از اونا که متحرکن و برق میزنن یا اکلیل دارن. مثلا از اینا.........

این شکلک ها گیف هستند
با تمام نرم افزار های ساخت gifمیتونید بسازید

Program14

عضو جدید
سلام. یک سیستم هست که من میخواهم دو استفاده مجزا ازش بشه و هیچگونه ارتباط و اثری بر هم نزارند. یک استفاده ام با اینترنت و در نتیجه اپدیت هاست و استفاده دیگم بدون اینترنت و با چند نرم افزار و بصورت محدود و بسته است. تنها فکری که به ذهنم رسید اینکه دو ویندوز نصب کنم و ویندوزی که روی درایو سی هست رو مخصوص همان استفاده محدود و بدون اینترنت بگذارم. نمیخام هیچ اثر و ارتباطی با هم داشته باشند
۱- ایا این راه موثریه یا باز با هم در ارتباطن مثلا اگر برنامه یا فایل یا حتی اپدیتی روی ویندوز دوم که درایو دی هست انجام بشه ایا ویندوز اول که درایو سی هست از ان میتونه استفاده کنه و روش اثر میزاره؟ خصوصا که ممکنه بطور خودکار بعضی چیزها می رن روی درایو سی نصب یا ذخیره میشند با اینکه ویندوز روی درایو دی باسه
۲- شنیدم که ویندوز اصلی روی درایو سی هست و ویندوز دوم روی درایو دیگه و برای بالا امدنش از ویندوز اصلی درایو سی استفاده میکنه اما امروز شنیدم که همان ویندوز دوم با اینکه درایو دی هست موقع بالا امدن باز روی درایو سی ظاهرا اورده میشه و بالا می اد. اینها مهم نیست حتی اگر ویندوزدوم از ویندوز اصلی درایو سی استفاده کنه ولی برای من مهمه که برعکسش انجام نگیره یعنی ویندوز درایو سی ریخته شده بنا به هردلیلی با کمک ویندوزی که تو درایو دی هست بیاد بالا. ایا این طور امکان دارد و این مطاللب نسبت به استفاده سیستن عامل هااصلا درست هست؟

ros21

عضو جدید
والا تا جایی که من فهمیدم شما دو تا ویندوز نیاز دارین که یکی متصل به اینترنت باشه و دیگری نه.
من بودم ی ویندوز نصب میکردم و یکی هم ویندوز مجازی روی vm.
شاید دوستان دیگه نظر بهتری داشته باشند.

آخرین ویرایش:

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. یک سیستم هست که من میخواهم دو استفاده مجزا ازش بشه و هیچگونه ارتباط و اثری بر هم نزارند. یک استفاده ام با اینترنت و در نتیجه اپدیت هاست و استفاده دیگم بدون اینترنت و با چند نرم افزار و بصورت محدود و بسته است. تنها فکری که به ذهنم رسید اینکه دو ویندوز نصب کنم و ویندوزی که روی درایو سی هست رو مخصوص همان استفاده محدود و بدون اینترنت بگذارم. نمیخام هیچ اثر و ارتباطی با هم داشته باشند
۱- ایا این راه موثریه یا باز با هم در ارتباطن مثلا اگر برنامه یا فایل یا حتی اپدیتی روی ویندوز دوم که درایو دی هست انجام بشه ایا ویندوز اول که درایو سی هست از ان میتونه استفاده کنه و روش اثر میزاره؟ خصوصا که ممکنه بطور خودکار بعضی چیزها می رن روی درایو سی نصب یا ذخیره میشند با اینکه ویندوز روی درایو دی باسه
۲- شنیدم که ویندوز اصلی روی درایو سی هست و ویندوز دوم روی درایو دیگه و برای بالا امدنش از ویندوز اصلی درایو سی استفاده میکنه اما امروز شنیدم که همان ویندوز دوم با اینکه درایو دی هست موقع بالا امدن باز روی درایو سی ظاهرا اورده میشه و بالا می اد. اینها مهم نیست حتی اگر ویندوزدوم از ویندوز اصلی درایو سی استفاده کنه ولی برای من مهمه که برعکسش انجام نگیره یعنی ویندوز درایو سی ریخته شده بنا به هردلیلی با کمک ویندوزی که تو درایو دی هست بیاد بالا. ایا این طور امکان دارد و این مطاللب نسبت به استفاده سیستن عامل هااصلا درست هست؟
با سلام
-هر سیستم عامل فقط با فایلهای خودش کار می کنه پس نگران آپدیت شدن ویندوز دوم در اولی نباشید.
- شما هر ویندوزی رو توی هر درایوی نصب کنید تعدادی از فایلها و برنامه هاش حتما باید توی درایو سی قرار بگیره..پس کاملا مستقل نیستن و حداقل بوت مشترکی دارند ولی بازم جای نگرانی نیست.
من نمی دونم چرا اولی باید آپدیت باشه ولی دومی نباید آپدیت باشه ولی یا به قول دوستمون از ویندوز مجازی داخل ویندوز اول استفاده کنید و تنظیمش کنید بدون اینترنت و شبکه
و یا همون روش خودتون رو ادامه بدید...
البته می شه یه ویندوز هم نصب کرد که به راحتی با استفاده از برنامه های فریز کننده مثل Deep freeze اونو قفل کنید که نه آپدیتی بگیره نه برنامه ای تغییر کنه مگر اینکه شما نیاز داشته باشید.

آخرین ویرایش:

Program14

عضو جدید
دو تا۷ شبیه هم هست . دومی به اینترنت متصله و هر بلایی سرش می ارند. برای من مسئله اینه چه تو بوت و بالا امدن ویندوزو چه با کار باهاش و با نرم افزارهاش هیچ اثری برهم نگذارند
۱- میشه گفت تو بوت و بالا امدن هیچ اثری برهم ندارند و اگرم باشه ان دومی هست که از ویندوز درایو سی استفاده میکنه ؟
۲- کاری که فعلا به ذهنم میرسه اینه با نرم افزاری توی ویندوز دوم ، درایو سی رو قفل کنم که نه خود شخص و نه ویندوز بطور خودکار توی درایو سی نتونن کاری بکنند. اینطوری از کپی شدن هرچیزی روی درایو سی در امان هست و دیگه استفاده ای هم نمیشه میمانه خود ویندوزدوم و تغییر و اپدیتش که نکند از این اپدیت ویندوز اول استفاده کند که میتونم اپدیت ویندوز دوم رو ببندم. اینطوری به خواستم میرسم؟
البته من اصراری به استفاده از ویندوز اولی که سی باشه ندارم فقط چون فکرکردم تو بوت اولویت داره انتخابش کردم

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. میشه لطفا نظرتون رو راجع به این سیستمی که من می خوام بخرم بگید؟ سیستمی هست که بتونه نرم افزار های مهندسی معماری رو خیلی خوب ساپورت کنه؟ مرسی از لطفتون

CPU:intel core i3 - 7100
Graphic card: GTX 1050 - 2G
RAM: 8Gb DDR4

بالا