سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

yasin_d

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. در ورد چجوری میشه یه کلمه رو به انگلیسی در سمت چپ نوشت و معنی اون رو در سمت راست مقابلش؟ (من می نویسم، معنی میفته سمت چپش، سعنی سمت چپ اول معنیه بعدشم کلمه چسبیده به اون)......یا اینکه چجوری میشه یه کلمه انگلیسی رو در سمت راست نوشت و بعد از فاصله مشخص مثلا (5 سانت) معنی کلمه نوشته بشه؟ درکل برگه نظم داشته باشه و مرتب باشه. همه کلمات انگلیسی زیر هم باشن و معانیشون هم دقیقا زیر هم.....پیشاپیش ممنون از لطفتون:gol:

یک فایل ورد ایجاد - انتخاب گزینه چپ به راست برای صفحه - بر روی خط کش افقی دبل کلیک کرده (نقطه ای که میخواهید معنی فارسی نمایش داده شود) و در پنجره باز شده گزینه right را انتخاب کرده و ok بزنید - حالا در سمت چپ لغت انگلیسی را بنویسید - کلید tab را بزنید - معنی کلمه به فارسی را بنویسید - enter بزنید

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام بچه ها لطفا کمکم کنید
دارم پایان نامه ام رو می نویسم تو Word
صفحاتش رو از منوی Page Layout --> Break --> Next Page به چند سکشن تقسیم کردم و از بخش Design گزینه Link to previous رو غیر فعالش کردم. بعد برای هر سکشن که می خوام هیدر انتخاب کنم تو سکشن های فرد تکرار می شه !! عاتش چیه ؟ دارم کلافه می شم
در واقع می خوام برای هر بخشم Header مناسب با همون بخش رو داشته باشم ولی هیدر هر بخش رو که می ذارم تو بخش های دیگه تکرار می شه !!!

رضاکلاته

عضو جدید
سلام عزیزان ویندوزم قبلا 10ویک xp هم داشتم دردودرایو مختلف xp vرو عوض کردم و7نصب کردم حال می خوام 10رونصب کنم نمیشه و÷یام زیررو میده عیب کارچیه؟2.jpg

ssordi

عضو جدید
سلام آیا امکان دارد یکی از مخاطبان به طور خود بخودی از گوشی پاک شود؟

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
خود بخود که خیر.ولی ممکن است به علت باگی سیستمی این اتفاق پیش بیاید که البته نادر است.
در ضمن ممکن است برنامه هایی که دسترسی به شماره تلفن ها دارند علت این موضوع باشند
و حالت سوم توسط کاربر
سلام آیا امکان دارد یکی از مخاطبان به طور خود بخودی از گوشی پاک شود؟

*مینا*

کاربر فعال شیمی
سلام بچه ها لطفا کمکم کنید
دارم پایان نامه ام رو می نویسم تو Word
صفحاتش رو از منوی Page Layout --> Break --> Next Page به چند سکشن تقسیم کردم و از بخش Design گزینه Link to previous رو غیر فعالش کردم. بعد برای هر سکشن که می خوام هیدر انتخاب کنم تو سکشن های فرد تکرار می شه !! عاتش چیه ؟ دارم کلافه می شم
در واقع می خوام برای هر بخشم Header مناسب با همون بخش رو داشته باشم ولی هیدر هر بخش رو که می ذارم تو بخش های دیگه تکرار می شه !!!

لطفا کمکم کنید

Hojjat.66

عضو جدید
مشکل در انتقال دیتا

مشکل در انتقال دیتا

سلام و عرض ادب

دوستان بنده یک هارد اکسترنال دارم 1 ترا

در سیستم پی سی خوب کار میکنه - هم دریافت و هم انتقال دیتا

ولی در سیستم لپ تابم میتونم از هارد به لپتاب کپی کنم ولی از لپتاب به هارد نمیشه
و این که در هنگامی که در روی مطالب هارد کلیک راست میکنم گزینه cut نداره

ممنون میشم راهنماییم کنید

EECi

مدیر بازنشسته
سلام و عرض ادب

دوستان بنده یک هارد اکسترنال دارم 1 ترا

در سیستم پی سی خوب کار میکنه - هم دریافت و هم انتقال دیتا

ولی در سیستم لپ تابم میتونم از هارد به لپتاب کپی کنم ولی از لپتاب به هارد نمیشه
و این که در هنگامی که در روی مطالب هارد کلیک راست میکنم گزینه cut نداره

ممنون میشم راهنماییم کنید
با سلام و عرض احترام
سیستم لبتاپ شما احیانا از نوع مکینتاش نیست؟
اگر اینطوره از راهنمایی زیر استفاده کنید
http://www.sarzamindownload.com/contents/2583/

MeRKaM

عضو جدید
با درود و احترام
من اخیرا روی کامپیوترم ویندوز ایکس پرو 2011 میخاستم نصب کنم بعد از اینکه درایو سی رو فرمت کردم و فایل های اولیه ویندوز کپی شد سیستم ریبوت شد و همونجا گیر میکنه همون صفحه سیاه میاد که پیام میده press eny key to boot from cd
بعد کلید چه بزنم و چه نزنم همونجا میمونه !!!!!!! عکس العملی نشون نمیده
کنترل آلت دیلت میزنم ریست شه میرم توی فرست بوت اونجا همه چی درسته!!!!!!!!!!

سی دی ویندوز ایکس پرو ایرادی نداره یک ایکس پرو دیگه هم امتحان کردم اونم همین مشکل پیش میاد

ولی جالبه ویندوز سون که نصب میکنم چنین مشکلی ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راهنمایی م کنید باتشکر

MeRKaM

عضو جدید
نرم افزار IDM موقع دانلود از آپارات اسم ویدیو رو نمیزنه قبلن خوب بود الان اینطور شده مثل این مورد زیر
02aa4ae9ca819b1c4bd8a97044a3e8bd5533704-270p__26023.mp4
چطور درست ش کنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
با درود و احترام
من اخیرا روی کامپیوترم ویندوز ایکس پرو 2011 میخاستم نصب کنم بعد از اینکه درایو سی رو فرمت کردم و فایل های اولیه ویندوز کپی شد سیستم ریبوت شد و همونجا گیر میکنه همون صفحه سیاه میاد که پیام میده press eny key to boot from cd
بعد کلید چه بزنم و چه نزنم همونجا میمونه !!!!!!! عکس العملی نشون نمیده
کنترل آلت دیلت میزنم ریست شه میرم توی فرست بوت اونجا همه چی درسته!!!!!!!!!!

سی دی ویندوز ایکس پرو ایرادی نداره یک ایکس پرو دیگه هم امتحان کردم اونم همین مشکل پیش میاد

ولی جالبه ویندوز سون که نصب میکنم چنین مشکلی ندارم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

راهنمایی م کنید باتشکر
خیلی از سیتمهای جدید ویندوز ایکس پی رو پشتیبانی نمی کنن و ممکنه مشکل این باشه که احتمالش خیلی کمه...اشکال دوم می تونه ناسازگاری هارد دیسک شما باشه که احتمال اون هم کمه... ببینید می تونید با آپدیت بایوس تغییری ببینید یا خیر...در موقع آپدیت بایوس مراقب باشید چون اگر برق بره یا سیستم هنگ کنه ممکنه برد اصلی رو از دست بدید...ویروسیاب و... رو غیر فال کنید و در زمان آپدیت بایوس هیچ برنامه ای جز برنامه استاندارد برد اصلی که برای آپدیت طراحی شده چیزی باز نباشه

SHRP

کاربر ممتاز
نسخه جدیدش رو نصب کنید شاید درست بشه...البته این مورد بیشتر به این علت است که سایت مقصد اسم اصلی فایل رو به همون صورت ذخیره کرده و برنامه هم همون نام رو دانلود می کنه

نرم افزار IDM موقع دانلود از آپارات اسم ویدیو رو نمیزنه قبلن خوب بود الان اینطور شده مثل این مورد زیر
02aa4ae9ca819b1c4bd8a97044a3e8bd5533704-270p__26023.mp4
چطور درست ش کنم؟

mm1361613

عضو جدید
سلام

دوستان یک فلش مموری دارم روش اطلاعات حساسی هستش ولی یک ویروسی گرفته گویا که فایل ها نمیزاره اجرا بشن چطور میشه اینو رفعش کرد؟

SHRP

کاربر ممتاز
با یک ویروسیاب خوب و کاملا بروز شده اونو کامل اسکن کنید. اگر ویروس فایلها رو آلوده کرده باشه و امکان درست شدن داشته باشن که درست می شن وگرنه برنامه های آلوده اجرایی پاک می شن. بعد از اون ممکنه فایلهای شما توی فلش باشن ولی مخفی شده باشن پس باید برید به خط فرمان ویندوز با تایپ فرمان CMD در منوی RUN و بعد از اون با نوشتن اسم درایو فلش خودتون وارد اون بشید...مثلا اگر اسم درایو G است باید با یک علامت : اونو بنویسید و دکمه اینتر رو بزنید مثل :G
بعد این فرمان رو بدون تغییر بنویسید
attrrib -s -h /d /s
صبر کنید تا کار تموم بشه...
همین
موفق باشید

دوستان یک فلش مموری دارم روش اطلاعات حساسی هستش ولی یک ویروسی گرفته گویا که فایل ها نمیزاره اجرا بشن چطور میشه اینو رفعش کرد؟

MeRKaM

عضو جدید
چرا وقتی ویدیویی رو روی اینستاگرام میذاریم و آپلود میشه موقع اچرا روی ویدیو زوم شده کمی؟!!
روی اینستاگرام خیلیا اینو دیدم

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان... لپتاپ من چرا اینطوری شده؟...میتونید بگید چرا و باید چیکارش کنم؟ ممنون میشم: اولا یکی دوروزه موس و تاچش که درست کار نمیکنه..بعد یهو یه اتفاقاتی میفته و آیکون های روی دسکتاپ جابجا میشن.... بعدش هم ارور درمورد هارد !!! و ریبوت و اینجور چیزا میزنه... چندبار هم یه صفحه سیاه کوچولو میاد روی صفحه و سریع ناپدید میشه.
من اولین بار که بردمش تعمیر، بخاطر شکستگی فیزیکی کوچولوش بود. درستش کرد,داخلش رو هم تمیز کرد. از اون موقع هربار یه جا دیگه ش خراب میشه. یه بار که فنش سوخت, الانم این ارورها رو میده. هاردش خراب نشده باشه یه وقت...

آخرین ویرایش:

SHRP

کاربر ممتاز
بهتره هارد رو با برنامه های تست هارد بررسی کنید
توی اینترنت بزنید برنامه تست هارد لینک زیاد هست
اگر سالم بود ویندوز رو عوض کنید البته بعد از گرفتن نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات
یک ویندوز تمیز نصب کنید شاید مشکل ویروس باشه
اگر درست نشد سخت افزاری است

سلام دوستان... لپتاپ من چرا اینطوری شده؟...میتونید بگید چرا و باید چیکارش کنم؟ ممنون میشم: اولا یکی دوروزه موس و تاچش که درست کار نمیکنه..بعد یهو یه اتفاقاتی میفته و آیکون های روی دسکتاپ جابجا میشن.... بعدش هم ارور درمورد هارد !!! و ریبوت و اینجور چیزا میزنه... چندبار هم یه صفحه سیاه کوچولو میاد روی صفحه و سریع ناپدید میشه.
من اولین بار که بردمش تعمیر، بخاطر شکستگی فیزیکی کوچولوش بود. درستش کرد,داخلش رو هم تمیز کرد. از اون موقع هربار یه جا دیگه ش خراب میشه. یه بار که فنش سوخت, الانم این ارورها رو میده. هاردش خراب نشده باشه یه وقت...

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهتره هارد رو با برنامه های تست هارد بررسی کنید
توی اینترنت بزنید برنامه تست هارد لینک زیاد هست
اگر سالم بود ویندوز رو عوض کنید البته بعد از گرفتن نسخه پشتیبان از تمام اطلاعات
یک ویندوز تمیز نصب کنید شاید مشکل ویروس باشه
اگر درست نشد سخت افزاری است

سلام.ممنون. با برنامه HD Tune Pro تستش کردم همشون رو توی قسمت Health اوکی زد.یعنی مشکلی نداره. البته نمیدونم اون نقطه های ریزی که نشون میده، نشون دهنده چی میتونه باشه. ویندوز رو من همین اخیراً عوض کردم به ویندوز ده.... شاید این ویندوز یه سری باگ داشته باشه و باعثش بشه!.
سی.دی به ظاهر اورجینال ویندوز رو داشتم...از رو اون نصب کرد ولی نمیدونم چرا این ارور ایجاد شده!! (عکس پایین). یعنی اورجینال نبوده ؟؟!
ویندوز10.jpg

پیوست ها

• ویندوز10.jpg
    ویندوز10.jpg
    14.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستی اینو یادم رفت بگم:
جدیدا روی دسکتاپ راست کلیک میکنم اون دو تا گزینه اولی رو نشون میده ابتدا.... قبلا اینطوری نبود. بعدش یکی از اخطارها که اومد رو صفحه رو باز کردم اون عکس سمت راست دسکتاپ اومد.... گرافیکش مشکل داره ؟؟!

گرافیک.jpg

عکسش مشخصه؟!

SHRP

کاربر ممتاز
اتفاقا این تصویر نشون می ده ویندوز شما کاملا اصلی است و نیاز به فعال شدن داره..اگر رسال معتبر این ویندوز رو دارید وارد کنید وگرنه با استفاده از برنامه Microtsoft Toolkit اونو کرک کنید تا مشکل حل بشه. آخرین نسخه این برنامه براحتی توی بیشتر سایتهای فارسی موجوده با حجم ححدود 60 مگابایت

سلام.ممنون. با برنامه HD Tune Pro تستش کردم همشون رو توی قسمت Health اوکی زد.یعنی مشکلی نداره. البته نمیدونم اون نقطه های ریزی که نشون میده، نشون دهنده چی میتونه باشه. ویندوز رو من همین اخیراً عوض کردم به ویندوز ده.... شاید این ویندوز یه سری باگ داشته باشه و باعثش بشه!.
سی.دی به ظاهر اورجینال ویندوز رو داشتم...از رو اون نصب کرد ولی نمیدونم چرا این ارور ایجاد شده!! (عکس پایین). یعنی اورجینال نبوده ؟؟!
[/QUOTE

scamp

عضو جدید
سلام وقت بخیر
من نرم افزار )14(power dvd رو در لپ تاپ نصب کردم.وقتی دی وی دی رو ران میکنم صدا قطعه.این در حالیه که همین دی وی دی با برنامه ی دیگه صداداره یعنی مشکل از دی وی دی نمیتونه باشه. و نکته اینجاست که فیلم های دیگه با پاور صدا دارن یعنی مشکل از پاور هم نیست..نمیدونم مشکل کجاست!
codec و cracklock هم نصب کردم دوباره ولی درست نشد
با برنامه های دیگه هم این دی وی دی ب سختی ران میشه..ممنون میشم راهنماییم کنید.

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام وقت بخیر
من نرم افزار )14(power dvd رو در لپ تاپ نصب کردم.وقتی دی وی دی رو ران میکنم صدا قطعه.این در حالیه که همین دی وی دی با برنامه ی دیگه صداداره یعنی مشکل از دی وی دی نمیتونه باشه. و نکته اینجاست که فیلم های دیگه با پاور صدا دارن یعنی مشکل از پاور هم نیست..نمیدونم مشکل کجاست!
codec و cracklock هم نصب کردم دوباره ولی درست نشد
با برنامه های دیگه هم این دی وی دی ب سختی ران میشه..ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام
کانال صدای پاور رو برای دی وی دی مورد نظرتون عوض کنید

ali199_1991

کاربر بیش فعال
راستی اینو یادم رفت بگم:
جدیدا روی دسکتاپ راست کلیک میکنم اون دو تا گزینه اولی رو نشون میده ابتدا.... قبلا اینطوری نبود. بعدش یکی از اخطارها که اومد رو صفحه رو باز کردم اون عکس سمت راست دسکتاپ اومد.... گرافیکش مشکل داره ؟؟!

مشاهده پیوست 261459

عکسش مشخصه؟!

نه ، چه مشکلی؟.اینکه درایور کارت گرافیک هست.

آخرین ویرایش:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:. دوستان یه مدتیه که KM Player دیوونم کرده:w06:....موقع باز کردن یه فایلی مثل فیلم یا کلیپ، اگه وای فای روشن باشه، 10 تا ارور میده باید همش ok کنم بعد از ok کردن ارور هم اینترنت اکسپلورر باز میشه این ارورایی هم که میبینین فقط دوتا از اون ده تاس
.

آخرین ویرایش:

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام:gol:. دوستان یه مدتیه که KM Player دیوونم کرده:w06:....موقع باز کردن یه فایلی مثل فیلم یا کلیپ، اگه وای فای روشن باشه، 10 تا ارور میده باید همش ok کنم بعد از ok کردن ارور هم اینترنت اکسپلورر باز میشه این ارورایی هم که میبینین فقط دوتا از اون ده تاس
.

من ک میگم کلا پاکش کن و به جاش پات پلیر رو استفاده کن -هم فارسی و هم ابدیت هاش زود زود میاد و هم خیلی سریع تر و سبک تر از km هستش و واسه همیشه از دست اروور هاش راحت میشی

pot player

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
.

خب. خدا رو شکر این مشکل رو حل کردم. راه حل: یه فایل index درست می کنید بعد تو پوشه Logo که تو آدرس آیکون km player هست کپی می کنید:w42:

SHRP

کاربر ممتاز
کاملا با نظر دوستمون موافقم. بهتره دیگه از Kmplayer استفاده نکنید و به جای اون Pot player رو نصب کنید تا از برنامه های ناخواسته و تبلیغات خلاص بشید
.

Sahar Gh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه .
دوستان من فایل وردم رو که می خوام باز کنم این ارور رو میده:
(حجمش حدود 1 گیگ ) اول این ارور رو می داد که به طریقی حجمش رو آوردم زیر 525 مگابایت

حالا این ارور رو میده:

سرچ کردم متوجه شدم باید برم تو تنظیمات هاست گویا!!! و ظرفیت php رو افزایش بدم ..یه همچین چیزی ، نخندین:razz:
اما انقدر تخصصی بود من هیچی نفهمیدم چه باید کنم آخرش .شدیدا به کمک نیاز دارم باید فایلم باز بشه حتما وگرنه بیچارم .

آخرین ویرایش:

buddy

کاربر بیش فعال
سلام بچه ها
در نصب ویندوز روی لبتاب sony ultrabook vaio svd13215clw
مشکل دارم
کسی میتونه کمک کنه

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
در نصب ویندوز روی لبتاب sony ultrabook vaio svd13215clw
مشکل دارم
کسی میتونه کمک کنه
سلام
سوالتون رو کامل بنویسین، که چه مشکلی دارین اینطوری کسی نمی تونه بفهمه که دقیقاً مشکلتون چیه؟

بالا