سوالات و مشکلات در نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics

danny1992

عضو جدید
سلام. دوستان من یه مشکلی دارم توی مدل کردن جریان دو فازی. وقتی میخوام به سیال نوع خاصی (بخش cell zone conditions) اختصاص بدم ( مثلاً آب یا هوا). با وجود اینکه دو تا سیال تعریف کردم امکان انتخابشون وجود نداره. مشکل از چیه؟
ممنون11111.jpg

آخرین ویرایش:

امیر 1224

عضو جدید
سلام. دوستان من یه مشکلی دارم توی مدل کردن جریان دو فازی. وقتی میخوام به سیال نوع خاصی (بخش cell zone conditions) اختصاص بدم ( مثلاً آب یا هوا). با وجود اینکه دو تا سیال تعریف کردم امکان انتخابشون وجود نداره. مشکل از چیه؟
ممنونمشاهده پیوست 261636

وند مدل کردن جریان دوفازی به این صورت نیست که zone خاصی را به یک نوع سیال اختصاص بدید چون اگر این طوری باشه دیگه دوفازی نیست. اگرهم برای حالت اولیه می خواهید این کار را انجام بدید باید از طریق گزینه patch توی قسمت مقدار دهی انجامش بدهید.
ر

danny1992

عضو جدید
دوستان سلام.
من قصد اثر جریان باد روی سطح آب ( کانال روباز) بررسی کنم. به نحوی که این اثر ممکنه روی ذرات معلق توی آب اثر بذار و اغتشاش باعث دوباره معلق سازی بشه. به نظرتون از کدوم مدل باید استفاده کنم با توجه به ذرات معلق توی آب و اثر جریان باد؟ (VOF , Eulerian)
دوستان میشه اثر جریان باد بدون مدل کردن به صورت شیر استرس روی سطح مدل کرد؟

امیر 1224

عضو جدید
دوستان سلام.
من قصد اثر جریان باد روی سطح آب ( کانال روباز) بررسی کنم. به نحوی که این اثر ممکنه روی ذرات معلق توی آب اثر بذار و اغتشاش باعث دوباره معلق سازی بشه. به نظرتون از کدوم مدل باید استفاده کنم با توجه به ذرات معلق توی آب و اثر جریان باد؟ (VOF , Eulerian)
دوستان میشه اثر جریان باد بدون مدل کردن به صورت شیر استرس روی سطح مدل کرد؟

برای اثر باد روی سطح آب نیاز دارید که از مدل VOF استفاده کنید و بعد مجموع این دو اثر را بااستفاده از روش لاگرانژی بر روی ذرات بررسی کنید.

فریبرز123

عضو جدید
با سلام من در حال شبیه سازی یک ظرف هستم که یک ورودی سیال دارد و سه خروجی . سرعت در ورودی 1.4m/s است ولی در خروجی انتظار سرعتهای بیشتری دارم چون سطح مقطع پایین تری دارند اما سرعت انجا خیلی کمتر از 1.4 m/s است. البته من در قسمت velocity vector نتایج رو چک کردم با تشکر

امیر 1224

عضو جدید
با سلام من در حال شبیه سازی یک ظرف هستم که یک ورودی سیال دارد و سه خروجی . سرعت در ورودی 1.4m/s است ولی در خروجی انتظار سرعتهای بیشتری دارم چون سطح مقطع پایین تری دارند اما سرعت انجا خیلی کمتر از 1.4 m/s است. البته من در قسمت velocity vector نتایج رو چک کردم با تشکر

شما با چی کار می کنی/. کامسول یا فلوئنت

امیر 1224

عضو جدید
سلام
لطفا راهنمایی کنید:
یک راکتور بچ را که 300 سی سی سیال درون آن است را بخواهیم در گمبیت بکشیم استیرر و مگنت را باید چکار کنیم؟
یعنی در واقع می خواهیم سیال تک فازی درون یک tank را که در حال هم خوردن است مدل کنیم.

اگه هندسه و ابعاد رو بهتر توضیح بدید می تونم کمکتون کنم

danny1992

عضو جدید
سلام دوستان. من میخوام جریان سیال تک فاز توی حالت transient مدل سازی کنم. حالا مشکلی دارم اینکه وقتی سرعت ورودی رو با سرعت بالاتر از مدلی که میخوام میذارم ( مثلا 1 m/s) استریم لاین ها درست محاسبه میشه ولی وقتی سرعت مدل مورد نظر ( 0.1 m/s) تنظیم میکنم برا ورودی جواب ها هم گرا میشن ولی استریم لاین ها اشتباهن. به نظرتون چیکار باید کنم؟
ممنون
viscous model k-epsilon, time steps 0.05 sec,one phase model,water,2D mesh size 0.06m,

vahidgouran

عضو جدید
درخواست شبیه سازی سنتز زئولیت با نرم افزار کامسول

درخواست شبیه سازی سنتز زئولیت با نرم افزار کامسول

سلام کسی میتونه شبیه سازی سنتز زئولیت با نرم افزار کامسول رو انجام بده یا حداقل فایلی در این رابطه داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
Failed to find a solution.
Maximum number of segregated iterations reached.
In Segregated Step 2:
There was an error message from the linear solver.
The relative error (3.9e+002) is greater than the relative tolerance.
Returned solution is not converged.

سلام دوستان
این ارور رو توی کامسول چطوری برطرف کنم؟

vahidgouran

عضو جدید
نرم افزار کامسول

نرم افزار کامسول

کسی میدونه چطور باید شبیه سازی و مدلسازی سنتز زئولیتها رو با نرم افزار کامسول باید انجام داد؟؟؟؟؟؟؟

13679739

عضو جدید
سلام
من میخوام فتوراکتور رو داخل کامسول 5.2a شبیه سازی کنم مواد رو که وارد میکنم، بابت جنس پره های میکسر ازم ویسکوزیته میخواد.من استیل ضدزنگ وارد میکنم اما ازم mu میخواد،مشکل بعدی هم اینه که المان جدید هندسی اضافه نمیکنه،من لامپ دارم داخل راکتورولی نمیتونم بهش اضافه کنم، کسی تا الان فتوراکتور کارکرده؟
ممنون

majid@bnd

عضو جدید
لطفا هرکس فایل یا جزوه آموزشی یا مثال برای ورژن های 5 به بالا خصوصا 5.3 داره به من پیام بده ممنون میشم.

shakheriazi

عضو جدید
سلام
دوستان چطوری میشه تو کامسول معادله ای رو نوشت که توش مشتق جزئی هستش؟ که پس ازون بتونم انتگرال بگیرم ازش:que: ممنون

mohajava

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطور میشه شرط مرزی نیومن رو برای کامسول معرفی کرد؟ نمی دونم dT/dx رو چطور باید تعریف کنم . هر کاری می کنم اخطار میده.

omid_9169

عضو جدید
سلام و خسته نباشید
برای تعریف نانوسیال اکسید الومینیوم درحضور اب برای جت برخوردی در نرم افزار فلوئنت از چ طریقی باید اقدام کنم

ghazal.sedighvaf

عضو جدید
سلام،من میخوام توضیع جریان رو توی یه سلول الومینیوم بررسی کنم،نیاز به کمک دارم، با نرم افزار تازه اشنا شدم،لطفا کمکم کنین،

mona34

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
من کدی رو با متلب نوشتم و الان میخوام در کامسول فراخوانیش کنم تا کامسول geometry رو رسم کنه
کسی میتونه کمکم کنه
باید از قسمت livelink استفاده کنم یا از قسمت import?
و مراحلش چطوریه
سوال دومم اینه از کجا باید مطمین بشم که موقع نصب تیک گزینه لینک متلب با کامسول رو فعال کردم چون یادم نمیاد؟:cry:
مرسی از کمکتون

ghazal.sedighvaf

عضو جدید
سلام من میخوام توزیع جریان رو توی یک سلول الومینیوم توی کامسول مدل کنم میتونین کمکم کنید؟

sargordan

عضو جدید
سلام
من میخواستم نمودارهای سه بعدی پروفیل سرعت و دما رو از نتایج فلوئنت رسم کنم . ولی نمیدونم چطور میتونم رسمشون کنم ؟ با فلوئنت یا cfd post یا tecplot ? چطور این نوع نمودارها رو بکشم ؟ لطفا کمکم کنید :cry:
3d plot.jpg

Zamani.mpoison

عضو جدید
سلام.
من قصد دارم مویرگ های بدن رو مدل کنم. این کار رو کامسول میتونه بکنه؟ و همچنین مدل سازی غشاهای پلیمری و بیوراکتورها؟ برا این کارها کامسول خوبه یا فلوينت؟ تو کامسول میشه یه فرمول ها و شرایط خاص رو که تو خود نرم افزار نیست تعریف کرد؟ ممنون

Zamani.mpoison

عضو جدید
سلام
من میخوام فتوراکتور رو داخل کامسول 5.2a شبیه سازی کنم مواد رو که وارد میکنم، بابت جنس پره های میکسر ازم ویسکوزیته میخواد.من استیل ضدزنگ وارد میکنم اما ازم mu میخواد،مشکل بعدی هم اینه که المان جدید هندسی اضافه نمیکنه،من لامپ دارم داخل راکتورولی نمیتونم بهش اضافه کنم، کسی تا الان فتوراکتور کارکرده؟
ممنون

سلام اگه پیدا کردین به منم بگین. من بخشی از پروژه ام فتوبیوراکتور داره.

سلام. من برای پایان نامه م نیاز به شبیه سازی دمای الکتروموتور با نرم افزار کامسول دارم. نرم افزار را نصب کردم ولی هیچی ازش نمیدونم. میشه لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر

fereshte_gh_rash

کاربر فعال
سلام خسته نباشید همگی.
من میخوام با کامسول یه خط لوله که داخلش یک نوع گاز عبور میکنه رو شبیه سازی کنم ولی هر کاری میکنم و هر گازی انتخاب میکنم قسمت matetial ضربدر قرمز میزنه. کسی میدونه مشکل از کجاست؟
:confused:

jomong340

عضو جدید
مشکل در کامسول

مشکل در کامسول

با سلام ی سوال داشتم آیا میشه توی کامسول میدان مغناطیسی 3 بعدی ایجاد کرد ... یعنی میشه یک کانال شامل تعدادی میله که تحت تاثیر میدان معناطیسی عمل فیلتراسیون رو انجام میده رو به صورت سه بعدی میدان مغناطیسی رو براش ایجاد کرد ... در واقع ماژول سه بعدی رو برای میدان مغناطیسی داره کامسول؟ ممنون میشم جواب رو به ایمیلم بفرستید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ziba 22

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
کسی میدونه با کامسول میشه پارامترهای سینتیکی واکنش رو تخمین زد یا نه؟
سینتیک توده ای

engineer001

عضو جدید
سلام تو کامسول
1- کدوم قسمت باید ضریب نفوذ مثلا دی اکسید کربن در اب ؟
2- تخلخل موجود در غشا؟
3- تراکم غشاها در داخل یک مدول رو قرار داد؟

sargordan

عضو جدید
سلام
من دارم نانوسیال رو در یک میکروکانال با روش dpm مدل سازی میکنم . مشکلم اینه که انتقال حرارت اصلازیاد نمیشه ( حتی با درصد حجمی 4%) . دو تا سوال دارم :
1. نحوه محاسبه mass flow rate در بخش injection در مدل dpm چطور است ؟
2. اگر از تزریق surface استفاده کنم تعداد ذرات محدود به تعداد سلول های صفحه تزریق است . من یکجا خوندم مهم نیست تعداد ذرات چند تا است چون این تعداد ذرات عددی هستند و هر ذره عددی معرف چندین ذره واقعی است و لازمه فقط mass flow rate رو درست وارد کنیم . ایا این حرف درسته ؟؟!
واقعا ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

mehr896

عضو جدید
سلام
دوستان کسی می دونه چطور میشه در کامسول بک مخلوط گازی را بعنوان یک ماده تعریف کرد و همینطور یک محلول مثل محلول سود با درصد مولی مشخص؟

بالا