سوالات و مشکلات در نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics

امیر 1224

عضو جدید
سلام

کسی تا به حال کامسول را روی سیستم عامل لینوکس نصب کرده؟
اگر لطف کنید به اشتراک بذارید
من سعی کردم ولی به مشکل برخوردم
permission denied because of inflate.exec file
error number:946

سعی دارید روی چه نسخه ای کامسول نصب کنید؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود بر شما دوستان
نرم افزار gmabit رو نصب کردم اما وقتی اجرا میکنم چنین ارروری میده:

پیوست ها

• 123.jpg
    123.jpg
    13.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0

rasepideh

عضو جدید
کامسول ۵.۲ روی اوبونتو ۱۶.۰۴
دوستان من تونستم نصب کنم.

باید فایل iso را مونت کنید و بعد در مسیر نصب فایل بروید و دستور sudo ./setup بزنید و نصب کنید و یادتون باشه که تمام تیک های update را بردارید.

موفق باشید

slg

عضو جدید
سلام
دوستان کسی میدونه چطور درجه آزادی مش بندی زو در کامسول میشه مشخص کرد؟ مرسی

ghaghalili

عضو جدید
سلام دوستان
کسی با قلوئنت case حرارتی حل کرده که دیواره بین دو فاز داشته باشه؟؟

ali_zafari

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه عضو این سایت شدم و می خوام یه سوال دربارۀ کامسول مطرح کنم. نسخه کامسول بنده 5.0 هست.
هدف مدلسازی یه برج خنک کننده است. برج در اصل مقطع مربعی داره، اما برای کاهش هزینه محاسباتی، مقطعش رو دایره ای می گیریم.
برای مدلسازی از سه فیزیک جداگانه استفاده شده که عبارتند از mixture model برای مدلسازی جریان دوفازی قطرات ریز آب در هوا، transport of diluted species برای انتقال جرم و heat transfer in fluids برای انتقال گرما. در مرحله اول فقط فیزیک جریان دوفازی فعال هست و دوتای دیگه غیرفعالند. اما موقع حل بعد از حدود 30 گام همگرایی، واگرا میشه و بعد از حدود 100 گام این پیام رو میده
Undefined value found.
- Detail: Undefined value found in the equation residual vector.
There are 4 degrees of freedom giving NaN/Inf in the vector for the variable comp1.u.
at coordinates: (11.28,12.6834), (11.28,13), (11.251,12.6834), (11.2525,13), ...
There are 4 degrees of freedom giving NaN/Inf in the vector for the variable comp1.w.
at coordinates: (11.28,12.6834), (11.28,13), (11.251,12.6834), (11.2525,13),

فایل مدلسازی رو توی این آدرس آپلود کردم. اگه کسی بتونه کمک کنه واقعا ممنون میشم.
http://s1.picofile.com/file/8260642426/project7.mph.html

آخرین ویرایش:

reza.lahiji

عضو جدید
حل مشکل سیاه بودن پس زمینه کانتور

حل مشکل سیاه بودن پس زمینه کانتور

سلام دوستان.من میخوام کانتور از قلوءنت داخل word ببرم .باید چیکار کنم که پشت زمینه شکل مشکی نباشه و سفید باشه

AYAZ M

عضو جدید
سلام. ببخشید میخاستم بدونم که واسه ایجاد سطح تماس مایع-هوا در کامسول حتما باید از شرط مرزی Pair استفاده بشه یا از شرط مرزی نوع دیگه ای هم میشه استفاده کرد؟؟ منظورم وقتی هست که بخایم برابری تنش های برشی و نیز برابری میزان انتقال حرارت رو در دو سمت سطح تماس اعمال کنیم..... ممنون میشم راهنماییم کنید....

safirzadeh

عضو جدید
سلام

چطور میشه نیروی لیفت یا درگ رو برحسب زاویه رسم کرد . نرم افزار مورد نظر کامسول هست

doc_mx_666

عضو جدید
سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
در نرم افزار کامسول چطور میشه مقدار تزریق برحسب حجم (cc یا m^3 ) در فیزیک Transport of Diluted species رو مشخص کرد ؟. در قسمت Reaction مقدار بر حسب (mol/m^3.s) هست ولی من نتونستم نسبتی بینشون پیدا کنم .

AYAZ M

عضو جدید
درخواست-کمک-کامسول

درخواست-کمک-کامسول

با سلام به همه دوستان. آیا کسی هست که با نرم افزار کامسول کار کرده باشه؟ بهم کمک کنه. تمام حقش هم محفوظه. هندسه مساله و شرایط مرزی بسیار ساده هست اما ولیدیت نمی شود. اگر کسی هست به من ایمیل بده
با تشکر.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بپرسم چه طور می توان محور مختصات اصلی را در انسیس فلوئنت تغییر داد؟ و یا محور مختصاتی که در محیط Meshing در ANSYS WB به وجود آورده ایم جایگزین محور مختصات اصلی گردد؟
ممنون میشوم پاسخ بدین
با تشکر

saeedrn

عضو جدید
با سلام
حل مشکل عدم باز شدن فلوئنت در هنگام اجرا در Ansys 15 یا 16 در win7 به علت خطای :

C:\PROGRA~1\ANSYSI~1\v150\fluent\fluent15.0.0\cortex\win64\cx1507.exe received fatal signal (ACCESS_VIOLATION و The Fluent application failed to validation the connection

با تشکر

Mehrdad.sadeghi

عضو جدید
سلام وقتتون بخیر. یک سوال راجع به قسمت جئومتری‌ کامسول دارم. میخوام تعداد ۳۰۰۰ تا پارتیکل رو با قطر ۱‌ میلی‌ متر در بستر بکشم. برای این کار از چه ابزاری استفاده کنم؟ چون طبیعتا ۳۰۰۰ تا دایره کشیدن کار وقت گیر و غیر عقلانی هستش. سوال دومم اینه که چجوری‌میشه رنگ این پارتیکل ها رو تو هندسه کامسول به صورت کاستومایز‌ تغییر داد؟ سوال آخر‌اینکه در طراحی‌ راکتور چطور‌جنس بدنه رو تعریف‌کنم؟ برای مثال glasoptic یا plexiglass ؟
با سپاس

امیر 1224

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
میخواستم بپرسم چه طور می توان محور مختصات اصلی را در انسیس فلوئنت تغییر داد؟ و یا محور مختصاتی که در محیط Meshing در ANSYS WB به وجود آورده ایم جایگزین محور مختصات اصلی گردد؟
ممنون میشوم پاسخ بدین
با تشکر

توی انسیس فلوئنت تنها جایی که محورها مهم هستند حل تقارن محوری در حالت دوبعدی می باشد و در این حالت الزاما باید محور x محور راستای استوانه و محور y محور شعاعی آن باشد. در حالت های دیگر نام و جهت محورها مهم نیست. برای تغییر محور هم می تونی از دستور rotate توی قسمت Geo,metry استقاده کنی

shahrokhmessy

عضو جدید
سلام
چطورباید یه رنج دمایی رو جهت تحلیل به کامسول معرفی کنم؟
اگه میدونید مراحلشو بگید لطفا
مثلا میخوام مدلمو تو دمای بین 20 تا 100 درجه تحلیل کنم یعنی تو یه بازه دمایی اینو چطوری تابعشو از definition و function تعریف کنم هر کاری میکنم ارور میده

آخرین ویرایش:

siamakv

عضو جدید
سلام
من تو comsol مشکل دارم. مشکلم اینه که معادلات continuity, momentum, energy رو میخوام با یک معادله دیگه که تابعی از دماست کوپل کنم. 4تا معادله باید همزمان حل بشه. lamınar flow و heat transfer in fluids رو با یه معادله PDE باید کو‌پل کنم. تو معادله انرژي دما برابر T و باید همین دما رو تو معادله PDE داشته باشم. ولی comsol اجازه این کار رو نمیده. باید مثلا T2 وارد کنم و اینجوری T با T2 یکی نمیشه. چطوری باید این مشکلو حلش کنم؟ ممنون

Eshghe shimi

عضو جدید
مثال شیمی برای حل در نرم افزار کامسول

مثال شیمی برای حل در نرم افزار کامسول

سلام دوستان عزیزم خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم من نیاز دارم چندمثال در این نرم افزار یاد بگیرم میتونید کمکم کنید؟حالا هر مساله ای باشه که شیمی داشته باشه

asgharss

عضو جدید
با سلام. اگر امکانش هست فایل license یا passcode نرم افزار کامسول 3.5 را ارسال نمایید.

SINA144

عضو جدید
سلام
کسی میدونه چطوری میشه توی کامسول جریان سیال غیر نیوتنی رو بصورت آشفته مدل کرد؟
دیفالت نرم افزار در جریان laminar موجود است.

ssordi

عضو جدید
سلام
لطفا راهنمایی کنید:
یک راکتور بچ را که 300 سی سی سیال درون آن است را بخواهیم در گمبیت بکشیم استیرر و مگنت را باید چکار کنیم؟
یعنی در واقع می خواهیم سیال تک فازی درون یک tank را که در حال هم خوردن است مدل کنیم.

esmalipours

عضو جدید
سلام نرم فزار کامسول را دارم همراه کتاب آموزش این نرم افزار نوشته ثقه
الاسلامی . فایل لاینس را نمیتوانم پیدا کنم لطفا راهنمایی کنید . با

kasrasarv

عضو جدید
سلام دوستان.من یه فایل آماده از نرم افزار کامسول دارم ولی چون کار با نرم افزار رو بلد نیستم الان نمیتونم بفهمم که این پروژه دقیقا شبیه سازی چه چیزیه!!! از کجا و چه بخش هایی میتونم اطلاعاتی در مورد این فایل بدست بیارم و اون اطلاعات رو برای توضیح این فایل واسه استادم بفرستم؟(توی بخش های جئومتری و بخش های دیگه رفتم ولی متاسفانه چیزی نفهمیدم)

ممنون از پاسختون

بالا