سوالات و مشکلات در نرم افزار فلوئنت و کامسول - FLUENT & COMSOL Multiphysics

aghil1368

عضو جدید
سلام من باید از مد کاربری اویلر _لاگرانژ در شبیه سازی با کامسول استفاده کنم اما این ماژول در کامسول وجود نداره و یکی از دوستان می گن باید دو ماژول رو کوپل کرد تا ساخته بشه کسی می تونه من رو راهنمایی کنه

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام مهندس خیلی خیلی ممنون از شما .من منظورم اینه که گزینه رطوبت نسبی وجود نداره در داخل اون قسمت یا من اشتباه می کنم /کار با این نرم افزار برام نااشنا نیست در اون قسمت که مواد خصوصیات ماده رو اضافه می کنیم گزینه رطوبت نسبی نیست تا فعالش کنیم

سلام
رطوبت نسبی رو خودتون وارد کنین و عنوان رطوبت نسبی رو براش بزارین
و قابل محاسبه هست
من فایلی براتون از کامسول قرار میدم ک به بررسی رطوبت نسبی پرداخته شاید کمکتون کنه
مشاهده پیوست rotterdam_2013_nespoli.pdf

با سلام و خسته نباشید
بنده روی یک پروژه با عنوان شبیه سازی الگوی جریان داخل یک راکتور همزندار مکانیکی بیوگازکه به صورت استوانه ای است کار میکنم و متاسفانه بعد از شیبه سازی به کانتور های مطلوبی نرسیدم.لطفا در مورد ایجاد هندسه و شرایطی مرزی که در گمبیت و فلوئنت باید اعمال کنم مختصری راهنمایی کنید ویا منابعی معرفی کنید ممنون میشم .

من از کتاب آقای گلشاهی فر استفاده کردم کتاب فوق العاده ای هستش برای کسی ک میخاد از ابتدا شروع کنه و کمکتون میکنه

aghil1368

عضو جدید
سلام من باید از مد کاربری اویلر _لاگرانژ در شبیه سازی با کامسول استفاده کنم اما این ماژول در کامسول وجود نداره و یکی از دوستان می گن باید دو ماژول رو کوپل کرد تا ساخته بشه کسی می تونه من رو راهنمایی کنه​

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام من باید از مد کاربری اویلر _لاگرانژ در شبیه سازی با کامسول استفاده کنم اما این ماژول در کامسول وجود نداره و یکی از دوستان می گن باید دو ماژول رو کوپل کرد تا ساخته بشه کسی می تونه من رو راهنمایی کنه​

سلام خدمت شما
مد اویلر وجود داره شاید بشه توی قسمت های خصوصیاتش از معادلات لاگرانژی استفاده کرد در غیر اینصورت از ماژول های ریاضیاتش استفاده کنید
با *یلتر شکن وارد سایت کامسول بشین و پی دی ف های موجود رو دانلود کنین یا هم با کمک *یلتر شکن توو نت عنوان Euler–Lagrange equation in comsol رو سرچ کنین، من ی فایل گرفتم اما متاسفانه *یلتر شکن نداشتم شاید کمکتون کنه
اصل عنوان پروژتون چیه؟

مشاهده پیوست Ross.Thesis.pdf

aghil1368

عضو جدید
سلام ممنون از شما پروژه ی من شبیه سازی خشک کن پاششی دیسکی تولید شیر خشک هست و در مقالات که با فلوینت کار شده از مد کاربری اولر_ لاگرانژ استفاده کردن ولی در کامسول فقط از مد کاربری اولر _اولر وجود داره پس استفاده ی مد کاربری اویلر _اویلر چه زمانی هست؟

arash.t

عضو جدید

سلام خدمت شما
مد اویلر وجود داره شاید بشه توی قسمت های خصوصیاتش از معادلات لاگرانژی استفاده کرد در غیر اینصورت از ماژول های ریاضیاتش استفاده کنید
با *یلتر شکن وارد سایت کامسول بشین و پی دی ف های موجود رو دانلود کنین یا هم با کمک *یلتر شکن توو نت عنوان Euler–Lagrange equation in comsol رو سرچ کنین، من ی فایل گرفتم اما متاسفانه *یلتر شکن نداشتم شاید کمکتون کنه
اصل عنوان پروژتون چیه؟

مشاهده پیوست 255900
سلام دوست عزیز من خیلی وقت پیشم مزاحم شما شده بودم الانم بازم به نظر شما احتیاج دارم.
میشه بهم بگین چجوری میشه یه تابع رو در پارامتر کامسول تعریف کرد؟؟؟ مثلا من میخوام ولتاژم به جای عدد از یک تابع خاصی پیروی کنه. ممنون

rasepideh

عضو جدید
Screen Shot 2016-02-22 at 06.55.09.jpg
سلام دوست عزیز من خیلی وقت پیشم مزاحم شما شده بودم الانم بازم به نظر شما احتیاج دارم.
میشه بهم بگین چجوری میشه یه تابع رو در پارامتر کامسول تعریف کرد؟؟؟ مثلا من میخوام ولتاژم به جای عدد از یک تابع خاصی پیروی کنه. ممنون

Mitoonid function ra khodetoon az tarighe "Analytic function" tarif konid.

Attach karma ke function ha kojast

rasepideh

عضو جدید
ممننون منم همین راهو میرم ولی مثلا وقتی که از تو فانکشن یه تابع رو انتخاب میکنم نمیتونم اونو لینک به متغیرهای قسمت پارامتر

Soaletoon ra bistar tozih bedid
che mozo kar mikonid?
function chi hast?
moteghayer?
koja mikhayd in tabe ra be kar bebarid?

arash.t

عضو جدید
Soaletoon ra bistar tozih bedid
che mozo kar mikonid?
function chi hast?
moteghayer?
koja mikhayd in tabe ra be kar bebarid?
bbini mikham voltage az liste parameter hazf konam va b jash uno ba ye tabe pulsi jaigozin konam.
in tabe bayad juri kar kone k tu ye zamane moshakhas chandbar b sefr berese vali dar enteha comsol voltago faghat ye vorudi dar nazar begire va ye khoruji javab bede na inke baraye har voltage ye javab bede.
baraye in kar man mikham function rectangle o b voltage link konam
hala mishe in karo b nazare shoma kard??

aghil1368

عضو جدید
سلام من یه جریان دوفازی دارم که هر کدام جداگانه وارد یک ناحیه یکسان می شوند و از یکمرز مشترک خارج می شوند در تعریف مواد دومین رو برای این جریان فازی چگونه باید تعین کنم در قسمت matrial?ممنون از شما

mohandes-87

عضو جدید
سلام دوستان. من باید پایان ناممو با فلودنت انجام بدم و روایط رو استخراج کنم. ولی روش پیذا کردم روابط انرژی و مونتوم رو بلد نیستم. باید از کجا سروع کنم.

امیر 1224

عضو جدید
سلام من یه جریان دوفازی دارم که هر کدام جداگانه وارد یک ناحیه یکسان می شوند و از یکمرز مشترک خارج می شوند در تعریف مواد دومین رو برای این جریان فازی چگونه باید تعین کنم در قسمت matrial?ممنون از شما

برای چه نرم افزاذی

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام از همین مد موجود در کامسول استفاده کنین و با توجه به معادلات ی سری قسمتها رو بهش اضافه کنین

ادامه ی سوال ایشون: توی کتاب ی فصل مربوط به جریانات دو فازی هستش مراجعه کنین متوجه میشین و برای اینکه برای مدلتون دو ماده تعریف کنین وقتی وارد متریال میشین برای هر ماده هندسه ی مربوط به همون ماده رو انتخاب کنین

سلام دوستان. من باید پایان ناممو با فلودنت انجام بدم و روایط رو استخراج کنم. ولی روش پیذا کردم روابط انرژی و مونتوم رو بلد نیستم. باید از کجا سروع کنم.
من خودم برای یادگیری فلوئنت به کتاب فلوئنت کاربردی آقای محمد گلشاهی فر مراجعه کردم البته چند سال پیش و منبع خوبی بود، و هر جا هم مشکل میخوردم به باشگاه مراجعه میکردم و مخصوصا جناب آقای olel_albab
خیلی راهنمایی میکردن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Mohsen712

عضو جدید
باسلام خدمت شما خانم مهندس شفیعی خوشجالیم که دوباره شما رو در انجمن میبینیم امیدوارم شما همیشه سلامت باشید .............(در انتها هم میخواستم بگم یک ایمیل فرستادم در صورت داشتن فرصت برای جواب دادن ممنون میشم که ایمیل خودتون رو چک کنین)

با تشکر دهقانی

آخرین ویرایش:

edram

عضو جدید
سلام خدمت دوستان محترم

چطور میتونم خروجی کامسول رو به کد متلب تبدیل کنم.مثلا از خروجی کامسول یک فانکشن در متلب بسازم.البته میدونم این کار با live link امکانپذیره ولی بلد نیستم.
لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان

آخرین ویرایش:

rasepideh

عضو جدید
Screen Shot 2016-03-11 at 13.57.03.jpg
سلام خدمت دوستان محترم

چطور میتونم خروجی کامسول رو به کد متلب تبدیل کنم.مثلا از خروجی کامسول یک فانکشن در متلب بسازم.البته میدونم این کار با live link امکانپذیره ولی بلد نیستم.
لطفا راهنمایی کنید.

با تشکر فراوان

می تونید مدل را درجایی که ذخیره می کنید با فرمت متلب ذخیره کنید. عکس را ضمیمه کردم. بعد از در کد متلب می تونید قسمت post processing با خروجی هایتان کار کنید.

edram

عضو جدید
مشاهده پیوست 256874

می تونید مدل را درجایی که ذخیره می کنید با فرمت متلب ذخیره کنید. عکس را ضمیمه کردم. بعد از در کد متلب می تونید قسمت post processing با خروجی هایتان کار کنید.

بی نهایت ممنونم از پاسختون
اگر یه نمونه یا مثال در اختیار قرار بدید ممنون میشم.

edram

عضو جدید
مشاهده پیوست 256874

سلام مجدد
با چه دستوری باید وارد
post processing بشم؟

با تشکر فراوان

edram

عضو جدید
مشاهده پیوست 256874

سلام
ممنون از راهنماییتون
ولی من منظورتون رو از postprocessing نمیفهمم.
postprocessing منوی خاصیه؟دستور خاصیه؟ تو متلبه یا تو کامس.ل؟!!

با تشکر

rasepideh

عضو جدید
سلام
ممنون از راهنماییتون
ولی من منظورتون رو از postprocessing نمیفهمم.
postprocessing منوی خاصیه؟دستور خاصیه؟ تو متلبه یا تو کامس.ل؟!!

با تشکر

بسیاری از افراد مدلشان را در کامسول می سازند و بعد خروجی می گیرند و روی نتایج ( که همان قسمت Post-processing در کامسول می باشد) کار می کنند در متلب. کار کردن با کد متلب و اجرای توابع باید همراه کامسول باشد.
اطلاعات من این مقدار است. امیدوارم که کمکی باشه.

saeed05

کاربر بیش فعال
با سلام
من میخاهم با ماژول پلاسما در کامسول کار کنم. فایل یا فیلم های آموزشی مرتبط رو میتونین بهم معرفی کنین؟

"The moon"

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. آقا یه سوال درباره نرم افزارهای شیمی داشتم ، کامسول...

این نرم افزار رو چجوری باید یاد بگیریم؟ به ما یه مقاله ی شبیه سازی دادن گفتن شما باید برید اینو شبیه سازی کنید و عین مقاله رو در بیارید شکل هاشو ، ما هم نمیدونیم اصلا قدم اول چیه چیکار کنیم ، یک کلمه هم تدریس نکردن ، الان ما چجوری یاد بگیریم این نرم افزار رو؟

یعنی میدونید در یادگیری الفبا گیج شدم نمیدونم باید از کجا شروع کنم

naghdikh

عضو جدید
با سلام
بنده میخواهم ماده سیلکا که از رابطه سئلمایر تبعیت میکنه در کامسول استفاده کنم چکار باید بکنم
ممنون اگه راهنمایی کنین

mohandes-87

عضو جدید
سلام بچه ها توروخدا جواب بدید. من میخوام شیشه رو تعریف کنم در فلوئنت ولی نمیشه. باید چکارکنم؟؟؟

امیر 1224

عضو جدید
سلام بچه ها توروخدا جواب بدید. من میخوام شیشه رو تعریف کنم در فلوئنت ولی نمیشه. باید چکارکنم؟؟؟

شرمنده ولی انگار خیلی استرس دارید. شیشه را به چه منظوری می خواهید تعریف کنید. در واقع چی رو می خواهید مدل کنید.

naghdikh

عضو جدید
با سلام
بنده میخواهم تلفات حبسی فیبر کریستال فوتونی را شبیه سازی کنم آیا در این مورد آموزش یا مثالی هست در تعریف مواد و... مشکل دارم لطفا راهنمایی کنین ممنون

بالا