سوالات و مشکلات در ارتباط با نرم افزارهای مهندسی برق

tesla.amini

عضو جدید
جناب مهندس ساسان با تشکر از زحمات شما یه سوال داشتم ازتون ما بر روی سیستم های شرکت دو ورژن مختلف از نرم افزار رو نصب کردیم متاسفانه تمامی نقشه های که ما بر روی ورژن قدیمی کشیده ایم بر روی ورژن جدید قابل بازگشایی و ویرایش نیست و بدلیل اینکه یک سری آپشن ها در ورژن جدید اضافه شده و یا نمادهای شماتیک عوض شده باز کردن نقشه در ورژن جدید اپلن با مشکل روبرو میشه آیا راهی برای دور زدن این موضوع شما مد نظر داریند ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
با تشکر

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
جناب مهندس ساسان با تشکر از زحمات شما یه سوال داشتم ازتون ما بر روی سیستم های شرکت دو ورژن مختلف از نرم افزار رو نصب کردیم متاسفانه تمامی نقشه های که ما بر روی ورژن قدیمی کشیده ایم بر روی ورژن جدید قابل بازگشایی و ویرایش نیست و بدلیل اینکه یک سری آپشن ها در ورژن جدید اضافه شده و یا نمادهای شماتیک عوض شده باز کردن نقشه در ورژن جدید اپلن با مشکل روبرو میشه آیا راهی برای دور زدن این موضوع شما مد نظر داریند ممنون میشم من رو راهنمایی کنید
با تشکر
نقشه ها رو اول به فرمت اتوکد تبدیل کنید و دوباره در ورژن جدید از اتوکد به ایپلن برگردونید.اگر نشد. جز کپی بعضی قسمت ها و تکمیل دوباره اون در ورژن جدید راهی نیست

sh_amini

عضو جدید
سلام من دوتا سوال از pspice داشتم:
1.امروزوقتی runبرای شبیه سازی رو انجام میدم برام ارور زیر میاد درحالی که قبلا نمی اومد :/ البته وقتی مدارو جای دیگه و توی فولدر دیگه ای از اول و به همون شکل ترسیم می کنم این ارور نمیاد :/
#unable to find netlist file
2.میشه بگین این ارورم علتش چیه؟
there are errors during netlisting.please refer to sessiin log.
ممنون

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
سلام من دوتا سوال از pspice داشتم:
1.امروزوقتی runبرای شبیه سازی رو انجام میدم برام ارور زیر میاد درحالی که قبلا نمی اومد :/ البته وقتی مدارو جای دیگه و توی فولدر دیگه ای از اول و به همون شکل ترسیم می کنم این ارور نمیاد :/
#unable to find netlist file
2.میشه بگین این ارورم علتش چیه؟
there are errors during netlisting.please refer to sessiin log.
ممنون
شاید با این پست مشکل حل بشه

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
من این پستو خوندم و دقیقا همون مشکلی که اون فرد داشت رو پیدا کردم ولی من نمی دونم run drc از کدوم قسمته!!!!!!!!!!چنین چیزی تو capture پیدا نکردم :/

من با این نرم افزار کار نکردم
اما دلیل عمده ی نرم افزارای تخصصی اینه که کپی شدن و کامل نیستن.
خود سایت نرم افزار رو جستوجو کنید قسمت suport رو نگای بندازین بلکه ب جواب رسیدین.

mojtabaa99631

عضو جدید
کمک فوری حل معادله دیفرانسیل با متلب

کمک فوری حل معادله دیفرانسیل با متلب

سلام
مهندسان محترم با عرض معذرت در مورد متلب یک سوالی داشتم
من یک مقاله خواندم ویک معادله دیفرانسیل در ان حل کرده است
ولی یکم معادله ان پیچیده است و سرچ هم کردم با متلب می شود حل کرد و خودم هم یکم دست و پا شکسته کار کردم ولی به جواب درست نرسیدم
حاضرم حتی هزینه ای هم بدهم ولی به جواب این معادله دست یابم چون واقعا کارم گیر افتاده است
خیلی از لطف دوستان ممنونم
توضیحات مقاله:
در صفحه 7/16
معادله شماره 10 را حل کرده است و به جواب معادله شماره 11 رسیده است)
اگر سوالیا ابهامی هم بود در مساله من لطفا به ایمیل من

بفرمایید

پیوست ها

• New Microsoft Word Document.pdf
    166 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش توسط مدیر:

emad sahraee

عضو جدید
سلام دوستان.من نقشه های autocado با فرمت DXF رو IMPORT کردم به EPLAN ولی مشکل اینجاست که تو NAVIGATOR اونو بصورت یه نقطه رنگی میاره .HELP ME

sh2012

عضو جدید
سلام دوستان کسی یه فایل شبیه سازی از نرم افزار EMTPندارین؟

rht71

عضو جدید
دوستان میدونن خطای runtime error در pscad چیه ؟؟ میخوام اینورتر تکفاز شبیه سازی کنم . وقتی اجراش میکنم این خطا رو میده

challenger_69

عضو جدید
سلام دوستان
یه سری از فایلهای سیمولینک متلب هستن که وقتی بازشون میکنی یه سری داده هم به همراهشون در محیط Workspace ذخیره میشه (دقت کنید که میگم Workspace و نه command window) من یه نمونه از این فایل رو هم ضمیمه کردم که وقتی بازش میکنی داده هایی مثل mi، f و ... اول از همه به عنوان متغیر ذخیره میشه و بعد فایل سیمولینک برای شبیه سازی از این داده ها استفاده میکنه. میخوام بدونم چه جوری میتونم به فایل سیمولینک درست کنم که این قابلیت رو داشته باشه؟ اگه کسی از دوستان راهنماییم کنه ممنون میشم

پیوست ها

• six_stepmode.zip
    10.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

sh_amini

عضو جدید
سلام
من می خوام این سوالو حل کنم ولی ی مشکل اساسی دارم
فیلتر رو نمی دونم چجوری طراحی کنم ؟؟

3.jpg

المینا

عضو جدید
سلام

من میخوام با نرم افزار دیگسایلنت سیستم سه ماشینه ی 9 باسه رو مدل کنم!
در واقع خود دیگسایلنت این سیستم استاندارد رو داره...ولی وقتی اجراش میکنی اطلاعات پخش بارش با اطلاعاتی که توی کتاب سور اومده متفاوته و اطلاعات ماشینهای سنکرون سیستم شبیه سازی شده توی دیگسایلنت هم با اطلاعات اومده توی کتاب فرق داره.درواقع فکرمیکنم علت اینکه جواب درست از اجرای برنامه نمیگیرم همینه که اطلاعات ماشینهاش فرق داره

حالا من نمیدونم چیکار کنم.اطلاعات دقیق کتاب رو هم که وارد میکنم خطا میده....

لطفا اگه کسی جواب سوال من رو میدونه به من بده
ممنون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام

من میخوام با نرم افزار دیگسایلنت سیستم سه ماشینه ی 9 باسه رو مدل کنم!
در واقع خود دیگسایلنت این سیستم استاندارد رو داره...ولی وقتی اجراش میکنی اطلاعات پخش بارش با اطلاعاتی که توی کتاب سور اومده متفاوته و اطلاعات ماشینهای سنکرون سیستم شبیه سازی شده توی دیگسایلنت هم با اطلاعات اومده توی کتاب فرق داره.درواقع فکرمیکنم علت اینکه جواب درست از اجرای برنامه نمیگیرم همینه که اطلاعات ماشینهاش فرق داره

حالا من نمیدونم چیکار کنم.اطلاعات دقیق کتاب رو هم که وارد میکنم خطا میده....

لطفا اگه کسی جواب سوال من رو میدونه به من بده
ممنون
درود بر شما

بله سیستم 9 باسه استاندارد تو دمو شبیه سازی شده دوست من...
منظورتون رو از کتاب سور متوجه نشدم... فقط اینو میتونم عرض کنم که اطلاعات میتونه متفاوت باشه و میتونه دلیل این اخلاف باشه...

المینای عزیز، نرم افزار DIgSILENT از نظر مدیریت و امنیت یکم سختگیره و اگر با یوزر دمو واردش بشید نمیتونید تعییر بدید مدار رو...
راه حل: پروژه IEEE 9 Bus Standard System رو از پوشه دمو کپی کنید و توی پوشه یوزر خودتون پیست کنید... بعد میتونید هر مقداری که دلتون خواست به پارامترهاش بدید...

سربلند باشید:)

المینا

عضو جدید
درود بر شما

منظورتون رو از کتاب سور متوجه نشدم... فقط اینو میتونم عرض کنم که اطلاعات میتونه متفاوت باشه و میتونه دلیل این اخلاف باشه...

المینای عزیز، نرم افزار DIgSILENT از نظر مدیریت و امنیت یکم سختگیره و اگر با یوزر دمو واردش بشید نمیتونید تعییر بدید مدار رو...
راه حل: پروژه IEEE 9 Bus Standard System رو از پوشه دمو کپی کنید و توی پوشه یوزر خودتون پیست کنید... بعد میتونید هر مقداری که دلتون خواست به پارامترهاش بدید...

بسیار ممنون از راهنمایی تون...
اون تاپیک رو هم ادامه بدید لطفا....
بازم ممنون

المینا

عضو جدید
درود بر شما

کتاب دینامیک سیستم های قدرت sauer

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام نمیدونستم دقیقا باید کجا بپرسم
اما ...

همه نرم افزارای تخصصی-حرفه ای برق در تبلت سامسونگ قابل اجراست؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام نمیدونستم دقیقا باید کجا بپرسم
اما ...

همه نرم افزارای تخصصی-حرفه ای برق در تبلت سامسونگ قابل اجراست؟
سلام
خیر دوست عزیز سیستم عامل تبلت اندرویید هست ولی نرم افزارها اکثرا برای ویندوز نوشته شدن...
قدرت پردازش تبلت هم فکر نمیکنم به اون حد باشه...

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
خیر دوست عزیز سیستم عامل تبلت اندرویید هست ولی نرم افزارها اکثرا برای ویندوز نوشته شدن...
قدرت پردازش تبلت هم فکر نمیکنم به اون حد باشه...

یعنی سیستمی که سبک و راحت قابل حمل باشه مث تبلت نیست؟یا لپتاپ 11اینچ بگیرم بله؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
یعنی سیستمی که سبک و راحت قابل حمل باشه مث تبلت نیست؟یا لپتاپ 11اینچ بگیرم بله؟
اگه میخواید قابل حمل باشه بله مینی لپ تاپ (که دی وی دی رم ندارن) بگیرید که هم سیستم عاملش ویندوز باشه و هم قدرت پردازشش بالاتر از تبلت باشه و بتونه برنامه رو ران کنه...
چه نرم افزاری رو میخواید کار کنید باهاش؟

natanaeal

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگه میخواید قابل حمل باشه بله مینی لپ تاپ (که دی وی دی رم ندارن) بگیرید که هم سیستم عاملش ویندوز باشه و هم قدرت پردازشش بالاتر از تبلت باشه و بتونه برنامه رو ران کنه...
چه نرم افزاری رو میخواید کار کنید باهاش؟

نمیتونم مشخصا بگم بستگی به این داره برام چی پیش میاد
درحالت کلی تمام نرم افزارهای برق (الکترونیک-کنترل-قدرت)
فروردین یا اردیبهشت از دوستان به چین میرن قبلا هم ازونجا لپتاپ اچ پی آوردن که بسیار عالی کار کرد اما از دستش دادم
hp pavilion dv3 13 inch اما سنگین بود بهمین خاطر همیشه قابل حمل نیست و نهایتا اگر نتونم یه سیستم سبک پیدا کنم بازم ترجیحا همون لپتاپو باید بگیرم بنابراین اگر کسی رو سراغ دارید که در رشته ی برق و لپتاپو تبلت سررشته دارن ممنون میشم ازشون پرس وجو کنید

آخرین ویرایش:

elahe n

عضو جدید
سلام
کسی میتونه در رابطه با نرم افزار ads کمکم کنه
ممنون

رادیس

عضو جدید
سلام
میشه یه نفر بهم بگه چیکار کنم تا این مدار پل وین که تو پروتیوس شبیه سازی کردم جواب بده خواهش میکنم راهنماییم کنید ممنون میشم
Screenshot (36).jpg

yasaman_7753

عضو جدید
سلام دوستان.
من Pspice 9.2 رو از روی یک مجموعه نرم افزاری نصب کردم ولی برای کرک به مشکل خوردم.
دقیقا طبق فیلم آموزشی پیش رفتم ولی کرک رو انجام نمیده و پیغامی که عکسش رو گذاشتم میاد.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    29.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

r.eyvazpoor

عضو جدید
سلام یاسمن
من دقیق نمی دونم مشکلت کجاست ولی به این توجه کن که 64 بیتی است یا 32 و انطباقش با ویندوز
می تونی بر سایت مهندس یار به ورژن خوب با حجم خوب اونجا است و کرکش هم خیلی اسون است
اگه سوالی بود در خدمدتون هستم
منتظر سوالات بر قی شما

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من Pspice 9.2 رو از روی یک مجموعه نرم افزاری نصب کردم ولی برای کرک به مشکل خوردم.
دقیقا طبق فیلم آموزشی پیش رفتم ولی کرک رو انجام نمیده و پیغامی که عکسش رو گذاشتم میاد.
سلام
فکر کنم پچ رو باید تو این مسیر پیست میکردید.بعضی ها همینطوری ران میشن ولی اکثرا اینطورا ک باید تو اون مسیر کپی پیست بشن. پیغام شما همین رو میگه و فایل پچ رو تو اون مسیری که بهش دادین پیدا نکرده!

ma5967

عضو جدید
سلام منظور از استفاده از توابع varargout و varargin در ابتدای توابع GUI چیه؟ و این که تابع GUI ای دارم که از عبارت if nargin==0 .... استفاده کرده . یعنی چی ؟

رادیس

عضو جدید
سلام دوستان
من بازم به مشکلی برخوردم اما در مورد برنامه altium designer میخوام شماتیک برنامه ای بکشم که میکرو8051 تو برنامه هستش کسی میتونه بهم کمک کنه از چه کتابخونه ای از altium میتونم این قطعه رو پیدا کنم اگه کسی کمکم کنه ممنون میشم آز میکروم به کمک شما بستگی داره

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

دوست عزیز احتمالاً سیستم شما 64 بیتی هست و مسیر پیش فرض کرک برای سیستم 32 بیتی هست و داره فولدر Program File رو چک می کنه در صورتیکه مسیر نصب برنامه شما در فولدر Program Files (x86) می باشد پس خطایی که میده این هست که فایل مورد نظر رو پیدا نمیکنه.

از طریق دایرکتوری به مسیر نصب برنامه بروید و عملیات کرک رو انجام بدین.

بالا