سوالات و مشکلات خود را در زمینه ی تکنولوژی نساجی اینجا بپرسید.

samaneh belbasi

عضو جدید
یه سوال دیگه هم داشتم..استحکام کششی پارچه با منسوج با استفاده از instorn انجام میشه ..روش نوار برش دیگه چیه!!!

farzaneh46

عضو جدید
سلام
چرا در کارخانه پتوی لاله که بافت ساده حلقوی تاری است به جای چله از قفسه بوبین ها پشت ماشین استفاده می کنند؟

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
تنظیمات نمایشگر اپن اند اشلافهرث رو از کجا میشه پیدا کرد؟
سلام . مدل اپن اند رو بیان کنید و کدام تنظیمات منظورتون بخش سنسور کرولب یا بخش تنظیمات ماشین ؟اگر اپن اند شما اتوکورو 360 با مدل SE12 باشه ، میتونم کمکتون کنم .یا علی

jamal_mse

عضو جدید
با سلام وتشکر از همه دوستان
من در کارخانه ای کار می کنم که سالن ریسندگی و مقدمات ان یکی است وقتی سالن بدون رطوبت است بدون پارگی ماشین ها کار می کند بعد از زدن رطوبت در مقدمات پارگی بشدت زیاد شده که با باز کردن در خروجی شرایط ریسندگی بهتر شده لطفا نظر خود را در این مورد بگویید و راه حل ارائه دهید
مدل اپن اند ru 14

ramin hajeb

با سلام وتشکر از همه دوستان
من در کارخانه ای کار می کنم که سالن ریسندگی و مقدمات ان یکی است وقتی سالن بدون رطوبت است بدون پارگی ماشین ها کار می کند بعد از زدن رطوبت در مقدمات پارگی بشدت زیاد شده که با باز کردن در خروجی شرایط ریسندگی بهتر شده لطفا نظر خود را در این مورد بگویید و راه حل ارائه دهید
مدل اپن اند ru 14
با سلام.دوست عزیز سوالتون کامل نیست . اگه الیاف مصرفی پنبه است ابتداء رطوبت الیاف پنبه رو محاسبه کنید (طبق استاندارد نباید بیش از 8درصد باشه) و همچنین میزان عسلک پنبه هم باید اندازه گیری بشه .سپس بر اون اساس رطوبت سالن رو تنظیم کنید.درصورت استفاده از پنبه عسلک دار باید به شدت رطوبت کاهش پیدا کنه.مثلاً حلاجی و کاردینگ باید رطوبت 35درصد و دمای 26 درجه داشته باشه. اما در شرایط عادی طبق پیشنهاد شرکت ریتر برای اپن اند دمای 25 الی 28 درجه و رطوبت 52 الی 58 درصد و در بخش حلاجی و کاردینگ رطوبت 48 درصد الی 52 درصد لازم است که البته به میزان رطوبت الیاف و میزان عسلک الیاف وابسته است .
در مورد الیافی مانند پلی استر شرایط متفاوت است . جدول دما و رطوبت برای الیاف پنبه و الیاف ساخت بشر تو بخش تکنولوژی قبلاً قرار داده شده.جستجو کنید،پیدا خواهید کرد .
یا علی

jamal_mse

عضو جدید
با سلام و احترام به دوستان
کتاب و کاتالوگ ru14,ru04 شرکت ریتر کسی داره
با تشکر

ramin hajeb

با سلام و احترام به دوستان
کتاب و کاتالوگ ru14,ru04 شرکت ریتر کسی داره
با تشکر
كاتالوگ فارسي و هم انگلیسی اپن اند RU14A ریتر که دقیقاً مانند RU14 است رو کارخانه نساجی خوی داره.شما اگه دسترسی به دفتر تهران کارخانه داشته باشید شاید باهاتون همکاری کرده و در اختیارتون بذارن.آدرسش رو هم با سرچ پیدا میشه.یا علی

jamal_mse

عضو جدید
با سلام و احترام
ایا کسی کاتالوگ دستگا یوستر دار ماشین کشش vouk مدل sh801 را دارد

jamal_mse

عضو جدید
با سلام خدمت دوست غزیزم اقای حاجب
اگر می توانید کاتالوگ ru14a با نقشه برق و spare part ان برای من تهیه کنید
هزینه یکی نسخه از ان پرداخت می شود

ramin hajeb

با سلام خدمت دوست غزیزم اقای حاجب
اگر می توانید کاتالوگ ru14a با نقشه برق و spare part ان برای من تهیه کنید
هزینه یکی نسخه از ان پرداخت می شود
سلام.بحث پول نیست،مهندس گرامی.من چند سالی اونجا بودم اما بیش از 4 سال است که برای راه اندازی ی کارخانه دیگه از سیستم خوی منفک شدم.شما پیشنهادم را انجام بدید انشاا... که جواب میگیرید.اگر که موفق نشدید اونزمان بهم بگید.یا علی

jamal_mse

عضو جدید
با سلام واحترام
ایا کسی کالیبره کردن دستگاه کشش در ریسندگی الیاف کوتاه را بلده reieter
vouk

nilgoon1

عضو جدید
سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد مکانیک بیوسیستم هستم و اطلاعات چندانی از نساجی و آزمون های تعیین کیفیت الیاف ندارم.
سوالم این است: الیاف مورد نظر من الیاف استبرق، مشابه الیاف کتان کمی لطیف تر، برای انجام آزمون کشش الیاف با دستگاه اینسترون و تعیین مدول الاستیسیته الیاف آیا استاندارد خاصی وجود دارد؟ نیروی کششی اعمالی و طول الیاف هنگام آزمایش چقدر باشه؟ روش خاصی برای نگه داشتن الیاف بین فک های دستگاه است؟
یک سوال دیگه ام در مورد تعییت چگالی الیاف داشتم، روش غوطه وری در آب روش درستی؟ یا باید الیاف به ماده خاصی آغشته کرد و در آب یا محلول دیگه ای قرار داد.
ممنون میشم راهنماییم کنید

nilgoon1

عضو جدید
ماشین استحصال الیاف استبرق

ماشین استحصال الیاف استبرق

با سلام
یک هفته است که سوالم را مطرح کرده ام، ولی هنوز راهنمایی نگرفته ام
لینک مقاله ام را که در رابطه با ماشین استحصال الیاف استبرق طراحی کرده و ساخته ام در زیر گذاشته ام، تا 50 روز دانلود رایگان دارد، اگر مایل بودید دیدن کنید.

http://authors.elsevier.com/a/1R5lt6huKwvn~Cبا تشکر

babi_sandr

عضو جدید
سلام..اصولا سری دستگاه های پیکانول ایرجت هستن.و به علت اینکه با فشار هوا میبافه سرعت بافت به مراتب بالاتری داره

Somaeh_at

عضو جدید
دوست گرامی سلام
تمام پارامتر های کیفی الیاف بر اساس استاندارد اندازه گیری میشود و بر اساس روش های استاندارد هم اندازه گیری باید انجام شود تا نتایج قابل مقایسه باشد . پیشنهاد میکنمبرای اندازه گیری به کتاب principle of textile testing مراجعه کنید .
برای اندازه گیری مدول الاستیسیته الیاف معمولا نمودار کشش کرنش دسته ای الیاف توسط دستگاه uster و یا primiyer اگر اشتباه تایپی نداشته باشم انجام میگیرد . البته uster دستگاه کشش تک لیف را هم دارد که معمولا برای اندازه گیری الیاف مصنوعی استفاده میشود . کارخانه پلی اکریل اصفهان یک نمونه از این دستگاه را دارد . دستگاه اندازه گیری دسته ای الیاف را که به همراه مشخصات دیگر مانند ظرافت ، طول ، درصد الیاف کوتاه ، رسیدگی و ... را اندازه گیری میکند در دانشگاه صنعتی اسفهان موجود است .
امیدوارم موفق باشید .

pooya kav

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که نحوه کار کردن با برنامه texgen رو بلد باشه
میخام نمرات و خصوصیات نخ های مختلفی رو به برنامه بدم و خصوصیات پارچه رو ازش بگیرم حالا با این برنامه یا هر برنامه ای که کار کردین
مرسی

alirezap206

عضو جدید
photo_2015-11-25_00-53-26.jpg

با سلام در تلگرام به کانال تکستایل لرنر بپیوندید :
آموزش رنگرزی ٬ چاپ ٬ تکمیل
دانلود مقالات و کتب نساجی
تازه های تکنولوژی در صنعت نساجی

https://************/TextileLearner

ویا

@TextileLearner

delnazzz

عضو جدید
سلام
بچه ها مویینگی نخ پنبه ای بیشتره یا پلی استر ؟؟؟ و چرا ؟؟؟

ramin hajeb

سلام
بچه ها مویینگی نخ پنبه ای بیشتره یا پلی استر ؟؟؟ و چرا ؟؟؟
سلام دوست گرامی.
در شرایط استاندارد و یکسان ماشین آلات یقیناً hairness نخ پنبه ایی بیشتر است و این قضیه مربوط به طول و یکنواختی الیاف و مقاومت پیچشی الیاف میباشد بعنوان مثال برای نخ 20 انگلیسی رینگ هرنس نخ صددرصد پنبه 6.5 است در صورتیکه هرنس نخ صددرصد پلی استر 5.3 است است . اما نکته قابل توجه اینه که در نخ مخلوط پنبه و پلی استر با درصدهای 65 و 35 و نیز 67 و 33 ، با بهینه بودن تنظیمات و نیز در نظر گرفتن ضریب رعنایی میزان هرنس نخ 5.1 بعبارتی کمترین مقدار است.(تمام این توضیحات مربوط به نخ تولیدی در سیستم ریسندگی رینگ میباشد).

Alireza0772

عضو جدید
سلام مهندسین گرامی خسته نباشید

از دوستان کسی با نرم‌افزار logica Syler 5 کار کرده؟!

اگه کسی بلده ممنون میشم راهنماییم کنه!!‌:)

m.r1259

عضو جدید
سلام..ممنون از سایت خوبتون
من کتابی در زمینه بافندگی فرش ماشینی نیاز دارم...که اصول کار دستگاههای بافت فرش ماشینی روگفته باشه
ممنون میشم راهنماهیم کنید

ramin hajeb

سلام..ممنون از سایت خوبتون
من کتابی در زمینه بافندگی فرش ماشینی نیاز دارم...که اصول کار دستگاههای بافت فرش ماشینی روگفته باشه
ممنون میشم راهنماهیم کنید
با سلام . با مجله نساجی امروز تماس بگیرید.این مجله چند سال پیش کتابی رو چاپ کرد که مختص اصول بافندگی در فرش ماشینی بود،میتونید مستقیماً بخرید . کتاب خوبیه
یا علی

rafiee1514

عضو جدید
سلام دوستان وقت بخیر
لطفا اگر کسی تخصصی در رابطه با کاهش هرینس الیاف آکرلیک 130م م داره و میتونه به من کمک کنه بگه که باید چه کار کرد؟
درضمن فیلر گیری کاردینگ انجام شده و در بهترین حالت خود قرار گرفته اما باز هم هرینس ما کاهش پیدا نکرده/همچنین فاصله شانه تا غلطک تولید را هم به حد اقل رساندیم/و در رینگ نیز تا جایی که پارگی نخ افزایش پیدا نکند نمره شیطانک را افزایش داده ایم/اما باز هم هرینس ما زیاد است/اما در مورد اعمال تغییرات فینیشر اطلاعات زیادی نداریم/ممنون میشم اگر به من کمک کنید

ramin hajeb

سلام دوستان وقت بخیر
لطفا اگر کسی تخصصی در رابطه با کاهش هرینس الیاف آکرلیک 130م م داره و میتونه به من کمک کنه بگه که باید چه کار کرد؟
درضمن فیلر گیری کاردینگ انجام شده و در بهترین حالت خود قرار گرفته اما باز هم هرینس ما کاهش پیدا نکرده/همچنین فاصله شانه تا غلطک تولید را هم به حد اقل رساندیم/و در رینگ نیز تا جایی که پارگی نخ افزایش پیدا نکند نمره شیطانک را افزایش داده ایم/اما باز هم هرینس ما زیاد است/اما در مورد اعمال تغییرات فینیشر اطلاعات زیادی نداریم/ممنون میشم اگر به من کمک کنید
با سلام.من بیشتر پنبه و مخلوط با پلی استر کار کردم.تو سیستم ما به فرض اینکه مواردی که ذکر کردید درست باشه (موارد ذکر شده خودتان بسیار مهم است) یکسری موارد جزیی میماند که به ترتیب زیر است : با افزایش فاصله نیپ رل (فاصله بین غلتکها) در main draft و break draft الیاف کوتاه که باعث پرز میگردد ، کاهش می یابد . باید دقت داشته باشید که با افزایش این فاصله CV کمی افزایش می یابد .
با کاهش سرعت تولید هم در فلایر و در رینگ ، کاهش پرز را خواهیم داشت
کاهش فشار غلنکهای بالایی بر روی غلتکهای پایینی در ماشین کشش و رینگ بر کاهش پرز درنخ تولیدی موثر است .
افزایش تعداد فتیله در پشت پاساژ یک و دو ، از شش لا به هشت لا
انتخاب تاب مناسب
شرایط دما و رطوبت مناسب در بخش فلایر و رینگ
این موارد در ریسندگی الیاف کوتاه موثر است البته به همراه مواردی که خودتون ذکر کردید،میتونید بر روی ی تعداد چشمه خاص امتحان کنید ،شاید جواب بده .
یا علی

rafiee1514

عضو جدید
سلام.وقت بخیر.میخواستم بدونم برای کاهش ته بوبین در چله کشی چه تمهیداتی لازم است؟

ramin hajeb

سلام.وقت بخیر.میخواستم بدونم برای کاهش ته بوبین در چله کشی چه تمهیداتی لازم است؟
سلام.معمولاًدستگاهها،چه اتوکنرباشه(نخ رینگ)وچه اپن اند باشه دو درصد ما تلورانس اختلاف متراژ رو داریم.مگراینکه اپن اند یا اتوکنر شما دارای سیستم اکوپک و یا پروپک باشه.در اینصورت اختلاف متراژ شمابه حداقل میرسه.
نکته مهم اینه که در بخش ریسندگی متراژها اگر دقیق هم نیست اما به یکسان مختلف باشند . در بخش ریسندگی هم با توجه به نوع ماشین دلایل زیادی میتونه سبب ایجاد اختلاف متراژ بشه . شما باید بفرمائید نوع ماشینتون چیست تا دقیق تر بشه عوامل ایجاد کننده اختلاف متراژ فاحش رو بیان کرد .
یا علی

سلام : از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه و بگه نخ اسپان چیه؟؟ و یه جا دیدم نوشته نخ اسپان چینی 1/30 ؟ این نمره نخی که گفته واحدش چیه؟؟ و همچنین به نخ با نمره 1/30 ، نخ 64 هم گویند. نمره 64 واحدش چیه؟؟

همچنین در مورد نمره گذاری نخ ، کسی از دوستان جزوه ای دارن ؟ زبان اصلی باشه بهتره ، میخوام یاد بگیرم هر نخ رو با چه نمره ای باید بیان کنیم. متچکر.
آقای حاجب ممنون میشم شما هم راهنمایی کنید

ramin hajeb

سلام : از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه و بگه نخ اسپان چیه؟؟ و یه جا دیدم نوشته نخ اسپان چینی 1/30 ؟ این نمره نخی که گفته واحدش چیه؟؟ و همچنین به نخ با نمره 1/30 ، نخ 64 هم گویند. نمره 64 واحدش چیه؟؟

همچنین در مورد نمره گذاری نخ ، کسی از دوستان جزوه ای دارن ؟ زبان اصلی باشه بهتره ، میخوام یاد بگیرم هر نخ رو با چه نمره ای باید بیان کنیم. متچکر.
آقای حاجب ممنون میشم شما هم راهنمایی کنید
با سلام.
منظور از نخ اسپان،همان نخ کشدار است که در پارچه های جین زنانه اغلب استفاده میشه . منظور از 30/1 هم همون نمره نخ 30Ne انگلیسی تک لا است.(تعداد 840یاردها در یک پوند) و سی انگلیسی هم یعنی اگه سی تا 840یارد رو قیچی کنیم و روی هم بذاریم میشه یک پوند یا همون 453.6گرم.
نخهای پنبه ایی با نمره نخ انگلیسی
نخهای فیلامنتی با نمره نخ دنیر
نخهای سیستم پشمی و ریسندگی الیاف بلند با نمره نخ متریک بیان میشه .
در مورد سیستمهای نمره گذاری دو مطلب :شما بعنوان مهندس نساج حتماً حتماً باید اطلاع و اشراف کامل داشته باشید.برای آشنایی هم تو ی بخشهای ابتداء کتاب کسائیان اشاره شده.
یا علی