سوالات و مشكلات اندرويد

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور از خطر اینه که بعد از روت برنامه ها می تونن دسترسی کامل به هسته سیستم عامل و در نتیجه کل موبایل داشته باشن. برنامه هایی مثل جاسوس افزار و بد افزار و.... می تونن با آزادی بیشتری کنترل موبایل رو به دست بگیرن. بعد از روت باید موارد امنیتی رو رعایت کرد، هر برنامه ای و از هرجایی نصب نکرد.

ممنون از لطفتون:gol:.الان اندروید گوشی سامسونگی که می خوام روت کنم 6.0.1 هستش، نحوه روت کردنش فرق داره؟ بر طبق توضیحات سایت ارائه دهنده روت، می تونم اقدام کنم؟

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
ممنون از لطفتون:gol:.الان اندروید گوشی سامسونگی که می خوام روت کنم 6.0.1 هستش، نحوه روت کردنش فرق داره؟ بر طبق توضیحات سایت ارائه دهنده روت، می تونم اقدام کنم؟

من تا حالا سامسونگ نداشتم، سونی و جی ال ایکس روت کردم؛ که چند تا برنامه روت وجود داشت و من طبق راهنمایی های سایت و کاربراش مراحلشو پیش می رفتم.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. یه اپلیکیشن نصب کرده بودم رو گوشیم به اسم Sing!. این کار می کرد خیلیم خوب بود. الان یه مدته که اصلا نمیشد بازش کرد، چن روزیم هست که باز میشه ولی اصلا چیزی نمیاره. امکانش هست با فیلت....شک....باز بشه؟......اصلا چرا فیلترش کردن. چیزی نداشت که

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام. یه اپلیکیشن نصب کرده بودم رو گوشیم به اسم Sing!. این کار می کرد خیلیم خوب بود. الان یه مدته که اصلا نمیشد بازش کرد، چن روزیم هست که باز میشه ولی اصلا چیزی نمیاره. امکانش هست با فیلت....شک....باز بشه؟......اصلا چرا فیلترش کردن. چیزی نداشت که

خب تست کن با قند شکن.
از تو تنظیمات، بخش برنامه ها، کش (و اگر نیاز شد دیتا) برنامه رو پاک کن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب تست کن با قند شکن.
از تو تنظیمات، بخش برنامه ها، کش (و اگر نیاز شد دیتا) برنامه رو پاک کن.
:biggrin:.........ازتون ممنونم:gol:، آخه من همیشه فک می کنم قند شکن اینترنتو خالی می کنه:cry:.........برم امتحان کنم، اون دیتارم پاک کنم:w42:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. گوشی سونی اریکسون ویواز من عکساش پاک شده، میشه کاری کرد برشون گردونم؟:cry:. البته اندرویدی نیس متاسفانه....ولی لمسیه

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام دوستان. گوشی سونی اریکسون ویواز من عکساش پاک شده، میشه کاری کرد برشون گردونم؟:cry:. البته اندرویدی نیس متاسفانه....ولی لمسیه

با برنامه های ریکاوری نسخه کامپیوتر شاید بعضیاشو بتونی برگردونی. تا انجام این کار فایل جدیدی نریز تو گوشیت

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. امکانش هست توی تلگرام، لست سین رو برای مخاطبین خاص هم غیر فعال کرد؟ یه لست سین نوبادی داریم که برا همه آفلاین میکنه. و یه چنتا مخاطب رو می تونیم تو این حالت استثنا کنیم، درسته؟

امکانش هست اون چنتا مخاسب خاص هم مارو آفلاین بینن؟:w46:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام. امکانش هست توی تلگرام، لست سین رو برای مخاطبین خاص هم غیر فعال کرد؟ یه لست سین نوبادی داریم که برا همه آفلاین میکنه. و یه چنتا مخاطب رو می تونیم تو این حالت استثنا کنیم، درسته؟

سلام
متوجه نشدم دوست عزیز
منظورتون اینه که هیچکس نتونه اخرین بازدید شما رو ببینه؟
خب راهش اینه که برای هیچکس استثنا قائل نشید.

Major Geologist

کاربر ممتاز

خب اون چند تا مخاطب خاص رو از لیست مربوطه پاک کن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
متوجه نشدم دوست عزیز
بله منظورم همین بود. آخه یکی از فامیلامون که با من صمیمیه خواسته ببینه لست سینمو. منم نخواستم دلشو بشکنم و اینکه روم نشد بهش بگم نه:cry:.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
متوجه نشدم دوست عزیز

خداییش خوب توضیح داده بود. الکی میگین متوجه نشدم که دوباره بیاد پیام بذاره. :)

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
خداییش خوب توضیح داده بود. الکی میگین متوجه نشدم که دوباره بیاد پیام بذاره. :)

یعنی چی ؟
به این خاطر که خودش جواب خودشو داده بود خواستم مطمئن بشم!
دوباره پست گذاشتنش چه سودی به حال من داره؟

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من ی گوشی سونی دوال دارم الان، نمیدونم چرا حس میکنم ی مشکلی داره؟ دو سیمکارت اپراتورها میگن مشکلی نداره اما حسم میگه ی مشکلی وجود داره تو اسمس یا کال هاش :confused: و یا. شبکه های اجتماعی...
راهنمایی لطفا

GAME_OVER

کاربر فعال باشگاه ورزشی ,
کاربر ممتاز
سلام
گوشی من تو شارژ حوالی 50 درصد خاموش میشه و حتما باید به شارژ بزنم تا روشن شه
بعضی وقتا که با دوربین کار میکنم تو 70 درصد هم خاموش شده
یه بار روتش کردم و یه کاستوم رام روش نصب کردم البته قبلش از رام خودش که آندروید 6 بود بکاپ گرفتم.. با اون کاستوم رام خیلییی داغ میکرد و کلا دوسش نداشتم بکاپ رو ریستور کردم و دوباره رام خودشو گذاشتم نمیدونم این ربط داره به مشکل شارژش یا نه
مدلش HTC one m 8

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام من ی گوشی سونی دوال دارم الان، نمیدونم چرا حس میکنم ی مشکلی داره؟ دو سیمکارت اپراتورها میگن مشکلی نداره اما حسم میگه ی مشکلی وجود داره تو اسمس یا کال هاش :confused: و یا. شبکه های اجتماعی...
راهنمایی لطفا

درود
میشه دقیقن بفرمایید چه مشکلی دارد ؟

pandarm

کاربر بیش فعال
سلام
گوشی من تو شارژ حوالی 50 درصد خاموش میشه و حتما باید به شارژ بزنم تا روشن شه
بعضی وقتا که با دوربین کار میکنم تو 70 درصد هم خاموش شده
یه بار روتش کردم و یه کاستوم رام روش نصب کردم البته قبلش از رام خودش که آندروید 6 بود بکاپ گرفتم.. با اون کاستوم رام خیلییی داغ میکرد و کلا دوسش نداشتم بکاپ رو ریستور کردم و دوباره رام خودشو گذاشتم نمیدونم این ربط داره به مشکل شارژش یا نه
مدلش HTC one m 8

درود
بله کاستوم رام ها میتونن باعث ناپایداری در گوشی بشن ، به همین دلیل پیشنهاد میشه قبل از نصب کاستوم رام در xda از تاییدیه گرفتن اون رام توسط کاربران با سابقه مطمئن بشید.
به هر صورت میتونید با دانلود رام اصلی و فلش زدن مشکلاتتون رو برطرف کنید.

GAME_OVER

کاربر ممتاز
درود
بله کاستوم رام ها میتونن باعث ناپایداری در گوشی بشن ، به همین دلیل پیشنهاد میشه قبل از نصب کاستوم رام در xda از تاییدیه گرفتن اون رام توسط کاربران با سابقه مطمئن بشید.
به هر صورت میتونید با دانلود رام اصلی و فلش زدن مشکلاتتون رو برطرف کنید.
ممنون از پاسختون
اما من رام اصلی خودشو ریستور کردم و دوباره همه چی برگشت سر جاش
البته سرچ که زدم متوجه شدم چندنفر دیگه این مشکل رو با این گوشی و اندروید 6 دارن ممکنه اشکال کلا از این باشه و اندروید 6 رو این مدل گوشی این مشکل رو داشته باشه؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان من یه فولدر شامل تقریبا 500 تا عکس ریختم تو گوشیم. عکسا از 0 تا 500 نام گذاری شدن. ولی موقع باز کردن فولدر وقتی می خوام عکسارو بخونم - عکسای درسیه و روشون نوشته هست و باید به ترتیب باشه - عکسا نه از اول ردیف شدن نه از آخر، یه چیز قر و قاطی شده. مثلا صفحه 2 رو برده کنار صفحات 200 به بعد و بقیه صفحاتم همینجورین.
به نظرتون چجوری میتونم اینا و به ترتیب باز کنم تو گوشیم؟ در ضمن چون تعداد عکسا بسیار زیاده نمیشه بگم باشه الان صفحه یک و خوندم برم دو رو پیدا کنم!

GAME_OVER

کاربر ممتاز
سلام. دوستان من یه فولدر شامل تقریبا 500 تا عکس ریختم تو گوشیم. عکسا از 0 تا 500 نام گذاری شدن. ولی موقع باز کردن فولدر وقتی می خوام عکسارو بخونم - عکسای درسیه و روشون نوشته هست و باید به ترتیب باشه - عکسا نه از اول ردیف شدن نه از آخر، یه چیز قر و قاطی شده. مثلا صفحه 2 رو برده کنار صفحات 200 به بعد و بقیه صفحاتم همینجورین.
به نظرتون چجوری میتونم اینا و به ترتیب باز کنم تو گوشیم؟ در ضمن چون تعداد عکسا بسیار زیاده نمیشه بگم باشه الان صفحه یک و خوندم برم دو رو پیدا کنم!
تو اون فولدری که عکسا هستن منو رو باز کنید و گزینه sort یا sort by رو انتخاب کنید اونجا میتونید تعیین کنید عکسا بر اساس چی مرتب بشن .. اینی که شما میخواین Name (a to z میشه. یا بعضی گوشیا شاید فقط Name باشه..
اگه تو گالری همچین گزینه ای نداشت با فایل منیجر برید

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو اون فولدری که عکسا هستن منو رو باز کنید و گزینه sort یا sort by رو انتخاب کنید اونجا میتونید تعیین کنید عکسا بر اساس چی مرتب بشن .. اینی که شما میخواین Name (a to z میشه. یا بعضی گوشیا شاید فقط Name باشه..
اگه تو گالری همچین گزینه ای نداشت با فایل منیجر برید
سلام ممنون از راهنماییتون:gol:. ببخشید چون تو عکسا گزینه sort نداره گوشی من، طبق حرفی که فرمودین رفتم از دانلود منیجر sort کنم که این گزینه رو داشت و name هم داره البته فقط name نوشته، ولی جالبه هر گزینه ای که انتخاب کردم ترتیب عکسا اصلا تکون نخورد! چه بر اساس نیم چه بر اساس تایپ چه بر اساس دیت، روند عکسا همون قبلیه. ینی اول 400 بعد 402 بعد یهویی 10 و همینجوری الا آخر! ینی گوشیم خراب شده؟ من الان عکسای فولدر رو تو سیستم rename کردم می خوام بریزم تو گوشی ببینم این دفه چجوری میشه. ممنون میشم بازم پیشنهادی به ذهنتون رسید بگین لطفا:w27:
روشی که گفتم رو امتحان کردم ینی از اول رینیم کردم بازم همونجوریه. :cry:

آخرین ویرایش:

ترانه3

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده خیلی به کمکتون نیاز دارم
یه رم 8 گیگی روی گوشیم دارم که چهار ماهی هست بدون مشکل بود اما امروز که نگاه کردم دیدم اصلا بالا نمیاد انگاری اصلا روگوشیم رم ندارم
چکار کنم بالا بیاد اطلاعات خیلی مهمی توش دارم تو را خدا راهنماییم کنید

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. یه ماهه موقع استفاده از هر اپی تو گوشیم اون اپه ارور میده که گوگل پلی سرویس رو آپدیت کن. همه اپای خارجی از کار افتادن با همین ارور. میرم آپدیتش کنم میگه ساین کن تو گوگل اکانت، ساین میکنم اصلا فایده نداره. حتی نمیتونم از پلی استور استفاده کنم. تو بخش ستینگ و اپ برا گوگل پلی استور هم برا من گزینه آپدیت نداره (روشی که تو نت نوشته برا آپدیتش) فقط آنیستال داره. حالا من چیکار کنم؟ چجوری درست کنم اینو؟

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام. یه ماهه موقع استفاده از هر اپی تو گوشیم اون اپه ارور میده که گوگل پلی سرویس رو آپدیت کن. همه اپای خارجی از کار افتادن با همین ارور. میرم آپدیتش کنم میگه ساین کن تو گوگل اکانت، ساین میکنم اصلا فایده نداره. حتی نمیتونم از پلی استور استفاده کنم. تو بخش ستینگ و اپ برا گوگل پلی استور هم برا من گزینه آپدیت نداره (روشی که تو نت نوشته برا آپدیتش) فقط آنیستال داره. حالا من چیکار کنم؟ چجوری درست کنم اینو؟

یه اسکرین شات بفرمستید ببینم متن ارور و خطاش رو

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

به صورت پیش فرض پس از ساین این گمانم با wifi شروع به بروز رسانی میکنه .حتی تنظیماتش رو می تونید برای بروز رسانی روی never بذارید .خیلی اعصاب خرد کن هست. همش شروع update میکنه (پس از sign in)

بالا