سوالات و مشكلات اندرويد

Major Geologist

کاربر فعال تالار موبایل ,
کاربر ممتاز
سلام
من یه گوشیه سامسونگ اندرویدی خریدم و یه مموری کارت 16 گیگ هم گرفتم
اما نمیتونم تو مموری کارت تغییراتی انجام بدم
مثلا نمیتونم فایلی را حذف کنم یا فایلی را جا به جا کنم

با یه مموری دیگه تست کنید اگر کار کرد پس مشکل از مموریه شماس.
1 بار هم فرمتش کن شاید درست شد.

aa-amini

عضو جدید
سلام بچه ها…اندرویدگوشیم ۴/۴kitkate هستش…ولی موقعی که نصب شد بعد از نصب اینستا میخام تو اینستا یه پیج واکنم دوتا گزینه که یکی با ایمیله یکیم با فیس بوک…من ایمیلمو که میدم بعدش next رو میزنم ارور میده هر چی میرنم…
پیغامشم اینه an unknown eror occurred
چکار باید بکنم که نصب بشه خسته شدم:(

eghbali66

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قفل و باز کردن صفحه گوشی

قفل و باز کردن صفحه گوشی

سلام. خوبین؟
من یه برنامه برای اندروید میخام که با زدن یک دکمه بر روی صفحه کلید، صفحه گوشی رو قفل و یا باز کنه. من یه برنامه رو دانلود کردم، ولی فقط قفل میکرد و برای باز کردنش باید از کلید Power استفاده میکردی.
متشکرم

*monna

عضو جدید
سلام یه سوال داشتم اندرویدم فارسی و ورژن چهار هست با این حال وقتی صفحات مرورگری رو که ذخیره می کنم در مراجعات بعدی مطالب به صورت خرچنگ قورباغه دیده میشه بفرمایید مشکل کجاست و چطور رفعش کنم ممنون

satelo

عضو جدید
سلام دوستان عزیز، من گوشی سامسونگ اس 5 کار کرده خریدم الان دو روزه که دستمه سه بار یهویی خاموش شده و بایستی یاتری رو در بیارم تا بتونم دوباره روشنش کنم، لطف میکنید راهنماییم کنید.

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز، من گوشی سامسونگ اس 5 کار کرده خریدم الان دو روزه که دستمه سه بار یهویی خاموش شده و بایستی یاتری رو در بیارم تا بتونم دوباره روشنش کنم، لطف میکنید راهنماییم کنید.

اولین اقدام ریست فکتوری کردن گوشیه. (ترجیحاً داده های حافظه داخلی گوشی همزمان با ریست فکتوری پاک بشن.) مموری کارتت رو هم با کامپیوتر و آنتی ویروس اسکن کن.

SEMINAR

کاربر فعال
سلام
من صفحه گوشیم کوچیکه موقع چت، تایپ کردن و وب گردی از انگشت اشاره و شصت استفاده میکنم
برای همین زیاد درد میگیره!!!
یه سوال: راهی نداره بدون انگشت با صفحه کار کنیم؟
یادمه قدیما یه چیز قلمی مثله مداد بود استفاده می کردیم آیا الان هم تو بازار هستش؟؟

پیشاپیش ممنون

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام
من صفحه گوشیم کوچیکه موقع چت، تایپ کردن و وب گردی از انگشت اشاره و شصت استفاده میکنم
برای همین زیاد درد میگیره!!!
یه سوال: راهی نداره بدون انگشت با صفحه کار کنیم؟
یادمه قدیما یه چیز قلمی مثله مداد بود استفاده می کردیم آیا الان هم تو بازار هستش؟؟

پیشاپیش ممنون

بله هنوزم قلم هست. البته اون قلمای قدیمی رو این صفحه نمایشای جدید کار نمی کنه. تکنولوژی صفحه نمایشای جدید فرق می کنه. هنگام خرید گوشیتم ببر تست کن اگردرست کار کرد بخر.
یه راه دیگه هم هست، تایپ صوتی کیبوردتو فعال کنی، به اینترنت وصل باشی، با انتخاب دکمه تایپ صوتی روی کیبورد می تونی صحبت کنی و گوشی تایپ کنه. اما زبان فارسیش ایرادهایی داره. یکی اینکه زبان محاوره رو تشخیص نمیده و باید کتابی صحبت کنی، دوم اینکه خیل شمرده و واضح باید بگی، وگرنه کلمه اشتباه تایپ می کنه.
راه سومی هم هست که من تست نکردم. نرم افزار گوگل هند رایت رو دانلود کنی، زبان فارسیشو دانلود کنی، با انگشت یا قلم رو صفحه بنویسی (مثل حالت نوشتن با مداد روی کاغذ) نرم افزار تایپ شدشو بهت میده.

masoodxl

عضو جدید
سلام
گوشی سونی اریکسون اکسپریا ری دارم
میخوام فایل منیجر رو دانلود کنم.دانلود نمیشه!
اینترنتم مشکلی نداره!!!
فایل منیحر رو از طریق لپ تاپ هم که میخوام کپی کنم بازم کپی نمیشه!
لطفا کمکم کنید.با تشکر

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام
گوشی سونی اریکسون اکسپریا ری دارم
میخوام فایل منیجر رو دانلود کنم.دانلود نمیشه!
اینترنتم مشکلی نداره!!!
فایل منیحر رو از طریق لپ تاپ هم که میخوام کپی کنم بازم کپی نمیشه!
لطفا کمکم کنید.با تشکر

از خالی بودن حافظه داخلی و مموری کارت به مقدار کافی اطمینان حاصل کن.
از گوگل پلی یا بازار یا مایکت دانلود کن.

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
والا دیگه فکر نکنم کسی خدماتی به این گوشیها بده
ولی مغازه ها فلشش میکنن درست میشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:...گوشی من هر وقت دلش خواست، عکسای بخش camera را رو پاک می کنه، الان دومین باره میبینم بخش camera خالی شده:(. اولین بار تقریبا یه سال بعد از خرید گوشی بود، دومین بارم که عکسارو حذف کرد یه ماه بعد از بار اول بود. مشکل از کجاست؟:cry:
پ.ن: با ریکاوری همه عکسا برنمیگرده ،بعضیاشم ناقص ریکاوری میشه

مولتی متر

عضو جدید
سلام
گوشی هواوی y530 دارم تقویمش میلادی هست.چجوری میشه تقویمش رو روی شمسی تنظیم کرد؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام:gol:...گوشی من هر وقت دلش خواست، عکسای بخش camera را رو پاک می کنه، الان دومین باره میبینم بخش camera خالی شده:(. اولین بار تقریبا یه سال بعد از خرید گوشی بود، دومین بارم که عکسارو حذف کرد یه ماه بعد از بار اول بود. مشکل از کجاست؟:cry:
پ.ن: با ریکاوری همه عکسا برنمیگرده ،بعضیاشم ناقص ریکاوری میشه

از تمام اطلاعاتت بک آپ بگیر. گوشی رو ریست فکتوری کن. بعد به مرور طی چند روز برنامه نصب کن. اگر مشکل از یکی از برنامه هات باشه، بدین طریق متوجه میشی کدوم برنامه اختلال ایجاد کرده.
فرضیه: شاید هم حافظه داخلی گوشیت که پر میشه، گوشی شروع می کنه اطلاعات قبلی رو پاک کردن. مثلا عکس جدید که می گیری جایگزین عکس قبلی میشه.

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام
گوشی هواوی y530 دارم تقویمش میلادی هست.چجوری میشه تقویمش رو روی شمسی تنظیم کرد؟

فکر نکنم پیش فرض تقویم شمسی داشته باشه. برنامه Persian Calendar رو از کافه بازار دانلود کن. یکی از بهترین تقویم های فارسیه

مولتی متر

عضو جدید
سلام.یه‌موبایل‌هست‌بغل سمت راست‌ به اندازه نیم سانت از بالا تا پایین لمس‌اون‌کار‌نمیکنه.قابل تعمیره؟‌ ممکنه از ضد ضربه باشه؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. وقتی برا گوشی سامسونگ گلکسی J5 تم دانلود می کنم، موقع نصب تم، نصب میشه ولی تم به جای اینکه وسط صفحه بیفتی یه وری میشه. ینی مثلا یک سوم تصویر تم مشخص نمیشه. میتونین بگین مشکل از کجاس؟بیبینین.....:cry:
http://s6.picofile.com/file/8255410442/IMG_20160612_003528.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255410650/IMG_20160612_020349_678.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255410550/IMG_20160612_003558.jpg

پ.ن: دوستان ببخشید عکسارو همینجا آپ نکردم، صفحه فایل ضمیمه رو به عنوان پاپ آپ میشناسه، باز نمیکنه. دو تا عکس اولی موقع نصب تمه، آخریه چیزیه که باید باشه ولی اینوری نمیشه.

آخرین ویرایش:

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام دوستان:gol:. وقتی برا گوشی سامسونگ گلکسی G5 تم دانلود می کنم، موقع نصب تم، نصب میشه ولی تم به جای اینکه وسط صفحه بیفتی یه وری میشه. ینی مثلا یک سوم تصویر تم مشخص نمیشه. میتونین بگین مشکل از کجاس؟بیبینین.....:cry:
http://s6.picofile.com/file/8255410442/IMG_20160612_003528.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255410650/IMG_20160612_020349_678.jpg
http://s7.picofile.com/file/8255410550/IMG_20160612_003558.jpg

پ.ن: دوستان ببخشید عکسارو همینجا آپ نکردم، صفحه فایل ضمیمه رو به عنوان پاپ آپ میشناسه، باز نمیکنه. دو تا عکس اولی موقع نصب تمه، آخریه چیزیه که باید باشه ولی اینوری نمیشه.

J5
یه تم دیگه رو امتحان کردی؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
J5
یه تم دیگه رو امتحان کردی؟
:biggrin:...همون که میگین جناب مهندس:D......تمایی که برا گوشی هواوی (امیدوارم درست گفته باشم;)) نصب میشه روش قشنگ میشینه. تم کاپ کیک صورتی و اینا.....ولی اونایی که از تم استور دانلود می کنم همینجورین. عکسارم نگا کرده باشین دو تا تم مختلف گذاشتم که ناقص میفته:cry:

Major Geologist

کاربر ممتاز
:biggrin:...همون که میگین جناب مهندس:D......تمایی که برا گوشی هواوی (امیدوارم درست گفته باشم;)) نصب میشه روش قشنگ میشینه. تم کاپ کیک صورتی و اینا.....ولی اونایی که از تم استور دانلود می کنم همینجورین. عکسارم نگا کرده باشین دو تا تم مختلف گذاشتم که ناقص میفته:cry:

گوشیت سامسونگه، تمای هوآوی؟
مگه تم های مخصوص خود سامسونگ رو نصب نمی کنی؟
من تا حالا سامسونگ نداشتم و از جزئیات سامسونگ خبر ندارم. اما تو سونی و ال جی، هر گوشیی تمهای مخصوص به خودشو داره. تم سونی رو ال جی نصب نمیشه. مگر لانچر نصب کرد تا شکل و شمایل کل گوشی رو عوض بکنه. سامسونگ هم قاعدتاً تم های مخصوص خودش رو تو فروشگاه برنامه هاش داره.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
گوشیت سامسونگه، تمای هوآوی؟
مگه تم های مخصوص خود سامسونگ رو نصب نمی کنی؟
من تا حالا سامسونگ نداشتم و از جزئیات سامسونگ خبر ندارم. اما تو سونی و ال جی، هر گوشیی تمهای مخصوص به خودشو داره. تم سونی رو ال جی نصب نمیشه. مگر لانچر نصب کرد تا شکل و شمایل کل گوشی رو عوض بکنه. سامسونگ هم قاعدتاً تم های مخصوص خودش رو تو فروشگاه برنامه هاش داره.
محض احتیاط یه دونه تم هواوی نصب کردم ببینم اونم نصفه نیمه میشه یا نه (البته قبلش لانچر نصب کردم)، که تم هواوی اوکی بود. وگرنه تمای سامسونگ خب بهتره دیگه. خوشگلترن
. الان مشکلم فقط همینه که مثه عکسی که گذاشتم تما چپکی میفتن

bobat

عضو جدید
سلام.کسی هست برنامه نویسی اندروید بلد باشه؟ یه ایده دارم یه نفر میخوام ایدمو بهش بگم نرم افزارشو بسازه بفروشیم مشارکتی. اگه کسی هست پیام خصوصی بده

ab 84

عضو جدید
سلام دوستان
من يه گوشي سامسونگ دارم كه صفحه كي بورد اون مشكل پيدا كرده. مثلا براي تايپ يه پيغام اگه بخوام يه كلمه انگليسي بنويسم زبان نوشتن همونجا عوض نميشه و بايد برم توي قسمت تنظيمات گوشي اونجا زبان رو عوض كنم بعد بيام يه كلمه انگليسي رو بنويسم دوباره برگردم تنظيمات و زبان رو فارسي كنم.
كسي براي رفع اين مشكل راه حلي داره؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من يه گوشي سامسونگ دارم كه صفحه كي بورد اون مشكل پيدا كرده. مثلا براي تايپ يه پيغام اگه بخوام يه كلمه انگليسي بنويسم زبان نوشتن همونجا عوض نميشه و بايد برم توي قسمت تنظيمات گوشي اونجا زبان رو عوض كنم بعد بيام يه كلمه انگليسي رو بنويسم دوباره برگردم تنظيمات و زبان رو فارسي كنم.
كسي براي رفع اين مشكل راه حلي داره؟

از منوی تنظیمات کیبورد، بخش زبان ها، تیک زبان فارسی و انگلیسی رو بزن.

noosheen1

عضو جدید
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
کسی میدونه داشتن حساب گوگل در اندروید چه مزایایی داره؟
اگه کسی رمز این حساب داشته باشه می تونه به اطلاعاتی که روی گوشی داریم دسترسی داشته باشه؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
کسی میدونه داشتن حساب گوگل در اندروید چه مزایایی داره؟
اگه کسی رمز این حساب داشته باشه می تونه به اطلاعاتی که روی گوشی داریم دسترسی داشته باشه؟

واسه استفاده از فروشگاه برنامه های گوگل، سرویس جیمیل، گوگل درایو، گوگل مپس، گوگل پلی گیمس و بعضی از برنامه های جانبی نیاز به حساب گوگل داری
اگه تأیید هویت دو مرحله ای رو فعال کرده باشین، حتی با در دست داشتن پسوورد عبورتون هم کسی نمی تونه وارد حساب شه. با در اختیار داشتن رمز این حساب به پاره ای از اطلاعات مانند شماره تلفن های سینک شده با گوگل، فایلهای ذخیره شده در گوگل درایو و.... میشه دسترسی داشت.

noosheen1

عضو جدید
واسه استفاده از فروشگاه برنامه های گوگل، سرویس جیمیل، گوگل درایو، گوگل مپس، گوگل پلی گیمس و بعضی از برنامه های جانبی نیاز به حساب گوگل داری
اگه تأیید هویت دو مرحله ای رو فعال کرده باشین، حتی با در دست داشتن پسوورد عبورتون هم کسی نمی تونه وارد حساب شه. با در اختیار داشتن رمز این حساب به پاره ای از اطلاعات مانند شماره تلفن های سینک شده با گوگل، فایلهای ذخیره شده در گوگل درایو و.... میشه دسترسی داشت.

من نمی دونم تایید هویت دو مرحله ایی فعال کردم یا نه؟ چطوری باید متوجه شم ؟
این و غیره ایی که نوشتید یعنی به عکسای روی گوشی یا مثلا هیستوری مرورگر گوشیمون هم میتونه دسترسی داشته باشه؟

Major Geologist

کاربر ممتاز
من نمی دونم تایید هویت دو مرحله ایی فعال کردم یا نه؟ چطوری باید متوجه شم ؟
این و غیره ایی که نوشتید یعنی به عکسای روی گوشی یا مثلا هیستوری مرورگر گوشیمون هم میتونه دسترسی داشته باشه؟

اگه عکساتو تو گوگل درایو نریخته باشی، هیچکس نمی تونه با جیمیل به عکسات دسترسی پیدا کنه.
در مورد هیستوری دقیقا اطلاع ندارم؛ اگه از کروم اندروید استفاده کنی شاید به هیستوری بشه دسترسی پیدا کرد. بازم میگم اینو دقیق نمی دونم.

بالا