سوالات و مباحث خود از درس های "مدار منطقی " و "معماری کامپیوتر " را اینجا مطرح کنید

sahar darvish

عضو جدید
یک شیفت رجیستره 4 بیتیه یونیورسال با استفاده ار دی فیلیپ فلاپ و گیت هایه منطقی به همراه یک شمارنده 8 بیتی با استفاده از تی فیلیپ فلاپ وگیت های منطقی طراحی کنید.

ز.فتح الهی

عضو جدید
سوال از فصل حافظه کتاب معماری پوران

سوال از فصل حافظه کتاب معماری پوران

سلام .بچه های عزیز من ی سوال دارم از فصل حافظه معماری پوران خیلی روی این سوال فک کردم واقعا عذابم میده:( نمیتونم حلش کنم.هر کسی اگه این سوال رو بلده خاهشا جواب بده .
سوالم اینه:فرض کنید یک ماتریس دارای 4سطر و 8 ستون که هر عنصر آن یک کلمه است به صورت ستونی از آدرس 1000تا 1031در حافظه اصلی ذخیره شده است.کش شامل 8بلاک 2 کلمه ای است.اگر پردازنده سطر اول و دوم ماتریس را به ترتیب بخواند،در نگاشت های direct -fully associative -2-way set associativeنرخ برخورد را بیابید و در هر روش چن درصد کش استفاده می شود؟سیاست جایگزینی LRU است.

saeed289

عضو جدید
سلام دوستان .کسی میتونه تست بافر 3 حالته مدار منطقی و تست آخر مدار منطقی را برای من توضیح بده چطور حل میشه؟ جواب تشریحی پارسه کمکم نکرد.!!ممنون.122.JPG545.JPG

آخرین ویرایش:

masoud.vernal

عضو جدید
سلام اگه کسی سوالات به همراه پاسخ تمرینات مدارمنطقی رو داره ممنون میشم لینک واسه دانلود بذاره
سوالات کنکور و پاسخ تشریحیش هم کسی داشت دسش درد نکنه

alirezabedi

عضو جدید
سلام دوستان
یک سوال از درس معماری کامپیوتر داشتم. ممنونتون میشم اگه کمکم کنید.

سوال» نحوه طراحی ثبات بر اساس فیلیپ فلاپ D؟؟ (D F.F)

محمد070

عضو جدید
سلام.
دوتا سوال داشتم ، مربوط به آز مدار منطقیه.

1) با استفاده از آی سی 74155 که شامل دوتا دیکدر 4*2 می باشد، یک دیکدر 8*3 بسازید.

2) تابع زیر را با استفاده از مالتی پلکسر 74151 پیاده سازی کنید(بدون ساده سازی)

( F (A,B,C,D)= Σ ( 1,3,4,11,12,13,14,15

آخرین ویرایش:

محمد070

عضو جدید
سلام.
دوتا سوال داشتم ، مربوط به آز مدار منطقیه.

1) با استفاده از آی سی 74155 که شامل دوتا دیکدر 4*2 می باشد، یک دیکدر 8*3 بسازید.

2) تابع زیر را با استفاده از مالتی پلکسر 74151 پیاده سازی کنید(بدون ساده سازی)

( F (A,B,C,D)= Σ ( 1,3,4,11,12,13,14,15
جواب سوال یک رو با پروتئوس شبیه سازی کردم، به گمانم درست باشه،
فایل شبیه سازی رو بعدا آپلود میکنم، دوستانی که پروتئوس دارن رو سیستمشون، یه چک کنن ببینن درسته؟!

بالا