سوالات و رفع اشکال نرم افزار Lumion

معمار ایرانی

عضو جدید
هرکی سوال در مورد نرم افزار لومیون داره بپرسه آماده کمک کردن به شما دوستان عزیز معمار هستم
در آینده نزدیک پست آموزش نرم افزار لومیون رو هم میزارم
;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Dreamer Girl

عضو جدید
سوالات و رفع اشکال نرم افزار Lumion

سلام دوستان..آیا کسی هست که تجربه کار با نرم افزار lumion و داشته باشه؟!آیا Lumion از اسکچاپ پشتیبانی میکنه!؟
خیلی ممنون میشم اگه کسی اطلاعی داره خبر بده.

mehran_west

عضو جدید
سلام دوستان..آیا کسی هست که تجربه کار با نرم افزار lumion و داشته باشه؟!آیا Lumion از اسکچاپ پشتیبانی میکنه!؟

درود بر شما دوست گرامی
بله، لومیون از اسکچ آپ پشتیبانی می کنه. به راحتی می تونید فایل 3D اسکچ آپ تون رو توی لومیون ایمپورت کنید.

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز

lumionاز همه نرم افزارهای معماری مثل revit 3max و و... پشتیبانی میکنه نرم افزار فوق العادهای برای رندر

younesshamsi

عضو جدید
ولی من یه جایی خوندم که نوشته بود متریالهای مکس رو نمیشناسه-واقعیت داره؟

معمار ایرانی

عضو جدید
آره دوست عزیز ی خلاصه ای از اون و چند نمونه از کاراش رو در قسمت تایپنگ آموزش نرم افزار معماری گذاشتم بازم سوالی داشتی میتونی برام پیام بزاری
معمار ایرانی

younesshamsi

عضو جدید
بردن مدل به lumion

بردن مدل به lumion

سلام دوستان
چطور باید مدل رو از مکس به لومیون برد تا همه ی متریالهایvrayبه برنامه منتقل شوند
لطفا راهنمایی کنید
تشکر.

معمار ایرانی

عضو جدید
سلام دوستان
چطور باید مدل رو از مکس به لومیون برد تا همه ی متریالهایvrayبه برنامه منتقل شوند
لطفا راهنمایی کنید
تشکر.

سلام دوست عزیز
به 4روش میتونید این کار رو انجام بدید و آبجکت تون رو انتقال بدید
1 اینکه آبجکت رو خروجی 3ds بگیرید و وارد لومیون کنید مشکل این روش اینکه پس از انتقال آبجکت تون با رنگ واقعی وارد نمیشه
2روش دوم با فرمت fex خروجی بگیرید و رنگ ها واقعی اندولی در اشکال پیچیده جواب نمیده
3در این روش آبجکتها رو انتخاب میکنید از قسمت متریال ادیتور بهشون رنگ می دیدو با فرمت fex خروجی میگیرید
4 حرفه ای ترین روش این است که طرح تون رو با فرمت max سیو کنید و فایل تون رو در نرم افزار لومیون با فرمت مکس از قسمت ایمپورت بازش کنید نرم افزار مکس باهاش باز میشه که کمی سیستم رو سنگین میکنه
بازم سوالی داشتید بگید
موفق باشید
در زمن متریال نیاز نیست چون خود لومیون متریال ها رو مثل لومیون نمیشناسه و خودش متریال آبجکت کامل داره و نیازی به متریال نداره شما فقط مدل تون رو درست کنیذ وبه هر قسمت رنگ تخصیص بدید مثلا چهار چوب پنجره یک رنگ وپنجره یک رنگ شما با متریال دادن بیشتر مدل خود تون رو سنگین میکنید و کار رو برای سیستم تون دشوار چون تمام بار بر روی دوش گرافیک و سی پی یو دخالت نداره:)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

younesshamsi

عضو جدید
میخوام مدلمو ببرم از مکس به لومیون

میخوام مدلمو ببرم از مکس به لومیون

میخوام مدلمو ببرم از مکس به لومیون ومیخوام همه ی متریالهام کهVRAYهستند حفظ بشن چیکار باید بکنم ؟
لطفا کامل راهنماییم کنید.

معمار ایرانی

عضو جدید
میخوام مدلمو ببرم از مکس به لومیون ومیخوام همه ی متریالهام کهVRAYهستند حفظ بشن چیکار باید بکنم ؟
لطفا کامل راهنماییم کنید.
این آدرس سایتی که می خواستید http://free-downloadz.net/free/autodesk material converter 2.5 download

ولی مهندس عزیز شما همون توری که خودتون گفتید گفتید رندر در ویری کاملا متفاوت درسته چون طراحی شده برای واقعی سازی تازه با فرمت jpg درسته بعدا
لومیون اصلا عملیات رندرینگ توش وجود نداره چون چون اصلا cpu توش دخالت نداره تمام بار سیستم و نرم افزار بر دوش گرافیک gpu این هنر شماست که تو نرم افزار لومیون بتونید تمام کاراکتراتون رو واقعی کنید همه چیز به صورت طبیعی وجود داره این قدرت نگاه شما به این نرم افزار که اون رو با ابزار هاش متفاوت میکنه
:)

younesshamsi

عضو جدید
نحوه ی نصب autodesk material converter

نحوه ی نصب autodesk material converter

دوست عزیز از اینکه بهم کمک کردی ازت تشکر میکنم ولی برای نصب این برنامه باید اینترنتم وصل باشه یا نه ویه سوال دیگه که دارم اونم اینه که برای کدوم ورژنهای مکس این برنامه رو میتونم نصب کنم
وبرای نصب این برنامه ثبت نام وچیزی مثل اون لازم نیست؟

معمار ایرانی

عضو جدید
دوست عزیز از اینکه بهم کمک کردی ازت تشکر میکنم ولی برای نصب این برنامه باید اینترنتم وصل باشه یا نه ویه سوال دیگه که دارم اونم اینه که برای کدوم ورژنهای مکس این برنامه رو میتونم نصب کنم
وبرای نصب این برنامه ثبت نام وچیزی مثل اون لازم نیست؟

http://www.3dstudio.nl/producten/maxscripts/autodesk-material-converter

younesshamsi

عضو جدید
منو سرکار گذاشتی اونجا که لینگی برای دانلود نیست یه قسمتی هست که آدرس ایمیل می خواد اونجا هم رفتم فقط میری و وارد ایمیلت می شی همین؟اگه خودت فایلشو داری آپ کن دانلود کنم نداری بابت کمکت ممنون.

معمار ایرانی

عضو جدید

myfanet

عضو جدید
با درود فروان خدمت اساتید محترم
می خواستم یادگیری لومیون رو شروع کنم
چند تا سوال از خدمتتون داشتم
اول اینکه بنظرتون واسه کارهای معماری پلاگین وی ری بهتره یا لومیون ؟
خب لپ تاپی که من میخوام باهاش لومیون کار کنم این مشخصات رو داره
Name : Acer Cpu : Core I 7 Graphic : AMD RADEON HD 8750m Ram : 8 gb
همجنین با این سیستم بنظرتون از نظر سرعت و کارایی وی ری گزینه اول هستش یا لومیون ؟
همچنین شایعاتی از بعضیا شنیدم که مثلا اگر سیستم ضعیف باشه باعث میشه مثلا CPU بسوزه
منتظر پاسخ شما گرانمایه ها هستم .

معمار ایرانی

عضو جدید
با درود فروان خدمت اساتید محترم
می خواستم یادگیری لومیون رو شروع کنم
چند تا سوال از خدمتتون داشتم
اول اینکه بنظرتون واسه کارهای معماری پلاگین وی ری بهتره یا لومیون ؟
خب لپ تاپی که من میخوام باهاش لومیون کار کنم این مشخصات رو داره
Name : Acer Cpu : Core I 7 Graphic : AMD RADEON HD 8750m Ram : 8 gb
همجنین با این سیستم بنظرتون از نظر سرعت و کارایی وی ری گزینه اول هستش یا لومیون ؟
همچنین شایعاتی از بعضیا شنیدم که مثلا اگر سیستم ضعیف باشه باعث میشه مثلا CPU بسوزه
منتظر پاسخ شما گرانمایه ها هستم .

سلام
دوست عزیز من پیام شما رو دیدم شما در درجه اول نبیاید به یک نرم افزار بسنده کنید اگاهی هرچه بیشتر شما در نرم افزار های معماری باعث توانایی بیشتر شما میشه واما در مورد نرم افزار پلاگین ویری ویری برای تبدیل محیط مدل شده شما در معماری است و برای تبدیل هرچه بیشتر محیط به کار میره که cpu سیستم و رم اون دخالت دارند ولی در لومیون این مقوله نیست وتما فشار بر روی گرافیک سیستم و باید گرافیک بالای 2 داشته باشید وحالا بعضی از سیستم ها گرافیک خود شون رو شیر میکنند برروی رم واز اون استفاده میکنند و لو میون توانایی و سرعتبسیار بالایی برای یک معمار فراهم میکنه و این توانایی رو بیشتر پیدا میکنید که سریع تر به مقصود برسید ولی ویری اینظور نیست لومیون مانند ویری توانایی واقعی سازی مخصوصا در محیط داخلی رو نداره ولی شما مانند یک نقاش هستید میتونید یک نقاشیی رو واقعیی تر بکشید و یک نقاش دیگر مانند شما با همان رنگ قلم نمیتواند چرا چون مهارت لازم را ندارد پس لومیون مهارت خود را باید افرایش دهید
باز هم سوالی بود در خدمتم

muho

عضو جدید
سلام
ایا لومیون فقط برای ساخت انیمیشن به کار میره ویا میشه خوروجی با پشوند هی مخصوص عکس هم داشت ممنون میشم راهنماییم کنید

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
لومیون روی سیستم من نصب نمیشه مشکل از ویندوز 7 است؟ شنیدم که رو 7 نصب نمیشه درسته؟

معمار ایرانی

عضو جدید
همون گرافیک 2 به بالا که گفتید اما کار نمیکنه

باسلام
دوست عزیز نمیدونم چه پیغامی میده
بعد اگر پیغامی نمیده 2 تا مشکل وجود داره 1 اینکه شما باید روی صفحه دسکتاب راست کلیک کنید معمولا نرم افزار گرافیک شما اونجا مشخص میشه و برید فایل exe اون رو در مسیر نصب مشخص کنید واون رو در نرم افزار گرافیک تون اد بشه معمولا با این روش مشکلش حل میشه اگر باز هم نشد مشکل یا از خود فایل های نرم افزار است یا اینکه ویندوز شما گرافیکش آپدیت نیست بستگی داره دانلودی باشه یا نه
بازم کمکی خواستید در خدمتم

آخرین ویرایش:

oxsin

عضو جدید
سلام
برای رندر داخلی و خارجی 3dmax بهمراه ویری بهتره یا لومیون ؟
سوال من برای کسی که معماری هست !

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

برا رندر داخلی و خارجی فوق العاده از وی ری استفاده کنید

اما در کل لومیون برا خارجی جوابه و به درد داخلی خیلی نمیخوره در ضمن برا لومیون یا حتی وی ری از نرم افزار هایی مثل رویت و اسکچاپ هم میتونید استفاده کنید حتما نیازی نیس تری دی باشه

معمار ایرانی

عضو جدید
سلام
باسلام
این دونرم افرارکاربردهاشون باهم فرقداره ومسیرکیفیتیشون هم فرق میکنه ولیه بهتره که شما از مکس استفاده کنید
چون گرفتن رندرداخلی باکیفیت :)در لومیون مهارت و تکرار مستمر میخواد

niza32

عضو جدید
سلام من چند تا سوال در مورد لومیون داشتم امیدوارم کسی باشه کهه بهم کمک کنه
اول اینکه چه جوری میتونم فایل رویتمو ببرم تو لومیون؟
دوم اینکه برای افزایش سرعت لومیونم باید چیکار کنم؟:que:

melibeli

عضو جدید
salam,bebakhshid man taze lumion ro nasb kardam mikhastam bebinam be windows8 bya 7 budan rabt dare? man laptopam lenovo Y510 e vali be vozuh neshun nemide
shoma mitunin rahnamayim konin k moshkel az kojast

shayan@

عضو جدید
سلام مهندس
چطور مدل رویتمو به لومیون انتقال بدم
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

غیر از روشی که باید خروجیdwg بگیرم بعد اونو ببرم اسکچاپ بدش به هر متریال رنگ خاصی بدم بدش خروجی بگیرم بدش اونو ببرم در لومیون ....

آخرین ویرایش:

sepide_m

عضو جدید
دوستان نحوه انتقال revitبه lumion رو میخوام.یعنی بردم تو luminولی همه متریالاش یکی شده هیچ کاریش نمیتونم بکنم لطفا راهنمایی کنید.

بالا