سوالات و در خواست ها در رابطه با فیزیک

parastoo93

عضو جدید
سلام دوستان،کسی میدونه کتاب مغناطیس نوشته Morish رو از کجا میتونم دانلود کنم؟تشکر فراوان

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان،کسی میدونه کتاب مغناطیس نوشته Morish رو از کجا میتونم دانلود کنم؟تشکر فراوان
درود بر شما
از لینک زیر میتونید کتاب بدرد بخوری در زمینه ی الکترومغناطیس رو پیدا کنید
دانلود
پیروز باشید:gol:

آخرین ویرایش:

firozear

عضو جدید
به نام خدا
بستگی به علاقتون داره چون هرکدوم رو که بیشتر دوست داشته باشید مطمئنا تلاش بیشتری هم برایش خواهید کرد
بهتره ارشد اون چیزی که دوست دارید بخونید و دکتری با تلاش دانشگاه بهتری قبول بشید
یا امام رضا ع

ریحانه کوهی

عضو جدید
سلام من ترم 5 ارشد جامدم
به نظر من جامد خیلی بهتر جامع تر و کاربردی تره
شاید کسی هایی که فیزیکی نیستند اسم هسته ای رو میشنوند خوششون میاد ولی به نظر من کار هسته ای محدوده
من خیلی ها رو میشناسم که دکتراشون رو جایی دیگه خواندن شاید 1 کم احتمال قبولی تو همون دانشگاه بیشتر باشه اما به نظرم گرایش خیلی مهم تره

M F S

عضو جدید
سلام...به نظر من خیلی جامد جذاب تره...

شما لازم نیست از همین الان به فکر دانشگاه دکترا تون باشید ....فعلا ارشدتونو خوب بخونید برای دکتری یه دانشگاه بهتر بزنید...معمولا دو مقطع رو زیاد جالب نیست تو یه دانشگاه هم بخونی چون استاتید تکرارین و چیزایی که تو ارشد بهمون میگن زیاد شبیه دکتراست ولی اگه دانشگاه جدید برید استادای جدید با متودهای دیگه هستند و خیلی جالب تره مخصوصا تحصیلات تکمیلی.

من خودم دانشجو ارشد حالت جامدم
موفق باشید

h.zeinab70

عضو جدید
فیزیک 2 هالیود

فیزیک 2 هالیود

با سلام

من متن فارسی فیزیک 2 هالیود رو میخوام.
لینکها یا متن اصلی هستند یا فیزیک 1.
لطفا در صورت امکان برای فیزیک 2 (الکترونیک) راهنمایی کنید.

konkuradviser

عضو جدید
تفاوت ویرایش 8 و 9 هالیدی

تفاوت ویرایش 8 و 9 هالیدی

سلام دوستان
این دو تا فرقی با هم دارن؟
از چه نظر؟
ممنون

emna19

عضو جدید
تو ایران فیزیک حالت جامد بهتره یا هسته ای؟

تو ایران فیزیک حالت جامد بهتره یا هسته ای؟

سلام. میشه بگید گرایش حالت جامد بهتره یا هسته ای؟ از نظر بازار کار و ادامه تحصیل.

mahsa728

عضو جدید
هیچ کدوم!...کلا فیزیک تو ایران بازار کار نداره!من خودمم رشته ام فیزیک بود ولی دوباره کنکور دادم الان دارم کامپیوتر میخونم....بنظرم اگر اول کاری ترم اولو خوب بخون معدلت بالا بشه کلا تغییر رشته بده...

mohsen100

عضو جدید
هیچ کدوم!...کلا فیزیک تو ایران بازار کار نداره!من خودمم رشته ام فیزیک بود ولی دوباره کنکور دادم الان دارم کامپیوتر میخونم....بنظرم اگر اول کاری ترم اولو خوب بخون معدلت بالا بشه کلا تغییر رشته بده...

تایید.اما کامپیوترم خیلی خوب نیست.هردوتاش مث هم. هرکی میره فیزیک باید علاقه داشته باشه

بهناز23تب

عضو جدید
سلام به نظرم فرقی نداره هسته ای باشی یاجامد تو ارشد مهمه که چی میخوای بخونی معمولا هر دوتاش گرایشهاش یکی هست توی چندتاش فرق میکنه بااین حال هسته ای بهتره من خودم عاشق فیزیکم اصلا هم سخت نیست ترم اخرم هرترم هم علاقه ام بیشتر شده موفق باشی

emna19

عضو جدید
من دانشجوی ارشد فیزیک جامدم ولی چون هسته ای هم قبول شدم میشه تغییر گرایش بدم. میخواستم بدونم کدوم بهتره از نظر بازار کار و ادامه تحصیل

sharifi nasab

عضو جدید
سلام دوستان کسی میتونه اطلاعاتی در رابطه با گسیل و جذب بهم بده؟رابطه فیزیکی گسیل و جذب برای بدست اوردن طول موج نور بازتابی از سطح جسم چیه؟
ممنون از همگی

*شیرین*

عضو جدید
Salam dustan khaste nabashin
soal va khaheshi daram khrili ham fori hast
chandta maghale mikham az saite
nature.com/physics
kasi az dustan ozv hast??

immigrant

عضو جدید
Salam dustan khaste nabashin
soal va khaheshi daram khrili ham fori hast
chandta maghale mikham az saite
nature.com/physics
kasi az dustan ozv hast??

دوست عزیز اگه عنوان مقاله ات رو می دونی تو آدرس زیر تایپ کن واست میاره .تو این سایت میتونی از هر مجله ای بدون عضویت و فیلترینگ مقاله ات رو دانلود کنی
www.Sci-Hub.org

f-alimoradi

عضو جدید
سلام
دوستان میشه توضیح بدید چرا نیروی وارد بر دوقطبی الکتریکی برابر با :F=PdE/dZ
پیشاپیش سپاس

f-alimoradi

عضو جدید
واقعا به جز تغییر شماره سوالات یا شماره صفحات و سبک ترجمه تغییر دیگه ای داره؟

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام
دوستان میشه توضیح بدید چرا نیروی وارد بر دوقطبی الکتریکی برابر با :F=PdE/dZ
پیشاپیش سپاس
درود بر شما
2 قطبی الکتریکی از 2 بار الکتریکی تشکیل شده که یکیش بار مثبته و یکیش منفی
حالا شما ذره ای رو در نظر بگیر که در فاصله ی x روی محور 2 قطبی باشه
در این حالت به ذره ی باردار 2 نیرو وارد میشه( از جانب 2 قطب) اگر نیرو هایی که از جانب قطب ها وارد میشه رو تجزیه کنی میبینی که برآیند این نیرو ها در راستای محور 2 قطبی برابر صفر میشه و برآیند نیرو در راستا ی عمود بر محور دو قطبی برابره با جمع نیرو های وارده از سوی 2 قطب در راستای عمود بر محور به ذره ی باردار
این فرمولی هم که نوشتین داره میگه بستگی به تغییرات میدان حاصل از 2 قطبی در راستای عمود به محور 2 قطبی داره (که طبق توضیحاتم منطقیه)
بهتر میبود پارامتر P رو معرفی میکردید تا بهتر بتونم کمک کنم
پیروز و سربلند باشید

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
نسخه ی لاتین جفتشو (ویرایش دهمش رو هم) دارم
تنها تفاوتش تو تعداد سوالات و گاها توضیحات اضافه تو برخی مباحث جدید ه

boy68

عضو جدید
از نظر قوانین فیزیکی چگون ساخت همچین دستگاهی امکان پذیر است

از نظر قوانین فیزیکی چگون ساخت همچین دستگاهی امکان پذیر است

درود

من مشغول تحقیق بر روی یک پروژه ای هستم توی طرح یه همچین چیزی که توی عکسی مشاهده میکنید هست که من پاک گیج شدم - میخواستم بدونم این اتفاق چطوری امکان پذیر هست و تحت چه شرایطی و طبق چه قانونی

راستش گفتم شاید مربوط بشه به بحث های فیزیک و اینجا تاپیک زدم ببخشید بدجوری گیر کردم

sefghjk.jpg

توضیحش اینه که اسید سولفوریک که تا 90 درجه سانتی گراد داغ شده از پایین وارد یک مخزن میشه - هوا هم با یک سرعت مشخصی درون مخزن دمیده میشه طبق شکل - و توسط پمپ اسید از بالای برج برداشت میشه و این فرآیند به صورت چرخشی ادامه پیدا میکنه

حالا سوال اینجاست که کل اسید هم وارد مخزن بشه فقط یک پنجم مخزن پر میشه و هیچگاه به بالا نمیرسه و این اسید چی جوری قراره به بالا برسه و توسط پمپ کشیده بشه همچین چیزی ممکنه ؟ مثل این که در اثر فشار با هوا به بالا میره آخه چی جوری ؟ مگه میشه که اسید مایع خود به خود بالا بره ؟ :confused:

آخرین ویرایش:

f-alimoradi

عضو جدید
درود بر شما
2 قطبی الکتریکی از 2 بار الکتریکی تشکیل شده که یکیش بار مثبته و یکیش منفی
حالا شما ذره ای رو در نظر بگیر که در فاصله ی x روی محور 2 قطبی باشه
در این حالت به ذره ی باردار 2 نیرو وارد میشه( از جانب 2 قطب) اگر نیرو هایی که از جانب قطب ها وارد میشه رو تجزیه کنی میبینی که برآیند این نیرو ها در راستای محور 2 قطبی برابر صفر میشه و برآیند نیرو در راستا ی عمود بر محور دو قطبی برابره با جمع نیرو های وارده از سوی 2 قطب در راستای عمود بر محور به ذره ی باردار
این فرمولی هم که نوشتین داره میگه بستگی به تغییرات میدان حاصل از 2 قطبی در راستای عمود به محور 2 قطبی داره (که طبق توضیحاتم منطقیه)
بهتر میبود پارامتر P رو معرفی میکردید تا بهتر بتونم کمک کنم
پیروز و سربلند باشید

pگشتاور دوقطبی الکتریکی هست و برابر با:qd

فقط چند نکته اول اینکه من نیروی وارد بر دوقطبی از طرف میدان خارجی منظورم بود نه نیروی وارد بر ذره از طرف دو قطبی
دوم اینکه(اگه منظورتون از محور، خط واصل دو بار باشه) برایند نیروها در راستای عمود بر محور صفر میشه و نیروی برایند وارد بر ذره در راستای محور دوقطبیه

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
pگشتاور دوقطبی الکتریکی هست و برابر با:qd

فقط چند نکته اول اینکه من نیروی وارد بر دوقطبی از طرف میدان خارجی منظورم بود نه نیروی وارد بر ذره از طرف دو قطبی
دوم اینکه(اگه منظورتون از محور، خط واصل دو بار باشه) برایند نیروها در راستای عمود بر محور صفر میشه و نیروی برایند وارد بر ذره در راستای محور دوقطبیه
منظورم از محور خطی عمود بر خط واصل 2 بار به فاصله ی برابر از هر 2 بار بود
راستایی که صفر در نظر گرفتم همونی ه که شما میگی صفره
Z در کدوم راستا قرار گرفته؟ (عمود بر خط واصل 2 بار؟)

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
درود

من مشغول تحقیق بر روی یک پروژه ای هستم توی طرح یه همچین چیزی که توی عکسی مشاهده میکنید هست که من پاک گیج شدم - میخواستم بدونم این اتفاق چطوری امکان پذیر هست و تحت چه شرایطی و طبق چه قانونی

راستش گفتم شاید مربوط بشه به بحث های فیزیک و اینجا تاپیک زدم ببخشید بدجوری گیر کردم

مشاهده پیوست 176754

توضیحش اینه که اسید سولفوریک که تا 90 درجه سانتی گراد داغ شده از پایین وارد یک مخزن میشه - هوا هم با یک سرعت مشخصی درون مخزن دمیده میشه طبق شکل - و توسط پمپ اسید از بالای برج برداشت میشه و این فرآیند به صورت چرخشی ادامه پیدا میکنه

حالا سوال اینجاست که کل اسید هم وارد مخزن بشه فقط یک پنجم مخزن پر میشه و هیچگاه به بالا نمیرسه و این اسید چی جوری قراره به بالا برسه و توسط پمپ کشیده بشه همچین چیزی ممکنه ؟ مثل این که در اثر فشار با هوا به بالا میره آخه چی جوری ؟ مگه میشه که اسید مایع خود به خود بالا بره ؟ :confused:
درود بر شما
بد نیست یکم از شرایط عملیاتی هم بگین
هوا تحت چه دمایی وارد میشه؟فشارش چقدره؟
اگر دمای هوا به قدری باشه که اسید رو بخار کنه چنین چیزی کاملا امکان پذیره و پدیده ی عجیب و غریبی نخواهد بود!

boy68

عضو جدید
درود بر شما
بد نیست یکم از شرایط عملیاتی هم بگین
هوا تحت چه دمایی وارد میشه؟فشارش چقدره؟
اگر دمای هوا به قدری باشه که اسید رو بخار کنه چنین چیزی کاملا امکان پذیره و پدیده ی عجیب و غریبی نخواهد بود!

سلام هوای بیرون هست و کلا دمای محیط همون 90 درجه هست و به بخار نمیرسه چون دمای تبخیر اسید خیلی بیشتر از ایناست فشارش فشار اتمسفر هست البته بالا تر هم میشه باشه
اینجور که نوشته هوا اسید رو با خودش میبره بالا ولی چی جوری نمیدونم
من فکر میکنم هر چی هست زیر سر همین فشار هست

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام هوای بیرون هست و کلا دمای محیط همون 90 درجه هست و به بخار نمیرسه چون دمای تبخیر اسید خیلی بیشتر از ایناست فشارش فشار اتمسفر هست البته بالا تر هم میشه باشه
اینجور که نوشته هوا اسید رو با خودش میبره بالا ولی چی جوری نمیدونم
من فکر میکنم هر چی هست زیر سر همین فشار هست
شما رشتت چیه؟
بگو تا یه مثال ملموس از رشتت برات بزنم

boy68

عضو جدید
شما رشتت چیه؟
بگو تا یه مثال ملموس از رشتت برات بزنم

من رشته ام کامپیوتره و ربطی به این کار نداره :دی

محیط دماش 90 درجه هست حالا این دما میتونه با هوای داغ تامین بشه یا چیز دیگه و تا جایی که میدونم توی این دما اسید بخار نمیشه