سوالات و درخواست ها مربوط به:ARCHICAD

az.sa

عضو جدید
من صرفا میخواستم کارم رو با آرتلانتیس رندر بگیرم از راینو، به خاطر همین دنبال این قضیه اینزرت کردن بودم، اما الان یافتم که آرتلانتیس پلاگینی داره که مخصوص راینو هست و حجم رو بدون خراب شدن وارد محیطش میکنه و دیگه مشکل حل شد.
;)

و اما.......
سوال راجع به وارد کرن حجم ها از دیگر نرم افزار ها به آرشیکد همچنان باقی است! :smile:حتی از اتوکد هم من بلد نیستم حجمی رو داخل آرشیکد ببرم. لطفا اگه امکانش هست آموزشش رو بذارید
(در ضمن راینو خروجی 3ds و dwg داره)

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
من صرفا میخواستم کارم رو با آرتلانتیس رندر بگیرم از راینو، به خاطر همین دنبال این قضیه اینزرت کردن بودم، اما الان یافتم که آرتلانتیس پلاگینی داره که مخصوص راینو هست و حجم رو بدون خراب شدن وارد محیطش میکنه و دیگه مشکل حل شد.
;)

و اما.......
سوال راجع به وارد کرن حجم ها از دیگر نرم افزار ها به آرشیکد همچنان باقی است! :smile:حتی از اتوکد هم من بلد نیستم حجمی رو داخل آرشیکد ببرم. لطفا اگه امکانش هست آموزشش رو بذارید
(در ضمن راینو خروجی 3ds و dwg داره)

سلامم.
خب خدارو شکر.
والا من فقط نقشه کد میبرم تو آرشیکد.بیشتر از آرشیکد اکسپورت میگیرم واسه مکس.
3ds واسه خروجی مکسه.

ایشالا اگه خدا بخواد نحوه کار با فایل آرشیکد تو مکس رو میزارم تو تالار.اگه وقت بشه.

نیما007

عضو جدید
سلام بچه زود کمک کنید دارم با ارشیکد رندر میگیرم ولی بعد 10 دقه وقتی داره تموم میشه ارور میده میگه حافظه رم شما کافی نیست یعنی چی ؟

az.sa

عضو جدید
سلام بچه زود کمک کنید دارم با ارشیکد رندر میگیرم ولی بعد 10 دقه وقتی داره تموم میشه ارور میده میگه حافظه رم شما کافی نیست یعنی چی ؟

من تا حالا این مشکل با آرشیکد برام پیش نیومده اما یه بار که کامپیوترم خیلی پر بود وقتی با فتوشاپ کار میکردم این پیغام مشابه میامد باید درایو سی تون رو خالی کنید یکم

lili1122

عضو جدید
دوستان سلام
خسته نباشید
یه سوالی دارم
توو ارشیکد 16
برای مدل کردن یه سایتی که شیب داره(مثلا یه تپه وسیع) چطور میتونم کار کنم
توو سایتم مسیر عبور پیاده و سواره هم دارم
که شیب منظمی نداره

فایل توپوگرافی اتوکدشو دارم (خط تراز ها و اختلاف ارتفاع ها)
اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
دوستان سلام
خسته نباشید
یه سوالی دارم
توو ارشیکد 16
برای مدل کردن یه سایتی که شیب داره(مثلا یه تپه وسیع) چطور میتونم کار کنم
توو سایتم مسیر عبور پیاده و سواره هم دارم
که شیب منظمی نداره

فایل توپوگرافی اتوکدشو دارم (خط تراز ها و اختلاف ارتفاع ها)
اگه لطف کنید کمک کنید ممنون میشم
سلامم.
شما حدود توپوگرافیتون رو میتونید با مش مدل کنید.سایتتون که شامل مسیر سواره و پیادست رو هم با همون مش میتونید مدل کنید.مسیرتون قوسیه؟

lili1122

عضو جدید
سلامم.
شما حدود توپوگرافیتون رو میتونید با مش مدل کنید.سایتتون که شامل مسیر سواره و پیادست رو هم با همون مش میتونید مدل کنید.مسیرتون قوسیه؟

بله مسیر قوسیه
و یه مشکلی که هست:
فایل اتوکد رو که وارد ارشیکد میکنم (پلان توپوگرافی زمین) وفتی میام صفحه مش رو روش بندازم دیگه پلان دیده نمیشه!
نمیشه ویرایشش کرد
برا ترسیم اسلب روی پلان این مشکل وجود نداره
اما مش کل پلان زیرش رو محو میکنه دیده نمیشه

و مورد بعدی:
برا ارتفاع دادن به گره ها
باید تک تک گره ها رو جدا جدا ارتفاع بدم؟
راهی وجود نداره که چند تا گره هم ارتفاع رو با هم انتخاب کنم و بعد ارتفاعشونو تغییر بدم؟

سایتش خیلی بزرگه
تک تک ارتفاع دادن خیلی سخت میشه

bahar-spring

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان آرشیکدکار عزیز؛ یه سوالی از خدمتتون دارم؛ ما میتونیم مدل 3بعدیمونو از آرشیکد وارد مکس بکنیم؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
بله مسیر قوسیه
و یه مشکلی که هست:
فایل اتوکد رو که وارد ارشیکد میکنم (پلان توپوگرافی زمین) وفتی میام صفحه مش رو روش بندازم دیگه پلان دیده نمیشه!
نمیشه ویرایشش کرد
برا ترسیم اسلب روی پلان این مشکل وجود نداره
اما مش کل پلان زیرش رو محو میکنه دیده نمیشه

و مورد بعدی:
برا ارتفاع دادن به گره ها
باید تک تک گره ها رو جدا جدا ارتفاع بدم؟
راهی وجود نداره که چند تا گره هم ارتفاع رو با هم انتخاب کنم و بعد ارتفاعشونو تغییر بدم؟

سایتش خیلی بزرگه
تک تک ارتفاع دادن خیلی سخت میشه

سلامم.خب هتچ داخل مشتون رو تغییر بدید.
آره تک تک گره ها رو باید ارتفاع بدید.کاریه که باید حوصله به خرج بدید:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام به دوستان آرشیکدکار عزیز؛ یه سوالی از خدمتتون دارم؛ ما میتونیم مدل 3بعدیمونو از آرشیکد وارد مکس بکنیم؟
ممنون میشم پاسخ بدید.

سلامممم بهار خانم.:gol:
بله هم کارای خارجی و هم داخلی رو شما میتونید ببرید تو مکس و متریال بدید و رندر بگیرید.اتفاقا خیلی راحت تره از حالیتیه که تو خود مکس مدل میکنید.
حتما بهم یادآوری کنید تا من تو تاپیک جداکانه ای تکنیک این کار رو آموزش بدم.خیلی وقته تو برنامم هست ولی وقت نشد.

mahsa jo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام ..
دوستان چطوری میشه فایل کد رو تو آرشیکد باز کرد با مقیاس درست ؟؟ چ کنم مقیاسشو ؟؟:w09: