سوالات و درخواست ها مربوط به نرم افزار EndNote + لینک دانلود و آموزش

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام به همه دوستان گلم :gol:

امروز می خواهم در رابطه با نرم افزار پرکاربرد Endnote آموزشی رو براتون بگذارم که فکر می کنم یکی از پرکاربرد ترین نرم افزار های حال حاضر مخصوصا برای دوستانی است که مشغول نگارش مقالات علمی یا پایان نامه های خودشون هستند . شاید تا به حال به این موضوع بر خورده باشید که در نگارش پایان نامه و یا مقاله خود نیاز به قرار دادن منابع مورد استفاده در انتهای متن دارید . اگه با نرم افزاری مشابه Endnote کار نکنید ، مجبور خواهید شد که خودتون بعد از شماره گذاری در درون متن اصلی ، منبع رو به فرمتی خاص در انتهای متن به صورت دست نویس وارد کنید . نرم افزار Endnote با ایجاد یک بانک اطلاعاتی از مجموعه منابع مورد استفاده شما این کار رو به صورت خودکار انجام خواهد داد . این موضوع هنگامی اهمیت ویژه ای پیدا می کنه که تعداد منابع مورد استفاده شما زیاد شود و یا برای مثال در نگارش مقاله مجبور باشید که مقاله را برای چند مجله معتبر ارسال کنید که فرمت نگارش منابع برای هر یک از آنها متفاوت است .

کار با نرم افزار Endnote بسیار ساده بوده و به راحتی با نرم افزار word لینک می شود .

برای شروع کار دانلود نسخه چهارم این نرم افزار به همراه کرک رو براتون گذاشتم . (هرچند نسخه های جدیدتر این نرم افزار هم وجود دارد ولی کار با این نسخه به مراتب راحت تر است)

دانلود از 4shared

حجم دانلود : 65 مگابایت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

k_siroos

مدیر بازنشسته
آموزش نرم افزار EndNote

آموزش نرم افزار EndNote

دو تا از فایل هایی که به نظرم بهتر رسیدند رو هم در رابطه با آموزش نرم افزار براتون قرار دادم که امیدوارم به دردتون بخوره .:gol:

پیوست ها

• EndNote .pdf
    4.4 مگایابت · بازدیدها: 0
  • EndNote_1.rar
    477.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

amirs1987

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

amiradibi2020

عضو جدید
سلام یک سوال دارم در این نرم افزار اگر فرضا 15 رفرنس داشته باشیم و بخواهیم مثلا رفرنس 8 را ببریم اول و بقیه را هم به ترتیب بعدش بیاوریم چی کار باید بکنیم ممنون می شم جوابمو به میلم بفرستید adibi.amir@ymail.com
منتظر جوابتون هستم با تشکر

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام یک سوال دارم در این نرم افزار اگر فرضا 15 رفرنس داشته باشیم و بخواهیم مثلا رفرنس 8 را ببریم اول و بقیه را هم به ترتیب بعدش بیاوریم چی کار باید بکنیم ممنون می شم جوابمو به میلم بفرستید adibi.amir@ymail.com
منتظر جوابتون هستم با تشکر

سلام ...

بعد از اینکه رفرنس رو وارد word کردید ، می تونید رفرنس مورد نظر رو مارک کنید و خیلی راحت در متن جابجا کنیدش . اگر رفرنس (یا رفرنس های) دیگه ای قبل از اون باشه به صورت خودکار شماره ها مجددا تنظیم میشه . به همین سادگی

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
ممنون كوروش جان
ولي برام يه سوال پيش اومد
اين نرم افزار چه كار خاصي انجام ميده كه ورد نميتونه انجام بده؟ فقط بانك اطلاعاتي داره؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
ممنون كوروش جان
ولي برام يه سوال پيش اومد
اين نرم افزار چه كار خاصي انجام ميده كه ورد نميتونه انجام بده؟ فقط بانك اطلاعاتي داره؟

عزيزم اين نرم افزار رو نميشه از نظر كاربرد با ورد مقايسه كرد . كار اين نرم افزار ايجاد ليست منابع هست. فكر كن مقاله اي نوشتي و مي خواي براي يك مجله خارجي بفرستي. منابع مجله اي كه مي خواي مقاله رو براش بفرستي به فرمت نوشتاري خاصي هست (مثلا اول اسم نويسنده ،‌بعد عنوان مقاله و...) حالا تصميم مي گيري كه به جاي اين مجله ،‌مقاله خودت رو به مجله اي بفرستي كه ترتيب اطلاعات درون منابع به صورت (عنوان مقاله ،‌اسم نويسنده و ... )‌ هست . اگه 30 تا منبع داشته باشي و بخواي تك تك اين منابع رو درست كني هم خيلي وقت مي بره و هم انرژي زيادي مي گيره ،‌تازه ممكنه اشتباهاتي پيش بياد . End Note اين كار رو برات با دو تا كليك كردن ساده انجام ميده . يا فكر كن كه تصميم مي گيري يك منبع رو كه در متن آوردي كم يا زياد كني . اگه اون منبع با شماره مشخص شده باشه ،‌اضافه كردن يك شماره و يا كم كردن اون باعث ميشه كه شماره تمام منابع مورد استفاده بعد از اون عوض بشه . باز اگه بخواي دستي اين كار رو انجام بدي خيلي امكان اشتباه زياده ولي EndNote اين كار رو هم به سادگي و با دقت بالا انجام ميده . اين تازه چند تا از مزيت هاي EndNote هست كه عرض كردم .

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
عزيزم اين نرم افزار رو نميشه از نظر كاربرد با ورد مقايسه كرد . كار اين نرم افزار ايجاد ليست منابع هست. فكر كن مقاله اي نوشتي و مي خواي براي يك مجله خارجي بفرستي. منابع مجله اي كه مي خواي مقاله رو براش بفرستي به فرمت نوشتاري خاصي هست (مثلا اول اسم نويسنده ،‌بعد عنوان مقاله و...) حالا تصميم مي گيري كه به جاي اين مجله ،‌مقاله خودت رو به مجله اي بفرستي كه ترتيب اطلاعات درون منابع به صورت (عنوان مقاله ،‌اسم نويسنده و ... )‌ هست . اگه 30 تا منبع داشته باشي و بخواي تك تك اين منابع رو درست كني هم خيلي وقت مي بره و هم انرژي زيادي مي گيره ،‌تازه ممكنه اشتباهاتي پيش بياد . End Note اين كار رو برات با دو تا كليك كردن ساده انجام ميده . يا فكر كن كه تصميم مي گيري يك منبع رو كه در متن آوردي كم يا زياد كني . اگه اون منبع با شماره مشخص شده باشه ،‌اضافه كردن يك شماره و يا كم كردن اون باعث ميشه كه شماره تمام منابع مورد استفاده بعد از اون عوض بشه . باز اگه بخواي دستي اين كار رو انجام بدي خيلي امكان اشتباه زياده ولي EndNote اين كار رو هم به سادگي و با دقت بالا انجام ميده . اين تازه چند تا از مزيت هاي EndNote هست كه عرض كردم .

ممنون از توضيحات كاملت كوروش جان.
من خيلي وقته با نرم افزار ورد كار ميكنم و پروژه و گزارشكار و ... هم زياد باهاش نوشتم و تو اين مدت فهميدم براي انجام هر پروژه و پايان نامه اي نياز به هيچ نرم افزار كمكي نيست.(البته تا حالا كه اينطوري بوده) در نرم افزار ورد اين امكاناتي كه شما فرمودين وجود داره، حتي شايد كامل تر (البته من با end note كار نكردم و دقيقا نميدونم چقدر امكانات داره)
تمام اين كارايي كه گفتين در تب reference بخش citations & biography وجود داره. ولي شايد كار كردن با end note براي بعضي از دوستان راحت تر باشه
بازم خيلي خيلي ممنون از تاپيك خوبت
موفق باشي;)

آخرین ویرایش:

k_siroos

مدیر بازنشسته
ممنون از توضيحات كاملت كوروش جان.
من خيلي وقته با نرم افزار ورد كار ميكنم و پروژه و گزارشكار و ... هم زياد باهاش نوشتم و تو اين مدت فهميدم براي انجام هر پروژه و پايان نامه اي نياز به هيچ نرم افزار كمكي نيست.(البته تا حالا كه اينطوري بوده) در نرم افزار ورد اين امكاناتي كه شما فرمودين وجود داره، حتي شايد كامل تر (البته من با end note كار نكردم و دقيقا نميدونم چقدر امكانات داره)
تمام اين كارايي كه گفتين در تب reference بخش citations & biography وجود داره. ولي شايد كار كردن با end note براي بعضي از دوستان راحت تر باشه
بازم خيلي خيلي ممنون از تاپيك خوبت
موفق باشي;)

باید اعتراف کنم که با این ابزار ورد کار نکردم . برام جالب بود این چیزی که گفتی . بیشتر در رابطه باهاش توضیح میدی ؟؟؟ :gol:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باید اعتراف کنم که با این ابزار ورد کار نکردم . برام جالب بود این چیزی که گفتی . بیشتر در رابطه باهاش توضیح میدی ؟؟؟ :gol:

چه جور توضيحي ميخواي كوروش جان؟ اگه به صورت آموزشي ميخواي بايد صبر كني تا تهيه كنم وگرنه هر سوال ديگه اي داري بگو اگه بلد بودم جواب ميدم

k_siroos

مدیر بازنشسته
چه جور توضيحي ميخواي كوروش جان؟ اگه به صورت آموزشي ميخواي بايد صبر كني تا تهيه كنم وگرنه هر سوال ديگه اي داري بگو اگه بلد بودم جواب ميدم

در همین حد که بدونم چه کارهایی میشه باهاش کرد ،(واسه آموزش اش دیدمت می پرسم ازت ;))

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
در همین حد که بدونم چه کارهایی میشه باهاش کرد ،(واسه آموزش اش دیدمت می پرسم ازت ;))

خب حالا يكم جدي! :cool:
تو اين قسمت يه بانك اطلاعاتي داره كه زحمت پر كردنش با شماست. گزينه manage sources ميتونين اطلاعاتي از قبيل نام نويسنده و ناشر و ... كه تو كتاب ها نوشته ميشه وارد كنيد.
علاوه بر كتاب شما ميتونين هر چيز ديگه اي كه قابليت ارجاع داشته باشه قرار بدين. حتي فيلم و آهنگ!!! (ببينين چقدر كامله)
تازه علاوه بر اين كارا شما ميتونين اطلاعات مورد نياز پايگاه رو از خارج import كنين و همچنين export هم ميشه كرد
بعد كه اين بانك ما پر پول شد!!! ميشه هر جايي كه خواستيم با 10 فرمت استاندارد بين المللي وارد كنيم با گزينه insert citation
اگه توضيح بيشتري نياز دارين بگين اگه بلد بودم راهنمايي كنم

k_siroos

مدیر بازنشسته
خب حالا يكم جدي! :cool:
تو اين قسمت يه بانك اطلاعاتي داره كه زحمت پر كردنش با شماست. گزينه manage sources ميتونين اطلاعاتي از قبيل نام نويسنده و ناشر و ... كه تو كتاب ها نوشته ميشه وارد كنيد.
علاوه بر كتاب شما ميتونين هر چيز ديگه اي كه قابليت ارجاع داشته باشه قرار بدين. حتي فيلم و آهنگ!!! (ببينين چقدر كامله)
تازه علاوه بر اين كارا شما ميتونين اطلاعات مورد نياز پايگاه رو از خارج import كنين و همچنين export هم ميشه كرد
بعد كه اين بانك ما پر پول شد!!! ميشه هر جايي كه خواستيم با 10 فرمت استاندارد بين المللي وارد كنيم با گزينه insert citation
اگه توضيح بيشتري نياز دارين بگين اگه بلد بودم راهنمايي كنم

حالا یک خوبی ای که EndNote داره (البته اگه تو ورد نباشه باز :D) اینه که وقتی می خوای یک مقاله رو رفرنس بدی (مثلا از Sciencedirect) ، همونجا از داخل سایت اطلاعاتش رو به EndNote میفرستی و تو برنامه ذخیره میشه و نیازی به نوشتن دستی نیست . البته امکان ویرایش داره ;)

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حالا یک خوبی ای که EndNote داره (البته اگه تو ورد نباشه باز :D) اینه که وقتی می خوای یک مقاله رو رفرنس بدی (مثلا از Sciencedirect) ، همونجا از داخل سایت اطلاعاتش رو به EndNote میفرستی و تو برنامه ذخیره میشه و نیازی به نوشتن دستی نیست . البته امکان ویرایش داره ;)

نه ديگه فكر نكنم اين يكي رو ورد داشته باشه. اصولا آفيس با تنبل كردن كاربرا رابطه خوبي نداره و ميخواد كاربرا يكم تنبلي رو كنار بذارن و تايپشون قوي شه :)
بايد بررسي كنم اگه همچين امكاني بود حتما اطلاع ميدم

nazi_rapfa

عضو جدید
سلام، من تو مفاهیم اولیش مشکل دارم. ایجاد کتابخونه همون اول واسه چیه؟
واسه اینه که اطلاعات دستی و اطلاعاتی که از پایگاه داده های مختلف کسب کردیم، اونجا ذخیره شه؟
همیشه یه کتابخونه داریم؟

نحوه ی search کردن تو یکی از این پایگاه داده ها رو میشه بگین؟ Exportesho بلدم
من EndNote X 5 دانلود کردم اما بعضی از گزینه هاش غیرفعاله و من باید در مورد همه ی گزینه هاش برای درسم توضیح بدم، بهتره چیکار کنم؟
ممنون

nazi_rapfa

عضو جدید
خیلی ممنون کوروش
اینم دو تا فایل آموزش از این نرم افزار تو سایت گیگاپیپر دیدم...
گفتم بذارم اینجا برای کسایی که اکانتشو ندارن:
منبع:www.gigapaper.net
http://ifile.it/510kmx2/Endnote asli.pdf
http://ifile.it/70zajqi
هردو فارسی...فایل دوم بصورت اسلاید

ببخشید نحوه دانلودشم میگفتین دیگه! تو pagesg کدو گزینه دانلود رو باید زد؟!

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام، من تو مفاهیم اولیش مشکل دارم. ایجاد کتابخونه همون اول واسه چیه؟
واسه اینه که اطلاعات دستی و اطلاعاتی که از پایگاه داده های مختلف کسب کردیم، اونجا ذخیره شه؟
همیشه یه کتابخونه داریم؟

نحوه ی search کردن تو یکی از این پایگاه داده ها رو میشه بگین؟ Exportesho بلدم
من EndNote X 5 دانلود کردم اما بعضی از گزینه هاش غیرفعاله و من باید در مورد همه ی گزینه هاش برای درسم توضیح بدم، بهتره چیکار کنم؟
ممنون

کتابخانه ای که در ابتدا ساخته میشه همونطور که شما هم گفتین برای این هست که یک سری اطلاعات خاص رو در محیط خاصی قرار بدین و از مجموعه اطلاعات پیشین که جستجو کردین جدا کنید . می تونید برای موضوعات متفاوت کتابخانه های متفاوت ایجاد کنید .

در رابطه با ورژن EndNote ای که استفاده می کنید ، استاد من به تجربه پی برده بود که ورژن شماره 4 با وجود قدیمی بودن به مراتب از باقی نسخه ها بهتر و کار با اون ساده تر هست . پیشنهاد می کنم این نسخه رو دانلود کنید .

نحوه جستجو در سایت های پایگاه داده تقریبا مشابه با هم هستند . مثلا برای سایت sciencedirect بعد از ورود به سایت ، در بالا سمت راست گزینه advanced search رو می زنید و بعد فیلدهای مورد نظر رو تکمیل می کنید و جستجو انجام میشه .

سی و سه پل

عضو جدید
سلام. با تشکر از توضیحات کاملتون
قبلا روی کامپیوتر من Endnote 3 نصب بود. کاملا توی اون رفرنس های مورد نظرم را دسته بندی و ذخیره کردم و پوشه Library اش را در یک جای دیگر کپی کردم. الان با ریبوت کردن لپ تاپم و نصب مجدد این نرم افزار نمیتونم رفرنس های ذخیره شده را ببینم و استفاده کنم :(
لطفا راهنمایی کنید چطوری اطلاعات قبلی ام را برگردونم .مرسی :)

k_siroos

مدیر بازنشسته
سلام. با تشکر از توضیحات کاملتون
قبلا روی کامپیوتر من Endnote 3 نصب بود. کاملا توی اون رفرنس های مورد نظرم را دسته بندی و ذخیره کردم و پوشه Library اش را در یک جای دیگر کپی کردم. الان با ریبوت کردن لپ تاپم و نصب مجدد این نرم افزار نمیتونم رفرنس های ذخیره شده را ببینم و استفاده کنم :(
لطفا راهنمایی کنید چطوری اطلاعات قبلی ام را برگردونم .مرسی :)

روی سیستم من که به این شکل هست که اگه روی فایل Library نرم افزار Endnote کلیک کنم باز میشه و تمام مشخصات رو میاره و اگه در فایل ورد بخوام باز کنم هم اگه فایل Library رو تغییر مکان داده باشم از من آدرس می خواد و Open می کنم فایلش رو .

armin3000

عضو جدید
میشه بگید EndNote چه مزایایی نسبت به Citation خود Word داره؟ آیا Endnote با آفیس ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ هم سازگاری داره؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
میشه بگید EndNote چه مزایایی نسبت به Citation خود Word داره؟ آیا Endnote با آفیس ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ هم سازگاری داره؟

بله همخوانی داره .

در رابطه با مزایای اون هم می تونید چند صفحه پیشین رو مطالعه بفرمایید.

armin3000

عضو جدید
به نظرم بزرگترین مزیتش این جستجوی انلاینش بود ولی خیلی باهاش مشکل داشتم و اکثر مقاله ها رو نتونستم پیدا کنم. راهی وجود نداره که از همون اول توی همه دیتابیس ها بگرده و نیاز نباشه یکی یکی دیتابیس رو انتخاب کنیم و توی هر کدوم جداگانه بگردیم؟
کدوم دیتابیس از همه کامل تره؟
من کتابخانه کنگره و Web of Science و PubMed رو فقط می شناختم ولی بیشتر از ۷۰٪ مقالاتم رو نتونستم پیدا کنم و دوباره مجبور بودم دستی وارد کنم.
در حالت دستی به نظر ورد خیلی بهتر بود.
ضمنا چرا Insert Citation ورد بعد از اینکه EndNote x5 رو نصب کردم حذف شده؟ نمیشه همزمان هر دو رو داشت؟

k_siroos

مدیر بازنشسته
به نظرم بزرگترین مزیتش این جستجوی انلاینش بود ولی خیلی باهاش مشکل داشتم و اکثر مقاله ها رو نتونستم پیدا کنم. راهی وجود نداره که از همون اول توی همه دیتابیس ها بگرده و نیاز نباشه یکی یکی دیتابیس رو انتخاب کنیم و توی هر کدوم جداگانه بگردیم؟
کدوم دیتابیس از همه کامل تره؟
من کتابخانه کنگره و Web of Science و PubMed رو فقط می شناختم ولی بیشتر از ۷۰٪ مقالاتم رو نتونستم پیدا کنم و دوباره مجبور بودم دستی وارد کنم.
در حالت دستی به نظر ورد خیلی بهتر بود.
ضمنا چرا Insert Citation ورد بعد از اینکه EndNote x5 رو نصب کردم حذف شده؟ نمیشه همزمان هر دو رو داشت؟

دوست خوبم به ادامه مطلب دقت کنید. آموزشی رو براتون قرار میدم که پیدا کردن Citation منابع (مقاله، کتاب، ...) رو براتون خیلی راحت می کنه.

در رابطه با منابع مورد نظرتون بهتره از سایت
scholar.google.com استفاده کنید. بعد از اینکه صفحه اول این سایت اومد در کنار گزینه Search ، گزینه ی ScholarPreferences رو کلیک کنید و در صفحه ای که میاد در بخش Bibliography Manager، حالت Show links to import citations into را به EndNote تغییر بدین.

به این شکل با سرچ در گوگل اسکولار همیشه یک قسمت برای ارسال citation به EndNote هم قرار داده میشه. حالا هر مقاله یا کتابی که می خواین رو سرچ می کنید و بعد زیر عنوانی که میاد گزینه import Into EndNote وجود داره که می تونید Citation خودتون رو به این شکل به دست بیارید.

مزیت گوگل اسکولار جامعیت اون هست که نیاز شما رو به دیتابیس های مختلف بر طرف می کنه .

با این روش دیگه نیازی به روش دستی ندارید
;)

جواب سوال آخرتون رو نمی دونم . استادم یا کلی کنکاش و سعی و خطا به من EndNote X4 رو پیشنهاد کرد که به خوبی کار می کنه روی سیستم من .

armin3000

عضو جدید
ممنون دوست عزیز. اتفاقا یک ساعت پیش همین گزینه رو پیدا کردم و الان حسابی حرفه ای شدم :)
فوق العاده هست این نرم افزار
البته هنوز توی خود Word شروع به رفرنس دهی نکردم تا ببینم کارکردش توی ورد چطور هست و وقتی مثلا جای متن ها عوض میشه آیا خود به خود ترتیب منابع رو هم تغییر میده یا خیر.

k_siroos

مدیر بازنشسته
ممنون دوست عزیز. اتفاقا یک ساعت پیش همین گزینه رو پیدا کردم و الان حسابی حرفه ای شدم :)
فوق العاده هست این نرم افزار
البته هنوز توی خود Word شروع به رفرنس دهی نکردم تا ببینم کارکردش توی ورد چطور هست و وقتی مثلا جای متن ها عوض میشه آیا خود به خود ترتیب منابع رو هم تغییر میده یا خیر.

:w17:

اون چیزی که گفتین هم جزو مهمترین فواید EndNote هست .;)

armin3000

عضو جدید
راستی دو سه تا آموزش رو پیدا کردم و همه رو آپلود کردم توی سایتی که دستم هست. از آموزش های این سایت هم کمک گرفتم. ممکنه واسه دوستان مفید باشه.
آموزش و راهنمای استفاده از EndNote

یک سوال دیگه:
هرکار میکنم رفرنس به صورت وبسایت رو درست نشون نمیده. فمرت رو به صورت Wbpage انتخاب کردم و اطلاعات رو هم دادم اما در استایل IEEE که باید استفاده کنم فقط لینک رو نشون میده و Date accessed. در صورتی که نحوه رفرنس دادن به وب سایت اینطور نیست و باید مثلا به این شکل در بیاد:
World Wide Web
Author(s)*. “Title.” Internet: complete URL, date updated* [date accessed]. M. Duncan. “Engineering Concepts on Ice. Internet: www.iceengg.edu/staff.html, Oct. 25, 2000 [Nov. 29, 2003].
چطور میشه یک رفرنس رو به صورت دستی و Custom تعریف کرد و خود EndNote استایل دهی نکنه ولی جزء کتابخانه و بقیه منابع هم باشه و شماره بخوره.

------
آپدیت: مشکل URL رو پیدا کردم:
Edit > Output style > Edit IEEE > Template
اینجا تعریف میکنیم چطور نمایش بده.

آخرین ویرایش:

k_siroos

مدیر بازنشسته
یک نکته ای که در استفاده از EndNote جالب هست اینه که شما می تونید بعد از اینکه متن خودتون رو به طور کامل آماده کردین اون رو از حالت EndNote خارج کنید. درست مثل اینکه تمام متن رو شما خودتون تایپ کرده باشید و اصلا اثری از EndNote باقی نمی مونه .

برای این کار می تونید مطابق شکل پیوست عمل کنید و روی گزینه ی Convert to Plain Text کلیک کنید.

پیوست ها

• Plain Text.jpg
    Plain Text.jpg
    21.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1

javad_9864

عضو جدید
سلام
من از این نرم افزار خیلی استفاده کردم
نرم افزار خیلی خوبیه
مخصوصا از گوگل اسکولار citation بگیری
اخیرا مشکلی برام پیش اومده
تب endnote از آفیسم حذف شده