سوالات و درخواست های مهندسی پزشکی

پلیسا

کاربر فعال
منم همین سوالو دارم
سلام عزیزم دفترچشو دانلود کن اونجا توضیحات کامل رو داره چون بستگی به گرایشا داره شهر ها.
مثلا مهندسی پزشکی توانبخشی
فقط تهرانه
بیو الکتریک هم تهران مشهد اصفهان اگه اشتباه نکنم
اونجا دقیق توضیحات داره

شادی عظیمی

عضو جدید
دوستان کسی اطلاعاتی در مورد کاربرد فلز منیزیم در بدن برای باز شدن رگها وسپس جذب اون در بدن اطلاعاتی داره؟
:que:
راهنمایی کنید ممنون میشم.

hunny

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست که بدونه چه تجهیزاتی برای تحقیق روی بیماران قلبی لازم هست تا بشه به وسیله ی سنسور اونو پردازش کرد و لطفا اگر کسی تو این زمینه اطلاعاتی داره بهم پیام بده.
ممنون

noorina

عضو جدید
کمک فوری: سوال درس پدیده های بیوالکتریکی

کمک فوری: سوال درس پدیده های بیوالکتریکی

سلام . وقت بخیر . دوستان من به جواب این سوال نیاز دارم و تا دوشنبه وقت دارم . لطف میکنید اگر کسی میدونه کمک کنه . ممنون .

مجموعه ای از فیبر عصبی یک کرم را دراورده و با یک سیمولاتور به آن تحریکی الکتریکی اعمال کرده اند . در فاصله ای پس از آن نتیجه ی تحریک را ثبت کردند . این آزمایش را تحلیل کرده و نکات آن را ذکر کنید .
شرح آزمایش : کرمی را در نظر گرفتند که 2 سیم به صورت چنگک به رشته ی عصبی آن وارد نمودند و سیگنال را توسط اسکوپ مشاهده کرده اند و در قسمت پایین تر الکترود قرار داده و ولتاژ را اندازه گیری کرده اند .سیگنال ثبت شده را با اسکوپ مشاهده کرده اند . هر تحلیلی که از سیگنال های زیر دارید را توضیح دهید .

1.JPG
2.jpgF=1000

negar haddadzade

عضو جدید
سلام دوستان من یه سوال دارم ولی نمیدونم مربوط به رشته ی شما میشه یا نه؟ در مورد تفسیر طیف های رامان و آی آر کسی اینجا اطلاعاتی داره؟

nazlimelek

عضو جدید
درخواست راهنمایی برای پردازش سیگنال با متلب

درخواست راهنمایی برای پردازش سیگنال با متلب

دوستان کسی کتاب خوب برای آشنایی با پردازش سیگنال های پزشکی با متلب سراغ داره معرفی کنه?

amir.kh1360

عضو جدید
با سلام
بنده در بحث ساخت و توليد فعاليت ميكنم،اساتيد و دوستان گرامي در بخش مهندسي پزشكي :اگر بخوام در اين قسمت ساخت و توليد داشته باشم ميتونن راهنمايي و كمك كنند.
با سپاس

آخرین ویرایش:

baharsalehi

عضو جدید
با سلام
بنده در بحث ساخت و توليد فعاليت ميكنم،اساتيد و دوستان گرامي در بخش مهندسي پزشكي :اگر بخوام در اين قسمت ساخت و توليد داشته باشم ميتونن راهنمايي و كمك كنند.
با سپاس

سلام

منظورتون از ساخت، ساخت یه دستگاه جدید یا نه دستگاههایی مدنظرتونه که ساخته میشه ولی ساختش درایران صورت نمیگیره؟

مریمBME

عضو جدید
سلام دوستان
برای موضوع پروژه پایانی ام اگه پیشنهادی یا ایده ای دارید لطفا بگید. واقعا نمی دونم چی انتخاب کنم!!!!
ممنون

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
برای موضوع پروژه پایانی ام اگه پیشنهادی یا ایده ای دارید لطفا بگید. واقعا نمی دونم چی انتخاب کنم!!!!
ممنون

خب باید ببینی به کدوم زمینه بیشتر علاقه داری...
کار با نرم افزار؟
تحقیق؟
ساخت؟
...
و اینکه چه امکاناتی در اختیارتون هست؟
به نظرم در این مورد با استاد راهنماتون مشورت کنید بهتر هست....

16379

عضو جدید
با عرض سلام وخسته نباشید
می خواستیم بدانم بقیه آموزشهای MS PROJECT در کجا گفته شده است خوب توضیح داده شده است لطفا راهنمایی ام کنید با تشکر

مریمBME

عضو جدید
ساخت یکم مشکل هست چون ممکنه بعضی از قطعه ها اینجا یا حتی ایران موجود نباشه
اما دستگاه های ساده رو امکانش هست...
نحقیقاتی هم پردازش سیگنال علاقه دارم اما فکر کنم EMG بهتر باشه چون ECG و EEG زیاد کار شده
در مورد پردازش EMG اگه موضوعی دارید بهم پیام بدید
ممنون

h.imani

عضو جدید
سلام
دوستان برای درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی زیستی چ کتابی رو پیشنهاد میدید؟
و اینکه میتونید کتاب و مقاله در مورد scaffold ها یا رهایش دارو بهم معرفی کنید؟

تو دانشکده ما (پزشکی امیرکبیر) کتابی ارائه نمیشه. همشون جزوه های اساتید هستش که از کتب مختلف جمع آوری شده. بیومکانیک که گرایش خودمه این طوریه. فک میکنم دو تا گرایش دیگه هم به همین صورت باشه

مریمBME

عضو جدید
تو دانشکده ما (پزشکی امیرکبیر) کتابی ارائه نمیشه. همشون جزوه های اساتید هستش که از کتب مختلف جمع آوری شده. بیومکانیک که گرایش خودمه این طوریه. فک میکنم دو تا گرایش دیگه هم به همین صورت باشه
کتاب مقدمه ای بر مهندسی پزشکی ترجمه سیامک نجاریان

مریمBME

عضو جدید
ساخت دستگاه هایی که زیاد مشکل نباشند چی رو پیشنهاد میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟
ترو خدا زود جواب بدید خیلی فرصت ندارم:(

emami_k

عضو جدید
بایو

بایو

سلام دوستان
اینجا کسی هست که تو بایو تو موضوع هیدروکسی آپاتیت کار کرده باشه؟
میخواستم ببینم الان تو چه زمینه هایی تو هیدروکسی اپاتیت جای کار هست یعنی چی بیشتر تازگی داره تو این زمینه مثلا عناصر جانشینی یا اسکافولدها یا...؟؟؟؟:smile::smile:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مشاوره برای خرید لپ تاپ

مشاوره برای خرید لپ تاپ

با سلام
دوستان عزیز چه نوع لپ تاپ و با چه مشخصاتی برای رشته ی مهندسی پزشکی پیشنهاد می کنن
هزینشم خیلی مطرح نیست
بیشتر خوب کار کردنش مطرحه
دوستانم بهم این مدل رو پیشنهاد دادن
[h=1]Lenovo IdeaPad Z5070 - B[/h]اینم مشخصاتش
http://www.digikala.com/Product/DKP-36931/Lenovo-IdeaPad-Z5070-B/لپ-تاپ-لنوو-آیدیاپد-Z50-70
ممنون میشم پاسخ بدید

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام
دوستان عزیز چه نوع لپ تاپ و با چه مشخصاتی برای رشته ی مهندسی پزشکی پیشنهاد می کنن
هزینشم خیلی مطرح نیست
بیشتر خوب کار کردنش مطرحه
دوستانم بهم این مدل رو پیشنهاد دادن
Lenovo IdeaPad Z5070 - B

اینم مشخصاتش
http://www.digikala.com/Product/DKP-36931/Lenovo-IdeaPad-Z5070-B/لپ-تاپ-لنوو-آیدیاپد-Z50-70
ممنون میشم پاسخ بدید
سلام
همین خوبه...
اگه برای گرایش بیومکانیک یا بیوالکتریک میخوای باید لب تابی باشه که بتونه برنامه های سنگین مهندسی رو خوب اجرا کنه... مخصوصا اگه بیومکانیک هستید و میخواید با نرم افزارای تحلیل تنش و شبیه سازی و... کار کنید.

naz_brayan66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان مهندسی پزشکی کمک لطفا...

دوستان مهندسی پزشکی کمک لطفا...

سلام
دوستان مهندسی پزشکی کسی حل تمرین های شبکه های عصبی فایلمشاهده پیوست homwork1.doc پیوست را داره؟؟؟
مخصوصا واحد مشهد

hale60

عضو جدید
سلام دوستان
دریک سیگنال حیاتی تفاوت نویز اعوجاج و اغتشاش در چیست؟
در چه بازه ای هست؟
واز چه نوع فیلتری در ان استفاده میشه؟
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

مریم.الف

عضو جدید
سلام
من دنبال یه نفر که دکترای بیومکانیک امیرکبیر میخونه میگردم
چن تا سوال داشتم

مریم.الف

عضو جدید
سلام
من دنبال یه نفر که دکترای بیومکانیک امیرکبیر میخونه میگردم
چن تا سوال داشتم

fateme.h.b

عضو جدید
با سلام.میتونم بپرسم که ارشد مهندسی پزشکی چقدر با رشته ی من مرتبطه؟ بنظرتون من میتونم واس ارشد این رشته رو ادامه بدم ؟

elieng

عضو جدید
با سلام.میتونم بپرسم که ارشد مهندسی پزشکی چقدر با رشته ی من مرتبطه؟ بنظرتون من میتونم واس ارشد این رشته رو ادامه بدم ؟

سلام دوست عزیز. شما باید گرایش بیومواد(بیومتریال) شرکت کنی.تا جایی که من می دونم رشته های مهندسی بافت و بیومواد زمینه های کار های پژوهشی زیادی دارن و در نتیجه برای اپلای در خارج از کشور این گرایش گزینه ی مناسبی به نظر میرسه. در مجموع بحث های مربوط به مهندسی بیومتریال بحثهای شیرینی هستند.پس اگر به کار های پژوهشی علاقه مندی و قصد ادامه تحصیل داری بیومتریال گزینه ی مناسبی هست
پایدار باشی

elieng

عضو جدید
سلام دوستان
دریک سیگنال حیاتی تفاوت نویز اعوجاج و اغتشاش در چیست؟
در چه بازه ای هست؟
واز چه نوع فیلتری در ان استفاده میشه؟
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

جوابت در http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=18985.0 هست به طور کلی.اما اغتشاش در سیگنال حیاتی همون آرتیفکت هست :یعنی شما داری سیگنال قلبی ثبت میکنی ولی خوب سیگنال عصبی عضلانی هم روی کارت تاثیر میذاره به طور ناخواسته.نویز هم که همون عوامل مزاحم با منبع ناشناخته هست. دلیل اغتشاش هم که توضیح داده شده در همون تاپیک. کسی نظر دیگه داره بده. من هم خوشحال میشم چیزی یادبگیرم.

hale60

عضو جدید
سلام دوستان
من دنبال مقاله ای میگردم که درباره سنسور اندازه گیر تعیین صحت وسلامت دستگاه یا حس گر های زیستی تشخیص بیماری قلبی با اتستفاده از منطق فازی و....
باشه خیلی ضروریه
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه

lakistan

عضو جدید
[h=2][/h]
دوستان من یک سمینار در مورد کاربرد پلیمرها در پرشکی دارم.اگه میشه این سه لغت رو ترجمه فارسی برام بنویسید. 1.vascular graft cardiac pacemaker transdermal patch فوق العاده ممنون میشم​

بالا