سوالات و درخواست های مهندسی پزشکی

roya73

عضو جدید
....

....

سلام
من تازه عضو سایت شدم و مهندسم نیستم آخه تازه کنکور دادم
رشته من تجربی هستش ولی کنکورمو خیلی بد دادم می خوام آزاد مهندسی پزشکی گرایش بیو الکتریک برم
می خوام ببینم شما از رشتتون راضی هستین بعدشم علوم تحقیقات تهران این رشته رو داره؟
:gol:

baharsalehi

عضو جدید
سلام
من تازه عضو سایت شدم و مهندسم نیستم آخه تازه کنکور دادم
رشته من تجربی هستش ولی کنکورمو خیلی بد دادم می خوام آزاد مهندسی پزشکی گرایش بیو الکتریک برم
می خوام ببینم شما از رشتتون راضی هستین بعدشم علوم تحقیقات تهران این رشته رو داره؟
:gol:
salam bale kamelan raziyam doroste kar vasash kame ama tehran karesh khobe
vali ye nokte bayad dosesh dashte bashi ta betoni movafagh beshi
bale olom tahghighat dare

behnamtavakkol

عضو جدید
سوال

سوال

بنام خدا
با سلام خدمت دوستان گرامی
یک سوال داشتم اگه کسی جواب بده ممنون می شم
رابطه ای موجود است که برای random variable جواب می دهد، چگونه می توانم آن را به random process تعمیم داد و متوجه شد که متغیر زمان بر روی آن تاثیرنمی گذارد؟
مورد اصلی این رابطه، expectation حاصلضرب یک بردار تصادفی در ترانهاده آن می باشد.

behnamtavakkol

عضو جدید
سلام
گرایش من بیوالکتریکه، به نظر من رشته خیلی خیلی جالبیه و بسیار جای کار داره ولی اگر به منظور ورود به بازار کار این رشته رو انتخاب کردید باید کمی تحقیق کنید چون فکر کنم بازار کاری مثل بقیه گرایشهای برق نداره.
موفق باشید

amir.soleyman

عضو جدید
میخواستم بدونم گرایش فیزیو تراپی ازورودی شاخه مهندسی مجوز مطب دارن یا فقط مختص شاخه تجربی؟؟دانشجو مکانیک هستم میخوام ارشد توانبخشی بخونم امکانش هست با مجوز مطب فیزیو تراپی؟؟؟؟

m.bateni

عضو جدید
نوعشونو که گفتم همون درسایی که پزشکا میخونن یعنی همون درسایی که خیلی شبیه زیسته حالا من اسم تخصصی شونو بلد نیستم!!!!!!!!!متشکر میشم اگه جوابمو بدین.
اناتومی پزشکی...فیزیولوزی....فیزیک پزشکی...بهداشت....مراقبت های پزشکی............. زیادند

fahoora

عضو جدید
کمک

کمک

سلام وقت بخیر من من گفتار درمانی خوندم میخام یه وسیله بسازم کمک و راهنمایی میخوام لطفا:cry:

m.a.r.y.jooon

عضو جدید
کمک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

کمک !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

با سلام خدمت دوستان ....
من میخواهم واسه ارشد مهندسی بافت بخونم ( امیر کبیر )
اگه کسی با این رشته آشنا هست یکم بیشتر بهم اطلاعات بده لطفا
مثلا این که چه درسایی واسه کنکور بخونم ، امیر کبیر چه قدر ظرفیت داره و ....................

باتشکر:smile::)

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ماشین حساب مناسب برای بیومکانیک

ماشین حساب مناسب برای بیومکانیک

سلام دوستان
کسی میدونه ماشبن حساب مناسب برای بیومکانیکا چجوری باید باشه؟
یه چیزی که هم توی کارشناسی هم توی ارشد کار آدمو راه بندازه....
:)
ممنون از همگی!
;)

SAMARRR

عضو جدید
خواهش میکنم راهنماایی کنید!!!

خواهش میکنم راهنماایی کنید!!!

سلام من امسال رشته مهندسی پزشکی گرایش بالینی علوم تحقیقات قبول شدم با علاقه این رشته و گرایشو انتخاب کردم و اولین انتخابم بود ولی متاسفانه ازینکه بالینه تو مقطع ارشدوجود نداره خیلی ناراحت شدم و پشیمون حتی شنیدم کارشناسی بالینی هم فقط تو ایران هستش و حالم گفتن نداره میخواستم کمی بهم راجع به این گرایش توضیح بدین اینکه توکشور های دیگه مدرکش قابل قبول هست اصلا؟اینکه میتونم با کارشناسی این گرایش تو دانشگاه های خارج ادامه تحصیل بدم بازار کارش تو ایران و خارج ایران رو هم میخواستم بدونم واینکه با توجه به چیزی ک من شنیدم تغییرگرایش تو دانشگاه من خیلی سخته میخوام بدونم اگه واقعا این گرایش شرایط خوبی نداره برخلاف علاقم به این گرایش هرچه سریع تر برای تغییرگرایش اقدام کنم خواهش میکنم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید...      

SAMARRR

عضو جدید
واقعا متاسفم یعنی اینجا حتی ینفرم پیدا نمیشه که منو راهنمایی کنه

محدثه یوسفی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
مهندسی پزشکی بالینی‏ از رشته های تخصصی شاخه مهندسی پزشکی است که مسئولیت پیاده سازی تکنولوژی پزشکی و بهینه سازی خدمات بهداشتی و درمانی دارد.نقش مهندسی پزشکی بالینی شامل آموزش و نظارت تکنسین تجهیزات پزشکی، همکاری با قانون گذاران و بازرسین بیمارستان های دولتی و دادن مشاوره‌ی فنی برای دیگر کارکنان بیمارستان مانند پزشکان، مدیران، آی تی و... .مهندس پزشکی بالینی همچنین براساس تجربه‌های بالینی خود به تولیدکنندگان وسایل پزشکی در زمینه بهبود طراحی‌های آینده شان مشاوره می‌دهد درحالی که به عنوان ناظر بر پیشرفت قسمت‌های فنی بیمارستا‌ن‌ها، الگوهای خرید آن‌هارا با توجه به بخش تولید راهنمایی می‌کند. توجه اصلی آن‌ها بر اجرای عملی تکنولوژی باعث شده که مهندسین این رشته بیشتر به سمت دوباره طراحی و پیکربندی دوباره گرایش پیداکنند.به عنوان "انقلابی"تحقیق و توسعه یا ایده های نابی که می‌توانند خود رابرای سال‌های متمادی با پزشکی بالینی وفق دهدند؛ در حال حاضر در این برهه زمانی، بیشتر تلاش‌ها برای گسترش تاثیر مهندسی پزشکی بالینی در مسیر زیست پزشکی نوین است.مهندس پزشکی بالینی در نقش‌های مختلف خود، ازآنجایی که به هردو نقطه نظر (تولید و مصرف کننده)"در خط مقدم" نزدیک است و هم در ساخت و فرایند محصولات آموزش دیده است، به شکل یک "پل یا رابط" بین تولید کننده‌های محصولات پزشکی و مصرف کنندگان نهایی است.بخش‌های مهندسی پزشکی بالینی بیمارستان‌های بزرگ گاهی اوقات نه تنها مهندسان زیست پزشکی را استخدام می‌کنند، بلکه از مهندسین صنعتی / سیستم برای تحقیق در عملیات‌ها، عوامل انسانی، تجزیه و تحلیل هزینه، ایمنی، و غیره کمک می‌گیرند.

**dew**

عضو جدید
سلام
ببخشید کسی اینجا به سیمولینک مسلط هست؟می تونه بهم کمک کنه؟؟؟

اعظم*

عضو جدید
با سلام
نمی دونم سوالم چقدر مرتبط می باشد
من اطلاعاتی در مورد لنز آندوسکوپی می خوام
در لنز اندوسکوپی عدسی هایی وجود دارد که با فاصله از هم قرار گرفته اند، می خوام بدونم فاصله عدسی ها و نوع عدسی ها چه تاثیری در نور و شکست نور دارد!!
با تشکر

baharsalehi

عضو جدید
با سلام
نمی دونم سوالم چقدر مرتبط می باشد
من اطلاعاتی در مورد لنز آندوسکوپی می خوام
در لنز اندوسکوپی عدسی هایی وجود دارد که با فاصله از هم قرار گرفته اند، می خوام بدونم فاصله عدسی ها و نوع عدسی ها چه تاثیری در نور و شکست نور دارد!!
با تشکر

فک کنم این سوال رو از بچه های فیزیک بپرسید اطلاع داشته باشند
موفق باشید

مریم.الف

عضو جدید
سلام
من اولین باره میام اینجا من ارشد مکانیک میخونم اما موضوع پروژم بیو مکانیکه تو ترجمه مقاله مشکل پیدا کردم معنی اصطلاحاتو نمیفهمم اگه کسی دیکشنری خاصی مخصوص این رشته میشناسه بهم معرفی کنه ممنون میشم

baharsalehi

عضو جدید
سلام
من اولین باره میام اینجا من ارشد مکانیک میخونم اما موضوع پروژم بیو مکانیکه تو ترجمه مقاله مشکل پیدا کردم معنی اصطلاحاتو نمیفهمم اگه کسی دیکشنری خاصی مخصوص این رشته میشناسه بهم معرفی کنه ممنون میشم

به نظر من بابیلان بهترین دیکشنری که میتونه کمکتون کنه

baseri

عضو جدید
سلام

پروژتون در رابطه با چ موضوعیه؟

مریم.الف

عضو جدید
سلام ممنون که جواب دادین
پروژم در مورد تصلب شریان و تترینگ شریانیه اما حتی هنوز یه تعریف درست از تترینگ پیدا نکردم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنین

rezanasiripour

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من پایگاه داده (دیتابیسی) از تصاویری می خوام که به عنوان مثال اگه 100 تا تصویر داره ، نصف یا بیشترشون یه نوع بیماری خاص ( مثلا غده تیروئید و یا ...) رو داشته باشن و بقیه تصاویر نه.
ممنون میشم اگه کسی از دوستان سایت و یا لینکی واسه دانلود واسم بزاره
ممنون

baharsalehi

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من پایگاه داده (دیتابیسی) از تصاویری می خوام که به عنوان مثال اگه 100 تا تصویر داره ، نصف یا بیشترشون یه نوع بیماری خاص ( مثلا غده تیروئید و یا ...) رو داشته باشن و بقیه تصاویر نه.
ممنون میشم اگه کسی از دوستان سایت و یا لینکی واسه دانلود واسم بزاره
ممنون

پایگاه داده MIT BIH

Na KISS a

عضو جدید
سلام
دوستان برای درس مقدمه ای بر مهندسی پزشکی زیستی چ کتابی رو پیشنهاد میدید؟
و اینکه میتونید کتاب و مقاله در مورد scaffold ها یا رهایش دارو بهم معرفی کنید؟

پلیسا

کاربر فعال
سلام عزیزم. با توجه به گرایشا فرق می کنه
مثلا گرایش بیو الکتریک
3 واحد فیزیولوژی + 1 واحد آزمایشگاهش
2 واحد آناتومی
3 واحد فیزیک پزشکی
3 واحد توانبخشی
3 واحد سیستم های رادیولوژی و تصویر برداری
2 واحد بیو فیزیک
بازم هستن که حضور ذهن ندارم واسه گرایش های دیگرو بگم

omomomomomom

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشيد. من رشته ام الكترونيك و دارم رو يه پروژه كار ميكنم. با توجه به روش هاي مختلف ثبت فركانس هاي مغز نظير EEG, QEEG, MEG و.... استفاده از همه ي اين روشها مستلزم شرايط خاصي است. مثلا در EEG بايد از الكترودهايي استفاده كرد كه روي سر نصب شوند ويا از يك نوع ژله بر روي پوست سر استفاده كرد. من دنبال راهي براي ثبت فركانس هاي مغز بدون اين شرايط هستم يعني با يه دستگاه بدون نياز اتصال به سر از يك فاصله بتواند اين امواج را ثبت كند. در ضمن بزرگ نباشه. يا همچين دستگاهي هست؟ يا سنسوري واسه اين كار هست كه خودم مدارشو طراحي كنم؟

baharsalehi

عضو جدید
با سلام و عرض خسته نباشيد. من رشته ام الكترونيك و دارم رو يه پروژه كار ميكنم. با توجه به روش هاي مختلف ثبت فركانس هاي مغز نظير EEG, QEEG, MEG و.... استفاده از همه ي اين روشها مستلزم شرايط خاصي است. مثلا در EEG بايد از الكترودهايي استفاده كرد كه روي سر نصب شوند ويا از يك نوع ژله بر روي پوست سر استفاده كرد. من دنبال راهي براي ثبت فركانس هاي مغز بدون اين شرايط هستم يعني با يه دستگاه بدون نياز اتصال به سر از يك فاصله بتواند اين امواج را ثبت كند. در ضمن بزرگ نباشه. يا همچين دستگاهي هست؟ يا سنسوري واسه اين كار هست كه خودم مدارشو طراحي كنم؟

اگه اصلا نمیخاید سیگنال حتما مال یه فرد باشه میتونه از سیمیلاتور استفاده کنید
ولی اگه منظورتون اینه که میخاید دستگاهی باشه که از راه دور و بدون وصل شدن به مغز سیگنال ها رو دریافت کنه از دستگاه بی سیم EEG استفاده کنید
من منظورتون رو اینجور فهمیدم اگه درست متوجه نشدم یکم توضیح بدید اگه بتونم کمکتون میدم

omomomomomom

عضو جدید
اگه اصلا نمیخاید سیگنال حتما مال یه فرد باشه میتونه از سیمیلاتور استفاده کنید
ولی اگه منظورتون اینه که میخاید دستگاهی باشه که از راه دور و بدون وصل شدن به مغز سیگنال ها رو دریافت کنه از دستگاه بی سیم EEG استفاده کنید
من منظورتون رو اینجور فهمیدم اگه درست متوجه نشدم یکم توضیح بدید اگه بتونم کمکتون میدم

.

سلام و تشكر از جوابتون
بله سيگنال فقط مختصه يك شخص بايد باشه. ولي فكر ميكنم در دستگاه بيسيم EEG باز هم از يك سربند استفاده ميشه من ميخوام بدون اتصال هيچ دستگاهي به سر باشه. در اين دستگاه تفاووت بين با سيم و بيسيم فقط ارتباط سيمي بين سربند يا الكترودها است كه با دستگاه حذف شده است يعني سنسور با فاصله از سر و بدون هيچ نقطه ارتباطي با سر سيگنال ها رو ثبت كنه.

**dew**

عضو جدید
کمک فورییییییییی(پالس اکسیمتر یا فشار سنج؟؟؟؟)کمک

کمک فورییییییییی(پالس اکسیمتر یا فشار سنج؟؟؟؟)کمک

سلام
من باید برای یکی از درسهام یه دستگاه بسازم که بشه با sim900 کنترلش کرد.الان بین پالس اکسی متر و فشار سنج موندم!!!!نمی دونم کدوم راحت تر میشه ساخت؟؟؟چون تو زمینه ی ساخت تجربه ندارم ولی مجبورم.میشه کمکم کنید که کدوم رو انتخاب کنم بهتره؟؟؟؟منظورم از فشار سنج از مدل هایی هس که تو مراقبت های ویژه ازش استفاده میشه و به طور خودکار عمل می کنه هس...
اگه در این مورد اطلاعاتی دارید میشه کمکم کنید؟؟؟؟تا آخر این هفته بیشتر وقت ندارم:cry:

**dew**

عضو جدید
تورو خداااااااااااااا............
یعنی یک نفر هم نیست که بتونه کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:(

بالا