سوالات و درخواست های مرتبط با:آموزش نرم افزار های معماری

Samaneh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من خودم تجربه شو داشتم تو کد سه بعدی کار کنید تا سریع حجمتون بیرون بیاد بعد تو هر نرم افزاری که برای متریال گزاشتنمناسبه و مسلط هستید متریال بدید به کار.
موفق باشید.

ReD_CoDE

متخصص REVIT
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه سوال مهم دارم اونم اینکه برای من که قراره تقریبا 2 هکتار زمین رو لنداسکیپ کار کنم بهترین نرم افزار برای سه بعدی سازیی کدوم نرم افزاره؟

سلام
با رویت و همچنین با اسکچاپ با 3-4 تا کلیک میشه کل سایتی که دارید رو تبدیل به لنداسکیپ کنید و کل پستی بلندی ها رو با دقت براتون سه بعدی میکنه، برای اینکار از گوگل مپ بهره میبرن، فقط یه ایراد داره اونم اینه که نقشه های گوگل مپ برای یکی دو سال پیشه

اگر توضیح مفصلتر خواستید بهم پیام بدید

ehsan arch

عضو جدید
سلام به پسر ، دخترای خشکل ......
راستش از اونجایی که تو دانشگاه از سایت بزرگ خیلی استقبال میشه من هم تجربه کار تو سایت بزرگ رو داشتم حتی خیلی بزرگتر از دوست عزیزم که بامشکل برخورده ...
اوایل با اتوکد 3d میکردم بعد با مکس کاملش میکردم ولی بعدا فهمیدم با خود مکس راحت میشه لنداسکیپ طراحی کرد .... اگر که توپوگرافی سایت هم داشته باشی که کارت کلی راحت تر میشه .... بله اینم نظر ما

niegrau

عضو جدید
برای ویژوالیزیشن کار کردن و رندرگیری - آیا اسکیس و راندو دونستن دیگه لازمه؟

برای ویژوالیزیشن کار کردن و رندرگیری - آیا اسکیس و راندو دونستن دیگه لازمه؟

برای تخصص پیدا کردن در زمینه نقشه کشی و طراحی و مدل سازی معماری بصورت دیجیتال (ویژوالیزیشن و رندر گیری کردن) آیا لازم هست که اسکیس و راندو یاد گرفت؟
چون وقتی با نرم افزار کار میکنیم با وجود داشتن تاپ-ویو Top view و سپس ایجاد ارتفاع و بعد سوم مدل بصورت کامل ساخته میشه !
حالا دیگه شناخت هندسی و اسکیس و راندو و پرسپکتیو و ایزو و ... به چه درد من که قصد تخصص در زمینه ویژوالیزیشن نرم افزار رو دارم، میخوره؟

لطفا راهنمایی کنید

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
برای تخصص پیدا کردن در زمینه نقشه کشی و طراحی و مدل سازی معماری بصورت دیجیتال (ویژوالیزیشن و رندر گیری کردن) آیا لازم هست که اسکیس و راندو یاد گرفت؟
چون وقتی با نرم افزار کار میکنیم با وجود داشتن تاپ-ویو Top view و سپس ایجاد ارتفاع و بعد سوم مدل بصورت کامل ساخته میشه !
حالا دیگه شناخت هندسی و اسکیس و راندو و پرسپکتیو و ایزو و ... به چه درد من که قصد تخصص در زمینه ویژوالیزیشن نرم افزار رو دارم، میخوره؟

لطفا راهنمایی کنید

سلام-
خوب. ببین -تجسم خیلی مهمه-شما یه طرح تو ذهنته، میخوای ببینیش!
میای اسکیس میزنی-یا با تردی مکس انجامش میدی!-البته برای پیاده کردن.
به نظر من بهتره از کار یه اسکیس بزنی -برای پیاده کردن اون چیزی که تو ذهنته اسکیس بهترین راهه-چون رابطه ذهن با دست بهتر از رابطه ذهن با کامپیوتره!پس بهتره دستت رو قوی کنی-- البته تو طراحی هم چیزی که حرف اول رو میزنه خلاقیت هست چیزی که نقطه شروع نداشته هیچ وقت هم پایان نداره!!!--اگه طرف دیگه قضیه رو ببینیم نیازی نیست که یادش بگیری!!! ولی بهتره که یادش بگیری

niegrau

عضو جدید
خیلی صریح و گویا
واقعا سپاسگزارم

اما یک سوال دیگه:

- در رابطه با اسکیس زدن - اگر با قلم دیجیتال در کامپیوتر انجام بدم بهتر نیست؟ چون بهرحال توانایی ها و ابزاری که در دست داریم با کامپیوتر خیلی بیشتر هست. مثلا با Autodesk Sketchbook Pro

سلام-
خوب. ببین -تجسم خیلی مهمه-شما یه طرح تو ذهنته، میخوای ببینیش!
میای اسکیس میزنی-یا با تردی مکس انجامش میدی!-البته برای پیاده کردن.
به نظر من بهتره از کار یه اسکیس بزنی -برای پیاده کردن اون چیزی که تو ذهنته اسکیس بهترین راهه-چون رابطه ذهن با دست بهتر از رابطه ذهن با کامپیوتره!پس بهتره دستت رو قوی کنی-- البته تو طراحی هم چیزی که حرف اول رو میزنه خلاقیت هست چیزی که نقطه شروع نداشته هیچ وقت هم پایان نداره!!!--اگه طرف دیگه قضیه رو ببینیم نیازی نیست که یادش بگیری!!! ولی بهتره که یادش بگیری

niegrau

عضو جدید
بهترین نرم افزار و قلم برای اسکیس و راندو - Autodesk SketchBook Pro و یا ... ؟

بهترین نرم افزار و قلم برای اسکیس و راندو - Autodesk SketchBook Pro و یا ... ؟

اسکیس زدن و راندو کردن با قلم در نرم افزار کامپیوتر ( نه آیپد و ... )

1. بهترین نرم افزار از دیدگاه شما چیست ؟
Autodesk SketchBook Pro

http://www.autodesk.com/products/sketchbook-pro/overview

2. بهترین قلم موجود در بازار چیست - محدوده قیمت رو هم لطف کنید بگید !؟

:gol:

آخرین ویرایش:

♫ ♫ (。◕‿◕。) ♫ ♫

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی صریح و گویا
واقعا سپاسگزارم

اما یک سوال دیگه:

- در رابطه با اسکیس زدن - اگر با قلم دیجیتال در کامپیوتر انجام بدم بهتر نیست؟ چون بهرحال توانایی ها و ابزاری که در دست داریم با کامپیوتر خیلی بیشتر هست. مثلا با Autodesk Sketchbook Pro

ببینید مهم اینه که شما بتونین طرحی رو که تو ذهنتونه نشون بدین حالا میتونین این کار رو با دست و یا با نرم افزار نشون بدین...خیلی از معمارها ابتدا 1 طرح که همون اسکیس هست با دست میکشن و سعی میکنن چیزی رو که تو ذهنشونه بیارن رو کاغذ.
حالا 1 نفر دستش قوی هست و یکی با نرم افزار راحت تره.

و اما در مورد شما که میخواین ویژوالیزیشن و رندر گیری کردن رو شروع کنین نرم افزار بهتره اما خوب اینو هم بدونین که قبل از اینکه طرحی رو در نرم افزار به طورت کدی و یا 3 بعدی در بیارین نیاز هست که ایده و طرح اولیه رو بدونین که با اسکیس زدن راحت میشه...که همون ترکیب احجام هست و طرح اولیه....

یادگیری اسکیس میتونه مفید باشه براتون.

niegrau

عضو جدید
فعلا دو مدل Wacom و P-Active رو پیدا کردم، هرچند از قیمتاش اطلاعی ندارم.
ولی چند تا یوزر از کیفیتشون گفته بودن که خوبه.

و نکات مهم خرید قلم:
-
به سایز تبلتی که میخوای بخری توجه کن چون اگه خیلی کوچیک باشه مثلا سایز a6 ممکنه مقداری مشکل بوجود بیاره مخصوصا تو طراحی.
- نکته دیگه اینکه حتما تو مدلی که میخوای بخری به حساس بودن به فشار در تبلت توجه کن.
-
بهترین انتخاب سری Intuos4 وکام هست تبلت های حرفه ای هستند و در سایز های A3 A4 A5 A6 عرضه میشن.
- اگر کار حرفه ای انجام میدی و البته بودجش برات مهم نیست میتونی سری CINTIQ وکام رو بگیری که همراه با مانیتور هست.
- اگه برای کارای تری دی میخوای یا اینتوس 4 یا 5 سایزش هم به نظر من a5باشه بهتر تو دست جا میشه و کار کردن باهاش راحت هست.

شرکت وارد کننده این 2 برند:
http://www.kpz-comp.com/site.aspx?ParTree=041

شركت كارپردازان كامپيوتر
تهران - خیابان کریمخان زند - بین حافظ و آبان شمالی - پلاک 151 - ساختمان نگین - طبقه 9 - واحد 96
پست الكترونيك: info@karpardazan.com
تلفن: 88892166 و 88897768 و 88899758

کسی می تونه لیست قیمتشون رو بدست بیاره و اینجا پست کنه؟

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
خیلی صریح و گویا
واقعا سپاسگزارم

اما یک سوال دیگه:

هرطور که راحتید فرقی نداره-رو کاغذ به نظر بهتر میاد!

hamzeh1003

عضو جدید
بهترین نرم افزارها برای طراحی داخلی و خارجی

بهترین نرم افزارها برای طراحی داخلی و خارجی

من تا حالا با محیط دو بعدی اتوکد کار کردم و نقشه کشیدم. دارای تخصص خاصی هم در زمینه معماری و عمران نیستم ولی بیگانه هم با مسائل عمومیش نیستم. با این اوصاف، بنظرتون بهترین و راحت ترین نرم افزارها برای طراحی داخلی و خارجی ساختمان چیه؟
پیشاپیش ممنونم

jhangard

کاربر بیش فعال
من تا حالا با محیط دو بعدی اتوکد کار کردم و نقشه کشیدم. دارای تخصص خاصی هم در زمینه معماری و عمران نیستم ولی بیگانه هم با مسائل عمومیش نیستم. با این اوصاف، بنظرتون بهترین و راحت ترین نرم افزارها برای طراحی داخلی و خارجی ساختمان چیه؟
پیشاپیش ممنونم
اسکچ آپ گوگل راحت ترینه. برای پروژه های کوچک و ساده و کارهای دانشجویی انتخاب خوبیه.
تری دی مکس با پلاگین وی ری حرف آخر رو میزنه از لحاظ ظاهر سازی و نورپردازی و.... کیفیت کار ولی راحت نیست و کمی زمانبر هست.
رویت آرکیتکچر، نرم افزار کاملیه و تخصصی معماری کار باهاش نصبتا راحته و شما همزمان پلان و تری دی و مقطع ساختمان رو طراحی میکنید و نرم افزار کاملیه برای متره و برآورد و... مضافا مدل سازی هم میتونید در اون انجام بدید مثلا برای نماسازی و طراحی داخلی.

تمام این کارها رو با کد دو بعدی و سه بعدی هم میتونید انجام بدید ولی من توصیه نمیکنم. کار با رویت بسیار سریع تر و دقیق تر و مختص ساختمانه. به فرض شما در کد یک خط رسم میکنید و اسمش رو میذارید دیوار ولی در رویت یک مدل دیوار رو انتخاب میکنید و همزمان در فضای دو بعدی و سه بعدی با دو کلیک قرارش میدید... رویت با تکنولوژی BIM ساختمان سازی به طور کاملا هوشمند عمل میکنه...

پیشنهاد من: طراحی در رویت و بعد از آن انتقال در تری دی مکس و رندرگیری با پلاگین وی ری.

hamzeh1003

عضو جدید
ممنونم مهندس
تو این چند روز اسکچ آپ گوگل رو امتحان کردم که به نقاشی سه بعدی شباهت داشت. رویت رو هم تازه فرصت کردم برم سراغش و هنوز درست باهاش کار نکردم که نظری بدم. اما نظرتون درباره 3D - HOMEINTERIORS چیه؟ من فقط اسمش رو تو دوره های فنی حرفه ای دیده بودم. همچنین شما که فیبدتون معماریه، درباره آرشیکد چیزی نگفتید؟!

jhangard

کاربر بیش فعال
ممنونم مهندس
تو این چند روز اسکچ آپ گوگل رو امتحان کردم که به نقاشی سه بعدی شباهت داشت. رویت رو هم تازه فرصت کردم برم سراغش و هنوز درست باهاش کار نکردم که نظری بدم. اما نظرتون درباره 3D - HOMEINTERIORS چیه؟ من فقط اسمش رو تو دوره های فنی حرفه ای دیده بودم. همچنین شما که فیبدتون معماریه، درباره آرشیکد چیزی نگفتید؟!
خواهش، رویت و آرشیکد هر دو در یک مسیر هستن ولی من رویت رو ترجیح میدم چون رابطه خوبی با بقیه نرم افزارای اتودسک مثل کد و مکس داره.
درباره HOMEINTERIORS چیزی نمیدونم نظر ندارم.
برای 3D و رندرگیری هیچ کدوم جای مکس رو نمیگیره دوست عزیز... مکس و وی ری رو یاد بگیر.
بعد هم راینو و مایا.
ولی یه چیز هم بگم با همه این نرم افزارا میشه کار با کیفیت و عالی ارائه داد در صورتی که روش فوکس کنی و وقت بذاری حتا همین اسکچآپ. در عین حال هیچ کدوم هم کامل نیستن.
باید ببینی برای چه کاری میخوای؟ اگه فقط صرفا مدل سازی و نماسازی و نورپردازی و و ظاهرسازی و این حرفاست مکس گزینه حرفه ای و خوبیه. اگه طراحی پلان و مقطع و طراحی فنی و سازه ای مطرحه اول رویت بعدش مکس.

concreteman

عضو جدید
ممنونم مهندس

همونطور که جهانگرد گفت آرشیکد و رویت خیلی شبیه به همن . رویت جزیی از اتودسکه و با اتوکد و مکس رابطه بهتری داره.
و آرشیکد سریعترین، پرطرفدارترن و کاربر پسند ترین نرم افزار سه بعدی دنیاست.
اسکچ آپ هم قبول دارم که در نگاه اول کارش خیلی مصنوعیه اما اگه با وی ری ازش رندر بگیری نظرت عوض میشه.

پیچیده ترین نرم افزار مکسه که ذاتا برای طراحی ساختمان نیست اما از نظر کیفیت رندر خروجی مکس به وی ری مخصوصا برای طراحی داخلی بهترین نتیجه رو میده.

hamzeh1003

عضو جدید
با سلام
حالا که کار به اینجا رسید بذارید اصل ماجرا رو بگم، شاید بهتر بتونید راهنماییم کنید:
من مکانیک خوندم و با CATIA کار کرده بودم اما بالاخره چون لارم شده بود و اشتراکاتی هم تو اصول نرم افزارهای نقشه کشی هست محیط 2بعدی Autocad رو هم تجربه کرده بودم. تا کار به ساختن ساختمان خودمون رسید. اون موقع برای اینکه بتونم ایده خودم رو پیاده کنم نقشه های معماری رو خودم میکشیدم. برای طراحی نما کار رو دادیم بیرون، اما فهموندن اینکه چی انتظار دارم از نما به مهندس طراح کار مشکلی بود و آخرش هم 100% باب میلمون نشده چه برسه به اینکه بعدا اجرا بشه. حالا این وسط یه موقعیت پیش اومد که کار رو شهرداری متوقف کرد تا بره تو کمیسیون. با خودم گفتم تو این فرصت که زمان دارم سریع یه نرم افزار طراحی یاد بگیرم تا هم نما رو با ایده خودم طراحی کنم هم برای طراحی داخلی بتونم ایده ای رو که دارم پیاده کنم.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
پیشاپیش ممنونم

سلام. تاپیک جالبی زدید. من هم مهندسی عمران خوندم و تصمیم گرفتم یه نرم افزار طراحی داخلی و نما رو یاد بگیرم. با یه جستجوی ساده با نرم افزار های رویت ، آرشیکد ، تری دی مکس و ... اشنا شدم. اولش رفتم به تالار گالری آثار و خروجی های این نرم افزار ها رو دیدم. خروجی های جالبی بود. البته خیلی هاش کار خارجی ها بود ولی بازم برای آشنایی خوب بود. در پایان من تصمیم گرفتم 3D max رو یاد بگیرم چون فهمیدم تو نرم افزار های طراحی حرف آخر رو میزنه و گفتم حالا که می خوام وقت بزارم برم برم مستقیم 3D max رو یاد بگیرم. با دانلود چند ویدئوی زبان اصلی و استفاده از آموزش های سایت و مخصولا استفاده از تاپیک رفع اشکال تا حدودی تونستم یاد بگیرم. الان چیزهایی که می خوام رو راحت مدل میکنم. البته هنوز تو متریال دهی و نورپردازی مشکل دارم که سعی میکنم اونها رو هم برطرف کنم. بهر حال می خوام بگم هر کدوم از نرم افزار ها رو که به صورت کامل یاد بگیری خوبه که البته اگه 3D max باشه که خیلی بهتره

omid3dmax

عضو جدید
یه پیشنهاد واسه کارکردن تلفیقی با نرم افزارهای autodesk

یه پیشنهاد واسه کارکردن تلفیقی با نرم افزارهای autodesk

ما میتونیم برای انجام یه کار حرفه ای کم دردسرتر سرعت بیشتر دقت بالاتر زیباتر وکامل به روش زیر عمل کنیم: ابتدا کل پروژه رو تو revit انجام بدیم که شامل پلان نما برش و.. بوده و ابتدا از ان به عنوان فایل اتوکد خروجی گرفت بعد دوباره همان فایل را وارد 3dmax نمود چون که دراینصورت قدرت مانور بیشتری برای احیانا عمل ادیت پولی ویا متریال دهی خواهیم داشت

amin_120

عضو جدید
راهنمایی در مورد رندر و استفاده از قدرت کامل سیستم

راهنمایی در مورد رندر و استفاده از قدرت کامل سیستم

سلام بچه ها من تازگی یه سیستم گرفتم با مشخصات زیر ولی طبق عکس زیر یه صحنه رو میخوام رندر بگیرم
هر بار یه اتفاقی افتاد بار اول یه اخطار داد هنوز نخوندم مکس رو بست...بار دوم رندر گرفت وقتی تموم شد دوباره خودش شرو کرد به رندر گرفتن....چن بار بعدم مکس رو میبست ...الان موندم اشکال از کجاست از کسایی که میدونن میخوام بگن مشکل کجاست.مرسی

سوال دیگم اینه چطور میتونم از سیستمم به بهترین نحو استفاده کنم منظورم قطعاتش هست (GPU ,Turbo CPU و این مسائل)

مشخصات سیستم
M.B : GIGA GA Z87X UD4H

CPU : INTEL CORI7 4770 3.9 GH 8 MB CASH

RAM : 2*4 GIG DDR3 1600 APACER

H.D.D : 2 TRA WEASTERN DIGITAL 64 MB SATA3

V.G.A : GV-N66TOC-2GD(192BIT,DDR5

POWER : GIGA 720W REAL

Win7 64 bit
Max 2009 vray demo 1.5
چیز دیگه ای هم نیازه بگین تا بگم ولی منتظر راهنمایی دوستان با تجربه هستم.ممنون

اینم عکس صحنه ای که رندر میگرفتم

پیوست ها

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    19 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من تازگی یه سیستم گرفتم با مشخصات زیر ولی طبق عکس زیر یه صحنه رو میخوام رندر بگیرم
هر بار یه اتفاقی افتاد بار اول یه اخطار داد هنوز نخوندم مکس رو بست...بار دوم رندر گرفت وقتی تموم شد دوباره خودش شرو کرد به رندر گرفتن....چن بار بعدم مکس رو میبست ...الان موندم اشکال از کجاست از کسایی که میدونن میخوام بگن مشکل کجاست.مرسی

سوال دیگم اینه چطور میتونم از سیستمم به بهترین نحو استفاده کنم منظورم قطعاتش هست (GPU ,Turbo CPU و این مسائل)

مشخصات سیستم
M.B : GIGA GA Z87X UD4H

CPU : INTEL CORI7 4770 3.9 GH 8 MB CASH

RAM : 2*4 GIG DDR3 1600 APACER

H.D.D : 2 TRA WEASTERN DIGITAL 64 MB SATA3

V.G.A : GV-N66TOC-2GD(192BIT,DDR5

POWER : GIGA 720W REAL

Win7 64 bit
Max 2009 vray demo 1.5
چیز دیگه ای هم نیازه بگین تا بگم ولی منتظر راهنمایی دوستان با تجربه هستم.ممنون

اینم عکس صحنه ای که رندر میگرفتم

سلام--اول از همه چرا مکس 2009 یا 2008 شما مکس 2013 نصب کن منتها 64 بیتی-- اینو نصب کن مشکلات کم میشه
البته وی ری یا منتال ری؟ نگفتید
سیستمتون خوبه واگه تردی مکس 64 بیتی نصب کنید خود تردی مکس از قطعات بهره کامل رو میبره ونیازی به انجام کاری نیست..
چه اروری؟
تصویرتم کیفیت نداره- منم چشمام خیلی سو نداره--در مورد محیط هم بگو بیرون رو مدل کردی --درخت یا مدلی گذاشتی؟
وسایل مدل آماده هستش ؟ یا خودتون مدل کردید
و...

amin_120

عضو جدید
سلام--اول از همه چرا مکس 2009 یا 2008 شما مکس 2013 نصب کن منتها 64 بیتی-- اینو نصب کن مشکلات کم میشه
البته وی ری یا منتال ری؟ نگفتید
سیستمتون خوبه واگه تردی مکس 64 بیتی نصب کنید خود تردی مکس از قطعات بهره کامل رو میبره ونیازی به انجام کاری نیست..
چه اروری؟
تصویرتم کیفیت نداره- منم چشمام خیلی سو نداره--در مورد محیط هم بگو بیرون رو مدل کردی --درخت یا مدلی گذاشتی؟
وسایل مدل آماده هستش ؟ یا خودتون مدل کردید
و...

یه تشکر از اینکه اهمیت دادین و پاسخ دادین.سپاسگذارم دوست عزیز.
سلام مکس 2013 هم دارم ولی کمی کار با قسمت متریالش برام سخته و دنبال اموزش کاملش هستم . از وی ری استفاده میکنم.فقط یه بار اخطار داد اونم فرصت نداد عکس بگیرم یا بفهمم چی بود. ولی نمیدونم این کارم چش شده رندر تموم میشه دوباره شرو میکنه به رندر گرفتن اونم خودکار.
الان هم مکس 2009 هم 2013 نصب دارم با وی ری و ویندوز سون 64 بیتی
در ضمن رم رو هم ارتقا دادم دیروز دوتا 8 گیگ teamبرداشتم 1600
دوئال چنل .
عکس رو هم متاسفانه ندارم از اون بهتر البته نکته خاصی هم داخل عکس نبود
محیط بیرونم هیچی ندارم پشت پنجره یک تکسچر گذاشتم از محیط و یه نور منبع در ضمن یه وی ری لایت هم پشت پنجره گذاشتم.
داخل هم مبل و قفسه شیشه ای رو پروکسی کردم که از هارد بخونه الان فقط مشکل من اینه چرا دوباره رندر میگیره وقتی تموم میشه کجای تنظیمات وی ری مشکل داره؟

arch1375

عضو جدید
با سلام حالا که کار به اینجا رسید بذارید اصل ماجرا رو بگم، شاید بهتر بتونید راهنماییم کنید: من مکانیک خوندم و با CATIA کار کرده بودم اما بالاخره چون لارم شده بود و اشتراکاتی هم تو اصول نرم افزارهای نقشه کشی هست محیط 2بعدی Autocad رو هم تجربه کرده بودم. تا کار به ساختن ساختمان خودمون رسید. اون موقع برای اینکه بتونم ایده خودم رو پیاده کنم نقشه های معماری رو خودم میکشیدم. برای طراحی نما کار رو دادیم بیرون، اما فهموندن اینکه چی انتظار دارم از نما به مهندس طراح کار مشکلی بود و آخرش هم 100% باب میلمون نشده چه برسه به اینکه بعدا اجرا بشه. حالا این وسط یه موقعیت پیش اومد که کار رو شهرداری متوقف کرد تا بره تو کمیسیون. با خودم گفتم تو این فرصت که زمان دارم سریع یه نرم افزار طراحی یاد بگیرم تا هم نما رو با ایده خودم طراحی کنم هم برای طراحی داخلی بتونم ایده ای رو که دارم پیاده کنم.
خوب به نظر من با این زمان محدودی که داری اسکچاپ بهترین گزینه است چون نرم افزاریه که خودتم میتونی باهاش کار کنی مکس و رویت و غیره نیاز به اموزش کامل داره

کدخدا

مدیر بازنشسته
یه تشکر از اینکه اهمیت دادین و پاسخ دادین.سپاسگذارم دوست عزیز.
سلام مکس 2013 هم دارم ولی کمی کار با قسمت متریالش برام سخته و دنبال اموزش کاملش هستم . از وی ری استفاده میکنم.فقط یه بار اخطار داد اونم فرصت نداد عکس بگیرم یا بفهمم چی بود. ولی نمیدونم این کارم چش شده رندر تموم میشه دوباره شرو میکنه به رندر گرفتن اونم خودکار.
الان هم مکس 2009 هم 2013 نصب دارم با وی ری و ویندوز سون 64 بیتی
در ضمن رم رو هم ارتقا دادم دیروز دوتا 8 گیگ teamبرداشتم 1600
دوئال چنل .
عکس رو هم متاسفانه ندارم از اون بهتر البته نکته خاصی هم داخل عکس نبود
محیط بیرونم هیچی ندارم پشت پنجره یک تکسچر گذاشتم از محیط و یه نور منبع در ضمن یه وی ری لایت هم پشت پنجره گذاشتم.
داخل هم مبل و قفسه شیشه ای رو پروکسی کردم که از هارد بخونه الان فقط مشکل من اینه چرا دوباره رندر میگیره وقتی تموم میشه کجای تنظیمات وی ری مشکل داره؟
احتمالا ب جای رندر تک فریم انیمیشن تیک خورده ی بررسی بفرمایید

مهراز

عضو جدید
سلام

سلام

سلام
با رویت و همچنین با اسکچاپ با 3-4 تا کلیک میشه کل سایتی که دارید رو تبدیل به لنداسکیپ کنید و کل پستی بلندی ها رو با دقت براتون سه بعدی میکنه، برای اینکار از گوگل مپ بهره میبرن، فقط یه ایراد داره اونم اینه که نقشه های گوگل مپ برای یکی دو سال پیشه

اگر توضیح مفصلتر خواستید بهم پیام بدید

ببخشید اگه امکان داره من میخواستم بدونم چه شکلی با اسکچاپ میشه سایت را تبدیل به لنداسکیپ کرد؟راستش برای 1 کار لازم دارم.ممنون:eek:

saraafsoon

عضو جدید
سوال : چگونه به عنوان مثال ساختمان چهارطبقه روبرش بدم؟

سوال : چگونه به عنوان مثال ساختمان چهارطبقه روبرش بدم؟

سلام بچه ها من باید پروژموفردا تحویل بدم وقتم کمه امکانش هست یه کلیکی یا گزینه ای باشه از اپارتمان چهار طبقه من برش بزنه که ان قسمتو مشخص کنم بقیه قسمتارو دلت کنم پرینت بگیرم فوری؟ایا نرم افزار کد وتریدی مکس همچین امکاناتی داره؟من میخوام یه برش عمودی از داخل ساختمونم داشته باشم؟

آخرین ویرایش:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام بچه ها من باید پروژموفردا تحویل بدم وقتم کمه امکانش هست یه کلیکی یا گزینه ای باشه از اپارتمان چهار طبقه من برش بزنه که ان قسمتو مشخص کنم بقیه قسمتارو دلت کنم پرینت بگیرم فوری؟ایا نرم افزار کد وتریدی مکس همچین امکاناتی داره؟من میخوام یه برش عمودی از داخل ساختمونم داشته باشم؟
اگه منظورتون اینه فقط خط برشو بذارین خودش برشو تحویل بده نه نمیشه، توی نرم افزار رویت و آرشیکد همچین امکانی هست

shafagh234

عضو جدید
سلام من 2تا سوال داشتم:
1-من تو پروژم باید تعداد زیادی ابجکت داشته باشم ،بهترین راه برای اینکه پروژم سنگین نشه چیه ؟
2- وقتی تو پروژه وی ری تری دی مکسم تو قسمت رندر ست آپ برای قسمت sky light و رفلکتم یه مپ انتخاب میکنم تو بازاتاب شیشه هام به صورت شطرنجی بازتاب مپ آسمان نشون داده میشه ؟

بالا