سوالات و درخواست های مربوط به گرایش شیمی آلی

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
والله این شرکت ها به دانشگاه هایی که ان ام آر دارن میگن، ما هلیم نداریم، میریم از فلا ن کشور میخریم بعد میبریم دبی از دبی میبریم بندرعباس و ...
که آخر به زحمت برسه دست یه دانشگاه اونم با قیمت صد میلیون بابت هر کپسول! عجیب نیست؟
مصرفش که بالاست
همین یه ماه پیش بود، دانشکده داروسازی تهران، دستگاه ان ام آرش quench کرد، متخصص آوردن، گفتن که هلیمش هیدروژن داشته، فشار اومده ترکیده و دستگاه آسیب دیده!
ارزش داره که میگم جدا کنید، شیمی کلا داره برا همین هلیم میخوابه! ما هیچ! بیمارایی که میخوان عکس ام آر آی بگیرن چه گناهی کردن؟

100 تومن يك كپسول؟ بابا دمشون گرم
بيا ادامه بحثو تو گفتگوهاي همين تالار
عجب باحالن اينا

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان
میخواستم بدونم که سیلکوپنتا دی ان به طور صنعتی تو ایران تولید میشه؟
ممنون

levrone

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان
میخواستم بدونم که سیلکوپنتا دی ان به طور صنعتی تو ایران تولید میشه؟
ممنون

خوبي علي جان؟
والا من توليدشو دنبالش نرفتم ببينم ميزنن يا نه
اما تناژشو تو انبارهاي بچه ها ديدم . منظور همون صنعتيشه
آمار نگرفتم ببينم براي كجاست . تو سرچم لابه لاي بارها اينو ديدم
چون دنبالش نبودم و مهم نبود برام پيگير نشدم
ميپرسم ببينم بچه هاي مجتمع ها ميدونن داخل داره يا نه

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوبي علي جان؟
والا من توليدشو دنبالش نرفتم ببينم ميزنن يا نه
اما تناژشو تو انبارهاي بچه ها ديدم . منظور همون صنعتيشه
آمار نگرفتم ببينم براي كجاست . تو سرچم لابه لاي بارها اينو ديدم
چون دنبالش نبودم و مهم نبود برام پيگير نشدم
ميپرسم ببينم بچه هاي مجتمع ها ميدونن داخل داره يا نه
ممنون دوست عزیزم
خیلی محبت میکنی :D

فرشته ام

متخصص کامسول
کاربر ممتاز
سلام دوستان
درمورد پلی یورتان،با هر چگالی ای آیا خاصیت پف کنندگی داره؟این استانداردهایی که برا پلی یورتان وجودداره ایا خاصیت های دیگری از پلی یورتان رو هم نوشته؟اگر بخایم کل خصوصیات و مشخصاتشو مثلا چگالی و دما و ویسکوزیته و... اینهارو یکجا بدست بیاریم به کجا رجوع کنیم
خودم کلی مقاله دارم ولی تو هرکدومشون ی دستی زده و یکجا نیاورده با توجه به اینکه تو هر چگالی ای بقیه ی مشخصات تغییر میکنه
سپاس

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
درمورد پلی یورتان،با هر چگالی ای آیا خاصیت پف کنندگی داره؟این استانداردهایی که برا پلی یورتان وجودداره ایا خاصیت های دیگری از پلی یورتان رو هم نوشته؟اگر بخایم کل خصوصیات و مشخصاتشو مثلا چگالی و دما و ویسکوزیته و... اینهارو یکجا بدست بیاریم به کجا رجوع کنیم
خودم کلی مقاله دارم ولی تو هرکدومشون ی دستی زده و یکجا نیاورده با توجه به اینکه تو هر چگالی ای بقیه ی مشخصات تغییر میکنه
سپاس
خب سوالتون یکم سخته ولی میتونید به کتاب های CRC یا Merck index مراجعه کنید تا به خواص ترکیب مورد نظرتان پی ببرید.

jafarbaghaenia

عضو جدید
ضد كف

ضد كف

لطفا در مورد فرمول و روش تهيه ضد كف پايه خوراكي براي چسب هاي كلد سيل مورد استفاده در صنايع سلفون سازي اراهنمايي بفرماييد. با تشكر

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
لطفا در مورد فرمول و روش تهيه ضد كف پايه خوراكي براي چسب هاي كلد سيل مورد استفاده در صنايع سلفون سازي اراهنمايي بفرماييد. با تشكر
n-octyl alcohol or DMSO (dimethyl(oxo)silane
برای ضد کف یا defoaming استفاده میکنند.
از لینک زیر میتونید اطلاعات بیشتر به دست بیارید.
http://www.accessdata.fda.gov/scripts/cdrh/cfdocs/cfcfr/CFRSearch.cfm?fr=177.1200
http://books.google.com/books?id=9a...=onepage&q=defoaming agent cellophane&f=false

sima.niki

عضو جدید
تولید عطر چگونه است؟

تولید عطر چگونه است؟

سلام دوستان عزیز
من در مورد ساختار عطر و اینکه چجوری اسانس بعد از مدتی بوی خودش رو به الکل میده ودر اصطلاح بر الکل غالب میشود رو فرمول و ساختار و واکنش های که این وسط اتفاق می افته رو میخوام
من به روش ساخت و فرمولاسیون کاملا مسلط هستم
ولی این واکنشی که این وسط رخ میده رو میخوام ممنون میشم:gol:

sagharam

عضو جدید
کلروفرم

کلروفرم

سلام دوستان عزیز.من یه سری اطلاعات در مورد کلرو فرم میخوام . کسی هست کمکم کنه؟ میخوام بدونم به عنوان چسب ABS هم ازش استفاده میشه ؟ خاصیت خورندگی نداره روی ABS؟

*asadi*

عضو جدید
با سلام .يه سوال داشتم در مورد تينر هاي شستشو و اپوكسي و پلي يورتان
ما در شركت از جايي تينر خريداري كرديم داديم براي آناليز توي تينر اپوكسي 68 درصد متانول وجود داره ...كلا ميخواستم بدونم پارامترهاي كيفي يك تينر خوب چيست ؟ چه جوري ميشه مطمئن شئ تينر هم از لحاظ كيفي هم بهداشت و ايمني و زيست محيطي مورد قبول هست ؟ الان من بايد با يك سري دليل اين تينر رو رد كنم..غير از اينكه متانول بسيار سمي است چه دلايل ديگه اي ميتونم بيارم كه از نظر كيفي رد بشه ....ايا درصد زايلن و تولوئن و بوتيل استات و ...در يك تينر خوب مشخص هست كه من به آن استناد كنم.؟
ممنون

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام .يه سوال داشتم در مورد تينر هاي شستشو و اپوكسي و پلي يورتان
ما در شركت از جايي تينر خريداري كرديم داديم براي آناليز توي تينر اپوكسي 68 درصد متانول وجود داره ...كلا ميخواستم بدونم پارامترهاي كيفي يك تينر خوب چيست ؟ چه جوري ميشه مطمئن شئ تينر هم از لحاظ كيفي هم بهداشت و ايمني و زيست محيطي مورد قبول هست ؟ الان من بايد با يك سري دليل اين تينر رو رد كنم..غير از اينكه متانول بسيار سمي است چه دلايل ديگه اي ميتونم بيارم كه از نظر كيفي رد بشه ....ايا درصد زايلن و تولوئن و بوتيل استات و ...در يك تينر خوب مشخص هست كه من به آن استناد كنم.؟
ممنون
دوست عزیز، شما میتونید جوابتان را توی لینک زیر تو پست شماره 692 ببینید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/350594-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7-%D9%BE%D9%8A%D8%B1%D8%A7%D9%85%D9%88%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%A6%D9%84-%D8%B4%D9%8A%D9%85%D9%8A%D8%A7%D9%8A%D9%8A-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%8A%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%D9%8A%D9%83-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%83%D9%86%D9%8A%D8%AF/page70

bage_aseman

عضو جدید
سلام
من شرح فرایند تولید استایرن مونومر از اتیل بنزن با روش هیدروژن زدایی می خواستم
تو پتروشیمی تبریز و پارس انجام میشه
خیلی ممنون :)

پروژه تولید استایرن منومر از اتیل بنزن
http://s4.picofile.com/file/7939976020/%D8%AA%D9%88%D9%84%DB%8C%D8%AF_%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%86_%D9%85%D9%86%D9%88%D9%8
5%D8%B1_%D8%A7%D8%B2_%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D9%84_%D8%A8%D9%86%D8%B2%D9%86.rar.html

شرح فرآيند توليد مونومر استايرن پتروشیمی پارس خودم 18000 تومان خریدم
http://s1.picofile.com/file/7940001284/67416paalayesh_72_ptosh_proje.zip.html

niloopali

عضو جدید
سلام دوستان کسی کتاب calinofskey در مورد کاربرد طیف رو میشناسه؟و میدونه از کجا میشه تهییه کرد ؟

niloopali

عضو جدید
سلام برای شیمیست آلی چه نرم افزارهایی مفید و لازمه ممنون میشم اگر کسی میداند راهنمایی کند...مرسی

FATIMA 21

عضو جدید
سلام دوستان راستش من دانشجوی زیست شناسیم یه سوال داشتم میخواستم اگه ممکنه کمکم کنین خیلی فوریه واقعا احتیاج دارم اینکه:چرا توترکیبات آروماتیک واسه جهت یابی گروه الکترون دوست جدید ,هالوژنها بااینکه قدرت الکترونگاتیوی بالایی دارند ولی استخلافهای بعدی رو به موقعیتای پارا و ارتو هدایت میکنن؟(دوستان اگه میشه کمکم کنین)

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان راستش من دانشجوی زیست شناسیم یه سوال داشتم میخواستم اگه ممکنه کمکم کنین خیلی فوریه واقعا احتیاج دارم اینکه:چرا توترکیبات آروماتیک واسه جهت یابی گروه الکترون دوست جدید ,هالوژنها بااینکه قدرت الکترونگاتیوی بالایی دارند ولی استخلافهای بعدی رو به موقعیتای پارا و ارتو هدایت میکنن؟(دوستان اگه میشه کمکم کنین)

تا جایی که من یادم میاد هالوژن ها بسبب الکترونگاتبویته بالاشون(اثر القایی) الکترون کشنده هستن که در نگاه اول به نظر میاد باید مثل یه گروه کشنده هدایت کنه،ولی از طریق رزونانس دهنده الکترونن و ظاهراً این اثر غلبه داره بر کشندگی برا همینه که عین یه گروه دهنده الکترون دهنده هدایت میکنن

آخرین ویرایش:

~Alchemist~

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تا جایی که من یادم میاد هالوژن ها بسبب الکترونگاتبویته بالاشون الکترون کشنده هستن که در نگاه اول به نظر میاد باید مثل یه گروه کشنده هدایت کنه،ولی از طریق القا دهنده الکترونن و ظاهراً این اثر غلبه داره بر کشندگی برا همینه که عین یه گروه دهنده الکترون دهنده هدایت میکنن

محمد جان مرسی از پاسخت
ولی به نظرم درک این موضوع براشون سخت باشه، یه لطفی کن مکانیسمش را هم آپلود کن (کتاب موریسون کامل داره). اگه فرصت داشتم حتما این کارا میکردم. درگیر یه مقاله م امشب.
مرسی

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
بفرما توی این pdf کامل مبحث آروماتیک رو توضیح داده، توی صفحه 6 هم اون مکانیسمو آورده:

پیوست ها

• 3. Aromatic Chemistry.pdf
    703.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

mehdi.chem

مدیر تالار شیمی
مدیر تالار
کاربر ممتاز

محمد جان مرسی از پاسخت
ولی به نظرم درک این موضوع براشون سخت باشه، یه لطفی کن مکانیسمش را هم آپلود کن (کتاب موریسون کامل داره). اگه فرصت داشتم حتما این کارا میکردم. درگیر یه مقاله م امشب.
مرسی

اینم بخاطر علیرضای گل خودمون ایشالا که موفق باشی:smile:
تو این فایل همون چند صفحه ای که علیرضا گفت از کتاب موریسون هست.کامل توضیح داده.

http://www.4shared.com/rar/qHW5kklM/morison.html

FATIMA 21

عضو جدید
تا جایی که من یادم میاد هالوژن ها بسبب الکترونگاتبویته بالاشون(اثر القایی) الکترون کشنده هستن که در نگاه اول به نظر میاد باید مثل یه گروه کشنده هدایت کنه،ولی از طریق رزونانس دهنده الکترونن و ظاهراً این اثر غلبه داره بر کشندگی برا همینه که عین یه گروه دهنده الکترون دهنده هدایت میکنن

ممنون بابت پاسخ به سوالم و همینطور به خاطر زحمتی که برای لینک دانلود کتاب کشیده بودین یک دنیا ممنون:gol: