سوالات و درخواست های شیمی فیزیکی اینجا مطرح شود

njch

عضو جدید
سلام
ببخشید یه سوال از کوانتوم داشتم
نمودار جوابهایی از معادله شرودینگر نوسانگر هماهنگ که تنها شامل توانهای زوج x هستند برای E=0.499 hv, E=0.500hv, E= 0.5001hv در ناحیه حول x=0 سه نمودار بر هم منطبق می شن، دلیلش و تفصیرش چیه؟
شیمی کوانتوم لواین فصل 4 صفحه 92

sahar.shirali

عضو جدید
سلام. برای ترمودینامیک آماری کتاب دکتر گوهر شادی و کتاب دکتر پارسافر رو با عنوان ترمودینامیک آماری رو حتما بخخونید. برای شیمی فیزیک 1 اتکینز و شیمی فیزیک 2 کتاب لواین خوبه.

• Like
واکنش ها: quan

hamid_ut

عضو جدید
با سلام.در مورد حل المسایل کتاب ترمودینامیک شیمیایی دکتر صبوری (انتشارات دانشگاه تهران) کسی می تونه کمکم کنه؟!

iampooya

عضو جدید
تعريف ضريب شكست مولكولي و ضريب شكست مخصوص رو مي خواستم ...

ریس بزرگ

عضو جدید
چرا هدایت مخصوص بدترین هادی فلزی هزاران بار بیشتر از یک الکترولیت خوب است ؟دوتا دلیل لازم دارم

hn1995

عضو جدید
سلام
گرانروی رنگ هایی که با آن درب و پنجره رنگ می زنند چقدر است؟
ممنون.

sara82827272

عضو جدید
سلام.دنبال یه رابطه ریاضی بین کشش سطحی و دما هستم برای رسم نمودار.اگه میشه راهنمایی کنید.ممنون

emadpaz

عضو جدید
سلام دوستان میخام برای معادله شرودینگر با متلب برنامه بنویسم کسی می تونه کمک کنه . تا یک جاهایی خودم نوشتم

shiva.a.r.t

عضو
سلام میشه لطفا تادوروزدیگه به این سوال جواب بدین!!!
سوال:برای معادله دیتریسی مقادیرثابتa,bبرحسب خواص بحرانی فشارودمارابدست اورید؟
p=RT/{(v-b)exp(a/RTV)}

mehri mahdavi

عضو جدید
باسلام خدمت همه دوستان
احتیاج به کمک فوری دارم
در مورد اثر ترمو الکتریک دنبال یه سری مطالب هستم و میخوام این پدیده رو از نظر کوانتمی بشناسم.
یعنی از نظر کوانتمی چه اتفاقاتی میوفته که این اثر روی میده
لطفا کمکم کنین
یه مقاله ای سایتی …
سمینار دارم ولی نتونستم مطلبی پیدا کنم لطفا کمکم کنین
اینم ایمیلم هست
mehrimahdavi33@yahoo.com

soniya 68

عضو جدید
سلام.
کسی میتونه بگه انحراف استاندارد پارامترهای ترمودینامیکی چطور بدست میاد؟انتروپی انتالپی انرژی گیبس

خاله

عضو جدید
سلام ممکنه حل المسائل کتاب شیمی فیزیک 2 دکتر حسین آقایی انتشارات پیام نور رو برام بزارید. خیلی عجله دارم.
ممنون

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام ممکنه حل المسائل کتاب شیمی فیزیک 2 دکتر حسین آقایی انتشارات پیام نور رو برام بزارید. خیلی عجله دارم.
ممنون
درود بر شما
قرار دادن کتاب های زبان فارسی خلاف مقررات هست و پیگرد قانونی داره
لطفا درخواست ندهید و بصورت نسخه ی چاپی تهیه کنید
پیروز باشید:gol:

head_to_head

عضو جدید
سلام.وقت بخیر.کتاب ترجمه شده ی شیمی فیزیک ایرالوین رو میخوام.آیا کسی داره بفرسته.فردا امتحان دارم!!