سوالات و درخواست های راهنمایی در مسائل شغلی مهندسی شیمی

سوالات و درخواست های راهنمایی در مسائل شغلی مهندسی شیمی

• مجموع رای دهندگان
    337

Armin_61

عضو جدید
سلام من میخوام سال بعد ارشد امتحان بدم ولی هنوز نمیدونم کدوم دانشگاهها و با چه رتبه ای احتمال قبولی دارن یا اینکه کدوم گرایش ها طرفدار زیاد دارن
این هم برام مهمه که بتونم جزوات بچه های مهندسی شیمی شریف یا امیر کبیر ویا اصفهان رو بتونم ببینم خلاصه اول راهم اگه یکی کمک کنه و راهو نشون بده خیلی ممنمون میشم

Armin_61

عضو جدید
درخواست راهنمایی برای ارشد

درخواست راهنمایی برای ارشد

سلام به همگی
من سال بعد میخوام امتحان ارشد بدم ترم آخر مهندسی صنایع شیمیایی آزاد تبریز هستم من نمیدونم ظرفیت دانشگاهها چقر هست یااینکه کدوم دانشگاهها سطح بالاتری دارن و اینکه کدوم گرایشها تاپ تر هستن من کارمند شرکت نفت هستم و دوست دارم تو دانشگاه نفت آبادان وارد بشم و اگه کسی کمکم کنه و بگه که چطور میتونم جزوات تخصصی بچه های مهندسی شیمی دانشگاههای معتبر رو بدست بیارم خیلی ممنونش میشم

Armin_61

عضو جدید
به شهرستانی ها ی متقاضی ارشد هم کمک کنید

به شهرستانی ها ی متقاضی ارشد هم کمک کنید

سلام به همگی
من سال بعد میخوام امتحان ارشد بدم ترم آخر مهندسی صنایع شیمیایی آزاد تبریز هستم من نمیدونم ظرفیت دانشگاهها چقر هست یااینکه کدوم دانشگاهها سطح بالاتری دارن و اینکه کدوم گرایشها تاپ تر هستن من کارمند شرکت نفت هستم و دوست دارم تو دانشگاه نفت آبادان وارد بشم و اگه کسی کمکم کنه و بگه که چطور میتونم جزوات تخصصی بچه های مهندسی شیمی دانشگاههای معتبر رو بدست بیارم خیلی ممنونش میشم این هم ایمیل منهArmin_jalalizad@yahoo.com

سلام من میخوام سال بعد ارشد امتحان بدم ولی هنوز نمیدونم کدوم دانشگاهها و با چه رتبه ای احتمال قبولی دارن یا اینکه کدوم گرایش ها طرفدار زیاد دارن
این هم برام مهمه که بتونم جزوات بچه های مهندسی شیمی شریف یا امیر کبیر ویا اصفهان رو بتونم ببینم خلاصه اول راهم اگه یکی کمک کنه و راهو نشون بده خیلی ممنمون میشم
از كساني كه ارشد ميخونن ميتونين سوال كنيد كه چه گرايشي پر طرفدار تره

ولي واسه جزوه بنظر من هيچ نيازي به جزوه اميركبير يا شريف نيست
شما كتابهاي چاپ راهيان ارشد و يا پوران پژوهش رو بگيريد بخونيد كافيه

aminimum

عضو جدید
استخراج فوق بحرانی

استخراج فوق بحرانی

با سلام
دست به دست هم دهیم به مهر میهن خویش کنیم آباد
از مهندسین شیمی عزیز و بزرگوار می خواستم بپرسم که کدوم دانشگاه ها و دانشکده ها و شرکت ها دستگاه استخراج فوق بحرانی(supercritical fluid extraction)دارن؟
دعاتون می کنم.موفق و موید باشید

armagedon_chem

عضو جدید
کسی از ازمونهای استخدامی خبر داره؟

dislocation

عضو
شركت ملي نفت ايران به منظورتأمين نيروي انساني مورد نياز خود جهت خدمت در مناطق عملياتي شركتهاي ملي مناطق نفتخيز جنوب، ملي حفاري، حفاري شمال، نفت گاز اروندان، پايانه هاي نفتي و ساير واحدهاي تابعه از بين واجدين شرايط مرد و زن در مقطع تحصيلي ديپلم، كارداني، كارشناسي (ليسانس ) و بالاتر از طريق برگزاري آزمون كتبي، مصاحبه فنی/ تخصصی و روانشناختي ، طب صنعتي و گزينش استخدام مي نمايد.
جزئیات بیشتر رادر اینجا ببینید.

armagedon_chem

عضو جدید
شركت ملي نفت ايران به منظورتأمين نيروي انساني مورد نياز خود جهت خدمت در مناطق عملياتي شركتهاي ملي مناطق نفتخيز جنوب، ملي حفاري، حفاري شمال، نفت گاز اروندان، پايانه هاي نفتي و ساير واحدهاي تابعه از بين واجدين شرايط مرد و زن در مقطع تحصيلي ديپلم، كارداني، كارشناسي (ليسانس ) و بالاتر از طريق برگزاري آزمون كتبي، مصاحبه فنی/ تخصصی و روانشناختي ، طب صنعتي و گزينش استخدام مي نمايد.
جزئیات بیشتر رادر اینجا ببینید.

ایول داری بخدا مرسییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

elham89

عضو جدید
کمک

کمک

من می خوام تغییر رشته بدم ممنون میشم اگه منو تو آشنایی با مهندسی شیمی کمک کنید.:gol:

من می خوام تغییر رشته بدم ممنون میشم اگه منو تو آشنایی با مهندسی شیمی کمک کنید.:gol:
سلام الهام خانم
خوش اومديد
ميتونيد اين لينك هارو مطالعه كنيد :
معرفي انجمن مهندسي شيمي ايران
مهندسي شيمي و ويژگي هاي آن
مهندسي شيمي ، پايگاه مهم توليد علم در ايران
گرایشهای مهندسی شیمی
مهندسی شیمی چیست؟

و ميتونيد در اينجا مطالب بيشتري رو پيدا كنيد :)

sh_che

عضو جدید
کمک

کمک

سلام دوستان

کسی می دونه شرایط تقاضای کار عسلویه چطوریه؟ چه جوری می شه درخواست داد؟:(
لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم اگه راهنماییکنه

سلام دوستان

کسی می دونه شرایط تقاضای کار عسلویه چطوریه؟ چه جوری می شه درخواست داد؟:(
لطفا اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون می شم اگه راهنماییکنه
سلام دوست عزيز
اگه پارتي داشته باشين ميتونين ازش سوال بپرسين كه چه موقع قراره نيرو بگيرن و زودتر اقدام كنيد
ولي اكثرا اگه قرار باشه نيرو بگيرن توي روزنامه ها ميزنن
سالي 1 بار هست فك كنم

motaleby

عضو جدید
اگه بخوای استخدام مثلا شرکت نفت بشی و بری اونجا، باید منتظر اگهی استخدام بشی و فکر کنم دو ماه پیش بود که اگهی داده بودن. یه سر به سایت شرکت نفت nioc.org بزن. یا می تونی یه سر به سایت نفت و گاز پارس بزنی که نماینده نفت تو عسلویه است http://www.pogc.ir ولی اگه می خوای با شرکت خصوصی همکاری کنی باید یه کم بگردی و ببینی کدوم شرکتا تو زمینه کاری شما اونجا فعالند. شاید از تو آدرس دوم بتونی پیداشون کنی.

nazanin1811

کاربر فعال
سلام
اول كه پارتي ميخواد.بعدم بايد خود شركت ها اعلام نياز نيرو كنند. ولي اگه رزومه خوبي داري ميتوني به سايت مجتمع گاز پارس جنوبي(اگه search كني پيداش ميكني)فرم استخدام پر كني يكي از دوستاي من همين طوري رفت عسلويه البته 2 سال پيش:)

سلام
اول كه پارتي ميخواد.بعدم بايد خود شركت ها اعلام نياز نيرو كنند. ولي اگه رزومه خوبي داري ميتوني به سايت مجتمع گاز پارس جنوبي(اگه search كني پيداش ميكني)فرم استخدام پر كني يكي از دوستاي من همين طوري رفت عسلويه البته 2 سال پيش:)
نه واسه استخدامي پارتي نيازي نيس. مهم مصاحبشونه . ميشناسم كسايي كه پارتي نداشتنو رفتن داخل !

·▪•● گپو گفتگو و مسايل شغلي مهندسي شيمي ●•▪·

·▪•● گپو گفتگو و مسايل شغلي مهندسي شيمي ●•▪·

دوستاني كه هر گونه سوالي يا ابهامي در مورد استخدامي مهندسين شيمي دارن ميتونن اينجا مطرح بفرمايند تا هر كسي از اعضا كه ميتونه پاسخگو باشه تشريف بياره و جوابتونو بده :)

reza-khoshbin

عضو جدید
گرایش در دوره ارشد

گرایش در دوره ارشد

سلام.
می خواستم بدونم که نوع گرایش در دوره ارشد در آزمون های استخدامی و بازار کار چقدر موثره؟

reza-khoshbin

عضو جدید
سلام
می خواستم بدونم که نوع گرایش در دوره ارشد در آزمون های استخدامی و بازار کار چقدر موثره؟

t.salehi

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا شرکت های دولتی , مثل شرکت نفت یا پخش و پالایش, که امتحان برگذار میکنند مهمه.
میبینی یه دوره اعلام میکنند فقط یک سری گرایش های خاصی رو میخواهند.
ولی در واقع خیلی مهم نیست, مهم توانایی های یک فرده.
من میشناسم کسی رو که بیو خونده ولی داره کار نفتی میکنه. خودم گرایشم ارشدم پیشرفته است (لیسانس طراحی فرایند ) الان تو صنایع شوینده مشغولم (متاسفانه :w05: )
البته بعضی گرایشها تو صنعت شناخته تر هستند.

امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم.
موفق باشید.;)

reza-khoshbin

عضو جدید
دوره دکترا

دوره دکترا

سلام.
نظرتون راجع به تحصیل در دوره دکترا در ایران چیه. شرایط پژوهشی،آینده شغلی و....

behsad_alt

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام.من امسال کنکور دادم.رتبم شد 1000(دقیقا):surprised::redface: بین اینکه مهندسی شیمی شریف رو انتخاب کنم یا برق و مکانیک علم و صنعت گیر کردم.خودم صنایع رو خیلی دوست دارم.بعد صنایع امیرکبیر موندم کدومو بزنم:confused:

ahmadreza.rahbar

عضو جدید
جواب

جواب

سلام
به نظر من اول نگاه کن چه رشته ای را دوست داری بعدبرودنبال اون رشته.
چون تاعلاقه نداشته باشی پیشرفت نمی کنی.

ahmadreza.rahbar

عضو جدید
جواب

جواب

سلام
به نظرمن همون قدرکه برای لیسانس رشته مهمه برای فوق لیسانس هم همینطوره.
موفق باشی.

farshid.rahimi

عضو جدید
کنکور ارشد صنایع شمیایی

کنکور ارشد صنایع شمیایی

درود فراوان
من تا چند ماه دیگه کنکور ارشد صنایع شمیایی شرکت کنم وباید قبول بشم چکار کنم؟؟؟
با تشکرات فراوان

elnaz_69

عضو جدید
سلام

سلام

میشه درباره ی بازار کار مهندسی شیمی گرایش صنایع غذایی یه کم توضیح بدین؟
مرسی

afagh25

عضو جدید
راهنمايي در مورد گرايش صنايع غذايي

راهنمايي در مورد گرايش صنايع غذايي

سلام به همه دوستان
كارشناسي ارشد گرايش صنايع غذايي دانشگاه فردوسي مشهد قبول شدم با توجه به اينكه اين رشته با گرايش كارشناسيم بسيار متفاوته از دوستاني كه در مورد اين گرايش در كارشناسي ارشد وهمينطور در مورد ادامه تحصيل در مقطع دكترا و بازاركار اين گرايش اطلاعات دارند كمك ميخواستم.
با تشكر

سپی

عضو جدید
تکمیل ظرفیت

تکمیل ظرفیت

سلام من در رشته مهندسی شیمی-فرایند تهران جنوب کارشناسی ارشد رتبه 65 شدم آخرین فرد قبولی 50 بود آیا این رشته تکمیل ظرفیت داره؟امیدی هست؟

hormozdi

عضو جدید
سلام من در رشته مهندسی شیمی-فرایند تهران جنوب کارشناسی ارشد رتبه 65 شدم آخرین فرد قبولی 50 بود آیا این رشته تکمیل ظرفیت داره؟امیدی هست؟

اولا هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد. این تاپیک شما چه ربطی به مولتی مدیا دارد؟ ثانیا تا جایی که من می دانم این گرایش پرطرفدار است. در نتیجه امید چندانی نباید داشته باشید.

xphoenix

عضو جدید
help!!!!!please!!!

help!!!!!please!!!

salam!man ye seri etelaat dar morede mohandesi shimi...inke che gerayeshaee baraye fogh dare...chi kare mishim...be kodom reshte nazdiktar az baghias bayad to kodom darsa ghavi bashimo ina mikham....
pishapish az inke font farsi nadaram ozr khahi mikonam!!!!!:cry:

Excalibur

عضو جدید
salam!man ye seri etelaat dar morede mohandesi shimi...inke che gerayeshaee baraye fogh dare...chi kare mishim...be kodom reshte nazdiktar az baghias bayad to kodom darsa ghavi bashimo ina mikham....
pishapish az inke font farsi nadaram ozr khahi mikonam!!!!!:cry:

سلام
بابا فینگیلیش تایپ کردن نداشتیما!!!
گرایشهای فوقش که خوب کم نیست...
کنترل فرآیند - طراحی فرآیند - ترمو سینتیک و...
اینکه چیکاره میشیم که خب حیطه کاری وسیعه...یه مهندس شیمی با توجه به گرایشش میتونه تو شرکتهایی که حوضه کاریشون به صنایع نفتی بر میگرده(مثل پالایشگاه، پتروشیمی، صنایع روغنی و ثصفیه روغن و ...) کار کنه یا صنایع غذایی یا صنایع شوینده یا صنایع پلیمری یا...
خیلی زیاده اما معروفهاش ایناست
به مکانیک سیالات نزدیکتر
در واقع میگن مهندس شیمی یه مهندس سیالات که دیدگاه شیمی قوی داره!
تو تموم درسها باید قوی باشی...هر چی قوتر باشی خوب موفق تر خواهی بود...
راستش میگن کسی که درس موازنه رو خوب یاد بگیره مهندس شیمیه خوبیه...ما که چیزی نفهمیدیم:w15:
البته قوی بودن رو خودت واسه خودت معنی کن!
ایشالله به دردت خورده باشه...
راستی فک کنم این سئوالات رو تو تاپیک سوالات و درخواست هاي درسي مهندسي شيمي فقط در اینجا مطرح شود بگی بهتر باشه...:whistle::w12:

بالا