سوالات و اشکالات فنی

razieh.sh

عضو جدید
با سلام.سوالتون کمی مبهم است بطوریکه عیب بیان شده قابل فهم نیست،اگر تصویری ضمیمه کنید خیلی بهتر میشه، گراف اتوکلاوتون رو بگید،دما و ساکشن(خلاء) و مدت زمان.بعضا لکه گذاری روی بوبین در اتوکلاو بعلت گراف بخار دهی نامناسب که سبب کندانس شده و باعث ایجاد لکه میشود ، میگردد.
اگر یک تصویر بگذارید دقیقتر میشه همراهی کرد.
سلام مجدد، من سوال کردم ولی انگار یه سری اصطلاحات فرق داره، مسئول اصلی نبود بپرسم. ساکشن و گفتن بهش وکیوم میگن، مدت زمان وکیوم ۴ دقیقه بود. و زمان کلی مثلا ۶:۴۰ استارت بود ساعت ۸:۲۶ شیرفلکه رو باز کرده بودن. دما روی ۹۵ بود.

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
سلام مجدد، من سوال کردم ولی انگار یه سری اصطلاحات فرق داره، مسئول اصلی نبود بپرسم. ساکشن و گفتن بهش وکیوم میگن، مدت زمان وکیوم ۴ دقیقه بود. و زمان کلی مثلا ۶:۴۰ استارت بود ساعت ۸:۲۶ شیرفلکه رو باز کرده بودن. دما روی ۹۵ بود
شدت وکیوم رو هم بپرسید.معمولا دو مرحله وکیوم داریم :وکیوم اولیه (به محض ورود بوبین به داخل اتوکلاو)و وکیوم نهایی که بعد از حرارت و بخار دهی برای اینکه سطح بوبین کاملا خیس و مرطوب نباشد یک وکیوم جزیی هم اعمال میشود (هم شدت و هم مدت زمان).تا گراف اتوکلاو رو کامل بگید تا اگه پیشنهادی بود ، خدمتتان بگیم.

razieh.sh

عضو جدید
شدت وکیوم رو هم بپرسید.معمولا دو مرحله وکیوم داریم :وکیوم اولیه (به محض ورود بوبین به داخل اتوکلاو)و وکیوم نهایی که بعد از حرارت و بخار دهی برای اینکه سطح بوبین کاملا خیس و مرطوب نباشد یک وکیوم جزیی هم اعمال میشود (هم شدت و هم مدت زمان).تا گراف اتوکلاو رو کامل بگید تا اگه پیشنهادی بود ، خدمتتان بگیم.
تشکر. این اطلاعات و دارم

مرحله اول
قبل شروع
دمای مانیتور 28
دمای اتوکلاو 24
فشار 0.1-

مرحله دوم
دما 95
زمان استارت 6:40
پایان 8:۲۱

مرحله سوم
بعد از وکیوم
دمای مانیتور ۲۷
دمای اتوکلاو ۲۳
فشار اتوکلاو ۰.۶-

مرحله چهارم
پایان کار
دمای مانیتور ۷۷
دمای اتوکلاو ۸۰
فشار اتوکلاو ۰.۵-

مرحله پنجم
شیرفلکه دستی
زمان بازکردن ۸:۲۶
دمای اتوکلاو ۷۹

razieh.sh

عضو جدید
سلام خسته نباشین. سرعت دستگاه تاب روی کیفیت نخ تاثیر میذاره؟ بهترین سرعت یا دورتاب برای نخ ها چیه؟

ramin hajeb

سلام خسته نباشین. سرعت دستگاه تاب روی کیفیت نخ تاثیر میذاره؟ بهترین سرعت یا دورتاب برای نخ ها چیه؟
تشکر. این اطلاعات و دارم

مرحله اول
قبل شروع
دمای مانیتور 28
دمای اتوکلاو 24
فشار 0.1-

مرحله دوم
دما 95
زمان استارت 6:40
پایان 8:۲۱

مرحله سوم
بعد از وکیوم
دمای مانیتور ۲۷
دمای اتوکلاو ۲۳
فشار اتوکلاو ۰.۶-

مرحله چهارم
پایان کار
دمای مانیتور ۷۷
دمای اتوکلاو ۸۰
فشار اتوکلاو ۰.۵-

مرحله پنجم
شیرفلکه دستی
زمان بازکردن ۸:۲۶
دمای اتوکلاو ۷۹
عرض سلام و ادب.من با یکی از اساتید صنعت که در این زمینه فعالیت دارند در مورد مشکل شما صحبت کردم و راهنمایی هایی مطلوبی داشتن.لطفا ی ایمیل برام ارسال کنید.
ramin.hajeb@yahoo.com

razieh.sh

عضو جدید
سلام خسته نباشید
فرمولی هست که وزن نخ که با دستگاه وایندر روی کپس پیچیده میشه محاسبه کنه
مثلا نمره نخ ۱۵۰ توی ۱ ساعت با سرعت ۶۰۰۰
چقدر نخ دور کپس پیچیده میشه

ramin hajeb

سلام خسته نباشید
فرمولی هست که وزن نخ که با دستگاه وایندر روی کپس پیچیده میشه محاسبه کنه
مثلا نمره نخ ۱۵۰ توی ۱ ساعت با سرعت ۶۰۰۰
چقدر نخ دور کپس پیچیده میشه.
عرض سلام و ادب.بله.با توجه به نمره نخ و وزن نخ بر روی ماسوره میتوان مقدار طول پیچیده شده را محاسبه کرد.

آخرین ویرایش:
بالا