سوالات و آموزشهای مربوط به (Autodesk Land Desktop 2009-10-11)رواینجا مطرح کنید!!

mamad6387

عضو جدید
سلام. اگر کد های ارتفاعی نقاط ابتدا و انتها رو داشته باشی راحت میتونی درونیابی کنی.

متاسفانه تا بحال حتی این نرم افزار رو نصب هم نکردم! منظورتون از کد ارتفاعی همون Datum هستش؟

اگر که لطف کنید مرحله به مرحله واسم توضیح بدید خیلی ممنونتون میشم

م.زهتاب

عضو جدید
سلام دوستان عزیز و مهندسان گُل این انجمن

متاسفانه من تجربه ی کار با نرم افزار land رو ندارم اما به مشکلی خوردم که ممنون میشم راهنماییم کنید

دو مقطع عرضی از عرض یک رودخانه دارم. که اولی در نقطه ی a و دومی در نقطه ی b از مسیر رودخانه قرار داره.

میخوام بین این دو مقطع، چندین مقطع بصورت درونیابی داشته باشم. آیا نرم افزار land چنین قابلیتی داره که اینترپولیت بکنه؟

مقطع تقریبا به این شکل هستش اما با نقاط بیشتر در حدود 45 نقطه برای هر مقطع

فایل های CAD و اکسل دو مقطع که به 5 مقطع بینشون نیاز دارم رو ضمیمه کردم
تشکر بسیار

ببین دو مقطع عرضی داری یکی این ور رودخانه یکی اون طرف. فعلا به نرم افزار کاری ندارم. اختلاف ارتفاع دو نقطه در طول این رودخونه چقدره؟ از رو پروفیل طولی هم راحتر میتونی این محاسباتو انجام بدی. اول باید اعداد رو بدست بیاری بعد بری سراغ نرم افزار و برای اون تعریف کنی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mamad6387

عضو جدید
ببین دو مقطع عرضی داری یکی این ور رودخانه یکی اون طرف. فعلا به نرم افزار کاری ندارم. اختلاف ارتفاع دو نقطه در طول این رودخونه چقدره؟ از رو پروفیل طولی هم راحتر میتونی این محاسباتو انجام بدی. اول باید اعداد رو بدست بیاری بعد بری سراغ نرم افزار و برای اون تعریف کنی

هر مقطع نسبت به یک معیار برداشت اطلاعات شده! که واقعا نمیدونم نسبت به چی هستش، به سطح دریا یا اون نقطه ی معیار در نقشه های کشوری، ولی توی هر فایل کد نقشه برداری یک Datum هست.

مقطع اول datumش 4 هستش و مقطع آخر 0. این کد ارتفاعی نسبت به مرجع هستش. فکر کنم با این تفاسیر اختلاف رقوم ارتفاعی دو مقطع باید 4 متر باشه.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز و مهندسان گُل این انجمن

متاسفانه من تجربه ی کار با نرم افزار land رو ندارم اما به مشکلی خوردم که ممنون میشم راهنماییم کنید

دو مقطع عرضی از عرض یک رودخانه دارم. که اولی در نقطه ی a و دومی در نقطه ی b از مسیر رودخانه قرار داره.

میخوام بین این دو مقطع، چندین مقطع بصورت درونیابی داشته باشم. آیا نرم افزار land چنین قابلیتی داره که اینترپولیت بکنه؟

مقطع تقریبا به این شکل هستش اما با نقاط بیشتر در حدود 45 نقطه برای هر مقطع

فایل های CAD و اکسل دو مقطع که به 5 مقطع بینشون نیاز دارم رو ضمیمه کردم
تشکر بسیار

سلام
فایلهای شما رو دیدم

برای این کار باید رود خونه رو تو Civil یا Land مدل کنین شما مقطع 28 و مقطع 43 رو گذاشتیدخوب برای مدل کردن نیاز هستش که همه مقاطع موجود بین این مقطع رو به نرم افزار بدید و این دو مقطع بسیار اطلاعات کمی هستش

آخرین ویرایش توسط مدیر:

TITY7

عضو جدید
سوال

سوال

سلام به دوستان نقشه بردارگل
من تو LAND2009 یه پروفیل طولی و عرضی زدم و حالا میخوام از هرکدوم از نقاط پروفیل یه مختصات داشته باشم. چجوری میتونم از روی پروفیلها علاوه بر ارتفاعات ، مختصات نظیرشون هم استخراج کنم ؟
ممنون میشم کسی پاسخ بده.واقعا لازم دارم.

Ehsan.Ha

متخصص نقشه برداری
کاربر ممتاز
داشتن XY تو پروفیل طولی مرسوم نیست.
راهش اینه که شما مقطع عرضی ایجاد کنید (سمپل لاین) و بعد مقاطع عرضی رو ترسیم کنید. در پلان شما شماره پیکه ها و XY اونا رو دارید. و در مقطع عرضی ارتفاع پروژه و کد زمین طبیعی

TITY7

عضو جدید
ممنونم ازت.خودمم همین نظر شمارو دارم.یعنی از روی کیلومتراژها میتونیم xy و از روی پروفیل ارتفاعات رو استخراج کرد.ولی من دنبال راهی بودم که اینکارو سریعتر انجام بده و به نوعی بتونم یه خروجی xyz داشته باشم

saeedstudent

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه چرا توی لند وقتی روی یک پلی لاین سه بعدی چند تا نقطه اینترپوله میکنم ارتفاع نقاط اینتر پول شده را صفر میزنه

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام دوستان کسی میدونه چرا توی لند وقتی روی یک پلی لاین سه بعدی چند تا نقطه اینترپوله میکنم ارتفاع نقاط اینتر پول شده را صفر میزنه

چون شما در قسمت تنظیمات اولیه ،گزینه صفر دادن ارتفاع را برای نقطه انترپوله یا اضافه شده در نظر گرفته ایی
اصولا اینتر پوله یک کلک مرغابی هست ، که برای مناطق دارای پستی بلندی یکنواخت مثل دشت استفاده میشه
اما بهترین روش انترپوله در لند ، انتر پوله به وسیله فاصله دو نقطه از هم میباشد که نقاط 1 و 2 را انتخاب میکنی ، فاصله بین اندو را بهت نمایش میده و سوال میپرسه چند تا نقطه برات اضافه کنم ، در این روش ارتفاع را نمایش میده ، اما بعد از اتمام انترپولاسیون توصیه میکنم نقاط جدید را در یک گروه مجزا قرار دهید و آن گرو را مجدد وارد کنید، تا در پایگاه داده نرم افزار نیز ثبت و برای محاسبات بعدی نیز اعمال شود.

mm_ce1990

عضو جدید
گزارش گیری از نرم افزار

گزارش گیری از نرم افزار

با سلام

دوستان کسی میدونه این پارامتر min length (در گزارش از خط پروژه و قوس های قائم) و Course (در گزارش از پلان مسیر)
که نرم افزار نشون میده چطوری بدست میاد؟

Vertical Curve Information: Sag curve​
PVC Station: 32+2.50 Elevation: 1920.6240
PVI Station: 40+0 Elevation: 1922.0000
PVT Station: 47+7.50 Elevation: 1925.5227
Grade in (%): 1.78 Grade out (%): 4.55
Change (%): 2.77 K-Value: 55.96
Curve Length: 155.00 Min. Length: 33.24

Spiral Curve Data: CLOTHOID
TS 25+9.07 3850589.2475 276282.5057
SPI 3850573.3043 276257.8698
SC 30+3.07 3850566.4215 276244.9066
Length: 44.00 L Tan: 29.34
Radius: 255.00 S Tan: 14.68
Theta: 5.4924 P: 0.32
X: 43.97 K: 21.99
Y: 1.26 A: 105.92
Chord: 43.99 Course: 265.2650
Ts: 175.05

mm_ce1990

عضو جدید
با سلام

دوستان کسی میدونه این پارامتر min length (در گزارش از خط پروژه و قوس های قائم) و Course (در گزارش از پلان مسیر)
که نرم افزار نشون میده چطوری بدست میاد؟

Vertical Curve Information: Sag curve​
PVC Station: 32+2.50 Elevation: 1920.6240
PVI Station: 40+0 Elevation: 1922.0000
PVT Station: 47+7.50 Elevation: 1925.5227
Grade in (%): 1.78 Grade out (%): 4.55
Change (%): 2.77 K-Value: 55.96
Curve Length: 155.00 Min. Length: 33.24

Spiral Curve Data: CLOTHOID
TS 25+9.07 3850589.2475 276282.5057
SPI 3850573.3043 276257.8698
SC 30+3.07 3850566.4215 276244.9066
Length: 44.00 L Tan: 29.34
Radius: 255.00 S Tan: 14.68
Theta: 5.4924 P: 0.32
X: 43.97 K: 21.99
Y: 1.26 A: 105.92
Chord: 43.99 Course: 265.2650
Ts: 175.05

کسی در این مورد اطلاعی نداره؟

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
نحوه محاسبات و فرمول منظورت هست یا چطوری گزارش گیری از برنامه؟

mehrpak

عضو جدید
سلام دوستان
من تازه نرم افزار DESKTOP LAND2009 را نصب کردم. حالا فایل TXT نقاط برداشت شده را در آن IMPORT می کنم و در منوی مربوطه PENZD را انتخاب می کنم. ولی متاسفانه نقاط در صفحه نشان داده نمی شوند. البته نقاط در POINTS MANAGER بارگزاری شده ولی در صفحه اصلی خبری نیست. لطفا راهنمایی کنید.

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام دوستان
من تازه نرم افزار DESKTOP LAND2009 را نصب کردم. حالا فایل TXT نقاط برداشت شده را در آن IMPORT می کنم و در منوی مربوطه PENZD را انتخاب می کنم. ولی متاسفانه نقاط در صفحه نشان داده نمی شوند. البته نقاط در POINTS MANAGER بارگزاری شده ولی در صفحه اصلی خبری نیست. لطفا راهنمایی کنید.
در command bar تایپ کن z بعد اینتر ، حالا e اینتر ،

SamHashemi

متخصص نقشه برداری
سلام

از بابت این تاخیر عذر میخوام.

بله ،منظورم فرمول ها و نحوه محاسبات و اهمیت این پارامتر ها است.
نحوه محاسبات و تانژانت های ورودی و خروجی و .... همگی مطابق با فرمولهای درس نقشه برداری مسیر هست که محاسبه میشود .
فکر کنم توی فایل پی دی اف ی که جهت پیاده کردن قوسها ارائه داده بودم مطالبی در این خصوص باشه.

gh.karbasi

عضو جدید
سلام.
دوستان من پروژه راهمو دارم انجام میدم به یه مشکل برخوردم که خواهش میکنم کمک کنین خیلی فوریه.
با سرعت طرح 90 منطقه تپه ماهور می خوام قوس بزنم مسیرو نرم افزار قبول نمیکنه میگه عدد وارد شده خیلی بزرگه.باید چیکار کنم نمیتونم قوسشو بکشم..

maryam_ba

عضو جدید
سلام من تازه با نرم افزار لند اشنا شدم برای پایان نامم احتیاج دارم من 110 نقطه برداشتی سازمان نقشه برداری رو در سال 80 دارم نقاط xyzحالا 200 تا با xy مربوط به مهاب قدس دارم که میخوام از این 110 تا نقطه اینترپله انجام بدم و این 200 تا نقطه رو بکشم بیرون یعنی z که ارتفاع هست رو پیدا کنم میشه بگید چجوری این کار رو انجام بدم؟

architect963

عضو جدید
سلام من تازه با نرم افزار لند اشنا شدم برای پایان نامم احتیاج دارم من 110 نقطه برداشتی سازمان نقشه برداری رو در سال 80 دارم نقاط xyzحالا 200 تا با xy مربوط به مهاب قدس دارم که میخوام از این 110 تا نقطه اینترپله انجام بدم و این 200 تا نقطه رو بکشم بیرون یعنی z که ارتفاع هست رو پیدا کنم میشه بگید چجوری این کار رو انجام بدم؟
سلام با توجه به اینکه شما تازه آشنا شده ایدتوضیح این مورد یک مقدار طولانیه نقاط رو برای ایمیل من ارسال کنید تا برایتان درست کنم بفرستمarchitect963@gmail.com

mahon

عضو جدید
سلام
دوستان این ترم پروزه را دارم . نرم افزار land رو نصب کردم ولی نرم افزار نمی تونه نقاط رو از نقشه راهم برداشت کنه و پیغام خطا میده . حالا باید چی کار کنم ؟ ایا میشه مستقیما خود نقشه رو در پروزه باز کنم و پروفیل طولی روسم کنم یا حتما فایل نقاط لازمه ؟؟ اخه این کارو کردم: بعد از رسم خط پروزه و ایستگاه گذاری وقتی نوبت به رسم پروفیل میرسه در منوی civil design منوی پروفایل نشان داده نمیشه انگار که کلا نداره . به نظرتون ایراد چیه ؟؟
ممنون اگه کمک کنید

Rezaei.rezi

عضو جدید
سلام
من کارشناس ارشد شیمی کاربردی هستم،می خوام بدونم برای آزمون دکتری فقط میشه رشته ی خودمو شرکت کنم و اونم گرایش خودم؟یا این که میشه رشته دیگه که کاملا غیر مرتبطه رو شرکت کنم
و اگه میشه رشتمو عوض کنم شما چه پشنهادی به من می دید؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
بالا