سوالات من! جواب های شما

alisaw

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامی مجدد
در مورد خازن ها
خازن کوپلاژ تا حالا شنیدید؟؟
ی جا نوشت بود از کاربرد های این خازنا اینه که جریان ac رو عبور میده ولی جریان dc رو عبور نمیده
خب تاجایی که من میدونم همه ی خازنا این خاصیت رو دارن! من اشتباه میکنم یا اون نوشته هه یا هر دودرسته؟؟ آیا؟؟

همش درست ، ولی نکته اینه که اسم این خازن ها کوپلاژ نیست ، بلکه مورد استفادشون برای کوپل کردن مشخصات به طبقه ی بعدی هست. معمولا در تقویت کننده های ترانزیستوری چند طبقه این اصطلاح به کار برده میشه.

این خازن ها همون خازنهای معمولی هستند ، روشون ننوشته خازن کوپلاژ ! بلکه کارشون کوپلاژ هست.

shara_safa

عضو جدید
سلام دوستان دنبال کتاب زبان تخصصی رباتیک میگردم کسی میتونه راهنمایی کنه کجا گیر بیارم یا اگ نسخه pdf تو نت هست لطف کنین آدرس لینک بدید.

با تشکر از مهندسان عزیز

rkm7232

عضو
سلام دوستان دنبال کتاب زبان تخصصی رباتیک میگردم کسی میتونه راهنمایی کنه کجا گیر بیارم یا اگ نسخه pdf تو نت هست لطف کنین آدرس لینک بدید.

با تشکر از مهندسان عزیز

اگه منظورت زبان تخصصی ای هست که تو دانشگاه تدریس میکنن، نگرد وجود خارجی نداره...
برو زبان تخصصی برق رو بخون.
اگه برا یاد گرفتن میخوای این بدک نیست
کد:
[URL]http://www.4shared.com/get/6Q1fkjjn/Robot_Builders_Cookbook_Build_.html[/URL]

matak49

عضو جدید
سلام دوستان با ی مشکل مواجه شدم و کمک میخوام!!!
میخوام ی شبیه سازیو داخل پروتئوس اجرا کن این پیغامو میدهerror.jpg
u1 اتمگا8 و u2 l298
وقتی l298 پاک میکنم دیگه پیغام نمیده!
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید!

matak49

عضو جدید
کسی که در این مورد نظر نداد ولی اگگه اشتباه نکنم و یادم باشه مربوط میشه به power هام، در مورد نام گذاریشون ی نمه اشتباه کرده بودم!
اثن تالار رباتیکو تار عنکبوت گرفته!! هیشچکسی نیس بیاد ی پست جدید بذاره ی چیزی بگه ؟؟ آیا؟؟

matak49

عضو جدید
سلام دوستان
انگار هیشکی نییییییییییییییییییییییییییییییییس
کسی در مورد چاپ مارکاژ یا سیلک اسکین اطلاعاتی داره؟

matak49

عضو جدید
سلام دوستان
کسی در مورد این سوال های زیر اطلاعاتی داره؟؟؟
این سوالام در مورد دانشگاه های خارج از کشوره...
رشته رباتیک در چه سالی و تو چه دانشگاهی ایجاد شد؟؟ دلیل خاصی داش یا همینقد که احساس نیاز کردن بهش؟؟؟
دانشگاه های برتری که در حال ارائه اش هستن؟؟
رتبه بندی رشته رباتیک از هر لحاظ مث سختی یا برتر بودنش نسبت به رشته های دیگه؟؟

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
سلام دوستان
کسی در مورد این سوال های زیر اطلاعاتی داره؟؟؟
این سوالام در مورد دانشگاه های خارج از کشوره...
رشته رباتیک در چه سالی و تو چه دانشگاهی ایجاد شد؟؟ دلیل خاصی داش یا همینقد که احساس نیاز کردن بهش؟؟؟
دانشگاه های برتری که در حال ارائه اش هستن؟؟
رتبه بندی رشته رباتیک از هر لحاظ مث سختی یا برتر بودنش نسبت به رشته های دیگه؟؟

1- کارنگی ملون ادعا می کند که اوین موسس رشته رباتیک در جهان است در سال 1980
اما من این ادعا را قبول ندارم
بر اساس مدارکی که الان یادم نیست سال 1988 کارنگی ملون رباتیک را آورد
از نظر این دانشگاه رباتیک یکی از گرایش های کامپیوتر بود و به علت این که تعداد درس هایش زیاد می شد آن را از کامپیوتر جدا کرد!!!

2- بهترین دکتری رباتیک از نظر دروس در جورجیا تک ارائه می شود
اما از نظر شهرت گارنگی ملون
در مورد ارشد لازم است که ببینید به چه سمتی گرایش دارید بعد در مورد دانشگاه تصمیم بگیرید
مثلا گرایش نزدیک به کامپیوتر در کارنگی ملون، گرایش نزدیک به ربات های چرخدار دانشگاه میشیگان و ...

3-
پایه حقوق در آمریکا
نفت > کامپیوتر نرم افزار > کامپیوتر شبکه > کامپیوتر سخت افزار > رباتیک > برق الکترونیک و مخابرات > برق قدرت > مکانیک
تعداد مشاغل مورد نیاز سالانه در آمریکا
کامپیوتر > مکانیک > برق > رباتیک
راحتی قبولی (ورود به دانشگاه) در آمریکا
برق>کامپیوتر>مکانیک>رباتیک

سختی درس ، واحد علمی برای اندازه گیری ندارد. بنابراین مقایسه معنی ندارد. فاکتور های نظیر دانشگاه، استاد، دروس اخذ شده تاثیر زیادی دارد

matak49

عضو جدید
خیلی خیلی ممنون از جواب دادنتون
فقط میشه لطف کنیدو منبع هارو هم معرفی کنید؟؟

ROBOTICS

کاربر فعال مهندسی رباتیک
خیلی خیلی ممنون از جواب دادنتون
فقط میشه لطف کنیدو منبع هارو هم معرفی کنید؟؟

منبع بخش اول
http://www.nationalroboticsweek.org

بخش دوم نظر شخصی است. هر جا هم دیدی یکی چیز مخالفی گفته اون هم نظر شخصی اش را گفته

منبع بخش سوم دو سایت زیر
http://www.onetonline.org/link/summary/17-2199.08
http://www.bls.gov

ARDA_JP

عضو جدید
سلام
از دوستان کسی راجب ربات puma 560 اطلاعاتی داره؟
یکی هم robotics toolbox in matlab رو میخواستم
سپاس

mehran65_2006

عضو جدید
روشهای تعامل رباتها

روشهای تعامل رباتها

با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
من دنبال مطالبی که در مورد روشهای که در نحوه تعامل ربات های گروهی یا موازی استفاده میشود هستم
حالا تو وبگردی که داشتم بیشتر روی روشهای واکنشی مثل روش میدان پتانسیال (میدان نیروی دافع و جاذب) ی روش رفتار مبنا و یا روش راهنما و پیرو و روش منطق فازی و و روش ساختاری مجازی در حد عنوان اشنا شدم اگه مطالبی که بتونم ازشون استفاده کنم چه از این روشها یا روشهای دیگر لطفا راهنمایی کنید