سوالات متداول در مورد آزمون MCHE

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سوالاتی در مورد MCHE توسط بسیاری از متقاضیان مطرح می شود:

آزمون
MCHE چند وقت یک بار برگزار می شود ؟
تقریبا هر دو ماه یک بار این آزمون برگزار می شود.جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید: http://www.iranscholarship.net/language/

آزمون
MCHE چه مهارتهایی را در بر می گیرد؟ و هر مهارت در آزمون شامل چند سوال است؟

برای قبولی در آزمون زبان دکترا یا همان MCHE باید توانایی خود را در چهار مهارت تقویت کنید :

structure

listening

reading

vocabulary

تعداد سوالات در این مهارتها هر کدام به صورت مجزا به شرح ذیل است:

Structure: 30

Listening:30

Reading and vocabulary: 40

TOTAL:100

آیا در آزمون
MCHE نمره منفی لحاظ می شود؟
خیر

اگر یک بار در آزمون موفق نشویم آیا می توانیم در آزمون بعدی شرکت کنیم؟

خیر متقاضی نمی تواند بلافاصله در آزمونی که مرحله بعد برگزار می شود شرکت کند اما در آزمونهای بعدی می تواند شرکت کند.

چه کتابهایی برای آزمون
MCHE مرجع هستند؟
LONGMAN TOEFL BARRONS

نمره قبولی در آزمون
MCHE چند می باشد؟
نمره قبولی در آزمون 50 به بالااست که البته در مواردی بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر است و از 45 تا 75 تغییر می کند.

معمولا اعلام نتایج
MCHE چند روز بعد صورت می گیرد؟
اعلام نتایج آزمون معمولا 20 روز بعد از برگزاری آزمون توسط وزارت علوم و در سایت رسمی آنها اعلام می شود.

چگونه برای آزمون
MCHE ثبت نام کنیم؟
ثبت نام مستقیما توسط وزارت علوم صورت می گیرد. که اخیرا هم به صورت اینترنتی امکان ثبت نام وجود دارد.

فرم ثبت نام اینترنتی را می توانید از سایت زیر تهیه کنید:
WWW.IRANSCHOLARSHIP.NET

منبع
mche.blogsky.com

من میخوام تو آزمون MCHE که 5 اردیبهشت 93 برگزار میشه شرکت کنم، تقریبا مشکلی تو بخش گرامر و لغت ندارم، اما listening زیاد جالب نیست، خواهشا راهنماییم کنین تو این یک ماه خودم رو برسونم چون نمره اش برام مهمه.همچنین شنیده بودم یک هفته ای نتیجه میاد، اینجا گفتیم یک ماه طول میکشه که.

دوستانی که برای ثبت نام آزمون MSRT به سایت وزارات علوم مربوط به این آزمون مراجعه میکنند، توجه کنن به غیر از مرورگر firefox هیچ مرورگری ثبت نام رو کامل انجام نمیده و از طرفی نمیذاره هزینه رو پرداخت کنین، همین قضیه کلی من رو علاف خودش کرد، گفتم تجربه رو در اختیار دوستان بذارم.موفق باشید.

مهربان

کاربر فعال تالار شیمی ,
کاربر ممتاز
شما تونستی ثبت نام رو برای آزمون 5 اردیبهشت انجام بدی؟
من هرچی تو قسمت پرداخت هزینه آزمون میزنم خطا میده !!
نه هنوز ثبت نام نکردم
یه چیزی و مطمئن شم ثبت نام میکنم
با فایر فاکس حل شد؟

نه هنوز ثبت نام نکردم
یه چیزی و مطمئن شم ثبت نام میکنم
با فایر فاکس حل شد؟

بله با فایرفاکس هم میشه پروفایل رو تکمیل کرد و هم هزینه ثبت نام رو پرداخت کرد، بقیه مرور گرها از دم ارور میدن و اینم از شگفتی هاست !!

tyler

عضو جدید
درود بر دوستان
برای شرکت در آزمون MSRT آیا باید لیسانس باشیم یا با فوق دیپلم هم میتونیم شرکت کنیم؟
سپاس

Hodaa37

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
لطفا راهنمایی بفرمایید پاسخنامه ی آزمونها کجاست؟
ممنونم از توجه شما