سوالات در مورد فتوشاپ و نرم افزارهای گرافیکی

setare11

عضو جدید
انیمیشن در فلش

انیمیشن در فلش

سلام دوستان ، به نظر شما برای پروژه فلش چی سازم تحویل بدم؟:redface::que:

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان ،
میخوام دور تا دور یه عکسی نباشه من اون قسمتی که میخوام کات میکنم تو یه صفحه جدید پیست میکنم وقتی سیو میکنم اطرافش سفید میمونه نمیخوام اونا باشه باید چیکار کنم ؟؟؟(امید وارم منظورمو درست رسونده باشم )
لطفا راهنمایی کنید واجبه
ممنون
:gol:

farzadghazanfari

عضو جدید
سلام دوستان ،
میخوام دور تا دور یه عکسی نباشه من اون قسمتی که میخوام کات میکنم تو یه صفحه جدید پیست میکنم وقتی سیو میکنم اطرافش سفید میمونه نمیخوام اونا باشه باید چیکار کنم ؟؟؟(امید وارم منظورمو درست رسونده باشم )
لطفا راهنمایی کنید واجبه
ممنون
با سلام. عکستونو با نرم افزار Microsoft Office Picture Manager باز کنید. قسمت Edit Manager رو بزنید. یه Plane سمت راست باز میشه. از اونجا گزینه Crop رو انتخاب کنید. بعد میتونید دور عکستونو Crop کنید. بعدشم عکستونو Save as کنید.

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام دوستان ،
لطفا راهنمایی کنید واجبه
ممنون

ابتدا لایه ی مورد نظر رو باید از حالت قفل خارج کنیم ،
با استفاده از ابزار pen tool قسمتایی که میخواهیمو (دور تا دور شکلی که میخواهیم جدا کنیم ) را علامت گذاری میکنیم سپس کلید ctrl+inter را میزنیم تا
ابزارselection فعال بشه ، سپس کلید های shift+ctrl+i را میزنیم تا قسمت های معکوس انتخاب بشه در آخر کلید delete .

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان ،
لطفا راهنمایی کنید واجبه
ممنون

سلام دوستم :gol:
در نرم افزار فتوشاپ با استفاده از ابزار Crop محدوده ای که میخواهید حذف کنید رو مشخص کنید و بعد دابل کلیک کنید، حاشیه های اضافه ای که انتخاب کردید حذف میشه و قسمت های سفید هم باقی نمی مونه .

lailiya

کاربر فعال
سلام من میخوام اتکت قوطی های محصول یک کارخانه رو طراحی کنم هر کسی توضیحاتی داره که میتونه به من کمک کنه ممنون میشم

lailiya

کاربر فعال
سلام:smile:
من یه سوالی دارم.کسی میدونه از بین photoshop و corel و indesign و illustrator الان واسه کدومش کار پیدا میشه.؟؟؟؟
عزیزم همه این نرم افزارها کاربرد خاص خودش رو داره اما من تجربه کردم کار با کورل و فتوشاپ بیشتره اما اگر قرار باشه جایی حرفه ای کار کنه همه رو از شما میخواد من خودم در کار معمولا فتشاپ و کورل رو در کنا هم قرار میدم کار با کورل برام راحتتره اما فتوشاپ بیشتر بدردم میخوره

Asal 89

عضو جدید

*Chakavak*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
من یه فون لایه باز فتوشاپ دارم و میخوام توش عکس بچینم. اونطوری که انتظار میره باید اینطوری از آب در بیاد:
http://axgig.com/images/79532469063167428195.jpg
ولی هر کار میکنم عکس شماره یک تو تصویر زیر میفته روی شماره دو و سه و چهار :razz: کسی میدونه راه حلش چیه؟
http://axgig.com/images/10882253882121640465.jpg

سلام
ترتیب لایه ها رو با انتخاب هر لایه و رفتن به مسیر layer->arrange به دلخواهتون تنظیم کنید .
مثلا توی کار شما مشخصاً، لایه یک رو انتخاب کنید و توی اون مسیر گزینه ی send to back رو کلیک کنید .

omidn1996

عضو جدید
سلام
ترتیب لایه ها رو با انتخاب هر لایه و رفتن به مسیر layer->arrange به دلخواهتون تنظیم کنید .
مثلا توی کار شما مشخصاً، لایه یک رو انتخاب کنید و توی اون مسیر گزینه ی send to back رو کلیک کنید .

علاوه بر راه اصولی که دوستمون گفتن به عنوان میانبر میتونید لایه ی مورد نظر رو انتخاب کنید و از کلید ترکیبی ctrl+چ و ctrl+ج استفاده کنید

maryam_engineer

عضو جدید
کسی می دونه چه جوری میشه توی فوتوشاپ عکس سه بعدی ایجاد کرد؟:eek: سایه هم بشه بهش داد مثلا یه قطعه گچی دوبعدی رو سه بعدی کرد و متریالش رو هم فلزی کرد؟ میشه اصلا؟:cool:

Soils

عضو جدید
سلام بچه ها:smile:

من برای طراحی بنر تویه سایتم به یه نرم افزار احتیاج دارم میشه راهنماییم کنید:)

Soils

عضو جدید
فتوشاپ کار نکردم.
یعنی فتوشاپ بهترین نرم افزار هست برای این کار؟

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
فتوشاپ کار نکردم.
یعنی فتوشاپ بهترین نرم افزار هست برای این کار؟

شايد بهتر از فتوشاپم باشه براي اينكار ولي من نميشناسم.
در كل بستگي داره چطوري بخواين درست كنين. اگه فرمت gif بخواين من فتوشاپ رو پيشنهاد ميدم ولي اگه swf (فلش) بخواين من adobe flash رو پيشنهاد ميكنم.
هر كدوم مزايا و معايب خاص خودشونو دارن. شما خودتون بايد تصميم بگيرين.

يك نمونه بنر تو امضاي من هست كه با فتوشاپ درست شده

Soils

عضو جدید
سلام بچه ها مرسی از کمکتون :gol:

از نرم افزار adobe flash استفاده کردم خیلی خوب بود،

ولی یه مشکلی دارم وقتی از فایل فلش خروجی میگیرم نقطه نقطه میشه

چکار کنم؟ :(

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها مرسی از کمکتون :gol:

از نرم افزار adobe flash استفاده کردم خیلی خوب بود،

ولی یه مشکلی دارم وقتی از فایل فلش خروجی میگیرم نقطه نقطه میشه

چکار کنم؟ :(

منم قبلا این مشکلو داشتم ولی دقیقا یادم نمیاد چیکارش کردم درست شد
انتهای همه لایه هاتو باهم یکسان کن . یعنی آخر همه لایه هات یکی باید باشه .
اگر هم دوست داشتی فایلتو بزار ببینم شاید تونستم درستش کنم .

m@hboubeh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تو فتوشاپ میخوام عدد فارسی بنویسم اما نمیشه

از راه کنترل پنل - region and language هم امتحان کردم اما درست نشده من چه کنم؟ :(

sara20012

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تو فتوشاپ میخوام عدد فارسی بنویسم اما نمیشه

از راه کنترل پنل - region and language هم امتحان کردم اما درست نشده من چه کنم؟ :(
اول برو منوی edit بعد preference بعد type . تو پنجره ای که باز میشه middle eastern رو انتخاب کن که فارسی رو پشتیانی کنه .
برو تو منوی window بعد character رو انتخاب کن
پنجرش که باز شد اون انتهاش نوشته digits اونو تغییرش بده بعد فونتتم رو یکی از فونت های فارسی قرار بده .

self.f_t_m990

کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یک عکس با نرم افزار فتوشاپ طراحی کردم بعد ذخیره کردم و برنامه را بستم الان که دوباره میخوام یه سری تغییرات بدم کلا لایه قفل شده باز نمیشه :|
چیکار کنم ؟!

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یک عکس با نرم افزار فتوشاپ طراحی کردم بعد ذخیره کردم و برنامه را بستم الان که دوباره میخوام یه سری تغییرات بدم کلا لایه قفل شده باز نمیشه :|
چیکار کنم ؟!

درود

شما به چه فرمتی سیو کردین؟؟!اگه با فرمت خود فتوشاپ سیو کرده باشید مشکلی نباید پیش بیاد!مگراینه با فرمت Jpgسیو کرده باشید!

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من می خوام چهار تا عکس رو مطابق فایل پیوست در کنار هم قرار بدم، رزولوشن عکس نهایی باید 350dpi و حداقل عرض اون(minimum width) سه اینچ و حداکثر عرض اون (maximum width) شش اینچ باشه، می خواستم ببینم تو فوتوشاپ چجوری می تونم اینکارو کنم؟
یه سوال دیگه اینکه یکسری نمودار دارم تو اکسل رسم شده گفته شده رزولوشون اونها باید حداقل 1200dpi و عرض اونها 3 اینچ باشه، چیکار باید کنم؟
Line drawings and graphs must have a resolution of at least 1200 dpi and a minimum width of 3 inches. Photographs and micrographs must have resolution of at least 350 dpi and a minimum width of 3 inches. For all figures, the maximum width is 6 inches.
این lzw چیه که اینجا گفته؟
Please use LZW compression (which does not affect resolution) when saving figure files
fig.jpg

آخرین ویرایش:

amir ghasemiyan

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
من می خوام چهار تا عکس رو مطابق فایل پیوست در کنار هم قرار بدم، رزولوشن عکس نهایی باید 350dpi و حداقل عرض اون(minimum width) سه اینچ و حداکثر عرض اون (maximum width) شش اینچ باشه، می خواستم ببینم تو فوتوشاپ چجوری می تونم اینکارو کنم؟
یه سوال دیگه اینکه یکسری نمودار دارم تو اکسل رسم شده گفته شده رزولوشون اونها باید حداقل 1200dpi و عرض اونها 3 اینچ باشه، چیکار باید کنم؟
Line drawings and graphs must have a resolution of at least 1200 dpi and a minimum width of 3 inches. Photographs and micrographs must have resolution of at least 350 dpi and a minimum width of 3 inches. For all figures, the maximum width is 6 inches.
این lzw چیه که اینجا گفته؟
Please use LZW compression (which does not affect resolution) when saving figure files
مشاهده پیوست 251284

سلام. اول آخری رو بگم:
lzw یک نوع روش فشرده سازی عکس هست برای فایل های tiff. موقع ذخیره کردن ازتون میخواد نوع فشرده سازی رو مشخص کنید.

برای هر دو عکستون اول از همه یک فایل ایجاد کنین با مشخصاتی که ازتون خواسته شده. بعد عکس هاتون رو بکشید تو این فایل. هر کدوم یک لایه میشه. برای هر تغییر ابعاد اول لایه رو انتخاب کنید بعد ctrl+T و بعد هم دستی اندازه رو اصلاح کنید

neda1362

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام. اول آخری رو بگم:
lzw یک نوع روش فشرده سازی عکس هست برای فایل های tiff. موقع ذخیره کردن ازتون میخواد نوع فشرده سازی رو مشخص کنید.

برای هر دو عکستون اول از همه یک فایل ایجاد کنین با مشخصاتی که ازتون خواسته شده. بعد عکس هاتون رو بکشید تو این فایل. هر کدوم یک لایه میشه. برای هر تغییر ابعاد اول لایه رو انتخاب کنید بعد ctrl+T و بعد هم دستی اندازه رو اصلاح کنید
ممنون ولی خوب این dpi رو چجوری تنظیم کنم؟ چیکار کنم که اندازه این چهار تا تصویر دقیقا هم اندازه باشه؟