سوالات خود را در مورد برنامه متلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت پاسخ میدم

anishtain_bahosh

عضو جدید
سلام-ی مقاله دارم که فرمولاش کامله میخوام ببینم کسی هست فرمول ها رو متلبیش کنه برام؟ یا در باشگاه تاپیکی برا سفارش پروژه متلب هست اونجا مطرح کنم....؟منتظر راهنمایی دوستان خوبم هستم...ممنون

moxtari

عضو جدید
سلام دستورfevalوinlineراچطور بايد تو متلب بنويسم.
من پروژم در باره كابرد متلب تو كنترل فرايند مهندسي شيمي اگه ميشه راهنماييم كنيد
باتشكر

آخرین ویرایش توسط مدیر:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام دستورfevalوinlineراچطور بايد تو متلب بنويسم.
من پروژم در باره كابرد متلب تو كنترل فرايند مهندسي شيمي اگه ميشه راهنماييم كنيد
باتشكر

کد:

>> f = inline('x^2 + x + 1', 'x')

آرگومان دوم بکار برده شده در inline , متغیر مستقل را مشخص می کند. می توانیم این قسمت را حذف کنیم. متلب از طریق قوانین متغیر مستقل حدس می زند که چه باید باشد

استفاده از inline : به کمک تابع inline می توان توابع ریاضی را تعریف کرد:
f(a)=sin(a)-a*cos(a-1)
>>f=inline('sin(a)-a*cos(a-1)')
>>f(2)
در مورد توابع چند متغیره باید در نوشتن تابع inline دقت کنیم. اگر در هنگام نوشتن تابع inline متغیرها را به ترتیب ورودی مشخص ننمائیم خود متلب به طور پیش فرض بر اساس حروف الفبا متغیرها را ورودی می گیرد:
g(x,b)=sin(x)*cos(b)-log(b-x)/(x+b)
می خواهیم عبارت g را با inline بنویسیم. اگر به صورت زیر بنویسیم چون مشخص نکرده ایم که کدام متغیر به عنوان اولین ورودی باشد متلب به طور پیش فرض بین حروف b و x بر اساس حروف الفبا متغیر اول را bو دوم را x میگیرد یعنی g(b,x) در نظر میگیرد.
>>g=inline(' sin(x)*cos(b)-log(b-x)/(x+b)')
اما اگر بخواهیم واقعا g(x,b) شود باید خودمان در دستور inline پس از نوشتن تابع، ترتیب متغیرها را نیز اعلام کنیم:
>> g=inline(' sin(x)*cos(b)-log(b-x)/(x+b)','x','b')
با این دستور مشخص می کنیم که متغیر اول ورودی x و بعدی b باشد.
کلا هر دسنوری رو میخواهین تو صفحه اصلی متبل تایپ کنید مثلا help inline خود متلب طریقه کاربرد اون دستور رو میاره.
در مورد کاربرد متلب در شیمی سوالتون رو در تالار شیمی مطرح کنید.

zahrajoon65

عضو جدید
سلام
من میخوام نمودار تابع زیر رو رسم کنم ولی ارور میده ، طوری که t=0:10:50 باشه

y=(.2*6*(t^(.2-1))*exp(1+(t/22)^(.2)-exp((t/22)^.2))*(1-exp(1-exp((t/22)^.2))^(6-1)))/((22^.2)*(1-(1-exp(1-exp((t/22)^.2)))^6))

ارورش هم قبل از نوشتن توی plot اینه:
??? Error using ==> mpower
Inputs must be a scalar and a square matrix.

lthxx

zahrajoon65

عضو جدید
خودم متوجه شدم .
علت: علائم * و^ خودش برای حالت ماتریسی هست برای استفاده اون توی اعداد صحیح باید از دستور*. و ^. استفاده کرد.

Z A H R A

عضو جدید
سلام دوستان کسی میدونه سوالای پردازش تصویر رو باید کجا قرار داد؟؟؟؟همین جا یا تاپیک خاصی داره؟من گشتم پیدا نکردم
اصلا اینجا کسی پردازش تصویر کار میکنه؟

media.rayaneh

عضو جدید
IMG_0002.jpg

salam
age momkene dasture mo'adele va rasme nemudare bala ro to matlab mikhastam
kheyli mamnun
foriye mamnun misham zud javab bedin
end time 91.8.10 - 23:59

nazliii

سلام دوستان کسی میدونه سوالای پردازش تصویر رو باید کجا قرار داد؟؟؟؟همین جا یا تاپیک خاصی داره؟من گشتم پیدا نکردم
اصلا اینجا کسی پردازش تصویر کار میکنه؟
همین جا قرار بدین من جواب میدم.

nazliii

shimist11

عضو جدید
سلام
6 تا معدله غیر خطی(نه دیفرانسیلی )دارم و 6 متغیر
f1(x1,x2,x3,x4,x5,x6)=0
f2(x1,x2,x3,x4,x5,x6)=0
.
.
f6(x1,x2,x3,x4,x5,x6)=0
تمام جوابهای اون رو میخوام -60<xi<+60
راهکار پیشنهادیتون چیه؟
با دستور fsolve و تعریف کردن تابع
تنها با گرفتن یک حدس اولیه
یک جواب میده !
در حالی که من به همه جوابها نیاز دارم!
چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟

secret_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
DFT و نمونه برداری سیگنال در متلب

DFT و نمونه برداری سیگنال در متلب

سلام بر همه:w21:
خوبین؟

:gol: راستش این تمرینی هست که برای مبحث sampling و نمونه برداری سیگنال دادند.
راستش من با متلب زیاد آشنایی ندارم
میشه راهنمایی کنید تا بتونم این تمرین رو انجام بدم؟
راستی در مورد DFT هم استاد گفتند که خودمون کد DFT رو بنویسیم و از DFT متلب استفاده نکنیم.

صورت تمرین:

پیوست ها

• SCX-4623_20121107_13131701 - Copy.jpg
    SCX-4623_20121107_13131701 - Copy.jpg
    34.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

fatanefallahi

عضو جدید
salam
man mikhastam ye motor ac ra tu simulink shabih sazi konam nemitunam
mishe ye tozihe kameli behem bedid
tashakor

لطفا پست های خود را با دستور خط فارسی ارسال نمایید.

Ice Man

آخرین ویرایش توسط مدیر:
سلام.من دانشجوی مخابرات هستم.چطور می شه طیف یه سیگنال رو توی مطلب رسم کرد؟
اگه ممکنه زودتر جوابمو بدین چون واقعا لازممه.

duke_nukem

عضو جدید
سلام. من یه سوال دارم. فرض کنیم 5 تا رود خونه داریم که تو هر کدوم می تونه 4 تا جوی آب بریزه. در کل 20 تا جوی آب هم داریم. چطورمیشه این 20 تا رو بینشون تقسیم کرد که هر کدوم از جوی ها فقط یه بار تو یه رودخونه بریزن و هر رودخونه هم از ظرفیتش بیشتر داخلش جوی نریزه؟

nargesmath

عضو جدید
سلام خسته نباشید، من 1 سوال دارم، من 1 برنامه نوشته شده درباره حل معادلات موج و گرما در محیط مطلب میخوام، میتونید کمکم کنید؟
ممنونم

.BAHMAN.

عضو جدید
یه دستگاه معادلات خطی میخوام با 10 معادله و 10 مجهول ... باید برنامه حلِ عددیش رو تو متلب بنویسم ...
با نوشتن برنامه ها مشکلی ندارم ...
باید مثالش واقعی باشه ... یعنی یه مداری چیزی که با حلِ همزمان این ده معادله به جواب برسیم ...
میدونم بیربطه ... چون مثالش مدار بود ، اینجا پست دادم ...
ممنون .

elahe n

عضو جدید
سلام
وقتی صورت تابع تبدیل k هست
در مطلب باید یراش ثابت تعریف کنیم؟
مثلا تابع تبدیل روبه رو را چه جور می نویسیم؟ (G=K/(S-1) (S^2+4S+K

nazliii

سلام
وقتی صورت تابع تبدیل k هست
در مطلب باید یراش ثابت تعریف کنیم؟
مثلا تابع تبدیل روبه رو را چه جور می نویسیم؟ (G=K/(S-1) (S^2+4S+K

باید مقادیر k,s رو اول برنامه تعریف کنی

elahe n

عضو جدید
باید مقادیر k,s رو اول برنامه تعریف کنی
درس کنترل خطی هست
مخرج را که دو تا بردار مینویسی
صورت هم اگه معادله بود یه بردار براش مینوشتم
بعد دستور زیر
k هم یه مقدار ثابت نیست که من به عنوان ثابت معرفی کنم بلکه برای پایداری بهش نیاز دارم و باید مقدارش را به دست بیارم
حالا k را باید چه جوری مشخص کنم

(tf(num,den

erfan_messi

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود
دوستان میشه توی متلب لوپ گین رو نوشت بعد دیاگرام بوده رسم بشه ؟
هرچی دستور میدونم همش باید ضرایب صورت و مخرج رو بدی .
مثلا دستور :

([400 100 sys= tf([ 0 5 5 ],[0 10​
وقتی ضرایب رو میزنی . یه لوپ گین متفاوت برات می نویسه .

یه دستوری میخوام که لوپ گین رو بنویسی براش از روی همون لوپ گین دیاگرام رسم بشه .​

جهان زیبا

عضو جدید
سوال در مورد برنامه مطلب

سوال در مورد برنامه مطلب

با سلام به دوست گرامی
میخواستم منو در نوشتن برنامه ای که در آن نمرات دانسجویان را دریافت کند و سپس نمره میانگین و ماکزیمم و مینیمم نمره کلاسی را مشخص کند راهنمایی بفرمایید
با سپاس فراوان

جهان زیبا

عضو جدید
سوال در مورد برنامه مطلب

سوال در مورد برنامه مطلب

با سلام به دوست گرامی
میخواستم منو در نوشتن برنامه ای که در آن تابعی را در یافت کرده و با استفاده از روش تصنیف ریشه آن را محاسبه کرده و سپس معادله را رسم نماید راهنمایی کنید
با سپاس فراوان

جهان زیبا

عضو جدید
سوال در مورد برنامه مطلب

سوال در مورد برنامه مطلب

با سلام به دوست گرامی
میخواستم منو در نوشتن برنامه ای که در آن عددی مثبت را از ورودی دریافت کرده و اعداد اول کوچکتر از آن را نمایش دهد راهنمایی کنید
با سپاس فراوان

جهان زیبا

عضو جدید
سوال در مورد برنامه مطلب

سوال در مورد برنامه مطلب

با سلام به دوست گرامی
میخواستم منو در نوشتن برنامه ای که در آن دو عدد را از ورودی دریافت کرده و سپس اپراتور ریاضی نیز دریافت کند. سپس عملیات بروی آن دو را بر اساس آن اپراتور وارد شده انجام دهد راهنمایی کنید
با سپاس فراوان

djnegh

عضو جدید
سلام . من توی سیمولینک می خوام که برای بار RLC موازی، برای شاخه L مقاومتی هم به صورت سری شده داشته باشم. طبیعتا تغییر شکل بلوک آماده سیمولینک که امکانپذیر نیست. یکی از راهها موازی کردن سه شاخه RLC سریه که با تغییر پارامترها میشه به مدل مورد نظر دست پیدا کرد . اما برای مورد من نمیشه ! آخه من باید به کل این مجموعه یه مقدار معین P,Q بدم .نه به تک تک اونها. فک میکنم تنها راه ممکن نوشتن mfile مدار مربوطه باشه. کسی میدونه که برنامه ای که متلب برای بلوک RLC خودش گذاشته رو از کجا میتونم پیدا کنم تا با ادیت کردنش به مدار مورد نظر دست پیدا کنم ؟

powerelec

عضو جدید
سلام . من توی سیمولینک می خوام که برای بار RLC موازی، برای شاخه L مقاومتی هم به صورت سری شده داشته باشم. طبیعتا تغییر شکل بلوک آماده سیمولینک که امکانپذیر نیست. یکی از راهها موازی کردن سه شاخه RLC سریه که با تغییر پارامترها میشه به مدل مورد نظر دست پیدا کرد . اما برای مورد من نمیشه ! آخه من باید به کل این مجموعه یه مقدار معین P,Q بدم .نه به تک تک اونها. فک میکنم تنها راه ممکن نوشتن mfile مدار مربوطه باشه. کسی میدونه که برنامه ای که متلب برای بلوک RLC خودش گذاشته رو از کجا میتونم پیدا کنم تا با ادیت کردنش به مدار مورد نظر دست پیدا کنم ؟

سلام
منظورتو دقیقا نفهمیدم ولی با هر بار و هر ساختاری که داشته باشی میتونی توان اکتیو و راکتیو رو حساب کنی یا برعکس اگر توان اکتیو و راکتیو رو داری می تونی مقدار مقاومت و سلف و خازن رو حساب کنی . علاوه بر این متلب در کنار بلوکی که مقدار خازن ، مقاومت و سلف رو بوسیله اون مشخص می کنی بلوکی هم داره که مقدار توان اکتیو و راکتیو رو براش مشخص می کنی.

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام من چندتا سوال تو این تاپیک دارم ،اگه میشه یه نگاهی بهش بندازین.
ممنون ;)

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/34842-تاپیک-سوالات-کنترل/page34?p=5856011#post5856011

th13

عضو جدید
سلام دوستان.ممنون میشم بهم کمک کنید.من میخام شبکه 14 شینه توزیع ieee را در متلب مدل کنم. مقادیر باس ها و ژنراتورها را گیر اوردم.مشکلم اینه که دقیقا نمیدونم امپدانس بین خطوط را با چی مدل کنم؟البته من از مقاومت خازن و سلف سری استفاده کردم. توی مقادیری که برای شبکه دانلود کردم به جز r و x بین باسها b (سوسپتانس) را هم داده اما من نمیدونم چه استفاده ای باید ازش کنم.ممنون میشم کمکم کنید.

بالا