سوالات خود را در مورد برنامه متلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت پاسخ میدم

chenarnaz100

عضو جدید
سلام دوستان
چه جوری خطای حالت ماندگار سیستمو به ازای ورودی های پله و شیب وضربه تو متلب به دست بیارم؟
لطفا کمک کنید که خیلی واجبه.

sanijoon

کاربر فعال تالار مقالات ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
چه جوری خطای حالت ماندگار سیستمو به ازای ورودی های پله و شیب وضربه تو متلب به دست بیارم؟
لطفا کمک کنید که خیلی واجبه.
توی سیمولینک قبل از کنترلر یه اسکوپ بذارید اون خطای حالت ماندگار رو نشون میده.

negarjun

عضو جدید
متلب

متلب

از این پس سوالات خود را رو در مورد برنامه مطلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت به اونا پاسخ میدم
:):gol:
سلام خواهش میکنم برای این صورت کمکم کنین وقتی ندارم مدل عددی که بتواند یکسری اطلاعات نامنظم را بصورت سری زمانی دریافت کرده و سری فوره انرا ارایه دهد

sogandname

عضو جدید
سلام من برای انجام پروژم باید با شبکه های عصبی کار کنم و اطلا بلد نیستم، لطفا جزوه یا فیلم آموزشی در این مورد اگه هست منو راهنمایی کنید . پیشاپیش ممنون

hanane.sh

عضو جدید
سلام
میخواستم به یه متغیر از 1 تا عددی که کاربرمعلوم میکنه اندیس دهی کنم .میتونیدکمکی کنید؟؟؟؟

kian18

عضو جدید
دوستان اگه تابع ورودی رو تو متلب ندونیم.و قرار باشه درجه و ضرایب تابع از ورودی گرفته بشه و ریشه های تابع رو تو خروجی نمایش بده باید از چه دستوری برای گرفتن " درجه و ضرایب" استفاده کرد؟(تابع چند جمله ای است و حتما ریشه های حقیقی داره)

kian18

عضو جدید
یه سوال دیگه هم دارم.روش "نیوتون چند جمله ای و تقسیم هم نهاد" همون روش نیوتون معمولیه دیگه؟

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
دوستان اگه تابع ورودی رو تو متلب ندونیم.و قرار باشه درجه و ضرایب تابع از ورودی گرفته بشه و ریشه های تابع رو تو خروجی نمایش بده باید از چه دستوری برای گرفتن " درجه و ضرایب" استفاده کرد؟(تابع چند جمله ای است و حتما ریشه های حقیقی داره)

حالا دقیق نمیدونم چی میخواهین اما اگر مثلا یک چند جمله ای داشته باشیم به این صور6x[SUP]2[/SUP]+3x[SUP]5
به خواهیم با ضرایب نشون بدیم میگیم :[3,0,0,6,0,0]=p
بعد که بخواهیم ریشه هاشو پیدا کنیم مینویسیم r=roots(p)[/SUP]

No0sh!n

عضو جدید
سلام دوستان ..کسی میتونه در مورد کد تبدیل DCT از تصویر منو راهنمایی کنه ؟ ممنون

alislow

عضو جدید
سلام دوست عزیز
من یه فایل متلب رو باید تا آخر امروز یه کم ویرایش کنم اما به خود متلب دسترسی ندارم. حجم برنامه هم 6 گیگه و بخوام دانلود کنم چند روزی طول می کشه!
خودم فایل متنی شو ویرایش کردم فقط باید همون تغییرات تو فایل متلبش هم اعمال بشه تا استاد متوجه نشه این همون پروژه ترم قبلیه! در مورد پخش بار به روش نیوتن رافسونه.
اگه بتونین تا امشب این کارو انجام بدین منت بزرگی گردنم گذاشتین. :cry:
دانلود
یکی از دوستان زحمت کشیدن انجام دادن. بسیار ممنون

آخرین ویرایش:

sanay01

عضو جدید
سلام
من یه مدل مینیمم سازی نامقید دارم می خوام تو متلب اجرا کنم . ممنون می شم اگه کمکم کنید

No0sh!n

عضو جدید
سلام دوستان
برای segmentation با استانه گذاری وقتی گفته میشه مثلا تصویر رو با سه استانه 50 125 180چهار سطحی کنید و سطح ها رو با 0 80 160 250 نشان دهید ..منظور چیه ؟

m.e.a.r

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تازه متلبو شروع کردم!یاد گرفتم چطوری یه دستگاه معادلات رو با دستور fsolve حل کنم مثلا دستگاه روبرو[(x(1)^2+2*x(2)-1;4*x(1)+3*x(2]
اما من میخوام یه کدی بنویسم که پارامتری مثل a رو ازم به صورت input بگیره بعد با جایگذاری تو دستگاه برای هر a ای که من بهش میدم !دستگاه رو حل کنه!مثلا:
[x(1)^2+2*x(2)-a;4*x(1)+3*x(2)
a رو ازم بخواد بعد هر a ای که من بدم بر اساس اون کار کنه
خیلی تلاش کردم ولی هر کاری میکنم نمیشه
اگه بهم کمک کنید ممنون میشم شدیدا برای ادامه کار لازمش دارم:gol:

gogol2022

عضو جدید
سلام دوستان مشکل من اینه که بعضی المان ها به هم متصل نمیشن ممنون میشم کمکم کنید تو عکس مشخصه با رنگ قرمز نشون داده میشن هرکاری میکنم به هم وصل نمیشه:confused::cry::(

پیوست ها

• matlab.jpg
    matlab.jpg
    29.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان مشکل من اینه که بعضی المان ها به هم متصل نمیشن ممنون میشم کمکم کنید تو عکس مشخصه با رنگ قرمز نشون داده میشن هرکاری میکنم به هم وصل نمیشه:confused::cry::(

سلام
مشکلی نیست. اصولا باید وصل میشد
Ground رو حذف کنید و دوباره امتحان کنید

gogol2022

عضو جدید
سلام
مشکلی نیست. اصولا باید وصل میشد
Ground رو حذف کنید و دوباره امتحان کنید

نه آقا سعید هرکاری کردم وصل نشد نه فقط تو این مدار تو هر مداری که میبندم با اتصال مقامومت ها به هم مشکل دارم هر کاری کنم وصل نمیشه با خط قرمز نشون میده

mahmud4217

عضو جدید
سلام خسته نباشید
می خواستم بپرسم چطور میشه در متلب متغیر های سمبولیک را به صورت گروهی تعریف کرد
مثلا یه ماتریس داشته باشیم که بخواهیم متغیرهای سمبولیک را درون اون با حلقه ی for تعریف و زیاد کنیم
syms u
for i=1:5
(u=u(i
end
اما این روند جواب نداد و با خطا روبرو شد

challenger_69

عضو جدید
سلام دوستان
میخواستم شکل زیر رو که مربوط به مدولاسیون به روش PWM سیفت فاز یافته هست رو در Matlab بکشم.
میشه راهنمایی کنید که این کار از طریق برنامه نویسی و دستور Plot راحتتره یا از طریق Simulink ؟
اگه از طریق برنامه نویسی بخوام بکشمش اون قسمت شکل موج مثلثی رو چه جوری بکشم؟ دستوری برای رسم شکل موج مثلثی تو Matlab نیست؟

پیوست ها

• PS-PWM.JPG
    PS-PWM.JPG
    40.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

saivan2010

عضو جدید
درود بر شما
من یه کد متلب میخوام نمیدونم چطوری باید نوشت
حل یه مسئله ی دو معادله و دو مجهوله به ازای ضرایب ثابت مختلف
مثلا ax+by=cd و x+y=c ; که a,b,c,d ثابت اند و حالا اینو با تابع solve میشه حل کرد ولی به ازای a و b های مختلف میخوام اینو حل کنم مثلا یه بار a=1 b=2 و یه بار دیگه
a=1 b=3 a=1 b=4
و a , b یه بازه ی عددی مشخص داشته باشن
خواهشن راهنمایی بفرماید که از چه تابعی یا چه دستوری و... استفاده کنم
ممنون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
نه آقا سعید هرکاری کردم وصل نشد نه فقط تو این مدار تو هر مداری که میبندم با اتصال مقامومت ها به هم مشکل دارم هر کاری کنم وصل نمیشه با خط قرمز نشون میده
دوست گلم مشکل شما اینه که با ورژن های جدید متلب دارید کار میکنید و مقاومت رو از تولباکس simpowersystems بر نمیدارید! و از یه پوشه دیگه میارید کی با دیگر المان های این تول باکس سازگار نیست

MOHAMAD.B.A

عضو جدید
باسلام حضور دوستان محترم
آیا کسی می داند چگونه باید یک فایل MP3 را به داخل متلب برد و به صورت نمودار نشان داد؟

m-sami

عضو جدید
کمک در زمینه فراخوانی برنامه ایجاد شده در متلب

کمک در زمینه فراخوانی برنامه ایجاد شده در متلب

با سلام به دوستان من کلا در زمینه متلب مبتدی هستم به همین خاطر با gui دارم کار میکنم هدف من ساخت مدلی با کمک anfis می باشد من بعد از اینکه مدل را ساختم و در قسمت workspace ذخیره کردم برای اینکه بتونم داده های خودم رو به مدل بدم و خروجی بگیریم از دستور زیر استفاده کردم out=sim(anfis,input); که anfis نام مدل ذخیره شده من و input هم نام فایل داده های ورودی که در workspace ذخیره شده اما جواب زیر رو دریافت میکنم ??? Error using ==> sim 'model' parameter must be a string. کسی میتونه بگه مشکل من از کجاست؟؟؟

بالا