سوالات خود را در مورد برنامه متلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت پاسخ میدم

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
سلام
من میخوام در محیط سیمولینک متلب یک پارامتر به نام T به صورت متغیر داشته باشم. هدفم اینه که از این پارامتر توی بلوکهای دیگه استفاده کنم. مثلاً متغیر T رو به عنوان دامنه ی یه شکل موج سینوسی قرار بدم و در نتیجه با تغییر T، شکل موج خروجی هم تغییر کنه. متاسفانه هرچقدر میگردم همچین بلوکی پیدا نمیکنم. یه سری بلوک مثل To workspace هستن که اطلاعات رو از محیط workspace میخونن ولی من میخوام مقدار متغیر مستقیماً از داخل سیمولینک تغییر کنه
کسی از دوستان هست که بتونه راهنماییم کنه؟
سلام.
فك كنم بايد از يه چيزايي مثل مقايسه گر و تايمر و ... استفاده كني.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
دوستای عزیز سلام من یه برنامه میخوام که تابع rect رو بگیره و سه نمودار بده:
اندازه ضرایب سری فوریه
فاز ضرایب سری فوریه
خود سری فوریه ی تابع

کسی اگه بلده یه کمکی کنه. ممنونم مهندسای عزیز

سلام.
داخل Help متلب بگرديد ميتونيد راجع به توابع رياضي چيزهاي خوبي پيدا كنيد.

Pro.Eng

متخصص plc
کاربر ممتاز
من میخام مداری رو با استفاده ار روش لاگرانژ تو متلب حل کنم.کسی هس یکم کمک کنه که اول باید چیکار کنم؟؟

هم ميتونيد از طريق محيط Simulink مدار رو رسم و در نهايت run كنيد. و هم ميتونيد معادلات مربوط به ولتاژ و جريان هاي مدار رو داخل WorkSpace حل كنيد.

helen.j

کاربر فعال
با سلام
چطور میتونیم در یک بازه مشخص مثلا در بازه -1.1 و20.9 اعداد تصادفی با توزیع نرمال ایجاد کنیم؟؟
با تشکر

capitanfahime

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
من یه مشکل فوری با سیمولینک برای پروژه ام دارم ممنون میشم کمکم کنید
همه چی درسته و پیغام Successful رو میده بهم ولی اجرا نمیشه!!
ارور به صورت زیر هست:
Error using ==> sf
Error using ==> construct_error at 109
Unable to create directory: C:\Program Files\MATLAB\R2010b\slprj

Access is denied.

&

Access is denied.

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید
من یه مشکل فوری با سیمولینک برای پروژه ام دارم ممنون میشم کمکم کنید
همه چی درسته و پیغام Successful رو میده بهم ولی اجرا نمیشه!!
ارور به صورت زیر هست:
Error using ==> sf
Error using ==> construct_error at 109

Access is denied.

&

Access is denied.
با سلام
این ارور رو شما از command window کپی کردید و خود سیمولینک همچین اروری نمیده
مربوط به این هست که دایرکتوری رو عوض کردید و سیستم نمیتونه از دایرکتوری خودش اطلاعات رو بخونه
از صفحه اصلی متلب دایرکتوری رو به حالت قبل برگردونید (به دایرکتوری اصلی خود متلب) تا مشکل حل بشه

کمک

کمک

سلام مهندس خوب هستین شمامیتونیدراجب این مقاله هابابت ترجمه وشبیه سازی کمکم کنیدراستشوبخواین ترم یک ارشدبرقم هیچی بلدنیستم خیلی برام ارزشمنده ممنون میشم کمکم کنیداینم فایلشون

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
سلام مهندس خوب هستین شمامیتونیدراجب این مقاله هابابت ترجمه وشبیه سازی کمکم کنیدراستشوبخواین ترم یک ارشدبرقم هیچی بلدنیستم خیلی برام ارزشمنده ممنون میشم کمکم کنیداینم فایلشون
سلام
روی سخنتون با بنده هست؟!
دوست عزیز دیگه واسه ترجمه کمک گرفتن زشته هاااا...!! ترجمه یه مقاله چند صفحه ای فک نمیکنم بیشتر از 2 روز کار داشته باشه (اونم برای مبتدی ها)
پیشنهاد میکنم که برای شبیه سازی این مقاله ها (که به نظر الکترونیک قدرت هستن) با برنامه متلب از آدرس زیر سعی خودتون رو بکنید و هرجا که گیر گردید بپرسید تا دوستان و اساتید کمکتون کنن.... نمیشه که همه چیز آماده باشه...!!
MATLAB\Simulink\Simscape\Simpowersystems\power electronics

موفق باشید

rostamani

عضو جدید
سلام.برای حل یه معادله به فرم Aa=y در صورتی که ماتریس A غیر مربعی باشد و هدف محاسبه a باشد.باید معکوس ماتریس غیر مربعی محاسبه شود که به دو روش SNE و SVD محاسبه می گردد.
SVD يك ماتريس مانند ،‌ شامل ضرب سه ماتريس است؛ ماتريس متعامد ستوني ، ماتريس قطري با عضوهاي غير منفي (‌مقادير منفرد)‌ وترانهاده ماتريس متعامد ،‌ كه آنها را به شكل زیر مي‌توان نوشت.
A=U W V^T
براي بدست آوردن ضرايب بهينه براي معادله ابتدا ماتريس معكوسِ اصلاح شده‌ ماتريس قطری W را محاسبه مي‌كنيم،‌ در محاسبه معكوس اصلاح شده مقادير صفر يا نزديك صفر را برابر صفر قرار مي‌دهيم.
a=V [diag(1/w)]( U^T)Y
از اين روش براي محاسبه‌ بهينه بردار ضرايب چند جمله‌اي درجه دوم (a) استفاده مي‌شود.
سوالم اینه که کلا در روش حل به چه صورتی هست که ضرایب بهینه را در اختیار ما قرار میده؟؟؟
دستور pinv چه تفاوتی با دستور SVD در متلب داره؟

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها چطوری توو سیمولینک متلب زاویه ولتاز شین رو میتونیم رسم کنیم؟

Unknown_S

متخصص سیستم های قدرت
کاربر ممتاز
بچه ها چطوری توو سیمولینک متلب زاویه ولتاز شین رو میتونیم رسم کنیم؟

به سادگی...
با استفاده از بلوک sequence analyzer هر ورودی بهش بدید میتونید اندازه و فاز اونو داشته باشید...

امید است که رستگار شوید:D

yasaman1220

عضو جدید
سلام خسته نباشید inf در متلب ب چ معناست
تفاوت nawو inf چیست
sqrt در متلب چیست
ممنون میشم کمکم کنید

chipset

عضو جدید
انواع ویرایش های برنامه مطلب و کاربرد هر کدام رو محبت کنید بگید به بنده .
واسه پردازش تصویر کدوم رو باید بگیرم ؟

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

در متلب کار بلوک zero order hold و message spectrum چیه؟؟؟

chipset

عضو جدید
تابع y= sin (20x را در مطلب چطوری باید تعریف کنیم ؟
چرا خطا میده ؟

ma5967

عضو جدید
سلام منظور از استفاده از توابع varargout و varargin در ابتدای توابع GUI چیه؟ و این که تابع GUI ای دارم که از عبارت if nargin==0 .... استفاده کرده . یعنی چی ؟

maryam72

عضو جدید
سلام.
من میخوام یک سری نقاط در متلب رسم کنم و کنار هر نقطه شماره اون که در واقع شماره iteration اون نقطه هست بنویسم. بعد میخوام نقاط به ترتیب شمارشون به هم وصل کنم. در واقع یه چرخه دارم. باید از چه دستوری استفاده کنم؟
با تشکر

starblue7750

عضو جدید
سلام
من در مورد بانک فیلتر Brushlets می هواستم بدوننم. اصولا بانک فیلتر گابور خیلی ب Brushlets نزدیک هست ولی Brushlet نسبت ب گابور ویژگی های بهتری داره. تو نت هم هرچقدر جست و جو کردم نتونستم ب یک نمونه کد Brushlets در متلب بدست بیارم. فقط این مطلب رو تونستم پیدا کنم ک در مورد کارکرد Brushlets توضیح داده.
اگه کسی کمک کنه ممنون میشم

melodi88

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بالا