سوالاتي در مورد دانشگاه علمي کاربردي

hosseingrami90

عضو جدید
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت شما!
اين سوالت من در مورد دانشگاه علمي کاربردي هست لطفا در اين موضوع به آن پاسخ دهيد!

ببخشيد اگه کلا پيش دانشگاهي رو نگذرونم بعدا کلا چه مشکلاتي پيش خواهد آمد؟
چون من نصف بيشتري پيش دانشگاهيم رو گذروندم و مشمول سربازي هم تا 5 يا بيشتر ماه ديگه هستم ميشه بيام و علمي کاربردي شرکت کنم و دروس پيشم رو هم بگذرونم در کنار علمي کاربردي؟اگه ميشه در چه شرايطي؟

سوال دومم اين هست که دانشگاه علمي کاربردي کلا چه رشته هاي خوب و تاپي داره؟(رشته هايي که مربوط به رايانه و فناوري باشه)؟

رشتعه آي تي و آي تي سي چه جور رشته هايي اند؟خوب اند؟بازار کار آنها چگونه است؟
کلا به نظر شما بهترين رشته چيه؟

ببخشيد من الان کلا بايد چه کار کنم تا بتونم در دانشگاه علمي کاربردي شهرمون يعني بيرجند شرکت کنم؟کلا اگه زحمتي نيست بگيد که بايد از چه ماهي ثبت نام کنم؟کلا من مبتدي ام اگه يه توضيح مفصل بدين ممنون ميشم!

کلا فرق پودماني و ترمي چيه؟

يا بازار کار آي تي در آينده خوب خواهد بود؟البته اگه طرف ليسانس يا با بالا باشه؟
اينجور که من شنيدم به فني حرفه اي همين رشته توجه بيشتري ميشه آيا درسته؟

من به ترتيب اولويت در رايانه يا موبايل يا کلا به ترتيب به اين چيزا علاقه دارم يعني بيشتر دلم ميخواد به اينا ور برم و توش پيشرفت داشته باشم:
1. سيستم عامل و کليه مباحث اون: حالا ميخواد هر چي باشه لينوکس يا آندرويد و مک يا.... اين امر حتي تو موبايل هم علاقه دارم.
2. کلا اينترنت و وب و شبکه(البته با شبکه زياد سروکار ندارم) : بيشتر در فروم ها و بعد در سايت ها کا لود و دانلود و مباحث اينترنتي
3. چون برنامه نويسي پايه همه کامپوتر هست به اين هم علاقه مندم ولي مشکلم از ابتداي يادگيري اين بوده که نميدونستن از کجا شروع کنم.
4. کار با انواع نرم افزار در رايانه
5. هک هم در بحث رايانه و هم در موبايل
6. به سخت افزار هم علاقه دارم ولي عطشش نسبت به بقيه کم تره برا همين در رده آخر قرار دادمش
با توجه به اين شرياط رشته نرم افزار بهتره يا آي تي؟

ببخشيد به عنوان آخرين سوال براي قبولي در رشته آي تي در دانشگاه علمي کاربردي :
به جز عمومي چه سالي(پيش دانشگاهي يا سوم يا چه درس هايي؟) و تخصصي رشته آي تي رو بايد کدوما امتحان بدم؟
برا رشته مهندسي کامپوتر-نرم افزار افزار چي؟
اگر پيوسته شرکت کنم ميتونم بعد از کنکور 90 تطبيق واحد بدم اگه دولتي قبول شدم؟اصلا آي تي پيوسته داره؟
سوال بعدي هم اينه که اگه مثلا همين کارداني آي تي رو رفتم و بعد کنکور 90 هم شرکت کردم و يه رشته بهتر قبول شدم ميتونم انصراف بدم و برم تو يه رشته ديگه(البته بازم دولتي؟)؟!

ببخشيد اگه بهم ريخته هست چون تيکه تيکه سوالاتي که قبلا داشتم رو کپي کردم يا نوشتم!
لطف کنيد از حجمش نترسيد و بخونديدش و بعد پاسخ بدين!
يا علي مدد!
:heart:

hosseingrami90

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان ممنون ميشم اگه لطف کنيد و پاسخ بدين و ما رو از تجربتون بي بهره نذاريدن!

hosseingrami90

عضو جدید
سلام

سلام

سلام دوستان ببخشيدا ولي از برابچ ايراني و از اين فروم بيشتر انتظار ميرفت!
يعني هيچ کس نيت جواب بده يا نظري داشته باشه؟:heart:

Alizeus

عضو جدید
سلام فقط به خاطره شما نبت نام کردم :X

1.ببخشيد اگه کلا پيش دانشگاهي رو نگذرونم بعدا کلا چه مشکلاتي پيش خواهد آمد؟

علمی کاربردی نیاز به مدرک پیش دانشگاهی نداره..فقط دیپلم

2.سوال دومم اين هست که دانشگاه علمي کاربردي کلا چه رشته هاي خوب و تاپي داره؟

نرم-سخت-it
3.رشتعه آي تي و آي تي سي چه جور رشته هايي اند؟خوب اند؟بازار کار آنها چگونه است؟
خوبه ! بازار کارشم خوبه نسبت به نرم و سخت --
it, itc ریاضی قوی .قدرت تجزیه تحلیل بالا
هر کدوم که علاقه داری بهترین رشتس
3.ببخشيد من الان کلا بايد چه کار کنم تا بتونم در دانشگاه علمي کاربردي شهرمون يعني بيرجند شرکت کنم؟
پارسال دفترچه بهمن اومد فک کنم ....امسال اذر ماه میاد..بهمن میری دانشگاه ....پودمانی به هیچ وجی شرکت نکن

4.کلا فرق پودماني و ترمي چيه؟
ترمی=که معلومه
پودمانی=بدون کنکور ...و کلا ت خ م ی ..الان بچه های پودمانی 85 ما فارغ تحصیل نشدند

5.با توجه به اين شرياط رشته نرم افزار بهتره يا آي تي؟
کامپیوتر=نرم موبایل =it با یه دست نمیشه 2تا هندونه برداشت

6.ببخشيد به عنوان آخرين سوال براي قبولي در رشته آي تي در دانشگاه علمي کاربردي

علمی کاربردی 50% معدل کنکور -50% فقط درس عمومی

7.اگر پيوسته شرکت کنم ميتونم بعد از کنکور 90 تطبيق واحد بدم اگه دولتي قبول شدم؟اصلا آي تي پيوسته داره؟
کاردانی پیوسته واسه فنی حرفه ایی فک کنم

8.سوال بعدي هم اينه که اگه مثلا همين کارداني آي تي رو رفتم و بعد کنکور 90 هم شرکت کردم و يه رشته بهتر قبول شدم ميتونم انصراف بدم و برم تو يه رشته ديگه(البته بازم دولتي؟)؟!
بله
9.

neema

عضو جدید
دوستان سلام

آیا امکان تحصیل همزمان در دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه مجازی(که از طریق کنکور سراسری پذیرش دانشجو میکند) از نظر قانونی وجود دارد؟

DJ VAHID

عضو جدید
سلام فقط به خاطره شما نبت نام کردم :X

1.ببخشيد اگه کلا پيش دانشگاهي رو نگذرونم بعدا کلا چه مشکلاتي پيش خواهد آمد؟

علمی کاربردی نیاز به مدرک پیش دانشگاهی نداره..فقط دیپلم

2.سوال دومم اين هست که دانشگاه علمي کاربردي کلا چه رشته هاي خوب و تاپي داره؟

نرم-سخت-it
3.رشتعه آي تي و آي تي سي چه جور رشته هايي اند؟خوب اند؟بازار کار آنها چگونه است؟
خوبه ! بازار کارشم خوبه نسبت به نرم و سخت --
it, itc ریاضی قوی .قدرت تجزیه تحلیل بالا
هر کدوم که علاقه داری بهترین رشتس
3.ببخشيد من الان کلا بايد چه کار کنم تا بتونم در دانشگاه علمي کاربردي شهرمون يعني بيرجند شرکت کنم؟
پارسال دفترچه بهمن اومد فک کنم ....امسال اذر ماه میاد..بهمن میری دانشگاه ....پودمانی به هیچ وجی شرکت نکن

4.کلا فرق پودماني و ترمي چيه؟
ترمی=که معلومه
پودمانی=بدون کنکور ...و کلا ت خ م ی ..الان بچه های پودمانی 85 ما فارغ تحصیل نشدند

5.با توجه به اين شرياط رشته نرم افزار بهتره يا آي تي؟
کامپیوتر=نرم موبایل =it با یه دست نمیشه 2تا هندونه برداشت

6.ببخشيد به عنوان آخرين سوال براي قبولي در رشته آي تي در دانشگاه علمي کاربردي

علمی کاربردی 50% معدل کنکور -50% فقط درس عمومی

7.اگر پيوسته شرکت کنم ميتونم بعد از کنکور 90 تطبيق واحد بدم اگه دولتي قبول شدم؟اصلا آي تي پيوسته داره؟
کاردانی پیوسته واسه فنی حرفه ایی فک کنم

8.سوال بعدي هم اينه که اگه مثلا همين کارداني آي تي رو رفتم و بعد کنکور 90 هم شرکت کردم و يه رشته بهتر قبول شدم ميتونم انصراف بدم و برم تو يه رشته ديگه(البته بازم دولتي؟)؟!
بله
9.

تشکر از شما دوست عزیزم ... جواب سوالهام رو گرفتم

noom

عضو جدید
سلام دوستان من دفترچه ی کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی گرفتم بعدش میخوام کشاورزی شرکت کنم اما نمیدونم که میتونم از زیر مجموعه ی رشته م هم انتخاب کنم یا نه؟مثلا : اولین انتخابم که ابخیزداری هستش دومیشم میتونم انتقال آب بزنم که زیر مجوعه ی هم هستن یا نه ... فقط باید یک انتخاب از یک کد رشته ی امتحانی بکنم؟
توی دفترچه رو هم خوندم اما سر در نیاوردم ....تورو خدا کمکم کنید تا 30 آبان مهلت داره ....

roze888

عضو جدید
سلام سلام به شما دوستان عزیزم شرمندم که نبودم تا جواب سوالهای شما رو بدم
خدایی از همه معذرت می خوام ولی از این به بعد حتما هر روز میام تا جبران کنم
وقتی این پستا رو خوندم خیلی شرمنده شدم خدایی ببخشید

ati.art

عضو جدید
سلا م
بچه ها من یکی از دوستام دانشگاه علمی نجف اباد قبول شده و نمیتونه حتی یه ترمم بره اونجا و برای ترم های بعد مهمان یا انتقالی بگیره
و میخواد قبل از ثبت نام جابجا بشه !!!!!!!
کسی هست که تهران یا کرج قبول شده باشه بخواد بره اصفهان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باهم جابجا بشن

roze888

عضو جدید
سلا م
بچه ها من یکی از دوستام دانشگاه علمی نجف اباد قبول شده و نمیتونه حتی یه ترمم بره اونجا و برای ترم های بعد مهمان یا انتقالی بگیره
و میخواد قبل از ثبت نام جابجا بشه !!!!!!!
کسی هست که تهران یا کرج قبول شده باشه بخواد بره اصفهان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باهم جابجا بشن

سلام به شما
نه دوست عزیز ،شرمنده من دانشگاهم شهسواره

iri_pilot

عضو جدید
سلام

بنده دیپلم ریاضی دارم و پیش دانشگاهیم رو فقط تا پیش یک پاس کردم و کل پیش دانشگاهیم (ترم 2ش) مونده

الان در کنکور علمی کاربردی سال 1390 ترمی ثبت نام کردم و پیش دانشگاهی خواست اما : فقط سال اخذ پیش دانشگاهی رو خواسته و چیز دیگه ای نخواسته

حالا می خواستم بدونم این دانشگاه از من پیش دانشگاهی می خواد در ثبت نام یا نه؟

ممنون

roze888

عضو جدید
سلام به شما دوست عزیز ،من خودم علمی کاربردی خوندم والا تا اونجا که من میدونم نه نیاز نیس مثلا شما اگه پیش رو نداشته باشید یا دیپلمتون با رشته ای که انتخاب کردین نخوره موق انتخاب واحد به شما یه سری درسا رو میدن که پاس نکردین درسایی که پیش نیازن

iri_pilot

عضو جدید
سلام به شما دوست عزیز ،من خودم علمی کاربردی خوندم والا تا اونجا که من میدونم نه نیاز نیس مثلا شما اگه پیش رو نداشته باشید یا دیپلمتون با رشته ای که انتخاب کردین نخوره موق انتخاب واحد به شما یه سری درسا رو میدن که پاس نکردین درسایی که پیش نیازن

سلام

خیلی ممنونم.اجرتون با خدا...

موفق باشید...

pary311

عضو جدید
اگه بخوایم علمی کاربردی توی شهر خودمون یعنی اصفهان قبول بشیم جریانش چطوریاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nima..

عضو جدید
سلام
سه سوال مهم داشتم

1: پسر خاله من ديپلم نقشه کشي ساختمان گرفته مي خواد واسه دانشگاه تغيير رشته بده به برنامه نويسي پايگاه داده ها ميشه اينکار رو کرد؟ البته ميخواد به دونه کنکور
هم بره دانشگاه ، کدوم دانشگاه پذيرش ميکنه؟

2: ميشه تا فوق توي دانشگاه علمي کاربردي خوند به صورت پودماني بعد واسه ليسانس رفت ازاد يا سراسري

3: مدرک علمي کاربردي رو همه کشور ها قبول دارن ميشه باهاش بورسيه شد؟

ممنون ميشم اگه جواب من رو بدين

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام شما تاهرجا كه دلتون بخواد ميتونين ادامه بديدفوق ديپلم علمي كاربردي ليسانس آزادپيام نورغيرانتفاعي دانشكده هاي فني وحرفه اي خوددانشگاه جامع علمي كاربردي تاارشدفعلاداره (مهندسي فناوري ارشد)قراره به زودي دوره دكتري هم براش بذارن شماهيچ محدوديتي درتحصيل نداريد.

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
شماداراي سهميه بومي هستيداگركمي تلاش كنيدقطعاشهرخودتون قبول ميشيدالبته دوره كارداني فكركنم ديگه كنكورنداره ولي براي كارشناسي هم مي تونيد خيلي راحت قبول بشيد.(پاسخ به پري311)

f.b.430

عضو جدید
سلام دوستان دانشگاه علمی کاربردی ارشد هم داره؟ اگر داره چه رشته هایی داره؟

احمد فلاحتی

عضو جدید
سلام : در خصوص اینکه پیش دانشگاهی رو گذروندی یا نه اطلاعی ندارم ولی در خصوص رشته های کامپیوتری عرض کنم گرایش های مختلفی داره آی تی (فناوری اطلاعات ) در خصوص کامپیوتره ولی
ای سی تی (فناوری اطلاعات و ارتباطات ) در خصوص مخابراته ودروسش سختره نسبت به ای تی ولی شاخه های ای تی ( طراحی صفحات وب - برنامه نویسی صفحات وب -شبکه های کامپیوتری - شبکه های گسترده اینترنت- نرم افزار - سخت افزار - تجارت الکترونیک و ...) میباشدو
سلام : مدرک علمی کاربردی از نظر ارزشی فرقی با مدارک آزاد و پیام نور نداره ولی از نظر هزینه از پیام نور بیشتر ولی از آزاد کمتره و به دو صورت پودمانی و ترمی ثبت نام میکند . و شما میتوانید با مدرک فوق دیپلم کاربردی در دانشگاه های دیگر هم ثبت نام کنید .و ورودی علمی کاربردی بدون کنکوره و فرق پودمانی و ترمی در اینه که ترمی 4 ترمه و پودمانی 6 یا 7 ترمه میباشد و نمره قبولی ترمی 10 ولی پودمانی 12 است و در پودمانی مشروطی ندارد.

احمد فلاحتی

عضو جدید
سلام : پسر خاله شما با هر مدرک دیپلم و بدون کنکور میتونه وارد دانشگاه علمی کاربردی بشه و با گرفتن فوق دیپلم وارد هر دانشگاه دیگه ای بشه و محدودیت نداره وضمنا حتی میتواند ترمی بخواند و در خصوص اینکه میتونه بورسیه بشه یا نه اطلاعی ندارم.

بالا